Skocz do zawartości


Zdjęcie

R. Franz - DLACZEGO?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 08:45

Mam pytanie przede wszystkim do świadków Jehowy.

Kiedyś na którymś z zebrań jak jeszcze należałem do społeczności Towarzystwa Strażnica, była krótka wzmianka o tym, jak WTS wytoczył proces we Włoszech pewnemu księdzu, który wydał książkę szkalującą Organizację. WTS pochwalił się, że sprawę wygrał. :) I bardzo dobrze. Nie należy szkalować żadnych ludzi, czy organizacji bezpodstawnie.

Ale też rodzi mi się pytanie.

Dlaczego WTS nie wytoczyło sprawy R. Franzowi za jego książki "Kryzys sumienia" i "W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności" - skoro, niby R. Franz napisał w nich nieprawdę?

Przecież byłby to bardzo duży i wielki gwóźdź do "trumny" odstępców, gdyby się okazało, że Franz zwodzi swoimi naukami ludzi i szkaluje dobre imię organizacji.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 08:59

Terebint, może dlatego, że wówczas musieliby spotykać się z odstępcą ;) ;) ;) :P :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-12, godz. 10:33

Terciu

Gdzies juz tutaj o tym pisalismy. Ma tyle dowodow i dokumentow-jak z nim pisalem-ze nie obawia sie zagrozenia. Mowil wrecz o ,,podpisaniu,, paktu o nieagresji z WTS-em

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 12:32

jeszcze troche i WTS zacznie przy wciągnieciu nowego sj podkładac mu do podpisu cyrograf, jak w GRU, wyjscia nie ma. Tylko SMIERC!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#5 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-05-12, godz. 12:51

A może kisiążeczka członkowska? :o

Roczna składka - i sciśle określony statut z zakresem praw i obowiązków? :lol:

Tylko co to ma wspólnego z chrześcijaństwem o jakim czytamy choćby w listach ap. Pawła :(
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych