Skocz do zawartości


Zdjęcie

piekło


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#21 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 12:10

A czy ktoś zna etymologię słowa piekło?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#22 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 12:14

Bóg nie stworzył piekła, tak jak nie stworzył diabła. Jeden z aniołów został diabłem na własne życzenie.
Podobnie rzecz ma się z piekłem. Jest ono wynikiem samodzielnej decyzji nieśmiertelnego stworzenia, które podjęło decyzję że chce żyć z dala od Boga. A Stwórca jedynie uszanował tę decyzję. I na tym się kończy rola Boga w powstaniu piekła.

ależ Sebastianie. diabeł nie podjął decyzji o byciu z dala od Boga, lecz zakwestionował Jego zwierzchnie prawo do sprawowania władzy również nad ludźmi. został zachowany na sąd. wprawdzie w tej chwili nie ma możliwości oglądania chwały Boga, ale nie znajduje się również w żadnym piekle. Pismo mówi, że osobnik ten "zwodzi całą zamieszkaną ziemię" i robi to coraz gorliwiej "wiedząc, że mało ma czasu"

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 12:17

I co znaczy ten werset z Obj. 21:8: "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga".

To w końcu cierpienie w ogniu i siarce, czy po prostu śmierć?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 12:20

Ja też nie twierdzę że Bóg stworzył piekło :D Sami SJ nie wiem na jakiej podstawie dedukują że Bóg nie byłby sadystą by stworzyć piekło. Wynika z tego że całkowicie mijają się z tym przez co rozumieją piekło kościoły prawosławne, protestanckie i katolicki. Fly czy ja sobie kpie? Hmmm mógłbym to samo zadać każdemu kto mi mówi że jest ok kiedy Bóg zabic ma miliardy ludzi a nazywa sadyzmem stworzeniem piekła. B)


Czy widzisz różnicę między strzałem w tył głowy a zadawaniem powolnej śmierci w najbardziej wymyślnych torturach? A różnica jest tak naprawdę nieskończenie większa, tak jak wieczność trwa nieskończenie dłużej niż chwila. Zresztą, czy ja rozmawiam z ludźmi ograniczonymi, że to muszę tłumaczyć?!

#25 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 12:28

I co znaczy ten werset z Obj. 21:8: "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga".
To w końcu cierpienie w ogniu i siarce, czy po prostu śmierć?

Terebincie o ile mi wiadomo. w Biblii jest różnica pomiędzy śmiercią nazwijmy ją umownie 1, z której ludzi mają możliwość zostać przywróceni do życia oraz tą drugą z której nie ma zmartwychstania.

#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-21, godz. 12:43

Czy widzisz różnicę między strzałem w tył głowy a zadawaniem powolnej śmierci w najbardziej wymyślnych torturach? A różnica jest tak naprawdę nieskończenie większa, tak jak wieczność trwa nieskończenie dłużej niż chwila. Zresztą, czy ja rozmawiam z ludźmi ograniczonymi, że to muszę tłumaczyć?!

Najwidoczniej jestem ograniczony bo nie umiem Ci przekazć tego iż ŚJ sami w dywagowaniu wymyślają to że w piekle to Bóg miałby sie znęcać nad człowiekiem. Taką dedukcję spotykam tylko u ŚJ. Inne kościoły nie uważają by to Bóg miał się znęcać nad duszami. Druga sprawa to to że SJ mówią o sadyźmie Boga gdyby miał męczyć dusze w piekle, a zupełnie jest ok kiedy Bóg ma posłac tak jak Ty to ująłeś kulkę w łeb. W tym momencie zawsze wymiękam kiedy mam sobie wyobrazić tak ukazaną "miłość" Boga przez SJ :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 12:48

A czy ktoś zna etymologię słowa piekło?

Pochodzi od słowa piec, przypiekać.

I co znaczy ten werset z Obj. 21:8: "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga".

To w końcu cierpienie w ogniu i siarce, czy po prostu śmierć?

Pytasz katolików, czy Świadków?

Według katolików, piekło to cierpienie duszy, wywołane odłączeniem od Boga, które obrazowo można nazwać przypiekaniem ogniem.

Świadkowie budują swoją doktrynę zamieniając kolejnością poszczególne fragmenty Apokalipsy. Na przykład na samym końcu Apokalipsy mamy obraz "nowego Jeruzalem" i wzmiankę, że "na zewnątrz są psy". Zdaniem Świadków, fragment ten opowiada o okresie, gdy niesprawiedliwi jeszcze istnieli, natomiast inne, wcześniejsze fragmenty dowodzą, że zostali unicestwieni. Po prostu dla Świadków Apokalipsa jest kompletnie niechronologiczna i poszatkowana ja puzzle.
Jeżeli jednak założyć, że Apokalipsa jest napisana w porządku chronologicznym to wychodzi, że niesprawiedliwi nie zostali unicestwieni.

#28 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 13:00

Najwidoczniej jestem ograniczony bo nie umiem Ci przekazć tego iż ŚJ sami w dywagowaniu wymyślają to że w piekle to Bóg miałby sie znęcać nad człowiekiem. Taką dedukcję spotykam tylko u ŚJ. Inne kościoły nie uważają by to Bóg miał się znęcać nad duszami. Druga sprawa to to że SJ mówią o sadyźmie Boga gdyby miał męczyć dusze w piekle, a zupełnie jest ok kiedy Bóg ma posłac tak jak Ty to ująłeś kulkę w łeb. W tym momencie zawsze wymiękam kiedy mam sobie wyobrazić tak ukazaną "miłość" Boga przez SJ :D

Pawle. męczenie okniem czy siarką jak również "niemożliwością oglądania chwały Bożej" między tym nie wiedzę większej różnicy. jedno i drugie to "znęcanie się" nad winowajcą. twierdzę, że wg tego co mówią ŚJ kara poprzez unicestwienie grzeszników jest wystarczająca. i nie ma tutaj koniczności "wiecznej męki" w jakiejkolwiek formie by nie była. Bóg nie zamierza nikogo unicestwić, ale wszyscy Ci, którzy nie stosują się do Jego sprawiedliwych mierników muszą się liczyć z tym, że za swoje postępowanie odbiorą stosowną nagrodę. i tyle. po co dorabiać sobie ideologie i wyciągać wnioski, które prowadzą do nikąd

#29 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-21, godz. 13:54

No właśnie się zastanawiam co to za kara nieistnienie :D Powiem więcej to bardzo niebezpieczny pogląd, który sprzyja samobójcom, dla których myśl o nieistnieniu jest właściwie najlepszym podarunkiem. Jeśli ktoś nie wierzy mogę skontaktować z elbląską linią pomocy kryzysowej.
W Biblii też nie ma uzasadnienia dla nauki o duszy śmiertelnej. Definicje które sobie WTS obiera są jej własnymi. Nie opierają się ani o wiare Izraela, ani o źródła historyczne, ani o definicje leksykonów i encyklopedii etc Ciekawe, że od czasu do czasu słyszę od SJ że Bóg nie jest Bogiem zamieszania ;) Skoro nie jest taki to dlaczego w tyle wersetów w Biblii stawia lekko mowiąc w dwuznacznej sprawie SJ o duszy śmiertelnej. Co ma bowiem symbolizować płacz? ciepienie? zgrzytanie zębów? wieczny ogień? wyrzucenie? rozróżnienia na zabicie ciała i ciała + duszy? przypowieść Jezusa dot. piekła? dno piekła? rozpalony piec? możliwość słyszenia przez umarłych? męki w otchłani? radowanie się przez Abrahama że będzie oglądał przyjście Jezusa? określaniem Jezusa jako ducha przez apostołów i zwracanie uwagi przez żydów że Jezus woła Eliasza? wiara w dusze przez Saula? zmartwychwstanie potępienia? dusze przed ołtarzem Baranka zanoszące modlitwy? zstępować do niższych partii ziemi? to że Jezus poszedł głosić umarłym ewangelię? to że apostoł chciał umrzeć by się spotkać z Chrystusem? Trzeba mieć naprawdę samozaparcie by to wszystko ignorować. B)

"A Ja wam powiadam: Każdy, kto gniewa się na swego brata, będzie winien sądu. A kto powie swemu bratu: głupcze, będzie winien Najwyższej Rady. A kto powie: bezbożniku, będzie winien piekła ognistego." Mt 5:22
"A powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą przy stole w królestwie niebieskim razem z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem,synowie zaś królestwa będą wyrzuceni na zewnątrz, w ciemność. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." Mt 8:11-12
"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle" Mt 10:28
"Był pewien człowiek bogaty, ubierał się w purpurę i bisior i codziennie wystawnie ucztował.A pod jego drzwiami leżał ubogi, okryty wrzoda mi, imieniem Łazarz.Chciał najeść się tym, co spadało ze stołu bogacza, ale tylko psy przychodziły lizać jego wrzody. -I umarł ubogi, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i złożono go w grobie.I znosząc męki w otchłani, zobaczył w oddali Abrahama i Łazarza na jego łonie.I zawołał: Ojcze Abrahamie, zlituj się nade mną! Poślij Łazarza, aby umoczył koniec palca w wodzie i zwilżył mi język, bo bardzo cierpię w tym płomieniu.Lecz Abraham powiedział: Dziecko, przypomnij sobie, żeś otrzymał dostatki już za życia, a Łazarz cierpiał wtedy niedostatek. A teraz on tutaj doznaje pociechy, a ty cierpisz męki.Nadto pomiędzy nami a wami istnieje wielka przepaść, aby ci, co by chcieli, nie mogli się przedostać stąd do was ani też stamtąd do nas.Powiedział: Wobec tego proszę cię ojcze, abyś go posłał do mojego ojca,bo mam pięciu braci. Niech ich ostrzeże, aby i oni nie trafili na to miejsce męki.Abraham zaś na to: Mają Mojżesza i Proroków, niech ich słuchają!On rzekł: O nie, ojcze Abrahamie, jeśliby jednak ktoś z umarłych do nich przyszedł, to się nawrócą.Powiedział mu: Jeżeli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to chociażby ktoś z martwych powstał, nie dadzą się przekonać." Łk 16:19-31
"A ty, Kafarnaum, czyż 'aż do nieba będziesz się wynosić? Aż na dno piekła spadniesz!' Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które działy się u ciebie, przetrwałaby do dzisiaj." Mt 11:23
"i wrzucą ich do rozpalonego pieca. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów." Mt 13:42
"Wtedy powie tym po lewej stronie: Precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany dla diabła i jego aniołów!" Mt 25:41
"I pójdą ci na mękę wieczną, a sprawiedliwi wejdą do życia wiecznego." Mt 25:46
"Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim napisano, lecz biada temu człowiekowi, który Go wyda. Lepiej by było dla niego, żeby się nie narodził." Mt 26:24
"Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła,gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie." Mk 9:47-48
"Mówię wam, przyjaciele moi, nie bójcie się tych, co zabijają ciało, i nic więcej uczynić nie mogą. Ja wam pokażę, kogo macie się bać. Bójcie się tego, który, gdy zabije, może wrzucić do piekła. Tak powtarzam wam, tego się bójcie." Łk 12:4-5
"I znosząc męki w otchłani, zobaczył w oddali Abrahama i Łazarza na jego łonie." Łk 16:23
"Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą (z grobów). aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać (i iść) na potępienie." J 5:28-29
"Jeżeli bowiem Bóg aniołom, którzy zgrzeszyli, nie odpuścił, ale wydał ich do ciemnych lochów Tartaru, aby byli zachowani na sąd" 2P 2:4
"ten również będzie pił wino zapalczywości Boga, przygotowane, nie rozcieńczone w kielichu Jego gniewu, i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka." Ap 14:10
"Diabła zaś, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam, gdzie i Bestia, i Fałszywy Prorok. A będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków." Ap 20:10
"Kogo zaś nie znaleziono wpisanego do księgi życia, wrzucono do jeziora ognia." Ap 20:15
"Pan zaś wysłuchał wołania Eliasza, gdyż dusza dziecka powróciła do niego, a ono ożyło." 1 Krl 17:22
"I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na" Ap 20:4
"Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba. I wiem, że ten człowiek - czy to w ciele było, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu do raju i słyszał niewypowiedziane słowa, których człowiekowi nie godzi się powtarzać." 2Kor 12:2-4
"A on rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci, dzisiaj będziesz ze mną w Raju" Łk 23:43
"Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu." Hbr 12:22-23
"aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych" Flp 2:10
"W tym celu bowiem i umarłym głoszona była ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży." 1P 4:6
"Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię," 2 Tym 1:10
"i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał" Koh 12:7
"Wtedy powiedzą do niego mocarni bohaterowie ze środka Szeolu: razem ze swymi pomocnikami zstępują do dołu i będą leżeć wśród nieobrzezanych, razem z tymi, których miecz pobije" Ez 32:21
"Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził" Mt 26:24
"Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych." Łk 13:28
"Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się." J 8:56
"Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha.(38) Lecz On rzekł do nich: Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach?(39) Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam." Łk 24:37-39
"I mówił im: Zaprawdę powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, zanim nie ujrzą Królestwa Bożego, nadchodzącego w mocy." Mk 9:1
"Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki." J 8:52
"Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to?" J 11:25-26
"Albowiem dla mnie życiem jest Chrystus, a śmierć zyskiem. A jeśli życie w ciele umożliwi mi owocną pracę, to nie wiem, co wybrać.Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej; lecz z drugiej strony pozostać w ciele, to ze względu na was rzecz potrzebniejsza." Flp 1:21-24
"Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga, dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie. Tak przeto teraz wzdychamy, pragnąc przyodziać się w nasz niebieski przybytek, o ile tylko odziani, a nie nadzy będziemy. Dlatego właśnie udręczeni wzdychamy, pozostając w tym przybytku, bo nie chcielibyśmy go utracić, lecz przywdziać na niego nowe odzienie, aby to, co śmiertelne, wchłonięte zostało przez życie. A Bóg, który nas do tego przeznaczył, dał nam Ducha jako zadatek. Tak więc, mając tę ufność, wiemy, że jak długo pozostajemy w ciele, jesteśmy pielgrzymami, z daleka od Pana. Albowiem według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Mamy jednak nadzieję i chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana." 2Kor 5:1-8
"A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?" Ap 6:9-10
"Słowo zaś "wstąpił" cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi?" Ef 4:9
"Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę." 1P3:18-20
"Ukazana zaś została ona teraz przez pojawienie się naszego Zbawiciela, Chrystusa Jezusa, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię" 2Tm 1:10
"a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia" J 5:29
"Błogosławieni, którzy w Panu umierają już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny" Ap 14:13
Wiara Izraelitów w życie po śmierci ukazuje postawa Saula 1Sm 28:7-20
"Niektórzy ze stojących obok, słysząc to, mówili: Patrz, woła Eliasza." Mk 15:35
"aby serca wasze utwierdzone zostały jako nienaganne w świętości wobec Boga, Ojca naszego, na przyjście Pana naszego Jezusa wraz ze wszystkimi Jego świętymi." 1Tes 3:13
"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd," Hbr 9:27


Szczerze mówiąc z drugiej strony można by podziwiać SJ, że mimo tylu wątpliwości stoją w obronie wiary w duszę śmiertelną.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-11-21, godz. 13:58

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#30 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-22, godz. 09:25

Pochodzi od słowa piec, przypiekać.

A kto i kiedy oraz dlaczego wprowadził to słowo do Biblii? Skoro gehenna, szeol, hades to nie przypiekanie, to dlaczego akurat takie słowo? Trochę to dziwne. Takie przypiekanie bez przypiekania. ;)

Dlaczego osoby wierzące w piekło historię o nim biorą dosłowanie, a ogień, czy siarkę w nim opisaną traktują, jako metaforę?

Dlaczego Adam nie został ostrzeżony przez Boga, że jak zgrzeszy to pójdzie do piekła (hadesu, szeolu, gehenny), tylko zostało mu powiedziane, że umrze, że wróci tam skąd został wzięty, czyli do ziemi?

No właśnie się zastanawiam co to za kara nieistnienie :D

A co to za kara - wieczne odcięcie - dla kogoś, kto już teraz nie wierzy w Boga, nie potrzebuje Go i nie czuje potrzeby przebywania z nim? Przecież duża część osób już teraz żyje bez Boga.
A poza tym skąd religiantom tak śpieszno do karania ludzi? I to wiecznego?
Strata życia, skoro to życie jest uważane za najcenniejszy dar, jest największą karą jaka może spotkać człowieka. I najsprawiedliwszą.

Powiem więcej to bardzo niebezpieczny pogląd, który sprzyja samobójcom, dla których myśl o nieistnieniu jest właściwie najlepszym podarunkiem. Jeśli ktoś nie wierzy mogę skontaktować z elbląską linią pomocy kryzysowej.

No i co z tego?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-22, godz. 10:06

A co to za kara - wieczne odcięcie - dla kogoś, kto już teraz nie wierzy w Boga, nie potrzebuje Go i nie czuje potrzeby przebywania z nim? Przecież duża część osób już teraz żyje bez Boga.
A poza tym skąd religiantom tak śpieszno do karania ludzi? I to wiecznego?
Strata życia, skoro to życie jest uważane za najcenniejszy dar, jest największą karą jaka może spotkać człowieka. I najsprawiedliwszą.

nawet gdy człowiek nie wierzy w Boga a poszukuje Prawdy i stara się nią żyć to tak jakby szukał Boga. Co innego kiedy człowiek odrzuca wszystko i stawia siebie jako Boga.



No i co z tego?



A to, że taki pogląd dla osób w depresji zwłaszcza głebokiej sprzyja bardzo destrukcyjnie na podejmowane decyzje. Ot tyle.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-24, godz. 09:33

Terebincie i wydaje się Tobie, że będzie tam również "płacz i zgrzytanie zębami" ?. zważywszy na fakt, że dusza nie ma ciała brzmi dość wiarygodnie. no chyba, ze jest to przenośnia i nie należy tego traktować dosłownie

Jeśli nastąpi zmartwychwstanie na sąd sprawiedliwych i niesprawiedliwych, to pewnie zmartwychwstaną same duchy co Macieju? A jak zmartwychwstaną cieleśnie, to pewnie bez zębów, żeby nie mogli zgrzytać zębami?
A może wpierw małe studium Biblii zanim coś się napisze w jakimś temacie?
Czesiek

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-24, godz. 09:41

Trzeba by chyba dodać że ta śmierć dla ŚJ oznacza "nieistenienie".

Nie do końca jest to prawdą. Bo kiedy zwracam uwagę na to, że Księga Objawienia mówi, że nikt więcej poza tymi co mają panować z Chrystusem nie zmartwychwstanie, to nagle śJ przypominają sobie, że w Liście do Efezjan śmierć oznacza nieodrodzone życie grzesznika i przekonują mnie, że ludzie będą zmartwychwstawać, lecz nadal będą martwi duchowo z powodu grzechu.
Czyli i w temacie śmierci jako nieistnienia nie do końca wiadomo czego się trzymać.
Czesiek

#34 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-24, godz. 09:46

Nie do końca jest to prawdą. Bo kiedy zwracam uwagę na to, że Księga Objawienia mówi, że nikt więcej poza tymi co mają panować z Chrystusem nie zmartwychwstanie, to nagle śJ przypominają sobie, że w Liście do Efezjan śmierć oznacza nieodrodzone życie grzesznika i przekonują mnie, że ludzie będą zmartwychwstawać, lecz nadal będą martwi duchowo z powodu grzechu.
Czyli i w temacie śmierci jako nieistnienia nie do końca wiadomo czego się trzymać.

Czesiek to na to wychodzi że w zależności z kim się rozmawia takie się dostaje odpowiedzi. Ja osotatnio przy rozmowie online przez skypa właśnie dostałem potwierdzenie że nieistnieją :) Powiem szczerze że się czasme gubię od natłoku sprzecznych informacji od różnych SJ...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#35 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-24, godz. 10:17

A ja proponuję, aby zrobić sobie studium Biblii, szczególnie NT w tym temacie. Dla leniwych przygotowałem fragmenty z podziałem na użyte słowa i obrazy.
I pierwsze pytanie jakie się mi nasuwa, to po co Bóg poświęcił tyle miejsca w Swoim Słowie mówiąc o tym miejscu kaźni i to w tak różnych obrazach je przedstawiając, gdyby to miejsce miało nigdy nie istnieć?

Hades, gehenna, tartaron i inne określenia piekła

Hades


Łuk. 16:19-31
19A był pewien człowiek bogaty, który się przyodziewał w szkarłatne szaty i kosztowne tkaniny i co dzień wystawnie ucztował. 20Był też pewien żebrak, imieniem Łazarz, który leżał u jego wrót owrzodziały, 21i pragnął nasycić się odpadkami ze stołu bogacza, a tymczasem psy przychodziły i lizały jego rany. 22I stało się, że umarł żebrak, i zanieśli go aniołowie na łono Abrahamowe; umarł też bogacz i został pochowany. 23A gdy w krainie umarłych cierpiał męki i podniósł oczy swoje, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24Wtedy zawołał i rzekł: Ojcze Abrahamie, zmiłuj się nade mną i poślij Łazarza, aby umoczył koniec palca swego w wodzie i ochłodził mi język, bo męki cierpię w tym płomieniu. 25Abraham zaś rzekł: Synu, pomnij, że dobro swoje otrzymałeś za swego życia, podobnie jak Łazarz zło; teraz on tutaj doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26I poza tym wszystkim między nami a wami rozciąga się wielka przepaść, aby ci, którzy chcą stąd do was przejść, nie mogli, ani też stamtąd do nas nie mogli się przeprawić. 27I rzekł: Proszę cię więc, ojcze, abyś go posłał do domu ojca mego. 28Mam bowiem pięciu braci, niechaj złoży świadectwo wobec nich, aby i oni nie przyszli na to miejsce męki. 29Rzekł mu Abraham: Mają Mojżesza i proroków, niechże ich słuchają. 30A on rzekł: Nie, ojcze Abrahamie, ale jeśli kto z umarłych pójdzie do nich, upamiętają się. 31I odrzekł mu: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą.

Mat. 11:20-24
20Wtedy zaczął grozić miastom, w których dokonało się najwięcej jego cudów, że nie pokutowały. 21Biada tobie, Chorazynie, biada tobie, Betsaido; bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się te cuda, które u was się stały, dawno by w worze i popiele pokutowały. 22Ale powiadam wam: Lżej będzie Tyrowi i Sydonowi w dniu sądu aniżeli wam. 23A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba wywyższone będziesz? Aż do piekła (hadesu) zostaniesz strącone, bo gdyby się w Sodomie dokonały te cuda, które się stały u ciebie, stałaby jeszcze po dzień dzisiejszy. 24Ale powiadam wam: Lżej będzie ziemi sodomskiej w dniu sądu aniżeli tobie.

Mat. 16:16-18
16A odpowiadając Szymon Piotr rzekł: Tyś jest Chrystus, Syn Boga żywego. 17A Jezus odpowiadając, rzekł mu: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie ciało i krew objawiły ci to, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18A Ja ci powiadam, że ty jesteś Piotr, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne (hadesu) nie przemogą go.

Łuk. 10:10-15
10Jeśli zaś do któregoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na ulicę i mówcie: 11Nawet proch z miasta waszego, który przylgnął do nóg naszych, strząsamy na was, lecz wiedzcie, iż przybliżyło się Królestwo Boże. 12Powiadam wam, iż w dniu owym lżej będzie Sodomie niż owemu miastu. 13Biada tobie, Chorazynie, biada tobie, Betsaido; bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się te cuda, które u was się stały, dawno by w worze i popiele siedząc, pokutowały. 14Toteż lżej będzie Tyrowi i Sydonowi na sądzie aniżeli wam. 15A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba wywyższone będziesz? Nie! Aż do piekła (hadesu) zstąpisz.

Dz.Ap. 2:24-32
24Ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany. 25Dawid bowiem mówi o nim: Miałem Pana zawsze przed oczami mymi, Gdyż jest po prawicy mojej, abym się nie zachwiał. 26Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei, 27Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani (hadesie) i nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie. 28Dałeś mi poznać drogi żywota, Napełnisz mnie błogością przez obecność twoją 29Mężowie bracia, wolno mi otwarcie mówić do was o patriarsze Dawidzie, że umarł i został pogrzebany, a jego grób jest u nas aż po dzień dzisiejszy. 30Będąc jednak prorokiem i wiedząc, że mu Bóg zaręczył przysięgą, iż jego cielesny potomek zasiądzie na tronie jego, 31Mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani (hadesie) ani ciało jego nie ujrzy skażenia. 32Tego to Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy świadkami jesteśmy;

Obj. 1:17-18
17Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, 18i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła (hadesu).

Obj. 6:7-11
7A gdy zdjął czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartej postaci, która mówiła: Chodź! 8I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a piekło (hades) szło za nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi. 9A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli. 10I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi? 11I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.

Obj. 20:10-15
10A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. 11I widziałem, wielki biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. 12I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. 13I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło (hades) wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. 14I śmierć, i piekło (hades) zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. 15I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.


Gehenna

Mat. 5:21-22
21Słyszeliście, iż powiedziano przodkom: Nie będziesz zabijał, a kto by zabił, pójdzie pod sąd. 22A Ja wam powiadam, że każdy, kto się gniewa na brata swego, pójdzie pod sąd, a kto by rzekł bratu swemu: Racha, stanie przed Radą Najwyższą, a kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny (gehenny).

Mat. 5:27-30
27Słyszeliście, iż powiedziano: Nie będziesz cudzołożył. 28A Ja wam powiadam, że każdy kto patrzy na niewiastę i pożąda jej, już popełnił z nią cudzołóstwo w sercu swoim. 29Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albo wiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do piekła (gehenny). 30A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w piekle (gehennie).

Mat. 10:28
28I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle (gehennie).

Mat. 18:7-9
7Biada światu z powodu zgorszeń! Wprawdzie zgorszenia muszą przyjść, lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi. 8Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego. 9A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła (gehenny) ognistego.

Mat. 23:15
15Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła (gehenny) dwakroć gorszym niż wy sami.

Mat. 23:29-36
29Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych, 30I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków. 31A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków. 32Wy też dopełnijcie miary ojców waszych. 33Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego (gehenny)? 34Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. 35Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem. 36Zaprawdę powiadam wam, spadnie to wszystko na ten ród.

Mar. 9:42-48
42A kto by zgorszył jednego z tych maluczkich, którzy wierzą, temu lepiej by było, by zawiesić na jego szyi kamień młyński, a jego wrzucić do morza. 43A jeśli cię gorszy ręka twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kaleką do żywota, niż mieć dwoje rąk, a pójść do piekła (gehenny), w ogień nieugaszony, {44Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.} 45A jeśli cię gorszy noga twoja, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie wejść kulawym do żywota, niż mieć dwie nogi, a być wrzuconym do piekła (gehenny), {46Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie,} 47I jeśli cię gorszy oko twoje, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż mieć dwoje oczu, a być wrzuconym do piekła (gehenny), 48Gdzie robak ich nie umiera, a ogień nie gaśnie.

Łuk. 12:4-5
4Powiadam zaś wam, przyjaciołom moim, nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nie mają już nic do zrobienia. 5Ale wskażę wam, kogo się bać macie! Bójcie się tego, który, gdy zabija, ma moc wrzucić do piekła (gehenny). Zaiste, powiadam wam: Tego się bójcie!

Jak. 3:5-6
5Tak samo i język jest małym członkiem, lecz pyszni się z wielkich rzeczy. Jakże wielki las zapala mały ogień! 6I język jest ogniem; język jest wśród naszych członków swoistym światem nieprawości; kala on całe ciało i rozpala bieg życia, sam będąc rozpalony przez piekło (gehennę).

Tartaron

2 Piotr. 2:4
4Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani (tartaron), umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;
Tartarem nazywali grecy najniższą część Hadesu, gdzie przestępcy odbywali po śmierci najsroższe kary.

Otchłań

Rzym. 10:6-7
6A usprawiedliwienie, które jest z wiary, tak mówi: Nie mów w sercu swym: Kto wstąpi do nieba? To znaczy, aby Chrystusa sprowadzić na dół; 7Albo: Kto zstąpi do otchłani (abyssos)? To znaczy, aby Chrystusa wywieść z martwych w górę.

Łuk. 8:27-33
27A gdy wyszedł na ląd, zabiegł mu drogę pewien mąż z miasta, który był opętany przez demony i od dłuższego czasu nie nosił odzienia i nie mieszkał w domu, lecz w grobowcach. 28A gdy ujrzał Jezusa, z krzykiem padł przed nim i donośnym głosem zawołał: Cóż ja mam z tobą, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Proszę cię, nie dręcz mnie, 29Gdyż nakazywał duchowi nieczystemu, by wyszedł z tego człowieka. Od dłuższego bowiem czasu szarpał nim, a choć go wiązano łańcuchami i trzymano w pętach, on rwał te więzy, a demon pędził go na pustynię. 30Zapytał go więc Jezus: Jak ci na imię? A ten rzekł: Legion, gdyż wiele demonów weszło w niego. 31I prosiły go, aby im nie nakazywał odejść w otchłań (abyssos). 32A było tam duże stado świń, pasące się na górze. I prosiły go, aby im pozwolił w nie wejść. I pozwolił im. 33Gdy demony wyszły z tego człowieka i weszły w świnie, rzuciło się całe stado z urwiska do jeziora i utonęło.

Obj. 9:1-11
1I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani (abyssos). 2I otwarła studnię otchłani (abyssos). I wzbił się ze studni dym jakby dym z wielkiego pieca, a słońce i powietrze zaćmiły się od dymu ze studni. 3A z tego dymu wyszły na ziemię szarańcze, którym dana została moc, jaką jest moc skorpionów na ziemi. 4I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach. 5I nakazano im, aby nie zabijały ich, lecz dręczyły przez pięć miesięcy; a ból przez nie wywołany był jak ból od ukłucia skorpiona, gdy ukłuje człowieka. 6A w owe dni będą ludzie szukać śmierci, lecz jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć omijać ich będzie. 7Z wyglądu szarańcze te podobne były do koni gotowych do boju, a na głowach ich coś jakby złote korony, a twarze ich jakby twarze ludzkie. 8A włosy miały jak włosy kobiece, a zęby ich były jak u lwów. 9Miały też pancerze niby pancerze żelazne, a szum ich skrzydeł jak turkot wozów wojennych i wielu koni pędzących do boju. 10Miały też ogony podobne do skorpionowych oraz żądła, a w ogonach ich moc wyrządzania ludziom szkody przez pięć miesięcy, 11I miały nad sobą jako króla anioła otchłani (abyssos), którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon [Niszczyciel].

Obj. 11:3-12
3I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. 4Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi, 5A jeżeli ktoś chce im wyrządzić szkodę, ogień bucha z ich ust i pożera ich wrogów; tak musi zginąć każdy, kto by chciał im wyrządzić szkodę. 6Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą. 7A gdy już złożą swoje świadectwo, zwierzę wychodzące z otchłani (abyssos) stoczy z nimi bój i zwycięży, i zabije ich, 8A ich trupy leżeć będą na ulicy wielkiego miasta, które w przenośni nazywa się Sodomą i Egiptem, gdzie też Pan ich został ukrzyżowany, 9I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie. 10A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie nawzajem posyłać, dlatego że ci dwaj prorocy udręczyli mieszkańców ziemi. 11Lecz po upływie trzech i pół dnia wstąpił w nich duch żywota z Boga i stanęli na nogi swoje, i strach wielki padł na tych, którzy na nich patrzyli. 12I usłyszeli głos donośny z nieba, mówiący do nich: Wstąpcie tutaj! I wstąpili do nieba w obłoku, nieprzyjaciele zaś ich patrzyli na nich.

Obj. 17:8
8Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani (abyssos), i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie.

Obj. 20:1-3
1I widziałem anioła zstępującego nieba, który miał klucz od otchłani (abyssos) i wielki łańcuch w swojej ręce. 2I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. 3I wrzucił go do otchłani (abyssos), i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.

Ciemności zewnętrzne

Mat. 8:10-12
10Gdy Jezus to usłyszał, zdziwił się i rzekł do tych, którzy szli za nim: Zaprawdę powiadam wam, u nikogo w Izraelu tak wielkiej wiary nie znalazłem. 11A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios. 12Synowie Królestwa zaś będą wyrzuceni do ciemności na zewnątrz; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Mat. 22:8-13
8Wtedy rzecze sługom swoim: Wesele wprawdzie jest gotowe, ale zaproszeni nie byli godni. 9Idźcie przeto na rozstajne drogi, a kogokolwiek spotkacie, zaproście na wesele. 10Słudzy ci wyszli na drogi, sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych, i sala weselna zapełniła się gośćmi. 11A gdy wszedł król, aby przypatrzeć się gościom, ujrzał tam człowieka nie odzianego w szatę weselną. 12I rzecze do niego: Przyjacielu, jak wszedłeś tutaj, nie mając szaty weselnej? A on oniemiał. 13Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu nogi i ręce i wyrzućcie go do ciemności zewnętrznej; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Mat. 25:24-30
24Wreszcie przystąpił i ten, który wziął jeden talent, i rzekł: Panie! Wiedziałem o tobie, żeś człowiek twardy, że żniesz, gdzieś nie siał, i zbierasz, gdzieś nie rozsypywał. 25Bojąc się tedy, odszedłem i ukryłem talent twój w ziemi; oto masz, co twoje. 26A odpowiadając, rzekł mu pan jego: Sługo zły i leniwy! Wiedziałeś, że żnę, gdzie nie siałem, i zbieram, gdzie nie rozsypywałem. 27Powinieneś był więc dać pieniądze moje bankierom, a ja po powrocie odebrałbym, co moje, z zyskiem. 28Weźcie przeto od niego ten talent i dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29Każdemu bowiem, kto ma, będzie dane i obfitować będzie, a temu, kto nie ma, zostanie zabrane i to, co ma. 30A nieużytecznego sługę wrzućcie w ciemności zewnętrzne; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Ciemności

2 Piotr. 2:17
17Ludzie ci, to źródła bez wody i obłoki pędzone przez wicher; czeka ich przeznaczony najciemniejszy mrok.

Judy 1:12-15
12Oni to są zakałą na waszych ucztach miłości, w których bez obawy biorą udział i tuczą siebie samych, chmurami bez wody unoszonymi przez wiatry, drzewami jesiennymi, które nie rodzą owoców, dwakroć obumarłymi, wykorzenionymi. 13Wściekłymi bałwanami morskimi, wyrzucającymi hańbę swoją, błąkającymi się gwiazdami, dla których zachowane są na wieki najgęstsze ciemności. 14O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych, 15Aby dokonać sądu nad wszystkimi i ukarać wszystkich bezbożników za wszystkie ich bezbożne uczynki, których się dopuścili, i za wszystkie bezecne słowa, jakie wypowiedzieli przeciwko niemu bezbożni grzesznicy.


Inne

Mat. 13:36-43
36Wtedy rozpuścił lud i poszedł do domu. I przystąpili do niego uczniowie jego, mówiąc: Wyłóż nam podobieństwo o kąkolu na roli. 37A On odpowiadając, rzekł: Ten, który sieje dobre nasienie, to Syn Człowieczy. 38Rola zaś, to świat, a dobre nasienie, to synowie Królestwa, kąkol zaś, to synowie Złego. 39A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie. 40Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata. 41Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość, 42I wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. 43Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!

Mat. 13:47-50
47Dalej podobne jest Królestwo Niebios do sieci, zapuszczonej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju, 48Którą, gdy była pełna, wyciągnęli na brzeg, a usiadłszy dobre wybrali do naczyń, a złe wyrzucili. 49Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie i wyłączą złych spośród sprawiedliwych, 50I wrzucą ich w piec ognisty; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Mat. 24:44-51
44Dlatego i wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o godzinie, której się nie domyślacie. 45Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze? 46Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. 47Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim. 48Jeśliby zaś ów zły sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, 49I zacząłby bić współsługi swoje, jeść i pić z pijakami, 50Przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna. 51I usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Mat. 25:41-46
41Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom. 42Albowiem łaknąłem, a nie daliście mi jeść, pragnąłem, a nie daliście mi pić. 43Byłem przychodniem, a nie przyjęliście mnie, nagim, a nie przyodzialiście mnie, chorym i w więzieniu i nie odwiedziliście mnie. 44Wtedy i oni mu odpowiedzą, mówiąc: Panie! Kiedy widzieliśmy cię łaknącym albo pragnącym, albo przychodniem, albo nagim, albo chorym, albo w więzieniu i nie usłużyliśmy ci? 45Wtedy im odpowie tymi słowy: Zaprawdę powiadam wam, czegokolwiek nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, i mnie nie uczyniliście. 46I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Łuk. 13:23-30
23I rzekł ktoś do niego: Panie, czy tylko niewielu będzie zbawionych? On zaś rzekł do nich: 24Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli. 25Gdy wstanie gospodarz i zamknie bramę, a wy staniecie na dworze i pukać będziecie w bramę, mówiąc: Panie, otwórz nam, a on odpowie: Nie wiem, skąd jesteście. 26Wówczas zaczniecie mówić: Jadaliśmy i pijaliśmy przed tobą, i na ulicach naszych nauczałeś; 27A on powie wam: Nie wiem, skąd jesteście, odstąpcie ode mnie wszyscy, którzy czynicie nieprawość. 28Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba i wszystkich proroków w Królestwie Bożym, siebie samych zaś precz wyrzuconych. 29I przyjdą ze wschodu i z zachodu, z północy i z południa, i zasiądą w Królestwie Bożym. 30I oto ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi.

2 Tes. 1:4-10
4Tak że i my sami chlubimy się wami w zborach Bożych, waszą wytrwałością i wiarą we wszystkich prześladowaniach waszych i uciskach, jakie znosicie; 5Jest to dowodem sprawiedliwego sądu Bożego i tego, że zostaliście uznani za godnych Królestwa Bożego, za które też cierpicie, 6Gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, 7A wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej, 8W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. 9Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego, 10Gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.

Dan. 12:1-3
1W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota. 2A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie. 3Lecz roztropni jaśnieć będą jak jasność na sklepieniu niebieskim, a ci, którzy wielu wiodą do sprawiedliwości, jak gwiazdy na wieki wieczne.

Jan. 5:25-29
25Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą. 26Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie. 27I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym. 28Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; 29I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.

Obj. 14:9-13
9A trzeci anioł szedł za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeżeli ktoś odda pokłon zwierzęciu i jego posągowi i przyjmie znamię na swoje czoło lub na swoją rękę, 10To i on pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. 11A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy ci, którzy oddają pokłon zwierzęciu i jego posągowi, ani nikt, kto przyjmuje znamię jego imienia. 12Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa. 13I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi.


Czesiek

#36 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-24, godz. 10:25

Czesiek to na to wychodzi że w zależności z kim się rozmawia takie się dostaje odpowiedzi. Ja osotatnio przy rozmowie online przez skypa właśnie dostałem potwierdzenie że nieistnieją :) Powiem szczerze że się czasme gubię od natłoku sprzecznych informacji od różnych SJ...

Pawle
Nie w zależności z kim, ale na jaki temat rozmawiasz, takie znaczenie przybiera słowo śmierć. Raz oznacza tylko unicestwienie i nic ponad to, drugim razem oznacza oddzielenie od Boga.
Po prostu, to co za jednym razem jest jedyną dopuszczalną formą rozumienia słowa śmierć za drugim razem nie musi tym być.
Czesiek

#37 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-02, godz. 02:26

Jeśli nastąpi zmartwychwstanie na sąd sprawiedliwych i niesprawiedliwych, to pewnie zmartwychwstaną same duchy co Macieju? A jak zmartwychwstaną cieleśnie, to pewnie bez zębów, żeby nie mogli zgrzytać zębami?
A może wpierw małe studium Biblii zanim coś się napisze w jakimś temacie?







[I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.(5) Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.(6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.(7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego(8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.(9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.(10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.(11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było.(12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.(13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.(14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.(15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.”[/b]]

pytanie
jak ludzie ktorych szatan zgromadzi do boju wystapia przeciwko swietym skoro oni beda w cialach duchowych 1kor 15
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#38 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-02, godz. 03:04

"i wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał" Koh 12:7


a co sie dzieje z dusza?


[quote]"Słowo zaś "wstąpił" cóż oznacza, jeśli nie to, że również zstąpił do niższych części ziemi?" Ef 4:9
"Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę." 1P3:18-20[/quote]



gdzie jest tu mowa o piekle?

kto uratowal sie z potopu?




Szczerze mówiąc z drugiej strony można by podziwiać SJ, że mimo tylu wątpliwości stoją w obronie wiary w duszę śmiertelną.
[/quote]

1Tm 6:16 Bg „Który sam ma nieśmiertelność i mieszka w światłości nieprzystępnej, którego nie widział żaden z ludzi, ani widzieć może; któremu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.”
1Tm 6:16 Br „Tylko On, jako nieśmiertelny, przebywa w światłości dla nas niedostępnej. Nikt z ludzi nigdy Go nie widział ani nie może zobaczyć. Jemu cześć i potęga wiekuista. Amen.”
1Tm 6:16 BT „jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista! Amen.”
1Tm 6:16 Bw „jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.”
1Tm 6:16 Bb „Który sam ma nieśmiertelność, mieszkając w światłości, do której przystępu nie masz, którego żaden z ludzi nie widział, ani widzieć może, jemu niech będzie cześć i moc, na wieki. Amen.”
1Tm 6:16 Bp „Tylko On jeden jest nieśmiertelny i mieszka w niedostępnej światłości, nikt z ludzi Go nie widział i widzieć nie może. Jemu cześć i moc wiekuista. Amen.”
1Tm 6:16 NS „jedyny mający nieśmiertelność, mieszkający w niedostępnym świetle, ten, którego żaden z ludzi nie widział ani widzieć nie może. Jemu niech będzie szacunek i potęga wieczna. Amen.”



jan5
(25) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą.(26) Podobnie jak Ojciec ma życie w sobie, tak również dał Synowi: mieć życie w sobie samym.
Biblia mowi ze tylko Bog jest niesmiertelny.

Jezus te zycie otrzymalod Ojca
ty uczysz ze kazdy czlowiek jest niesmiertelny



to raczej swiadkowie podziwiaja ciebie za twoja wiare w dusze niesmiertelna :)


czesiu poprosze tez o to abys wyjasnil mi kiedy powstaje dusza i poparl to jakims tekstem biblijnym

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2006-12-02, godz. 03:05

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#39 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-03-04, godz. 19:46

Ap 20:10 Bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."

Nareszcie, po przeczytaniu tego wersetu zrozumiałam dlaczego CK zaprzecza istnieniu piekła.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#40 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-04, godz. 19:59

Ap 20:10 Bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."

Nareszcie, po przeczytaniu tego wersetu zrozumiałam dlaczego CK zaprzecza istnieniu piekła.

Hahahahaha! :D :lol: :D Dobre! :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych