Skocz do zawartości


Zdjęcie

piekło


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-06-11, godz. 17:46

1 Ja 4:8 ?

Pozdrowienia z Sodomy i Gomory!
Dołączona grafika

#62 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-08-02, godz. 21:15

Archiwalna ciekawostka w nawiązaniu do dyskusji: przykład, jak w nieco bardziej odległej przeszłości świadkowie Jehowy sygnalizowali własne poglądy na temat piekła przy okazji komentowania doniesień prasowych:



Kształcenie na duchownego

Przed sądem miejskim w Pasadenie, Kalifornia, stanął 22-letni Bernard York, student teologii z Kolegium Nazaretańskiego w Pasadenie, i przyznał się do winy znęcania się nad kotem. Młodzieniec potwierdził, że zanurzył kota w spirytusie a potem go podpalił, przyglądając się płomieniom i słuchając żałosnego nauczania. Sędzia nie skazał go na więzienie, wyznaczył mu jedynie roczny okres próbny, powiedział przy tym, że ten młodzieniec jest „normalnym, inteligentnym i pilnym studentem, który otrzymał chrześcijańskie wychowanie i pragnie zostać duchownym”. („Examiner”, Los Angeles, 16. 1V. 1955) Trzeba by się tylko zapytać, czy może młodzieniec ten przygotowuje się na to, aby się stać nauczycielem buchających płomieni i żałosnego wycia, które należą przecież do nauk o inspirowanym przez duchowieństwo, zmyślonym piekle wiecznych mąk?

--
źródło: "Strażnica" z 1957 roku, nr 7


.jb

#63 Sensej

Sensej

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów

Napisano 2008-08-14, godz. 01:43

wg ŚJ, gehenna to wieczna śmierć, bez nadziei na zmartwychwstanie. Kara ta dotyczy wszystkich, którzy odrzucają nauczanie Ciała Kierowniczego.

O "biblijne" uzasadnienie poglądu ŚJ prosimy HC (bo jak ja przytoczę ich argumenty, to ktoś pomyśli że jestem stronniczy).

na wstepie co to HC ? :) Kompletnie sie nie orientuje w skrotach :D

Swoja droga nie zgadzam sie aby kara dotyczyla wszystkich ktorzy odrzucaja nauczanie ciala kierowniczego ... nie ma o tym nigdzie mowy to raz... dwa fakt jest taki ze cialo kierownicze ma takie zdanie jak biblia... wiec jesli udowodnisz inaczej i bedziesz miec konkretne poparcie w bibli to nie ma absolutnie powodu aby nie zmienili swojego zdania :)

Z tad tez tyle radykalnych zmian ostatnio o ktorych tak wszyscy tu trabia :P

Mlodzi obecnie sa dosc inteligentni, szybko skladaja fakty, wyciagaja wnioski. Gdy sa jakies niedopatrzenia od razu sa omawiane. Masz dowody? Masz racje.... to tyle :D

#64 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-14, godz. 11:04

na wstepie co to HC ? :) Kompletnie sie nie orientuje w skrotach :D

HC to homme_curieux, w tej chwili jeden post wyżej od Twojego.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#65 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-08-15, godz. 17:26

Swoja droga nie zgadzam sie aby kara dotyczyla wszystkich ktorzy odrzucaja nauczanie ciala kierowniczego ... nie ma o tym nigdzie mowy to raz...

Zgadzam się. Potwierdzam.Powinno tak być.

dwa fakt jest taki ze cialo kierownicze ma takie zdanie jak biblia…

Nie zgadzam się lub nie rozumiem. Pierwsze z drugim w sprzeczności.

wiec jesli udowodnisz inaczej i bedziesz miec konkretne poparcie w bibli to nie ma absolutnie powodu aby nie zmienili [CK] swojego zdania :)

Spójrz na mój profil i klikając na temat trzy częściowy ,,Farsa sądownicza” , zapoznaj się i ustosunkuj się. Kto popełnia błąd i kto nie ma racji biblijnej, czy CK, czy ja? Kto nie chce zmienić zdania CK czy JA na kanwie Biblii?

Mlodzi obecnie sa dosc inteligentni, szybko skladaja fakty, wyciagaja wnioski. Gdy sa jakies niedopatrzenia od razu sa omawiane.

Gdzie? Na ulicy? Na zebraniu ŚJ? Tu na forum, czy gdzieś jeszcze indziej?

PS
Myślę, że (może jeden z rekordów w ilości postów na forum; 2008-08-14) nie obciążył Cię, byś nie odpowiedział. Sensej będę Ci bardzo wdzięczny za skomentowanie.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych