Skocz do zawartości


Zdjęcie

o ŚJ napisano (część I.)


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#81 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-08, godz. 21:31

wiadomosci24.pl, "Współczesne wojny a religia" (pod artykułem także dyskusja)

Inny tekst autorki powyższego artykułu: "Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa"
.jb

#82 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-09, godz. 00:44


Miał być lokal handlowo-usługowy. Będzie świątynia Świadków Jehowy

dodano: 19 marca 2009, 6:00

Katarzyna Chojnowska

Za milion złotych świadkowie Jehowy wybudują świątynię. Prace ruszyły przed kilkoma dniami.

Sala Królestwa powstanie przy ulicy Piłsudskiego. Wznoszą ją ochotnicy. Pracować będą w soboty i niedziele. - W lipcu budynek będzie już w stanie surowym, a oddany zostanie do użytku dopiero w następnym roku - tłumaczy Mariusz Semenowicz, rzecznik zgromadzenia świadków Jehowy. - Postaramy się, by było to jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

Przygotowania trwają już od 2004 roku. Właśnie wówczas zakupiony został teren przy Piłsudskiego. Budowa rusza teraz, bo dużo czasu zajęło zgromadzenie niezbędnych funduszy. Świątynia sfinansowana jest w całości z datków lokalnych członków wspólnoty. Koszt wybudowania Sali Królestwa wyniesie około miliona złotych.

Budowa zaskoczyła ełczan

Mieszkańcy osiedla przy Piłsudskiego od kilku dni zastanawiają się, co wybudowane zostanie w miejscu, gdzie był duży teren zielony.

- Jeszcze niedawno był tu fajny, zielony skwer, teraz jest zasłonięty - przyznaje pani Bogusia, ekspedientka z pobliskiego sklepu mięsnego.

- Domyślam się, że powstanie tu jakiś wieżowiec - mówi pani Regina, mieszkanka osiedla. - Kiedyś mieli tu wybudować jeszcze jeden, pasowałby do panoramy naszego osiedla.

Na niewiele zdaje się tablica informacyjna, na której napisane jest, że świątynia to budynek handlowo-usługowy. Jedyną wskazówką jest inwestor, czyli "Strażnica”, zarejestrowany na początku 1990 roku związek świadków Jehowy.

- Na tablicy jest napisane, że powstanie budynek usługowo-mieszkalny, ale klienci mówią nam, że to ma być podobno jakiś kościół - dodaje pani Bogusia. - Mnie to nie przeszkadza absolutnie, każdy ma prawo wyznawać, co tylko chce.

Nie wszystkim się to podoba

Budowa świątyni wywołuje kontrowersje wśród mieszkańców osiedla. Niektórym rodzicom dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły nie podoba się lokalizacja Sali
Królestwa.

- Wątpię, żeby władze były tak nierozsądne i pozwoliły świadkom Jehowy postawić tu świątynię - twierdzi pani Regina.

Część mieszkańców obawia się, że niechęć może przerodzić się w akty agresji skierowane przeciwko świadkom Jehowy.

- Słyszałem rozmowę kilkunastoletnich chłopców. Mówili, że gdy powstanie budynek, będą rzucać w niego kamieniami - oburza się Aleksander Leszkiewicz. - To wszystko wina rodziców. Przecież ludzi trzeba szanować, niezależnie od tego, w co wierzą.

Świadkowie Jehowy zdają sobie sprawę z tego, że reakcje mieszkańców osiedla mogą być niezbyt przychylne.

- Każdy ma prawo wypowiadać swoją opinię, pewnie są i tacy, którym budowa nie będzie odpowiadać - przyznaje Mariusz Semenowicz. - My ze swojej strony zrobimy wszystko, by nikomu nie przeszkadzać.

--
źródło



Sala Królewska i markety


W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 rozpoczęto nową inwestycję. Jako że powstaje ona w sąsiedztwie wieżowców wiele osób sądzi, że to też będzie 10-piętrowy blok. Zaplanowano tu jednak coś zupełnie innego salę królestwa świadków Jehowy. Inwestorem jest Towarzystwo Biblijne i Traktatowe „Strażnica.

--
źródło


Materiał filmowy do powyższej notki: link (YouTube)
.jb

#83 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-04-09, godz. 14:25

teraz wiemy, że Towarzystwo Strażnica to firma handlowo-usługowa.
pozdrawiam Andrzej

#84 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-04-09, godz. 14:57

Można wykupić u nich wieczne wczasy w raju, te w niebie już się rozeszły :P

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#85 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-05-11, godz. 22:23

Kolejny tekst (kampania promocyjna przedsięwzięcia?) na temat budowy Sali Królestwa w Ełku:



Biblioteka u świadków Jehowy dla wszystkich


Ełczanie głowią się, co powstanie na placu budowy niedaleko Szkoły Podstawowej nr 4. Na razie widzą jedynie wielki wykop. Wbrew ich domysłom nie wyrośnie tam ani kolejny wieżowiec, ani centrum handlowe, lecz Sala Królestwa świadków Jehowy. Postawią ją w weekendy wolontariusze.


— Budowę rozpoczęliśmy na początku marca. Kilka lat wcześniej kupiliśmy ziemię, gdzie będzie stawiany budynek — wyjaśnia Mariusz Semenowicz, rzecznik prasowy zgromadzenia. Zgodnie z harmonogramem budowa Sali Królestwa będzie finansowana z dobrowolnych datków.

— Przy budowie w weekendy pracują wolontariusze. Do końca tego roku planujemy postawić budynek w stanie surowym, położyć dach, wstawić okna. W przyszłym roku zrobimy wykończeniówkę i oddamy budynek pod klucz — dodaje Mariusz Semenowicz.

Jak ustaliliśmy, w obiekcie, gdzie będą miały miejsce zebrania świadków Jehowy, powstanie także biblioteka oraz sale wykładowe.

— Tu będziemy prowadzić między innymi programy szkoleniowe. Nasze centrum nie będzie miało charakteru zamkniętego. Każdy będzie mógł tu przyjść, zobaczyć co się dzieje, skorzystać z biblioteki — zaznacza Semenowicz.

Co na ten temat sądzą ełczanie?

— Mi się ten pomysł podoba. W końcu udało się rozsądnie zagospodarować łąkę w centrum miasta. Choć jestem innego wyznania, nie widzę nic złego w tym, że w Ełku powstanie miejsce, gdzie będą zbierali się świadkowie Jehowy — uważa Katarzyna Zawistowska. — Mnie niepokoi jednak to, że budować będą w weekendy. Przecież sobota i niedziela to dni, gdy człowiek powinien odpoczywać. Mam jednak nadzieję, że wolontariusze szybko uwiną się z budową i nie będą bardzo hałasować. Mieszkam tu niedaleko i wiem, że bez utrudnień się nie obejdzie, lecz nie pozostaje nam nic innego niż cierpliwie znieść te niedogodności. Wierzę, że to będzie ładny budynek, który dobrze wkomponuje się w architekturę tej części miasta — uważa pan Konrad.

Wojtek Mierzwiński
[email protected]
--
źródło


.jb

#86 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-06-20, godz. 01:14

Artykuł zamieszczony niedawno w serwisie Interia360.pl: "Świadkowie Jehowy - kim są? W co wierzą?"

Wydaje się, że znaczna część tych wywodów to przeklejanka z materiałów TS. Pod tekstem dyskusja, a w niej taka oto nieoczekiwana odpowiedź osoby deklarującej się jako ŚJ:

(link)

Raymond Franz to członek Ciała Kierowniczego,
tzn ziemski przedstawiciel (ambasador) Królestwa
Bożego, który ma nadzieję niebiańską


.jb

#87 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-06-22, godz. 08:28

Artykuł zamieszczony niedawno w serwisie Interia360.pl: "Świadkowie Jehowy - kim są? W co wierzą?"

Wydaje się, że znaczna część tych wywodów to przeklejanka z materiałów TS. Pod tekstem dyskusja, a w niej taka oto nieoczekiwana odpowiedź osoby deklarującej się jako ŚJ:

Ktoś coś niedoczytał. Większość śJ nie ma pojęcia, kto to Raymond Franz. Pewnie skojarzył tylko nazwisko i myślał, że chodzi o Freda.
[db]

#88 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-22, godz. 08:44

Biblioteka u świadków Jehowy dla wszystkich
(...)
w obiekcie, gdzie będą miały miejsce zebrania świadków Jehowy, powstanie także biblioteka oraz sale wykładowe.

Ten tytuł to zupełne nieporozumienie. "Biblioteka"? Jeżeli już, to "biblioteczka" i to skromniutka, że żal ściska, jak się na takie biblioteczki patrzy...
Ja w domu miałem więcej literatury, niż było w biblioteczce na naszej Sali, a w innych zborach było jeszcze skromniej. WTS nie zaleca gromadzenia literatury starszej niż do 20 lat wstecz, samo na potrzeby zborów wznowiło roczniki Strażnic zaledwie od 1990 roku, a już ewenementem na skalę kraju jest zborowa biblioteczka mająca jakiekolwiek publikacje sprzed roku 1970.
Marzeniem ściętej głowy jest znalezienie w takiej biblioteczce jakiejś encyklopedii, słowników biblijnych, greckich czy hebrajskich, leksykonów, opracowań historycznych czy innych materiałów "około-biblijnych".
No i zwrot "dla wszystkich". To jakieś żarty
:lol:
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#89 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-06-22, godz. 13:24

Ktoś coś niedoczytał. Większość śJ nie ma pojęcia, kto to Raymond Franz. Pewnie skojarzył tylko nazwisko i myślał, że chodzi o Freda.

Tez mam takie odczucia.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#90 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-22, godz. 14:02

Ktoś coś niedoczytał. Większość śJ nie ma pojęcia, kto to Raymond Franz. Pewnie skojarzył tylko nazwisko i myślał, że chodzi o Freda.

Pewnie i nie doczytał. Ale gdyby nigdy o tym nazwisku nie słyszał, to by sobie tego z kosmosu też nie wziął ;)
A tak mi się przy okazji skojarzyło, że Ray Franz jest najdłuższym stażem członkiem CK żyjącym jeszcze na ziemi :)
(Może inaczej: Nie żyje już żaden członek CK, który byłby zamianowany wcześniej niż on).

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#91 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-06-22, godz. 14:38

Pewnie i nie doczytał. Ale gdyby nigdy o tym nazwisku nie słyszał, to by sobie tego z kosmosu też nie wziął ;)

To nazwisko pada w poprzednim komentarzu. Gdyby słyszał i kojarzył wcześniej to by wiedział, w którym kościele dzwoni.

A tak mi się przy okazji skojarzyło, że Ray Franz jest najdłuższym stażem członkiem CK żyjącym jeszcze na ziemi :)
(Może inaczej: Nie żyje już żaden członek CK, który byłby zamianowany wcześniej niż on).

ŚJ często nieoficjalnie mówią, że długowieczność członków CK to efekt błogosławieństwa bożego. Ciekawe jak to jest w tym przypadku ;-)
[db]

#92 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-22, godz. 14:52

To nazwisko pada w poprzednim komentarzu. Gdyby słyszał i kojarzył wcześniej to by wiedział, w którym kościele dzwoni.

A tutaj nie do końca bym się zgodził. Rozmawiałem z wieloma Świadkami, którzy gdzieś tam usłyszeli nazwisko Franz, ale nie potrafili skojarzyć, że Ray i Fred to dwie rózne osoby, i często dochodziło do zabawnych sytuacji, że wmawiali mi, iż Ray Franz nigdy nie był wykluczony, że to podłe plotki odstępców, że zawsze był wierny Jehowie itp. A z drugiej strony zetknąłem się z sytuacjami, kiedy jakiś Świadek upierał się, że to właśnie prezesa WTS wywalono na zbitą mordę, bo był odstępcą.
Zatem z tymi "dzwonami w kościołach" też róznie bywa
;)
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#93 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-06-22, godz. 16:46

Rozmawiałem z wieloma Świadkami, którzy gdzieś tam usłyszeli nazwisko Franz, ale nie potrafili skojarzyć, że Ray i Fred to dwie rózne osoby, i często dochodziło do zabawnych sytuacji, że wmawiali mi, iż Ray Franz nigdy nie był wykluczony, że to podłe plotki odstępców, że zawsze był wierny Jehowie itp.



Potwierdzam. To był dowód na to, że "Kryzys sumienia" jest sfingowany przez odstępców i jest kłamstwem od A do Z. Przecież Franz do końca uśmiechał się ze zdjęć w literaturze, więc jak mógł być odstępcą.

#94 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-22, godz. 17:42

Przecież Franz do końca uśmiechał się ze zdjęć w literaturze, więc jak mógł być odstępcą.

Uśmiechał się pełną gębą. Ale nie "ten" Franz :lol:
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#95 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-06-22, godz. 17:48

Uśmiechał się pełną gębą. Ale nie "ten" Franz :lol:


No sorry... A o jakimś innym Strażnica/Przebudźcie się!/ "miarodajne" źródła niewolnika pisały? :ph34r:
To skąd wiadomo, że on był?

#96 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-22, godz. 17:56

No sorry... A o jakimś innym Strażnica/Przebudźcie się!/ "miarodajne" źródła niewolnika pisały? :ph34r:
To skąd wiadomo, że on był?

Pewnie, że pisały.

Strażnica
nr8 z 1975, s.6
W skład Ciała Kierowniczego wchodzi obecnie osiemnastu członków, sami pomazańcy; a oto nazwiska pozostałych dziesięciu: Frederick W. Franz, Raymond V. Franz, George D. Gangas, Leo K. Greenlees, John O. Groh, Milton G. Henschel, William K. Jackson, Nathan H. Knorr, Grant Suiter i Lyman A. Swingle.

Oddanie do użytku nowego Betel we Francji:

Strażnica nr3 z 1980, s.18
Następnie brat Raymond Franz, członek Ciała Kierowniczego, wygłosił przemówienie inauguracyjne. Dobitnie naświetlił znaczenie służenia Jehowie z radością (Nehem. 8:10). Wykazał, jak daremne bywają ludzkie zabiegi i jak szybko przemija chwała świata (na przykładzie Cezara i Napoleona), po czym przeciwstawił to radosnemu dziełu głoszenia dobrej nowiny o Królestwie Jehowy (Kohel. 1:3-7, 11). Wyjaśnił, że jeśli chrześcijanie nadal będą znajdować radość w służeniu Jehowie, oczekując czasu wyznaczonego na usunięcie przez Boga wszelkiego zła, to w końcu dojdą do wniosku, że wszystko zostało zrealizowane doskonale; sami wtedy powiedzą: „Nic nie można do tego dodać i nic z tego ująć” (Kohel. [Kazn.] 3:11, 14, NP).

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#97 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-06-22, godz. 18:05

A czy kiedykolwiek napisano wyraźnie to, co najciekawsze? Padł gdzieś tytuł "Kryzys sumienia"?
Taka wzmianka przeleciała w dziesiątkach innych nazwisk.

#98 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-22, godz. 18:19

A czy kiedykolwiek napisano wyraźnie to, co najciekawsze? Padł gdzieś tytuł "Kryzys sumienia"?
Taka wzmianka przeleciała w dziesiątkach innych nazwisk.

Jeszcze tego brakowało :)
Przecież największą kasę Ray zrobił nie na regularnej sprzedaży swojej ksiązki, tylko na tym, że ŚJ masowo wykupywali ją z księgarń i niszczyli, co by inni nie dowiedzieli się prawdy :lol:
Do tej pory pluje chłopina sobie w brodę, że nie wydał od razu z 5 milionów egzemplarzy, bo teraz leżałby na plaży w Miami i pił pinacolade ;)

Użytkownik Liberal edytował ten post 2009-06-22, godz. 18:20

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#99 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-06-22, godz. 19:10

A tutaj nie do końca bym się zgodził. Rozmawiałem z wieloma Świadkami, którzy gdzieś tam usłyszeli nazwisko Franz, ale nie potrafili skojarzyć, że Ray i Fred to dwie rózne osoby, i często dochodziło do zabawnych sytuacji, że wmawiali mi, iż Ray Franz nigdy nie był wykluczony, że to podłe plotki odstępców, że zawsze był wierny Jehowie itp. A z drugiej strony zetknąłem się z sytuacjami, kiedy jakiś Świadek upierał się, że to właśnie prezesa WTS wywalono na zbitą mordę, bo był odstępcą.
Zatem z tymi "dzwonami w kościołach" też róznie bywa
;)


Czyli jak najbardziej pasuje tu powiedzenie: wiedzą, że dzwoni, ale nie wiedzą, w którym kościele.

#100 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2009-06-22, godz. 19:19

Czyli jak najbardziej pasuje tu powiedzenie: wiedzą, że dzwoni, ale nie wiedzą, w którym kościele.

Bywa i tak.
Ja np. miałem kiedyś kilku 'wrogów' w młodości, którzy koniecznie chcieli mi obić mordę... a tak się złożyło, że w moim mieście mieszkał znany mistrz karate pan Byczkowski. Nazwiska podobne. Ale jak się "łobuzy" dowiedzieli o moim nazwisku, to chyba skojarzyli z owym karateką, i miałem spokój, bo nikt nie chciał zadzierać z synem mistrza :lol:
Niby nic, a jak wiele czasem znaczy.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych