Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metoda C-14


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-20, godz. 01:28

Pytanie z mojej strony czy organizacja SJ nadal twierdzi, ze ludzkosc istnieje od okolo 6000 lat ? I czy miedzyczasie zapoznali sie z metoda C14 i wykopaliskami ?

Albo lepiej to co zostalo wykopane, szybko znowu gdzies zakopac ???
I mozgi-epromy Swiadkow dalej przepalac amerykanska matryca ?

#2 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-20, godz. 08:14

Smialo chlopcy i dziewczeta, czekamy na nowinki. Moze ktos z obecnych SJ sie odwazy ?

#3 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-05-20, godz. 08:37

ja SJ nie jestem ale powiem tak dr Libby wynalazca tej metody za która dostal nobla byl w szoku gdy stwierdzil iz nie ma dziel ludzkich starszych niz 5000lat co bylo totalnie sprzeczne z teoria ewolucji
wpisz sobie w google haslo bledy metody c14 i poczytaj :)
pozdr:)
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#4 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-05-20, godz. 08:39

Przenikliwe Oko.
Nie jestem SJ, ani EX.
Lecz nadal twierdzę, że ludzkość istnieje ok. 6000 lat.
Czy rzeczywiście dobrze zapoznałeś się z datowaniem C-14?
Czy wiesz, na czym ono polega i na ile jest pewne?
Czy ośrodki badawcze biorą pod uwagę zmiany klimatyczne, spowodowane choćby potopem?
No, i...jakie okresy czasu może ta metoda obejmować.
Mam na myśli to, co mówią sami naukowcy.

#5 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-05-20, godz. 08:48

Pytanie z mojej strony czy organizacja SJ nadal twierdzi, ze ludzkosc istnieje od okolo 6000 lat ?

Oficjalne stanowisko Strażnicy już od dawna wycofało się ogólnego datowania powstania wszechswiata w ciągu literalnych 42 tysięcy lat [np. Jak powstało życie? Ewolucja czy stwarzanie? s.27], ale nadal podtrzymują chronologię, iż człowiek został stworzony w roku 4026 p.n.e. [Całe Pismo, s.294]

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#6 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-20, godz. 10:47

bo nie mieli wyboru. 6x7tys to troche malo

#7 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-20, godz. 10:54

szkoda ze nie wypowiadaja sie na temat pra-czlowieka.

#8 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 16:25

Przenikliwe Oko.
Nie jestem SJ, ani EX.
Lecz nadal twierdzę, że ludzkość istnieje ok. 6000 lat.
Czy rzeczywiście dobrze zapoznałeś się z datowaniem C-14?
Czy wiesz, na czym ono polega i na ile jest pewne?
Czy ośrodki badawcze biorą pod uwagę zmiany klimatyczne, spowodowane choćby potopem?
No, i...jakie okresy czasu może ta metoda obejmować.
Mam na myśli to, co mówią sami naukowcy.


Ja wiem na czym polega badanie metodą radiowęglową, a Tobie polecam zapoznanie się z innymi metodami datowania izotopowego (bezwzględnego), tzn. datowanie ołowiowe, datowanie potasowo-argonowe, datowanie rubidowo-strontowe.
Ponadto poczytaj o metodach datowania względnego (metoda stratygraficzna, metoda tektoniczna, metoda morfologiczna, metoda paleontologiczna, metoda petrograficzna, metoda de Goera) i innych metodach datowania bezwzględnego (metoda magnetometryczna, metoda sedymentologiczna).

Jak opanujesz podstawy to może przestaniesz pleść głupoty o potopie i wpływie warunków klimatyczych na rozpad pierwiastków promieniotwórczych.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#9 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-02-27, godz. 16:52

Grześ... właśnie ostatnio zadzwonił do mnie jeden starszy w tej sprawie.
Otóż zgadza się on z twoim punktem widzenia w tych kwestiach.
Musisz jednak cierpliwie poczekać aż TS zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie. I tak musi być, żeby sie nie podniecać nowinkami aż ich wiarygodność zostanie bezwględnie potwierdzona.
Więc nie nerwowo, nie wybiegaj przed niewolnika, bo ci w nosek ktoś kiedyś da pstryka ;)

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2007-02-27, godz. 16:52


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#10 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 17:08

Padre Antonio napisał

Ja wiem na czym polega badanie metodą radiowęglową,


Ojciec wylej kawę na ławę, a nie stękaj i daj się poznać od tej strony nie formy, a wiedzy merytorycznej!!! ;)

BB
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#11 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-27, godz. 17:14

Grześ... właśnie ostatnio zadzwonił do mnie jeden starszy w tej sprawie.
Otóż zgadza się on z twoim punktem widzenia w tych kwestiach.
Musisz jednak cierpliwie poczekać aż TS zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie. I tak musi być, żeby sie nie podniecać nowinkami aż ich wiarygodność zostanie bezwględnie potwierdzona.
Więc nie nerwowo, nie wybiegaj przed niewolnika, bo ci w nosek ktoś kiedyś da pstryka ;)


TS jest wyrocznią we wszystkim. Czekaj i się nie odzywaj. Ciekawe co badał, ze nie znalazł przedmiotów starszych niż 5000 lat, chyba rzeczy ze swojego mieszkania albo ze swojego podwórka.
Jest cała masa dowodów na istnienie cywilizacji późnego paleolitu (ok. 12-8 tys. lat wstecz).
Te rewelacje przeczytałeś georgu chyba w Fakcie.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-27, godz. 18:19

O ile mi się wydaje czytałem w ciągu ostatniego pół roku jakąś publikację WTS, w której było o tym że świat jest od milionów lat lecz człowiek od 6-7 tysięcy. Mogę sie mylić, ale dałbym się ogolić że cos takiego czytałem... Spróbuję poszperać...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2007-02-27, godz. 20:51

Grześ... właśnie ostatnio zadzwonił do mnie jeden starszy w tej sprawie.
Otóż zgadza się on z twoim punktem widzenia w tych kwestiach.
Musisz jednak cierpliwie poczekać aż TS zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie. I tak musi być, żeby sie nie podniecać nowinkami aż ich wiarygodność zostanie bezwględnie potwierdzona.
Więc nie nerwowo, nie wybiegaj przed niewolnika, bo ci w nosek ktoś kiedyś da pstryka


Witaj
Nawet zabawne co napisałeś, ponieważ niewolnika to Ty masz nad sobą a nie ja.
Dalej nie pojmujesz czegoś, coś nie dotarło do główki...pewnie blokada.
Jeśli chodzi o pstryczka, to faktycznie może już czas...na Twojego. Pozdrawiam.

P.S.: A tak na marginesie, to zobacz sobie proszę datę, kiedy były pisane te moje posty.

Użytkownik Jan Lewandowski edytował ten post 2011-01-14, godz. 20:10


#14 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-05, godz. 18:57

Podczas rozmowy ze starszym zboru zarzuciłem mu, że ŚJ chociaz nie uznają metody datowania izotopem C-14, to jednak w książeczce pt. Czy istnieje Bóg, który się o ciebie troszczy? na stronie 109 podają datę ustaloną ta metodą, nie ukrywając przy tym sposobu jej ustalenia. Odpowiedź była zaskakująca: metodę uznajemy za błedną, ale podajemy ją dla tych, którzy w nią wierzą. Mniej więcej taki był sens, całą odpowiedź mam w kompie (to do tych, którzy chcą dokladnych cytatów:-)). Przyznam się, że zbił mnie z tropu. A więc metoda c-14 jest OK, kiedy za jej pomoca mozna udowodnić swoje tezy, i jednocześnie jest błędna, kiedy inni wykazują w oparciu o nią fałszywośc tez własnych. Przypomina mi sie dokładnie historia sprzed dwóch lat, kiedy to po obejrzeniu jakiegoś popularnego programu na Discovery usłyszałem, że Biblia nie kłamie, jeśli chodzi o pochodzenie człowieka - genetycy wykazali istnienie pramatki. Druga częśc informacji, że miało to miejsce jakies 200.ooo lat temu, została pominięta, a moje przzypomnienie tego spotkało się z "cięta ripostą", że człowiek jest omylny i nauka jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. i to akurat jest prawda:-)
PS. dośc długo wytrzymałem, ale od dwóch lat pracuję dla ŚJ, od stycznia tego roku nawet dla starszego zboru. Oczywiście moja praca nie ma nic wspólnego z tą religią, której członkowie zaprzeczają, jakoby nią była. Niemniej prynajmniej raz dziennie słyszę zdania o osiągnieciu "prawdy" i o tym, ze stali sie lepszymi ludźmi. Niestety, poniewaz uprawiam wolny zawód stwierdzam, że jakoś róznic nie widzę. Od trzech tygodni uczestniczę w spotkaniach z "głosicielami", a więc proszę o wyrozumiałość, kiedy np. poruszę temat oklepany, ale dla mnie aktualny i istotny. Spotykam się, bo chcę wiedzieć, w co wierzą moi klienci:-))))
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-05, godz. 19:21

kjt wal śmiało :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-07, godz. 17:11

Zdarzają się dość udane próby wybrnięcia z tej sytuacji. Kiedyś czytałem w publikacji WTS że jakiś tam autorytet orzekł że Metoda C14 jest fajna ale tylko do orzekania wieku przedmiotów datowanych do 4.000 lat temu. Jak dla mnie, bomba! Taki pogląd z jednej strony pozwala popierać różne teoryjki WTS, a z drugiej wymigać się od kłopotliwych pytań o zagadnienia przedpotopowe, a więc datowane 2.370 pne i dalej (wg ŚJ potop miał miejsce niecałe 4400 lat temu).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych