Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawy zwyczaj SJ


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 human

human

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2006-05-26, godz. 12:06

witam

Mój kolega ŚJ zawsze ma 'rewelacyjne' opisy na GG w okolicach różnych uroczystości (głownie chrześcijańskich lub katolickich). Ostatnio mu odbija w związku z wizytą Papieża w Polsce.
Przykładowe opisy:

"za 3 dni Jugendfuhrer XVI powita Polaków gromkim \'Sieg Heil!\'"
po raz pierwszy od 1945 przedstawiciel Hitlerjugend w Warszawie
... ja tu chyba kiedyś byłem... około 1939 roku... w brunatnej koszuli

Wzór dobrego świadectwa po prostu!
pozdr
human

#2 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-05-26, godz. 14:34

witam

Mój kolega ŚJ zawsze ma 'rewelacyjne' opisy na GG w okolicach różnych uroczystości (głownie chrześcijańskich lub katolickich). Ostatnio mu odbija w związku z wizytą Papieża w Polsce.
Przykładowe opisy:

"za 3 dni Jugendfuhrer XVI powita Polaków gromkim \'Sieg Heil!\'"
po raz pierwszy od 1945 przedstawiciel Hitlerjugend w Warszawie
... ja tu chyba kiedyś byłem... około 1939 roku... w brunatnej koszuli

Wzór dobrego świadectwa po prostu!

Ten kolega wydaje się być wymarzonym towarzystwem dla niejakiego homme_curieux.
A do tego jeszcze braciszek!!!
Jak w korcu maku.

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-26, godz. 14:56

Prawda historyczna "w głębokim poważaniu", ważne, żeby dokopać ŚJ...

Taki "szczegół" jak to, że żołnierz niemiecki Józef Ratzinger wcale nie walczył na froncie wschodnim i nie okupował Warszawy, naszego "historyka" nie zainteresował, bo i po co...

Zgadzam się, że jest to wymarzony kolega dla HC...

#4 2718281

2718281

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 16:56

Z przedmiotowych tekstów jedynie pierwsze dwa noszą miano odniesienia do pana papieża, zatem w kontekście prawdy historycznej i logiki można to ująć tak:

* "za 3 dni Jugendfuhrer XVI powita Polaków gromkim \'Sieg Heil!\'"
Rzeczywiście, pan Ratzinger nie powitał warszawiaków pozdrowieniem z lat młodzieńczych, to fakt. Reszta opisu chyba nie budzi zastrzeżeń z punktu widzenia historycznego? (jugend - młodzież; fuhrer - wódz)

* po raz pierwszy od 1945 przedstawiciel Hitlerjugend w Warszawie
Hitlerjugend (w opisie nie ma odniesienia do konkretnej osoby w 1945) było w Warszawie i innych rejonach Polski, tak przynajmniej twierdzą naoczni świadkowie. Dla przykładu:

http://www.ceo.org.p...3f3087ab5db355f
"Początek wojny to była tragedia, bo ja mieszkałam na Tamce, na Powiślu. Pamiętam jak miała się zacząć szkoła już jak Niemcy weszli. Moja szkoła to było wspaniałe gimnazjum królowej Jadwigi, mieściło się na placu trzech krzyży. (...) A w tej naszej szkole usadowiła się Hitlerjugend, szkoła dla niemieckiej młodzieży."

http://wilk.wpk.p.lo.../akc_glowki.htm
"40. Petersen - Inspektor Hitlerjugend na terenie dystryktu warszawskiego. Oberbannführer. Pracuje gorliwie nad formowaniem kadr z młodzieży niemieckiej, a zwłaszcza Vd, przepajając ją nienawiścią i drapieżnością do wszystkiego, co polskie."

Z tego, co wiem po 1945 roku w Warszawie nie działała żadna hitlerowska organizacja, zatem ostatni jej oficalny przedstawiciel był właśnie wtedy.
A teraz, w 2006, oficjalnie przyjeżdża do Warszawy osoba, która ślubowała dozgonną wierność Rzeszy i Adolfowi służbą w HJ i Wehrmachcie.

Tyle historii.[SIZE=1]

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-26, godz. 17:00

Oprócz wzmianki o ślubowaniu wierności Hitlerowi, warto jeszcze dodać, że "hitlerowiec" Józef Ratzinger nigdy nie strzelał do żadnego Polaka, a na dodatek pod koniec wojny zdezerterował z armii.

#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-26, godz. 17:01

2718281 o i mamy znowu nawiedzonego świadka Jehowy !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 2718281

2718281

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 17:11

Oprócz wzmianki o ślubowaniu wierności Hitlerowi, warto jeszcze dodać, że "hitlerowiec" Józef Ratzinger nigdy nie strzelał do żadnego Polaka, a na dodatek pod koniec wojny zdezerterował z armii.

Tak, ale nie dyskutujemy o tym czy strzelał czy nie, tylko o tym, czy komuś "odbija" czy nie, jeśli na gg ma takie opisy. W związku z brakiem rzeczowego odniesienia do mojej w/w argumentacji - wniosek niech każdy sam sobie wysnuje. Z mojej strony kończę temat.

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 17:48

2718281, znasz trochę historię, czy kpisz? Jeśli chcesz wiedzieć, to w pewnym okresie historii Niemcy nie mieli wyboru, komu "służyć". I byli siłą wcielani do różnych formacji regularnych, czy tego chcieli, czy nie...

Niektóre rodzaje głupoty należałoby leczyć tylko radykalną lobotomią :angry: :ph34r:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-26, godz. 17:51

iść tym tokiem myślenia co przedstawił ten kazynodzieja - to wszyscy Polacy to komuniści, bo przeciez większość naszych rodziców i dziadków "obchodziło" czynnie np. 1 Maja !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 2718281

2718281

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 18:07

Proszę nie zbaczać z głównego tematu. Tematem tego wątku NIE jest to czy pan Joseph służył dobrowolnie czy nie. NIE jest to także tematem opisów o których mowa. Nie musicie go usprawiedliwiać, bo nie jest to forum o Ratzingerze.
Tematem tego wątku jest to czy w/w opisy (i TYLKO opisy, bo na nie powołuje się kol. human) są zgodne z faktami i czy świadczą o tym, że komuś 'odbija'.

#11 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-26, godz. 19:08

to jest typowa nienawiść sJ, wg nich każy powinie nienawidzieć drugiego. Razi ich pojednanie się z innymi, chciaż twierdzą że nauczją miłości.
Poprostu mają zakodowaną nienawiść do wszystkich.
pozdrawiam Andrzej

#12 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 19:11

Proszę nie zbaczać z głównego tematu. Tematem tego wątku NIE jest to czy pan Joseph służył dobrowolnie czy nie. NIE jest to także tematem opisów o których mowa. Nie musicie go usprawiedliwiać, bo nie jest to forum o Ratzingerze.
Tematem tego wątku jest to czy w/w opisy (i TYLKO opisy, bo na nie powołuje się kol. human) są zgodne z faktami i czy świadczą o tym, że komuś 'odbija'.

Eksponowanie określonych faktów i wyjmowanie ich z kontekstu (jak w przypadku wspomnianych opisów na gg) jest przejawem albo chamstwa, albo pospolitej głupoty (może jednego i drugiego). Nie wspomnę już o szanowaniu cudzych uczuć religijnych, bo dla co niektórych to zbyt wysoki pułap... Zresztą sam nie jestem ideałem w tym względzie, nie przeczę. Myślę sobie, że czasami lepiej ugryźć się w język niż narazić się na pogardę innych.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#13 human

human

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2006-05-26, godz. 19:35

Heh, widzę, że potrzebne małe uzasadnienie, dlaczego odbija. Po pierwsze, co najmniej 2 zdania z w/w są fałszywe: o jednym powiedział sam 2718281, natomiast co do drugiego proponuję się zapoznać ze znaczeniem słowa "przedstawiciel" (poniżej) i wniosek nasunie się sam. Poza tym, jak napisał brat_jaracz (dzięki :-)), jest to zachowanie skrajnie niesympatyczne wobec katolików. Nie sądzę, żeby był taki otwarty w swoich poglądach np. przy chodzeniu po domach.



przedstawiciel m I, DB. -a; lm M. -e, DB. -i
1. «osoba występująca w czyimś imieniu, reprezentująca czyjeś interesy, będąca wyrazicielem czyichś poglądów, idei»
Przedstawiciel rządu, partii, związku, przedsiębiorstwa.
Występować, przemawiać jako przedstawiciel (czyjś, czegoś).
pozdr
human

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 20:48

Prawda historyczna "w głębokim poważaniu", ważne, żeby dokopać ŚJ...

Taki "szczegół" jak to, że żołnierz niemiecki Józef Ratzinger wcale nie walczył na froncie wschodnim i nie okupował Warszawy, naszego "historyka" nie zainteresował, bo i po co...

Zgadzam się, że jest to wymarzony kolega dla HC...

:)

Ile ( i co sie sie ) zje tyle sie wie :(

Widocznie nie wiecie ze bycie hitlerowcem niegdys wcale nie pszeszkadza wielu ludziom dzis w tym aby byc SJ :)

Ale ci ludzie porzucili dzisiaj "idealy" ktore doprowadzily ich do tego ze byli kiedys nazistami i hitlerowcami :)

Niestety wielu z nich nadal podtrzymuje "narodowy" charakter swojej pseudowiary :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 20:49

Oprócz wzmianki o ślubowaniu wierności Hitlerowi, warto jeszcze dodać, że "hitlerowiec" Józef Ratzinger nigdy nie strzelał do żadnego Polaka, a na dodatek pod koniec wojny zdezerterował z armii.

Jestes tego pewien ? :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 21:04

2718281, znasz trochę historię, czy kpisz? Jeśli chcesz wiedzieć, to w pewnym okresie historii Niemcy nie mieli wyboru, komu "służyć". I byli siłą wcielani do różnych formacji regularnych, czy tego chcieli, czy nie...

Niektóre rodzaje głupoty należałoby leczyć tylko radykalną lobotomią :angry: :ph34r:

bracie Jaraczu...

mieli wybór... tyle, że wybór był długi i zakończony rozwiewanym przez wiatr warkoczem dymu...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-27, godz. 05:09

idąc tym tokiem myślenia, co przedstawili nam tu przedstawiciele SJ - to stwierdzamy dziś, że wśród niemieckich, austryiackich SJ, ide o zakład, tez jest sporo hitlerowców, wszak przysięgali ! no i idąc dalej, ich dzieci SJ tez są hitlerowcami - bo ich rodzice przysięgali, a z mlekiem matki ... ;-) ! więc co z tym fantem należy zrobić - proponuje rozwiązać wyznanie SJ w Niemczech i Austrii, gdyż składa się z prawie z samych faszystów i hitlerowców - a to nie jest w porządku !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-27, godz. 05:37

idąc tym tokiem myślenia, co przedstawili nam tu przedstawiciele SJ - to stwierdzamy dziś, że wśród niemieckich, austryiackich SJ, ide o zakład, tez jest sporo hitlerowców, wszak przysięgali ! no i idąc dalej, ich dzieci SJ tez są hitlerowcami - bo ich rodzice przysięgali, a z mlekiem matki ... ;-) ! więc co z tym fantem należy zrobić - proponuje rozwiązać wyznanie SJ w Niemczech i Austrii, gdyż składa się z prawie z samych faszystów i hitlerowców - a to nie jest w porządku !

1Kor6:9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-27, godz. 05:44

eee tam członkowie KK też mogą to zacytowac !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-27, godz. 05:51

eee tam członkowie KK też mogą to zacytowac !

Kiedys ktos zaspiewal :

"Spiewac kazdy moze ........... jeden lepiej....................." :)

a prawie 2000 lat temu ktos inny powiedzial :

" Nie kazdy kto mowi Panie,Panie .................... " :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych