Skocz do zawartości


Zdjęcie

Raymond Franz "Kryzys Sumienia"


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#41 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-13, godz. 21:42

Ludzkie życie jest zbyt cenne, aby szymon miał nam zabraniać wyciągania owiec, które w sabat wpadły do rowu.


SJ wyciagaja owce ktore wpadly do rowu i czynia to codziennie i od dawna z bardzo dobrym skutkiem , w Posce jest tych wyciagnetych owiec kilkadziesiat tysiecy :-)

to znaczy SJ jest pobad 100 000 ale czesc z nich urodzila sie w rodzinach SJ , czyli tylko jakies !!! kilkadziesiat tysiecy to te wyciagniete z rowu .
Zycze wszystkim rownie dobrych wynikow :lol:

Do tych budujących danych dodajmy jeszcze, że co najmniej tyle samo (o ile nie więcej) żyje w naszym kraju odstępców różnorakiej maści B). A zatem, w najlepszym przypadku, bilans dla SJ wychodzi za zero :) . Faktycznie, wspaniały wynik :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#42 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-13, godz. 21:52

a wybór będzie swiadomy tylko wtedy, jesli zostana przedstawione argumenty za i przeciw.

A zatem współpraca Stefana i Sebastiana powinna przyniesć korzysci zainteresowanym.

Brawo
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#43 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-13, godz. 22:22

Faktycznie, wspaniały wynik :D

Faktycznie to wspanialy wynik i spelnienie proroctwa

Mt 24:14 BT "A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec."

Proroctwo mowilo o gloszeniu , a nie przekonaniu i pozyskaniu dla niej wszystkich !
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#44 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-13, godz. 23:09

Jaaasne, i z pewnością JEDYNIE działalność SJ jest spełnieniem tego proroctwa ;) . Znamy te teksty. Ewangelia jest głoszona, znaki się wypełniają, a końca jak nie było, tak nie ma, a kto wie — może i nigdy nie będzie. A poza tym skąd wiadomo, że słowa Ewagelii odnoszą się do naszych czasów? Wcale nie ma takiej pewności... Każdy może je rozumieć na swój sposób, ale nie warto lepić ich w formę prawdy absolutnej.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#45 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-02-13, godz. 23:16

Właśnie to mnie zastanawia... dlaczego ŚJ uważają, że tylko ONI głoszą (spotkałem się już z takim ich stwierdzeniem). Czyżby zapominali, że Katolicy, Zielonościątkowcy itd. też głoszą? I - co ciekawe - mają WIĘCEJ wyznawców, niż ŚJ!

homme_curieux - możesz mi SZCZERZE powiedzieć (PS. z tego co mi się wydaje, to jesteś ŚJ - jeśli się mylę to przepraszam za pomyłkę, ale nie zapoznałem się z Twoimi wszystkimi postami, więc mówię po tym, co już przeczytałem) jak rozumiesz częste zmiany daty nadejścia Armagedonu?

Bo u znanych mi ŚJ to data końca świata jest chyba najważniejszą datą w ich życiu, mimo, że była już kilkakrotnie zmieniana:) Ale jednak (prawie) wszystko co robią (głoszenie, zebrania, studium itd...) to ze STRACHU przed UNICESTWIENIEM. To dziwne, bo Bóg chyba nie chciałby, aby TYLKO jego zapowiedź "końca świata" była powodem, że Jego trzoda (nie rozróżniam czy ta mniejsza, czy większa :) ) jest bardziej czy mniej gorliwa.

Jehowie, Jahwe, JHWH, Jezusowi, Duchowi Świętemu czy jakkolwiek by Go nie nazwać zależy na BEZINTERESOWNEJ miłości, a nie strachliwej posłuszności.

Zastanów się nad tym.

#46 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-02-14, godz. 13:14

poszukiwacz  Post: 2006-02-13 16:18

Skoro jest dostepna on-line rosyjska wersja ksiazki "In Search of Christian Freedom", to zapewne mozna gdzies zdobyc rowniez wersje angielska.
Czy moglbym prosic o jej podeslanie lub chocby podpowiedz, gdzie jej szukac?


Z tegom co wiem, to poza rozdziałem 9, nie ma on line innych rozdziałów tej książki w angielskim i innym jezyku.
Można tylko kupić książkę papierową lub CD patrz tu: Commentarypress.com

Co do informaci on line o "In Search of Christian Freedom" to nadal na www.amazon.com jest troszke informacji o ksiazce tj. skany okładki, spis treści, indeks, oraz 1 rozdział (w angielskim, oczywiście) wcześniej tzn 2003 był jeszcze zamieszczony wstęp do książki ale teraz widzę że znikł.
Dodatkowo na stronie znajdują się krótkie recenzje dot. m.in. tej ksiażki

link

Pozdrawiam
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#47 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 18:07

A zatem współpraca Stefana i Sebastiana powinna przyniesć korzysci zainteresowanym.

A zatem OBIE PRACE (a nie współpraca) Stefana i Sebastiana powinna przyniesć korzysci zainteresowanym.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#48 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 18:15

Jaaasne, i z pewnością JEDYNIE działalność SJ jest spełnieniem tego proroctwa ;) . Znamy te teksty. Ewangelia jest głoszona, znaki się wypełniają, a końca jak nie było, tak nie ma, a kto wie — może i nigdy nie będzie. A poza tym skąd wiadomo, że słowa Ewagelii odnoszą się do naszych czasów? Wcale nie ma takiej pewności... Każdy może je rozumieć na swój sposób, ale nie warto lepić ich w formę prawdy absolutnej.

Piotra 3:9 Nie zwleka Pan z wypełnieniem obietnicy - bo niektórzy są przekonani, że Pan zwleka - ale On jest cierpliwy w stosunku do was. Nie chce bowiem niektórych zgubić, ale wszystkich doprowadzić do nawrócenia. 10 Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione*.
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#49 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-15, godz. 18:17

cóz, zdziwiłem się trochę, gdy napisałeś brawo (dla współpracy).

Teraz co prawda odrzuciłeś możliwość współpracy, ale i tak przyznajesz, że moja praca przynosi korzyści zainteresowanym.

Jest to teraz wręcz heretycka: :D według WTS, moja pisanina to działalność szkodliwa, "szkalująca" organizację, no szatańska po prostu. A ty, "heretyku", :P sprzeciwiasz się niewolnikowi i piszesz, że moja praca przynosi korzyści?...

Do wykluczenia jeden krok...

#50 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 18:25

jak rozumiesz częste zmiany daty nadejścia Armagedonu?

Bo u znanych mi ŚJ to data końca świata jest chyba najważniejszą datą w ich życiu, mimo, że była już kilkakrotnie zmieniana:)

Niektorzy obecni SJ a przede wszystkim wielu tych ktorzy stali sie SJ ze wzgledu na "krazace" daty zawiedli sie mocno na WLASNEJ interpretacji Biblii i to przeciwnie do slow w ktorych Jezus wyraznie powiedzial

Mt 24:42 Bb "Czujcie tedy, abowiem nie wiecie, której godziny wasz Pan przyjdzie."

Mateusza 24:36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec

Zatem SJ nie glosza zadnych dat Armagedonu ...................................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#51 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 18:26

poszukiwacz   Post: 2006-02-13 16:18

Skoro jest dostepna on-line rosyjska wersja ksiazki "In Search of Christian Freedom", to zapewne mozna gdzies zdobyc rowniez wersje angielska.
Czy moglbym prosic o jej podeslanie lub chocby podpowiedz, gdzie jej szukac?


Z tegom co wiem, to poza rozdziałem 9, nie ma on line innych rozdziałów tej książki w angielskim i innym jezyku.
Można tylko kupić książkę papierową lub CD patrz tu: Commentarypress.com

Co do informaci on line o "In Search of Christian Freedom" to nadal na www.amazon.com jest troszke informacji o ksiazce tj. skany okładki, spis treści, indeks, oraz 1 rozdział (w angielskim, oczywiście) wcześniej tzn 2003 był jeszcze zamieszczony wstęp do książki ale teraz widzę że znikł.
Dodatkowo na stronie znajdują się krótkie recenzje dot. m.in. tej ksiażki

link

Pozdrawiam

Buisnes made in R.Franz :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#52 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-15, godz. 19:04

jak rozumiesz częste zmiany daty nadejścia Armagedonu?

Bo u znanych mi ŚJ to data końca świata jest chyba najważniejszą datą w ich życiu, mimo, że była już kilkakrotnie zmieniana:)

Niektorzy obecni SJ a przede wszystkim wielu tych ktorzy stali sie SJ ze wzgledu na "krazace" daty zawiedli sie mocno na WLASNEJ interpretacji Biblii i to przeciwnie do slow w ktorych Jezus wyraznie powiedzial

Mt 24:42 Bb "Czujcie tedy, abowiem nie wiecie, której godziny wasz Pan przyjdzie."

Mateusza 24:36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec

Zatem SJ nie glosza zadnych dat Armagedonu ...................................

A 1975 rok? Wtedy też tylko "NIEKTÓRZY" głosili rychły koniec świata czy te newsy płynęły wprost z "kanału"? (kanałem...?) ;) . Bo coś mi się zdaje, że raczej to drugie... A pokolenie 1914? Czy to nie było wskazanie na określony przedział czasowy? Chyba raczej tak. I znów HC trafił nam kula w płot. Ach, jak przykro... :D

Panie CH, przypomnę Panu, że właśnie przez zawiedzione nadzieje co do armageonu odeszło od was najwięcej ludzi. Zbyt wiele osób tutaj o tym wie, żeby lać wodę, że nie głosiliście skonkretyzowanych dat B) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#53 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 19:56

Panie CH, przypomnę Panu, że właśnie przez zawiedzione nadzieje co do armageonu odeszło od was najwięcej ludzi.

To smutne ze sluzyli dla nadziei o rychlym armagedonie :(

to fakt ze byli liczni , ale pozostali ci ktorzy jednak pragneli sluzyc Jehowie bez ogladania sie na daty o ktorych nawet Syn nie ma pojecia .............. :rolleyes:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#54 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-15, godz. 20:26

Albo zostali Ci, którzy nie mieli dokąd pójść, a umysły mieli tak zwichnięte, że nawet największy szok nie był im w stanie ich naprostować.

Rozumiem, że odnośnie roku 1975 i pokolenia 1914 przyznaje mi Pan rację...? Bardzo się cieszę. B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#55 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-15, godz. 22:27

Panie CH, przypomnę Panu, że właśnie przez zawiedzione nadzieje co do armageonu odeszło od was najwięcej ludzi.

To smutne ze sluzyli dla nadziei o rychlym armagedonie :(

to fakt ze byli liczni , ale pozostali ci ktorzy jednak pragneli sluzyc Jehowie bez ogladania sie na daty o ktorych nawet Syn nie ma pojecia .............. :rolleyes:

Nie smuć sie pan więcej niż ukochane ciałeczko kierownicze. Innymi słowy nie bądż pan świętszy od papieża. Ciałko i tak z każdej takiej opresji wychodzi zwycięsko. Nie czytałeś pan o tym w strażnicy?
Ci którzy jak pisze brat jaracz "...przez zawiedzione nadzieje co do armageonu odeszło od was..." uzyskali dzięki (krytycznemu umysłowi) łaskę i nadzieję na służenie Bogu. Cała reszta, właśnie bezkrytycznie służy bożkom na brooklyn'ie i temu co wydalają regularnie, zawsze we właściwym czasie. Nazywają to przeuroczo pokarmem duchowym, który żeby został strawiony, trzeba najpierw wciskać na ulicach i po domach. A kiedy już przebrnie przez wątrobę, z mózgu czyni otręby, które z kolei dobrze działają na przeczyszczenie i chyba dlatego tylko, nie dochodzi do zatwardzenia w tym teokratycznym układzie przemiany materii.

#56 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-15, godz. 23:07

Co slowo to dowod na nie potwierdzenie tego slowa .................:lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#57 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-02-15, godz. 23:23

polarm Posted: 2006-02-15 22:41

homme_curieux Posted on 2006-02-15 21:30

Powinienem sie wyrazac jasniej gdyz niektorzy moga miec problemy ze zrozumieniem pewnych zasad ogolnie zrozumialych przez ogol uczestnikow i czytelnikow tego forum


Ogóle czytelników i uczestników tego forum... zazdroszczę ci. To duży komplement dla was.
Pozostaje mieć nadzieję, że obietnica wyrażania sie jaśniej nie odwróci sytuacji, na waszą niekorzyść.
Niekorzyść ???
polarm



#58 panter

panter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 111 Postów
  • Gadu-Gadu:6115856
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-02-16, godz. 09:49

homme_curieux - mam pytanie: Czy piszesz to wszystko, pamiętając osobiście jaka panowała w tym czasie w zborach atmosfera podniecenia i ogromnego oczekiawnia na szybko nadchodzące wydarzenia? Jak płomienne i jednoznaczne w swej wymowie były wygłaszane wykłady. Jak wielu "dawało sobie obciąć głowę" jeśli Armagedon nie nadejdzie w 1975r. - cytuję tu moją własną babcię. Sam znam osobiście wielu braci, którzy w takie wykłady włożyli nie tylko "swoje serce i mocne przekonanie że tak właśnie będzie" a dziś wstydzą się tego, że tak nierozważnie i nieodpowiedzialnie popychali innych do poddania się takiemu sposobowi myślenia i patrzenia na innych, którzy nie byli do końca przekonani o słuszności takiej egzaltacji - jako o nieduchowych i nieufających w Biblijne obietnice?
To, że większość starała się wyczytać więcej niż faktycznie napisano w "Strażnicach" to, faktycznie jest ich winą, winą nadgorliwości, nadwrażliwości i dziecinnej ufności we wszystko co wówczas podawała Organizacja.
Przesadyzm wielu, był ich wytworem i to ich postawa podtrzymywała i sprzyjała rozwojowi takich wydarzeń.
Ale trzeba sobie uczciwie powiedzieć, Kto dał temu początek? Skąd pochodziło żródło tej myśli i inspiracji o takim podejściu do zagadnienia?
I to co najważniejsze; - skoro było to niewłaściwe,- dlaczego nie uczyniono nic aby ostudzic takie ząpędy, aby uczulić na zbyt nadmierny optymizm i zaaferowanie tym tematem.
Skoro nie zrobiono nic, lub prawie nic, więc WTS ponosi taka samą odpowiedzialność, a nawet myślę jeszcze większą, bo uważajać się za przewodnika i duchowego pasterza wszystkich wiernych, okazała sie "ślepym przewodnikiem," bo w myśl Jakuba 4:17

Jeśli zatem ktoś umie czynić to, co słuszne, a  jednak tego nie czyni, jest to jego grzech.



Przemyśl to w swym sercu, jeśli chcesz, lub potrafisz to zrobić.

Ps. Rozumiem, że czytałeś już "W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności," inaczej twój komentarz jest chyba raczej niestosowny.
"Człowiek broni błędów, które kocha." Seneka Starszy

Panter

#59 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-16, godz. 11:33

To, że większość starała się wyczytać więcej niż faktycznie napisano w "Strażnicach" to, faktycznie jest ich winą,

Przesadyzm wielu, był ich wytworem i to ich postawa podtrzymywała i sprzyjała rozwojowi takich wydarzeń.

Slusznie powiedziane :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#60 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-16, godz. 11:56

Starym "teokratycznym" zwyczajem Pan HC wycina z kontekstu fragmenty wypowiedzi :) . Ja jednak wolę przywołać kontekst i przypomnieć, że wieści o zagładzie świata tego anno domini 1975 napłynęły jedynie słusznym kanałem :P . Ktoś tu nawet niedawno cytował odpowiedni fragment "Straszaka"... Może odświeżycie pamięć Panu HC?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych