Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jezus jest Panem - Polemika z Wisniewskim cz.6


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2003-10-30, godz. 11:27

Jezus Chrystus - Panem
Pan Wiśniewski uważa, że określenie Pan w stosunku do Jezusa nie świadczy o
równości Ojcu, bo panami są nazwani również ludzie:

Dz.Ap. 16:16
16. A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna,
która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim.
(BW)

Efez. 6:5
5. Słudzy, bądźcie posłuszni panom na ziemi, z bojaźnią i ze drżeniem, w prostocie serca swego, jak Chrystusowi,
(BW)

Takich przykładów jest mnóstwo w Biblii.

Jednakże posługując się dokładnie tym samym argumentem możemy w łatwy sposób zakwestionować Bóstwo Boga Ojca, bo ludzie też są nazwani bogami:

Jan. 10:34
34. Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?
(BW)

Gdzie jest więc ta różnica? W jednym ze swoich artykułów pan Wiśniewski
przytoczył taki fragment:
Ps 136:2 "Chwalcie Boga nad bogami".

Tak samo i Jezus jest nazwany "Panem panów":
Ap 19:16. A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów. (BW)

oraz jedynym panem.

Judy 1:4
4. Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, na których od dawna wypisany został ten wyrok potępienia, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego obracają w rozpustę i zapierają się naszego jedynego Władcy i Pana, Jezusa Chrystusa.
(BW)

Jd4. Idąc rozumowaniem pana Wiśniewskiego, należałoby więc zatem stwierdzić, że
Jezus jest Panem swego Ojca, bo Ten też jest nazwany "panem":

1 Kor 10:9
9. I nie wystawiajmy Pana na próbę, jak wystawiali Go niektórzy z nich i poginęli od wężów.
(BT)

natomiast Jezus jest nazwany "Panem panów". Czyż rozumowanie pana Wiśniewskiego nie jest absurdalne?

Pozdrawiam

Grzesiek

#2 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2003-11-01, godz. 11:29

Nie dziwię się że Wiśniewski nawet nie odpiera tych ataków, takiej polemiki to nawet ja nie mam siły krytykować, heh... chyba brak jest jakichkolwiek argumentów na taki bezsens rozumienia słów biblijnych.

Zapraszam do artykułu:

http://jehovah.to/ex.../monotheism.htm

#3 grzesiek32

grzesiek32

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 184 Postów

Napisano 2003-11-02, godz. 11:30

Yogiii napisał:
>Nie dziwię się że Wiśniewski nawet nie odpiera tych ataków, takiej
>polemiki to nawet ja nie mam siły krytykować, heh... chyba brak jest
>jakichkolwiek argumentów na taki bezsens rozumienia słów biblijnych.

Widzisz Yogiii.... Pan Wiśniewski bezmyślnie zaatakował to tym, że panem w biblii są nazwani również inni panowie ziemscy. Dziwne, że nie dostrzega tej róznicy... Takim samym tokiem rozumowania posługuję się ja, ukazując, że skoro on ukazuje że słowo Pan odnoszący się do Jezusa nic nie znaczy, to konsekwentnie słowo Bóg odnoszący się do Boga Ojca też nic nie powinno znaczyć, bo bogami sa nazwani ludzie.

Pozdrawiam

Grzesiek

#4 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2003-11-02, godz. 15:33

>> "Widzisz Yogiii.... Pan Wiśniewski bezmyślnie zaatakował to tym, że panem w biblii są nazwani również inni panowie ziemscy. Dziwne, że nie dostrzega tej róznicy... Takim samym tokiem rozumowania posługuję się ja, ukazując, że skoro on ukazuje że słowo Pan odnoszący się do Jezusa nic nie znaczy, to konsekwentnie słowo Bóg odnoszący się do Boga Ojca też nic nie powinno znaczyć, bo bogami sa nazwani ludzie."

Nadal nic nie rozumiesz? A co miało by znaczyć słowo Bóg odnoszące się do Boga Ojca?! Absolutny brak zrozumienia użycia tego słownictwa [typu: El, Eloah, Elohim, Adonai]. Przy tym - Absolutny brak brania kontekstu ze słownictwem Elohim. Dałem już link na stronę. Gray niesamowicie omawia w swoim artykule polemikę Bowman właśnie w tej tematyce. Jeśli uważasz że Gray się myli - to możemy zacząć rozmowę, przeczytaj zatem i powiedz mi co o tym sądzisz - czy się z tym zgadzasz czy też nie.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych