Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skandal: WTS i kasa z papierosów


  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#61 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-10-14, godz. 09:26

Z przykładami się zgadzam, ale ostatnie zdanie? Przecież ŚJ na kazdym kroku powołują się na logikę. Więc ich wierzenia powinny być jak najbardziej racjonalne, nie uważasz?
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#62 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-10-14, godz. 09:34

Z przykładami się zgadzam, ale ostatnie zdanie? Przecież ŚJ na kazdym kroku powołują się na logikę. Więc ich wierzenia powinny być jak najbardziej racjonalne, nie uważasz?

Właśnie odkrycie tego paradoksu sprawiło, że już nie jestem śJ :)
[db]

#63 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-10-14, godz. 09:44

Właśnie odkrycie tego paradoksu sprawiło, że już nie jestem śJ :)

To ja jestem lepszy. Zauważyłem to przed.
Choc nieukrywam, ze pomogli mi pewni "starsi", którym pomagałem w ich byciu uczciwym inaczej.:)
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#64 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-10-14, godz. 10:13

To ja jestem lepszy. Zauważyłem to przed.

Nie wszystkim jest dana taka szansa.
[db]

#65 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-10-14, godz. 10:34

To są nasze doświadczenia.
Moja droga ominęła ŚJ, twoja nie.
Ale ja tez musiałem w życiu zatoczyc koło:))
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#66 gruby drab

gruby drab

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 871 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-10-14, godz. 11:00

To są nasze doświadczenia.
Moja droga ominęła ŚJ, twoja nie.
Ale ja tez musiałem w życiu zatoczyc koło:))


W kazdym badz razie jestescie poziom wyzej ;)
Z naszych rozmów o niczym
wynika że
tyle wiemy o świecie
a o nas trochę mniej

#67 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-10-14, godz. 12:00

To są nasze doświadczenia.
Moja droga ominęła ŚJ, twoja nie.
Ale ja tez musiałem w życiu zatoczyc koło:))

No ja mam nadzieję, że koła nie zatoczę ;)
[db]

#68 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-10-14, godz. 12:09

Jeśli cos w życiu jest naprawdę, nigdy sie nie konczy.
A jesli sie skonczyło znaczy to, że nigdy prawdziwie nie było.
( z pamięci za E.S.)
W tym sensie koło, i niekoniecznie religijnie.:)))

Użytkownik kjt edytował ten post 2009-10-14, godz. 12:10

"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#69 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-10-14, godz. 20:40

a ktoś inny że "trzeba mieć niezły tupet, żeby zaprzeczać dowodom".


Jak widać, są osoby, dla których plotka to to samo, co dowód :)

Zaprzeczenie plotce = zaprzeczenie dowodom :)

Tak mi się przypomniał ten żart primaaprilisowy (spreparowany przez Brooklyn dla żartu list z Nadarzyna nakazujący zborom sprzedawać Salę Królestwa), który został podchwycony przez rosyjskie serwisy anty-ŚJ i potraktowany z powagą jako kolejny dobitny dowód obłudnego postępowania WTS.

Wygląda na to, że wystarczy puścić pogłoskę - jakość dowodów się nie liczy. Ludzie i tak tego nie sprawdzą, a fama pójdzie.


No właśnie to jest potęga plotki :)

Tak mi się przypomniała bajka J. Brzechwy (tytułu nie pamiętam) bodajże o ziębie, którą zabolało gardło, a po lesie poszła fama, że umarła na ciężką chorobę gardła :)

W kazdym badz razie jestescie poziom wyzej ;)


Ha, ha, ha, kto już osiągnął te niesamowite wyżyny, niech dobrze uważa, bo nigdy nie wiadomo, kogo spotka, lecąc w dół (czego oczywiście nikomu nie życzę :)).

Użytkownik ewa edytował ten post 2009-10-14, godz. 20:47


#70 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-10-15, godz. 15:39

Abstrahując jednak od rzetelności w badaniu dowodów, to trudno poniższej wypowiedzi nie przyznać racji:


jasne wszystko okejaśnie, tylko jak sprawa dotyczyła możliwości odbywania służby zastępczej w szpitalu zamiast odsiaki za odmowę to ciało kierownicze widziało problem w fakcie skąd pochodziłyby pieniądze dla odbywającego zastępczą służbę, że pieniądze były z MONu..... Więc chodzi o podwójne odważniki, jasne, zainwestowali kasę w fundusz powierniczy i nie kontrolują już jak fundusz pomnaża zyski...... Ale sytuacje podobne..... pieniędzy pochodzących z PH Morris nie powinni byli jednak zaakceptować. Niech sami inwestują kasę zgodnie z zasadami wymyslanymi przez siebie a dotyczącymi ciemnego ludu,którym władają...... Niedny poborowy w Polsce nie mógł iść pracować do szpitala tylko musiał odsiedzieć w jednej celi z kryminalistami dwa latka ( chyba po półtora wypuszczali za dobre sprawowanie ) bo kasa pochodziłaby z wojskowej kieszeni!!!!! Ale kasa z papierosów jako zyski jak najbardziej dlaczego nie, przecież to nie oni tam inwestowali.......
ZASADY ZASADY ZASADY niech wasze TAK bedzie TAK proste jak .........


Brak konsekwencji to często spotykana cecha ludzi, a zwłaszcza tych, którzy mają jakąś władzę (najczęściej są to politycy). Inne normy mają dla szaraczków, a inne dla siebie.

Mi często CK, jak i inni duchowni przypominają sędziów.

Po pierwsze dlatego, że są wśród nich ludzie naprawdę super, ale są też i tacy, którym wydaje się, że są pierwsi po Panu Bogu (do tego grona, oprócz duchownych i sędziów, zaliczyłabym jeszcze lekarzy).

Po drugie dlatego, że jedni i drudzy (a zwłaszcza ci, którzy myślą, że są ważni niczym Pan Bóg) mają tendencję do komplikowania rzeczy prostych. Czasami jakiś werset w Biblii wydaje się prosty, a jak przeczyta się interpretację do niego, to wychodzą takie rzeczy, o których nie śniło się nawet filozofom.

I podobnie wśród prawników: czasami jakiś przepis jest całkiem prosty, ale jak jakiś ewenement zacznie tworzyć teorię do niego, to wychodzą takie rzeczy, o których nie śniło się nawet największym filozofom ;)

A po trzecie, właśnie z powodu braku konsekwencji. Zdarzyło mi się spotkać osoby, które w danej sprawie wydały jakieś orzeczenie, a za parę miesięcy w podobnej sprawie zapadło zupełnie inne rozstrzygnięcie. Bez żadnego sensownego uzasadnienia, dlaczego w jednej sprawie tak, a w drugiej - przy podobnym stanie faktycznym i prawnym - zupełnie inaczej.

Na szczęście rzadko miałam (nie)przyjemność spotkać takie osoby, ale jednak zdarzyło się parę razy ;)

#71 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-17, godz. 20:39

O rany to tak jak w tym ruskim kawale o tym jak Sasza ukradł rower albo Saszy ukradli, nie ważne. Może ktoś go pamięta.

A co do finansów, okropne ale ja również czerpię korzyści z produkcji alkoholu i może nawet papierosów. Mam II filar, moja kasa na emeryturę jest inwestowana w akcję a ja nie mam żadnego wpływu na to w jakie.

Rany ale można nagonkę na Świadków teraz zrobić. Przecież każdy poniżej 40 ma II filar.

O rany, uświadomiłem sobie jeszcze okropniejszą sprawę, mam polisę, dobrowolnie płacę kasę i nawet nie mam pojęcia co oni z nią robią. A gdybym tak tą polisę w spadku pozostawił Strażnicy, oj ale byście ich zlinczowali.

I co ja biedny mam zrobić, sprzedać wszystko i w las. Nie tak też nie mogę bo obsmarujecie mnie że "ortodoks". Oj jaki ja nieszczęsny, i tak niedobrze i tak źle. Spać przez was nie będę.

#72 skywalker

skywalker

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 194 Postów

Napisano 2010-07-17, godz. 20:53

w końcu jakiś głos rozsądku :)
Nie ważne na którym piętrze jesteś, gdy zatniesz się w windzie. I tak jesteś bez wyjścia.

#73 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-07-18, godz. 07:27

Głos rozsądku? A może kolejny dowód na to jak bardzo jesteśmy przesiąknięci socjalizmem? No może niektórzy też i przy okazji potrzebą usprawiedliwiania... ;) Nie dostrzegacie różnicy między dysponowaniem własnymi pieniędzmi, które możemy, a nie musimy(!!) inwestować w różne akcje czy fundusze itp, a tym, że państwo takiej jak III Rzeczpospolita Totalitarna zmusza nas do oddawania jej naszych pieniędzy, które sama lokuje tam gdzie uzna za stosowne? Pieniędzmi w akcjach czy funduszach sami dysponujemy i ponosimy odpowiedzialność za to co się z nimi dzieje, za I i II filar tzw. emerytur nie odpowiadamy bo nie mamy nad nimi kontroli.

Jeżeli stracimy kasę na tych akcjach czy funduszach to nasza wina i my ponosimy konsekwencję, lecz w przypadku wszelkich socjalów my nie ponosimy odpowiedzialności, ale już konsekwencje i owszem. Przykład, za kilka, kilkanaście lat ZUS zbankrutuje, za co my nie ponosimy odpowiedzialności, ale poniesiemy konsekwencje bo nikt za to nie beknie, ale kasy i tak nam nie oddadzą. B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#74 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-18, godz. 13:20

"Pieniędzmi w akcjach czy funduszach sami dysponujemy"
akcjach tak, funduszach nie. Możemy tylko zmienić fundusz lub wycofać się ale nie mamy wpływu ani wiedzw w co będą pieniądze zainwestowane.

Czy Towarzystwo Strażnica może zmienić fundusz lub im mówić jak mają inwestować skoro otrzymali w spadku tylko prawo do zysków?

#75 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-07-18, godz. 13:28

"Pieniędzmi w akcjach czy funduszach sami dysponujemy"
akcjach tak, funduszach nie. Możemy tylko zmienić fundusz lub wycofać się ale nie mamy wpływu ani wiedzw w co będą pieniądze zainwestowane.

Czy Towarzystwo Strażnica może zmienić fundusz lub im mówić jak mają inwestować skoro otrzymali w spadku tylko prawo do zysków?


Nie może zmienić :) Ale może nie przyjąć "brudnych" pieniędzy :) Siostrom, nie wolno pracować w kioskach,bo musiałyby sprzedawać papierosy..... przynajmniej w moim zborze była taka wykładnia..... jaka więc różnica? że dla zwykłego szeregowego nie wolno, ale góra już może bo nie ma innego wyjścia? Wyjścia są zawsze dwa.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#76 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-18, godz. 14:46

Możesz nie przyjąć pieniędzy, ale jak?
Np. zysk wynosi 5000 zł, akcje Tabaco stanowiły 1,03% akcji, w portfelu były przez 29 dni, ich wartość wzrosła o 3,2%. Oblicz moja droga tak na szybko ile mam kasy nie przyjąć nie mówiąc jak.

Daje hipotetyczny i bardzo a to bardzo uproszczony przykład.:)

#77 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-07-18, godz. 16:11

ja myślę, że kropla kwasu zakwasi całe ciasto, więc całe te pieniądze są skażone :)

Lam, chodzi tylko o pokazanie podwójnej moralności...... że jednym wolno a drugim nie,
chodzi o to, że jak Organizacja potrzebowała to nawet się do ONZ zapisała równocześnie nazywając ją Bestią w swoich publikacjach..... Przystępując do ONZ jako organizacja pozarządowa podpisali że popierają ONZ..... Lam chodzi tylko o podwójne odważniki, inne dla Ciała kierowniczego, a inne dla szeregowych głosicieli.
nie potrafiłam uwierzyć.......

#78 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-07-18, godz. 17:41

Lam ach ci biedni świadkowie... byli zmuszeni mieć z tego zarobek... kolejne prześladowanie...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#79 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-07-18, godz. 22:31

Qwerty, nie chcesz albo nie umiesz zrozumieć że nie wszystko się da.

Co do papierosów, CK wyraźnie pokazywało różnice sklepu strikte z papierosami a okazjonalna sprzedaż w sklepie spożywczym. Ponadto podkreślono że zostawia się to naszemu sumieniu.
To że twoi znajomi byli bardziej "papiescy od papieża" nie oznacza że takimi musieli być.
Co do ONZ nic o tym nie wiem, oby tylko to nie było cos w stylu tych papierosów, bo jak zauważyłem jeden z przedmówców wyraźnie pokazał że zaistniało nieporozumienie i wcale to nie były akcje firmy "nikotynowej" ale firmy z sektora "towarów szybko zbywalnych".

Dobranoc wam i uśmiechnijcie się troszkę, rano będzie dobry dzień.

Paweł, nie patrz tak z pod byka, uśmiech nie boli. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych