Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przebudźcie Się! 08.2006


  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#1 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-09, godz. 14:07

Właśnie godzinkę temu wpadło mi nowe "Przebudźcie się!" 08.2006 na temat Krwi. Czy będzie coś tam nowego? Zabieram się do lekury i jeszcze dziś zdam relację czy coś ciekawego w niej znalazłem...

Do zobaczenia... :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-09, godz. 19:54

Posumowując... nic nowego. Podtrzymane zostaje nowa nauka z Strażnic 06.2000 i 06.2004.

Świadkowie Jehowy są znani z sumiennego przestrzegania tych przykazań Bożych. Odmawiają transfuzji krwi pełnej oraz jej czterech głównych czynników - krwinek czerwonych, osocza, krwinek białych oraz płytek krwi. Jeżeli chdzi o różne frakcje uzyskiwane z tych składników oraz preparaty zawierające takie frakcje, Biblia nie wypowiada się na ich temat. Dlatego w kwestii ich przyjęcia, każdy ze Świadków Jehowy podejmuje osobistą decyzję. Ale czy zajmowane przez nich stanowisko oznacza, że lekko traktują zdrowie i życie? Absolutnie nie!

Skoro Biblia nie wypowiada się na temat frakcji to gdzie wypowiada się Ona o podstawowych składnikach?

Chociaż na stronie 11 mętnie jest napisane w kwestii poświęconej "Czym są nośniki tlenu na bazie hemoglobiny?" tak jakby była możliwość przyjęcia HBOC, ale pozostawiają samodzielnemu podejmowaniu decyzji słuchając swego głosu sumienia z zaznaczeniem na rozważenie zasad biblijnych...

Jeśli ktoś dorwie ten numer Przebudźcie się! niech mi wyjaśni cel podania informacji na stronie 9 "Frakcje krwi - zastosowanie w medycynie" zwłaszcza z uwzględnieniem akapitu drugiego (środkowego). Bo ja tu wyczuwam intencje do przyszłych powolnych drobnych zmian jako że zostawiono to bez komentarza...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-10, godz. 22:25

przeczytałam całą gazetkę i uśmiałam sie jak nigdy :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-11, godz. 09:07

Maryhna a mogła byś mi napisać co sądzisz o podaniu informacji na stronie 9 "Frakcje krwi - zastosowanie w medycynie"? Bo nie wiem czy mam może ja tylko dziwne wrażenie na temat tego materiału...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-11, godz. 09:27

Chętnie sie odniose...
bujda na resorach!... krew im nie pasuje a niektóre frakcje i owszem?! To czysta hipokryzja, TS próbuje przerastac mistrza jak to mawiają... niech robią co chca ale nie wydaje mi sie by medycyna i genetycy mieli specjalnie dla sj zająć sie tak skrupulatnie odrębną dziedziną rozwoju nauki w tej tematyce bo zapewne maja wiele innych ciekawszych rzeczy do zrobienia.
Niech sobie sami mroża kriocypriat i utrzymują finansowo takie projekty ale to nadal będzie dla mnie hipokryzja, bo zwał jak zwał, to nadal będzie część "obcej krwi"
I jak mozna wogóle w artykule sugerować, ze "nomalna" transfuzja jest przede wszystkim zagrożeniem życia? :blink: istny kretynizm...
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-29, godz. 21:18

Maryhna nie niektóre tylko na to wychodzi, że już wszystkie frakcje.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-29, godz. 21:23

Maryhna nie niektóre tylko na to wychodzi, że już wszystkie frakcje.


optymista, chyba jednak sie zagalopowałeś w powyższych słowach:P
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-29, godz. 21:54

Zerknij na powyższy numer Przebudźcie się! i powiedz mi czy gdzieś są wymienione frakcje, które niewolno a które wolno...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-29, godz. 22:02

czego ty sie spodziewałes, tabelki z dokładnym opisem "co wolno wojewodzie a nie tobie smrodzie" ? :huh:

przeciez jasnym i logicznym jest, ze cały ten tekst a w szczególnosci moim zdaniem strony 8 i 9 to nic innego jak "zasugerowanie" sj jak powinni podejśc do tematu wg. WTS :/
przeciez to takie logiczne...
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-29, godz. 22:30

Oczywiście, że logiczne. Jak również to że czy ŚJ przyjmie frakcję (nie ma rozróżnień jaką) czy nie to sprawa jego sumienia :D i wszystko jasne :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-29, godz. 22:35

no tak ... i poraz kolejny mamy przyjemnośc z tzw. "poprawnościa polityczną" tym razem w wydaniu WTS :P
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#12 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-30, godz. 05:46

Skoro nie wiadomo, którą frakcję przyjmować, a którą nie, to znaczy... że można przyjmować wszystkie :) . Amen
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#13 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-30, godz. 10:47

no no no.... słuszna uwaga bracie palaczu słuszna..... to ja jeszcze dodam : skoro nie wiadomo o co chodzi to znaczy że chodzi o pieniądze :P ... to moim zdaniem tez jest nierozerwalny aspekt tego tematu ;)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#14 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-08-30, godz. 11:40

Kochani to rewelacja, bo przecież do kaszanki, można by było dodać odpowiednie frakcjie krwi (dozwolone u ŚJ), i już zakaz spożywania tego smakołyku przestaje obowiązywać. :D

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2006-08-30, godz. 12:11


#15 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-30, godz. 11:49

Procesy o odszkodowania już sie w Stanach zaczęły, także spóźniona ofiara CK.



Mam również info z 1 ręki, że tną koszty. 3/4 domowników w Betel do służby w teren a nowoczesne maszyny pójdą same z pozostałą 1/4 personelu. Odczuli jednak presję rynku i podaż przerosła popyt i kasę :lol: ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#16 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-30, godz. 12:06

Procesy o odszkodowania już sie w Stanach zaczęły, także spóźniona ofiara CK.


Chciałem to samo napisać :) A co do kaszanki z frakcji to kurcze ciekawy pomysł :)

A dlaczego ŚJ tak jak żydzi nie przestrzegają koszerności zwłaszcza związanej z krwią było gdzieś o tym?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-30, godz. 12:21

Skoro nie wiadomo, którą frakcję przyjmować, a którą nie, to znaczy... że można przyjmować wszystkie :) . Amen

Nie tak szybko. Dopóki nie ma nowej tabelki obowiązuje stara, z zeszłego roku.
Czesiek

#18 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-30, godz. 13:25

Etam, a ja myślę, że nowe światło jest zniesieniem starego. Do starych halogenów rzadko kiedy się wraca. A w myśl prawa rzymskiego, co nie jest zabronione, jest dozwolone :)
A tak poważniej - wygląda na to, że jeszcze chwila, a skończy się gadanie o frakcjach i cała transfuzja stanie się "kwestią sumienia". Szkoda, że tak późno.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#19 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 16:31

Słabo studiujecie. Od kilku lat wszystkie frakcje są kwestia sumienia.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#20 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-08-30, godz. 18:03

Z całym brakiem szacunku Azariaszu, jako potencjalny przyszły morderca nie masz żadnego moralnego prawa wypowiadać się w tym temacie. Żadne Swiadek Jehowy, popierający politykę WTS-u w tym względzie nie ma moralnego prawa madrzyć w kwesti krwi.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych