Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę"


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-10-22, godz. 08:47

Nie wiem jak dokładnie, proszę mnie poprawić, ale postanowiłem wysilić się nieco :D i poczytać dostępną angielską wersję. Nie wiem czy dobrze rozumiem ostatni podpunkt na stronie 111. Czy to znaczy, że dochodzi nowy komunikat? Według tego co rozumiem, to w przypadku osób, które przyjmują krew i starsi się o tym dowiedzą, to dobrze jest podać komunikat

"The elders have handled a matter having to do with [name of person]. You will be glad to know that spiritual shepherds are endeavoring to render assistance."


Oczywiście w bardzo wolnym tłumaczeniu chodzi o to, że grono starszych interesuje los/sytuacja danej osoby i może ona czuć radość z powodu chęci wsparcia od duchowych pasterzy.

#62 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-22, godz. 10:42

Tak. Ten komunikat istnieje od 2000 roku, kiedy w poufny liście od nadzorców podróżujących zmieniono postępowanie w sprawie osób co krew przyjęły. Teraz cały model postepowania znalazł się w książce.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#63 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-22, godz. 11:00

Teraz cały model postepowania znalazł się w książce.

Z punktu widzenia interesu Organizacji nie było najlepszym pomysłem wciąganie do książki tych różnych szczegółowych wytycznych, które wcześniej kierowano do starszych za pośrednictwem wewnętrznej korespondencji. Teraz staną się one znacznie bardziej dostępne dla szerokiego grona zainteresowanych tematem.
.jb

#64 Jozek

Jozek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 151 Postów

Napisano 2010-10-22, godz. 12:53

Dokładnie, ja np pierwszy raz spotkałem się z taką procedurą.

#65 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-22, godz. 12:59

A skoro już jesteśmy przy procedurze odłączania bez komitetu sądowniczego....... to najlepsze jest to ,że jak teraz ktoś niechce byś SJ i przyjdzie do niego komitet odłączający z 3 starszych złożony to powiedzą mu jak nie chcesz być Sj to napisz . A jak się nie da im tego na piśmie to sami sobie napiszą. Wniosek: listów już nie trzeba pisać ,starsi sami napiszą.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#66 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-22, godz. 16:22

A skoro już jesteśmy przy procedurze odłączania bez komitetu sądowniczego....... to najlepsze jest to ,że jak teraz ktoś niechce byś SJ i przyjdzie do niego komitet odłączający z 3 starszych złożony to powiedzą mu jak nie chcesz być Sj to napisz . A jak się nie da im tego na piśmie to sami sobie napiszą. Wniosek: listów już nie trzeba pisać ,starsi sami napiszą.



Jak to Artur sami napiszą???,jak , Ja brat iksiński z całym szacunkiem dla zboru i braci oświadczam,że przez te 20 lat zrozumiałem bardzo wiele i nie potrafię tego wszystkiego do kupy z kleic,sama hipokryzja aż mi się chce ... ??:D


No co Ty ja nie dam wiary,że tak mogą robic,ale ja się już poznałem na ich niecnych i scwanych zachowań,które rzutują na ich skrajne postępowanie :blink: :P ,może i tak byc :angry: :)
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#67 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-10-22, godz. 17:26

Jak to Artur sami napiszą???,jak , Ja brat iksiński z całym szacunkiem dla zboru i braci oświadczam,że przez te 20 lat zrozumiałem bardzo wiele i nie potrafię tego wszystkiego do kupy z kleic,sama hipokryzja aż mi się chce ... ??:D


No co Ty ja nie dam wiary,że tak mogą robic,ale ja się już poznałem na ich niecnych i scwanych zachowań,które rzutują na ich skrajne postępowanie :blink: :P ,może i tak byc :angry: :)


W czym problem? Uchyla się od spotkania lub napisania listu - w tym
jest nieaktywny, czyli jest "podejrzenie odstępstwa", a więc trzeba
mu dla jego dobra, dopomóc podiąć słuszną decyzję... :D

#68 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-10-24, godz. 17:20

Kolejne doniesienie z forum JWD: do wszystkich gron starszych skierowano list dotyczący kwestii procedury ślubnej oraz biblijnej wolności do powtórnego małżeństwa. List jest datowany na 12 października 2010 i znalazła się w nim instrukcja, wedle której każdy starszy powinien zrobić w nowym podręczniku – konkretnie w rozdziale 12, przy akapitach 4 i 9 – adnotację odsyłającą do tego listu.
.jb

#69 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-10-25, godz. 07:52

Jak to Artur sami napiszą???,jak , Ja brat iksiński z całym szacunkiem dla zboru i braci oświadczam,że przez te 20 lat zrozumiałem bardzo wiele i nie potrafię tego wszystkiego do kupy z kleic,sama hipokryzja aż mi się chce ... ??:D


No co Ty ja nie dam wiary,że tak mogą robic,ale ja się już poznałem na ich niecnych i scwanych zachowań,które rzutują na ich skrajne postępowanie :blink: :P ,może i tak byc :angry: :)


Dołączona grafika
Dołączona grafika

Kolejne doniesienie z forum JWD: do wszystkich gron starszych skierowano list dotyczący kwestii procedury ślubnej oraz biblijnej wolności do powtórnego małżeństwa. List jest datowany na 12 października 2010 i znalazła się w nim instrukcja, wedle której każdy starszy powinien zrobić w nowym podręczniku – konkretnie w rozdziale 12, przy akapitach 4 i 9 – adnotację odsyłającą do tego listu.


Jak będziesz miała dostęp do tego listu po polsku to zamieść tutaj.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-10-25, godz. 09:05


#70 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-10-25, godz. 08:05

Teraz oprócz tego raportu, gdy ktoś chce odejść (nie chce być SJ) a nie złoży pisemnego oświadczenia, starsi sami te oświadczenie mają sporządzić i podpisać. następnie jest przechowywane w poufnych aktach zboru.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#71 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-25, godz. 08:08

No Ble,to się teraz popisałeś,dzięki :) ,przemyślę ponowne z niewolenie :D ,bo taka modyfikacje prawa - ich statutu - bardzo budująco wpływa i nawet jest możliośc odwołania sie do wyższej instancji :D ,co nie było możliwe za mioch czasów :( :( :( :D .


Rewelacja,oni są niesamowici,aby jak najwięcej owieczek utrzymac w psychomanipulacji :( :) .
"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#72 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-25, godz. 14:12

W punkcie 2 wyczerpujący opis,jak zbraknie miejsca użyc dodatkowej kartki ... "JMNŚMMB" :( :D,to co oni będą tam pisac???,aż strach się bac :lol: ,jak już będą mieli taka swobodę,to można nawet konfabulancko wypełnic taki formularz :o :angry: .

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-25, godz. 14:12

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#73 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-10-25, godz. 14:21

Mnie zaciekawił fakt, że jednak nie tylko w Nadarzynie ale również w zborze nadal przechowywane są w poufnych aktach notatki dotyczące byłego ŚJ który był członkiem tego zboru.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-10-25, godz. 14:27


#74 Nik

Nik

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 154 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano 2010-10-25, godz. 14:34

Będę pewnie teraz upierdliwy, ale to może mieć coś wspólnego z przechowywaniem danych osobowych i ich udostępnianiem, a to już jest związane z kolei z ustawą o ochronie tychże. No i tu może być zgrzyt na różnych polach. No i oczywiście duża okazja żeby sobie poużywać... :)

#75 caius

caius

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 888 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-10-25, godz. 16:27

Będę pewnie teraz upierdliwy, ale to może mieć coś wspólnego z przechowywaniem danych osobowych i ich udostępnianiem, a to już jest związane z kolei z ustawą o ochronie tychże. No i tu może być zgrzyt na różnych polach. No i oczywiście duża okazja żeby sobie poużywać... :)



Ochrona Danych Osobowych?,czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka? - ja nie wiem czy to wszystkich dotyczy,może WTS -u nie??,bo są nietykalni?? :P,oni przecież mają najlepsza prawa, a ... człowieczeństwo,to dla nich priorytet ! B) ;)

Użytkownik caius edytował ten post 2010-10-25, godz. 16:27

"Przez świat idę w szlachetnych celach,ale gubię kompas życia i nie wiem dokąd zmierzam,będąc w matni ... sensualnej" - caius


VIS ET HONOR ... ET AMOR


//http://www.youtube.com/watch?v=2eMq307PT74&feature=related

#76 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2010-10-29, godz. 07:32

no własnie...punkt o śmierci - odłączonego czy wykluczonego....
hmmmm
a ciekawe jak się ktoś przeprowadzi...a nawet wyjedzie z kraju? Może będzie (lub jest) powołana specjalna komórka śledcza (wywiadowcza)... ;)

woks

(ordnung must sein)
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#77 andrew

andrew

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2010-11-26, godz. 08:39

Czy ktoś już pracuje nad udostępnieniem polskiej wersji podręcznika "Paście trzodę Bożą"?
Nie każdy zna angielski. :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych