Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowość - "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi" wraca


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-19, godz. 06:55

Jak donosi NSK:

Ogłoszenia
Publikacje do rozpowszechniania (...)
W grudniu: Największy ze wszystkich ludzi. Można też proponować książki Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, Biblia - słowo Boże czy ludzkie? oraz Mój zbiór opowieści biblijnych.


Czyżby inwentaryzacja w magazynach pokazała, że zostało bardzo dużo tych książek i teraz trzeba ich się pozbyć? A może trzeba tak namieszać głosicielom w głowach, aby nie wiedzieli w co mają wierzyć? A może w planach jest studium tej książki jak z książką "Wspaniały finał ..."?
Co o tym myślicie?
Czesiek

#2 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-08-19, godz. 08:03

Co o tym myślicie?

Czesiu, to są stare tricki organizacji, o których już mój dziadek mógłby Ci coś powiedzieć.....jakby jeszcze żył.
Zakładali zbory więc dużo wiedział na te tematy i nie tylko te.....ale to były jeszcze inne tzw. polowe warunki.
Pozdrawiam.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-08-19, godz. 08:11


#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-19, godz. 10:21

Czesiu, to są stare tricki organizacji, o których już mój dziadek mógłby Ci coś powiedzieć.....jakby jeszcze żył.
Zakładali zbory więc dużo wiedział na te tematy i nie tylko te.....ale to były jeszcze inne tzw. polowe warunki.
Pozdrawiam.


Jeśli możesz to podziel się tym, co ci dziadek przekazał.
Czesiek

#4 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-08-19, godz. 11:09

Jeśli możesz to podziel się tym, co ci dziadek przekazał.

Obecnie organizacja nadrukowała tego wszystkiego tyle, że czasem (hmm...często) muszą coś znowu wypchnąć.
Jest robiona wtenczas taka super akcja jak napisałeś w pierwszym poście (znałem brata, ktory pracował w Selters i czasem się uśmialiśmy).
Ale oczywiście jak "u góry jest taktowane", tak na dole odbierane no i:
niejednokrotnie się słyszało od partnera w służbie od domu do domu, ze "jeszcze tu coś mam, co trzeba dzisiaj komuś wcisnąć".
Oczywiście kiedyś, kilkadziesiąt lat temu (w Polsce) to było troszke inaczej....bo Strażnica (1 sztuka) była n.p. odpisywana ręcznie albo odbijana na matrycy ukrytej u sąsiada. Dziadek był kiedyś nie tylko starszym w zborze, więc sobie czasem pogadaliśmy na różne "dziwne tematy".
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-08-19, godz. 11:55


#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-19, godz. 11:24

Potwierdzam. Na to samo narzekali już w latach 90. nasi bracia w Nadarzynie. Jeden z nich (D.Z.) powiedział w rozmowie z moim ojcem mniej więcej coś takiego: "Mieliśmy posuchę, epokę powielaczy, a teraz doskwiera nam klęska urodzaju. Magazyny pękają w szwach, co z TYM WSZYSTKIM robić? Przecież nie możemy utylizować. A bracia czekają na NOWE publikacje..."
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-20, godz. 05:41

Potwierdzam. Na to samo narzekali już w latach 90. nasi bracia w Nadarzynie. Jeden z nich (D.Z.) powiedział w rozmowie z moim ojcem mniej więcej coś takiego: "Mieliśmy posuchę, epokę powielaczy, a teraz doskwiera nam klęska urodzaju. Magazyny pękają w szwach, co z TYM WSZYSTKIM robić? Przecież nie możemy utylizować. A bracia czekają na NOWE publikacje..."


Oj klęski...
kilka lat temu otrzymałem od ex-śJ kilka walizek makulatury literatury ze stwierdzeniem: "weź sobie co ci się przyda, a resztę wykorzystaj w c.o.. Niestety trudnopalne...
Czesiek

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-20, godz. 09:06

Ja bym chętnie wziął co dają ale nie mam jeszcze tego gdzie trzymać B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2006-10-20, godz. 13:13

[/quote]
Mam w domu dwie wersje Żyć wiecznie. Kiedyś chciałem zapytać dlaczego rozpowszechniają nieaktualną informację o tzw. pokoleniu. Otworzyłem więc w/w podręcznik w celu znalezienia akapitu omawiającego to zagadnienie, ale nie znalazłem...
Odwiedzając znajomych sprawdzałem ich egzemplarze i trafiłem pierwszą edycję, gdzie jest to pokolenie wraz ze zdjęciem.
Poźniej dowiedziałem się, że podobny manewr zastosowano w podręczniku Prowadzenie rozmów. Kiedy jeszcze otrzymywałem NSK przeczytalem w jednym z nr, że celem kolejnego wydania jest ujednolicenie z Przekładem Nowego Świata. Niestety takowych różnic nie znalazłem... Natomiast zniknęły wywody nt. owego pokolenia.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2006-10-20, godz. 13:15

Dołączona grafika

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-20, godz. 14:23

Dobrze mieć wcześniejsze i nowsze wydania do porównania :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych