Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciało duchowe


  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#41 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-03-17, godz. 18:06

Sam stwierdziłeś , że Jego ciało było martwe, a z powyższego cytatu z dziejów 2, 31 - 'widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie [Jezus] w Otchłani [gr. hades], ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi'
wynika wyrażnie, że ani On - Jezus ani ciało Jego nie pozostanie na zawsze w hadesie. A skoro powiedziano też o Nim 'Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim'. (dzieje 2, 24) To musiał być martwy On cały i ciało Jego. Tak myślę.

pozdrawiam. ;)


Zapytam prosto. Czy rozumiesz o czym piszesz?

Pytałem chyba w najprostszy sposób, gdzie w Biblii jest napisane, że Pan Jezus był martwy w hadesie?

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-03-17, godz. 18:09


#42 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-17, godz. 18:31

Zapytam prosto. Czy rozumiesz o czym piszesz?

Pytałem chyba w najprostszy sposób, gdzie w Biblii jest napisane, że Pan Jezus był martwy w hadesie?


Skoro Jezusa zmartwychwzbudził Bog to z koniecznosci był martwy. On . A skad go zmartwychzbudzil -z hadesu bo tam go martwego nie zostawil na zawsze. Logika zelazna.Pewnie ze nie ma slowa tu:' byl martwy w hadesie' tak jak nie ma slowa :'byl zywy na ziem' ale czy tzn ze nie byl zywy na ziemi i martwy jak go zabili , a potem wrzucili do grobu ktory nazwano hadesem i powiedziano ze tam jest?Nie sciemniej hi fi , wiesz o co idzie .Wczytaj sie z dystansem w ten werset . Zreszta kazdy widzi rozne rzeczy czytajac to samo i tak bywa. ;)


'widząc naprzód, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w Hadesie, ani jego ciało nie ujrzało skażenia. 32 Tego Jezusa wskrzesił Bóg dziej 2, 31

#43 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-03-17, godz. 19:33

No rzeczywiście nie ma w 1 kor 15, 45 mowy o ciałach aniołów, ale czy to znaczy ,że ich nie mają? 40 mówi: 'Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich'. Zauważ, Paweł nie wymienia różnic tylko pomiędzy ciałami fizycznymi, ziemskimi, ale robi tez skok na nieznane ludziom niebo i bytującymi tam ciałaami.

No to zobaczmy o czym mówi ten werset:

1Kor 15:39-41 Bw „Nie każde ciało jest jednakowe, bo inne jest ciało ludzkie, a inne zwierząt, jeszcze inne ciało ptaków, a inne ryb.(40) I są ciała niebieskie i ciała ziemskie, lecz inny jest blask niebieskich, a inny ziemskich.(41) Inny blask słońca, a inny blask księżyca, i inny blask gwiazd; bo gwiazda od gwiazdy różni się jasnością.”

Apostoł Paweł wyraźnie wymienia tutaj ciała materialne: jako przykład ziemksich podaje ciało ludzkie, zwierząt, ptaków czy ryb, a jako przykład ciał niebieskich podaje słońce, księżyc czy gwiazdy. Wszystkie te ciała są materialne. Ani słowem nie wspomina apostoł Paweł o ciele aniołów czy duchów. A przecieź taka jest wykładnia Straznicy. Aż prosi się więc, aby apostoł Paweł jako przykłady ciał duchowych wymienił aniołów czy duchy. Jednak tego nie czyni. Wynika z tego, że inaczej rozumiał pojęcie ciała duchowego, niż obecnie czyni to Strażnica.



Skoro Jezusa zmartwychwzbudził Bog to z koniecznosci był martwy. On . A skad go zmartwychzbudzil -z hadesu bo tam go martwego nie zostawil na zawsze.

A więc tym samym sam potwierdzasz, że dusza Jezusa znajdowała się w Hadesie. Jak więc można nauczać, że dusza człowieka po jego smierci przestaje istnieć, skoro wyraźnie ten werset naucza, że dusza była w Hadesie. A skoro dusza była w Hadesie, to oznacza, że istniała, a więc nie umarła, tylko czekała na zmartwychwstanie. Inne słowa Biblii potwierdzają tę myśl:

Ap 6:9-10 Bw „A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.(10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?”

Ap 20:4 Bw "I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat."


wyraźne świadectwo, że dusze ludzi istniały i czekały na zmartwychwstanie!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#44 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-17, godz. 21:06

A więc tym samym sam potwierdzasz, że dusza Jezusa znajdowała się w Hadesie. Jak więc można nauczać, że dusza człowieka po jego smierci przestaje istnieć, skoro wyraźnie ten werset naucza, że dusza była w Hadesie. A skoro dusza była w Hadesie, to oznacza, że istniała, a więc nie umarła, tylko czekała na zmartwychwstanie.


Szereg razy występuje też wyrażenie „zmarła dusza”, oznaczające po prostu umarłego (Kpł 19:28; 21:1, 11; 22:4; Lb 5:2; 6:6; Ag 2:13; por. Lb 19:11, 13).

I nie wolno wam robić na swym ciele nacięć ze względu na zmarłą duszę, nie wolno wam też wykonywać na sobie tatuowanych znaków. Jam jest Jehowa. =Kpł 19:28.

Jak najbardziej Jezusa dusza była w hadesie, ale byla tam martwa , lezala niczym martwe cialo , zwloki , ,gdyz Jezus jako czlowiek na ziemi byl dusza , stala sie dusza rdz 2,7 . Po smierci stal sie martwa dusza , martwym cialem.

#45 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-17, godz. 22:21

Apostoł Paweł wyraźnie wymienia tutaj ciała materialne: jako przykład ziemksich podaje ciało ludzkie, zwierząt, ptaków czy ryb, a jako przykład ciał niebieskich podaje słońce, księżyc czy gwiazdy. Wszystkie te ciała są materialne. Ani słowem nie wspomina apostoł Paweł o ciele aniołów czy duchów. A przecieź taka jest wykładnia Straznicy. Aż prosi się więc, aby apostoł Paweł jako przykłady ciał duchowych wymienił aniołów czy duchy. Jednak tego nie czyni. Wynika z tego, że inaczej rozumiał pojęcie ciała duchowego, niż obecnie czyni to Strażnica.


ok. nie wymienia cial aniolow czy Boga jako przyklad cial niebianskich w tym miejscu. Co wcale nie musi oznaczac ze sa tylko te ciala niebianskie materialne , ktore akurat tu wymienil : jak slonce, gwiazdy itd. uczynil tak tylko dla kontrastu by ukazac innosc dziedziny niebianskiej i ziemskiej. Na czym polegalaby roznica chwaly czy blasku tych cial gdyby wszystkie w niebie i na ziemi byly materialne. Nie za bardzo by sie roznily od siebie struktura , natura .Wszystkie bylyby fizyczne. Chyba ze tylko wielkoscia , moca , jakas energia. .Warto zauwazyc ze Pawel roznicuje ciala mowiac o zmartwychwstaniu ludzi , ktorzy zamieszkaja w niebie ,innym mieiscu wymiarze, a w niebie to nie tylko gwiazdy : to cialo chwalebne Jezusa filp. 3,21 , Duch Jehowa jako osoba. Zmartwychwstali w ciele duchowym beda Mu podobni z cialami chwalebnymi i duchowymi . Myslisz ze Bog bedac duchem majac cialo chwalebne czy cialo duchowe jest cielsny?

Użytkownik belszaccar7 edytował ten post 2008-03-17, godz. 22:30


#46 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-03-18, godz. 07:49

Szereg razy występuje też wyrażenie „zmarła dusza”, oznaczające po prostu umarłego (Kpł 19:28; 21:1, 11; 22:4; Lb 5:2; 6:6; Ag 2:13; por. Lb 19:11, 13).

I właśnie to oznacza, że umarli istnieją. Wydaje mi się, że nie znasz w ogóle o czym głosi nauka o duszy nieśmiertelnej. Przypomnę wobec tego:

duszą nieśmiertelną nazywamy duchowy pierwiastek istniejący po śmierci ciała.

Proszę osoby czytające o dokładne zrozumienie definicji. Bardzo często bowiem zdarza się, że osoby dyskutujące na temat duszy nie potrafią odróżnić od siebie trzech zbiorów:

- żyjący, istniejący
- umarły ale istniejący
- nie istniejący


Można to przyrównać na przykład do jakiegoś urządzenia, które albo jeszcze w ogóle nie zostało wyprodukowane, albo pracuje, albo uszkodziło się, i nie funkcjonuje, ale istnieje.

Bardzo ciekawe w tym kontekście są słowa biblii:

Koh 4:2-3 BT „Więc za szczęśliwych uznałem umarłych, którzy dawno już zeszli, od żyjących, których życie jeszcze trwa;(3) za szczęśliwego zaś od jednych i drugich uznałem tego, co jeszcze wcale nie istnieje ani nie widział spraw niegodziwych, jakie się dzieją pod słońcem.”

Jak więc widać Kohelet rozgranicza tutaj ludzi żyjących, umarłych i tych co nie istnieli. A więc dla niego jednak umarli istnieją, skoro zrobił takie rozgraniczenie.



Jak najbardziej Jezusa dusza była w hadesie, ale byla tam martwa , lezala niczym martwe cialo , zwloki , ,gdyz Jezus jako czlowiek na ziemi byl dusza , stala sie dusza rdz 2,7 . Po smierci stal sie martwa dusza , martwym cialem.

Jednak werset rozróżnia pomiędzy ciałem a duszą:

Dz 2:27 BT „że nie zostawisz duszy mojej w Otchłani ani nie dasz Świętemu Twemu ulec skażeniu. (...)
(31) widział przyszłość i przepowiedział zmartwychwstanie Mesjasza, że ani nie pozostanie w Otchłani, ani ciało Jego nie ulegnie rozkładowi.”




ok. nie wymienia cial aniolow czy Boga jako przyklad cial niebianskich w tym miejscu.

No ale jednak skoro to taka podstawowa nauka biblijna, to powinny być w Biblii jakieś wzmianki na ten temat.


Warto zauwazyc ze Pawel roznicuje ciala mowiac o zmartwychwstaniu ludzi , ktorzy zamieszkaja w niebie ,innym mieiscu wymiarze, a w niebie to nie tylko gwiazdy

Właśnie, a więc Paweł pisze o ciałach po zmartwychwstaniu, a nie zajmuje się dziedziną duchową. Wszyscy dobrze wiemy, że ludzie po zmartwychwstaniu będą żyli na ziemi (nawet Straznica tak naucza), a więc będą mieli ciała fizyczne (materialne).


Myslisz ze Bog bedac duchem majac cialo chwalebne czy cialo duchowe jest cielsny?

Bóg nie ma ciała!


Duch Jehowa jako osoba. Zmartwychwstali w ciele duchowym beda Mu podobni z cialami chwalebnymi i duchowymi .

Będziemy podobni do Jezusa, który również ma ciało:

Lk 24:39 Bw "Spójrzcie na ręce moje i nogi moje, że to Ja jestem. Dotknijcie mnie i popatrzcie: Wszak duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam."

Czy gdyby Jezus był duchem jak nauczają Świadkowie Jehowy, wprowadzałby w błąd swoich uczniów mówiąc, że posiada ciało, które można było dotknąć. Okazałby się kłamcą.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#47 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-18, godz. 17:49

I właśnie to oznacza, że umarli istnieją. Wydaje mi się, że nie znasz w ogóle o czym głosi nauka o duszy nieśmiertelnej. Przypomnę wobec tego:

duszą nieśmiertelną nazywamy duchowy pierwiastek istniejący po śmierci ciała.


Jezeli ten duchowy pierwiastek jest dusza niesmiertelna , niezalezna od ciala to dlaczego ta dusza (duchowy pierwiastek wg. Ciebie) , zmarla. Przeciez jest niesmiertelna ponoc?

I Jehowa rzekł do Mojżesza: „Przemów do kapłanów, synów Aarona, i powiedz im: ‚Niech nikt pośród swego ludu nie skala się zmarłą duszą. Liczb 21, 1

;)

Użytkownik belszaccar7 edytował ten post 2008-03-18, godz. 17:56


#48 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-18, godz. 18:58

żyjący, istniejący
- umarły ale istniejący
- nie istniejący

Można to przyrównać na przykład do jakiegoś urządzenia, które albo jeszcze w ogóle nie zostało wyprodukowane, albo pracuje, albo uszkodziło się, i nie funkcjonuje, ale istnieje.

Bardzo ciekawe w tym kontekście są słowa biblii:

Koh 4:2-3 BT „Więc za szczęśliwych uznałem umarłych, którzy dawno już zeszli, od żyjących, których życie jeszcze trwa;(3) za szczęśliwego zaś od jednych i drugich uznałem tego, co jeszcze wcale nie istnieje ani nie widział spraw niegodziwych, jakie się dzieją pod słońcem.”

Jak więc widać Kohelet rozgranicza tutaj ludzi żyjących, umarłych i tych co nie istnieli. A więc dla niego jednak umarli istnieją, skoro zrobił takie rozgraniczenie.



przyznam jestem letko zdziwiony taka definicja .A skad ja wzialles? Dla mnie z tego wersetu nie da sie rozkminic trzech zbiorow o ktorych piszesz. Np. umarli , ale istniejacy? Umarli to umarli , smierc to smierc , nie ma dzialania ni poznania ni snucia planow kohelet pisze dalej w 9, 5-10. Nie maco kombinowac z tym.

#49 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-18, godz. 19:24

Bóg nie ma ciała!



Ale przyznales , ze Jezus ma

Będziemy podobni do Jezusa, który również ma ciało:

. Dobrze wiesz , ze Pan jest Duchem . Podobnie Jehowa -jana 4, 24 , zresztą jakby mogli przebywac , mieszkac razem i sie widziec gdyby Jezus mial cialo a Pan Bog nie , albo gdyby miele inne.
Zatem logicznie -Bog ma cialo. Jakie? hm........

Właśnie, a więc Paweł pisze o ciałach po zmartwychwstaniu, a nie zajmuje się dziedziną duchową. Wszyscy dobrze wiemy, że ludzie po zmartwychwstaniu będą żyli na ziemi (nawet Straznica tak naucza), a więc będą mieli ciała fizyczne (materialne).



Wedlug mojego wyrozumienia wg. nauki KK wszyscy dobrzy ludzie ida do nieba by tam spotkac sie z Bogiem. Nie wiem czy nadal tak sie naucza. Moze sie myle. Przybliz prosze to troche.

Użytkownik belszaccar7 edytował ten post 2008-03-18, godz. 19:16


#50 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-18, godz. 19:43

PROSZĘ O PODAWANIE AUTORA CYTATU PRZY CYTOWANIU, BO NIE CHCE MI SIĘ PO KILKA RAZY NA POWRÓT CZYTAĆ STRON TEMATU!!!

wg. nauki KK wszyscy dobrzy ludzie ida do nieba by tam spotkac sie z Bogiem.

Informacja dla ewentualnych kpiarzy: nie chodzi bynajmiej o przestrzeń kosmiczną.
Dołączona grafika

#51 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-03-18, godz. 20:02

Jezeli ten duchowy pierwiastek jest dusza niesmiertelna , niezalezna od ciala to dlaczego ta dusza (duchowy pierwiastek wg. Ciebie) , zmarla. Przeciez jest niesmiertelna ponoc?

Najpierw należałoby zdefiniować co to jest śmierć. A poza tym slowo dusza posiada wiele znaczeń, i nawet uczy o tym Strażnica. Znam przynajmniej kilka różnych sformułowań, którymi posługuje się Strażnica na określenie duszy: czowiek, krew, życie wieczne, itd.


Np. umarli , ale istniejacy? Umarli to umarli , smierc to smierc ,

Bez duszy nieśmiertelnej nie ma zmartwychwstania. Nawet Strażnica twierdzi, że Bóg pamięta zmarłe osoby. A więc osoby te istnieją (chociażby w pamięci u Boga). Bo gdzie jest zapisany kolor oczu, mysli czy charakter danej osoby? W duszy! Jest to jak gdyby kopia człowieka, potrzebna do odtworzenia istoty człowieka podczas zmartwychwstania. Oczywistym jest, że kopia ta musi istnieć (a więc nie ginie - nie umiera) za śmiercią ciała bowiem czeka na zmartwychwstanie.


nie ma dzialania ni poznania ni snucia planow kohelet pisze dalej w 9, 5-10.

A Jezus przyrównał śmierć do snu, a jak ktoś spi, to przecież istnieje, żyje. Również osoby, które śpią, nie snują przecież żadnych planów a jednak zyją. Nie wiem czy byłeś kiedyś nieprzytomny, bo jeśli tak to odpowiedz sobie na pytanie, czy ty wtedy istniałeś i żyłeś? A czy działałeś i snułeś plany jak mówi księga koheleta? Kaznodzieja również twierdzi, że nie ma zmartwychwstania i Sheol nazywa wiecznym domem:

Koh 12:5 Bw "gdy nawet pagórka bać się będą i strachy czyhać będą na drodze; gdy drzewo migdałowe zakwitnie i szarańcza z trudem wlec się będzie, a kapar wyda swój owoc, bo człowiek zbliża się do swojego wiecznego domu, a płaczący snują się po ulicy,"

Czy zgadzasz się z nim?



Ale przyznales , ze Jezus ma

Jako człowiek ma!


Zatem logicznie -Bog ma cialo. Jakie? hm........

Bóg nie ma ciała, bo nie żyje w żadnej przestrzeni. Podaj werset biblijny mówiący o ciele Boga. Bóg jest duchem a zresztą sam Jezus mówi: duch nie ma ciała!


Wedlug mojego wyrozumienia wg. nauki KK wszyscy dobrzy ludzie idą do nieba by tam spotkac sie z Bogiem. Nie wiem czy nadal tak sie naucza. Moze sie myle. Przybliz prosze to troche.

Wierzę w Boga Ojca... w ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#52 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-18, godz. 22:23

Jako człowiek ma!


A jako nieczlowiek niema? A kim jest po zmartwychwstaniu wg Ciebie.? Przeciez posiada cialo. filipian 3,21

Wierzę w Boga Ojca... w ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

/kursywa moja

Bóg jest duchem a zresztą sam Jezus mówi: duch nie ma ciała!

No ale dalej w tym wersecie mowi 'ale ja mam'.
Zatem wg.Twojej logiki pownien miec.

Użytkownik belszaccar7 edytował ten post 2008-03-18, godz. 22:24


#53 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-18, godz. 22:40

Bez duszy nieśmiertelnej nie ma zmartwychwstania. Nawet Strażnica twierdzi, że Bóg pamięta zmarłe osoby. A więc osoby te istnieją (chociażby w pamięci u Boga). Bo gdzie jest zapisany kolor oczu, mysli czy charakter danej osoby? W duszy! Jest to jak gdyby kopia człowieka, potrzebna do odtworzenia istoty człowieka podczas zmartwychwstania. Oczywistym jest, że kopia ta musi istnieć (a więc nie ginie - nie umiera) za śmiercią ciała bowiem czeka na zmartwychwstanie.



Jezeli dusza bylaby niesmiertelna to po co wogole zmartwychwstanie jej. Powiesz pewnie ze to cialo zmartwychwstanie, a i owszem ale nie potrzebna jest do tego niesmiertelna dusza by zmartwychwstal czlowiek. Juz jeden taki pierwszy nasz praojciec zmartwychwstal czy powstal z niczego , z martwych jakby no bo gonie bylo jako swiadomego bytu wczesniej .Ale czy byla do tego potrzebna dusza niesmiertelna (skoro niesmiertelna musialaby gdzies zyc raczej) , czy wczesniej dusza niesmiertelna Adama byla gdzies?A chyba powinna myslac po Twojemu. To nie reinkarnacja. Adam nie dostal duszy ale stal sie dusza =rdz 2,7 . To tak jak byc czlowiekiem a nie miec czlowieka. Z prochu powstal jako dusza (nie istnial wczesniej , podobnie jak kazdy z nas nie pamieta by gdzies zyl przed narodzinami jako dusza niesmiertelna) i w proch z powrotem stajac sie martwa dusza . Ot cala filozofia .

Użytkownik belszaccar7 edytował ten post 2008-03-18, godz. 23:03


#54 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-18, godz. 23:23

Najpierw należałoby zdefiniować co to jest śmierć. A poza tym slowo dusza posiada wiele znaczeń, i nawet uczy o tym Strażnica. Znam przynajmniej kilka różnych sformułowań, którymi posługuje się Strażnica na określenie duszy: czowiek, krew, życie wieczne, itd.



Ok. Wielce zacnie. Zgazdzam sie i tez je znam , ale nie znam za to ani jednego typu :dusza niesmiertelna. Moze znasz jakies? Znam natomiast mnogo tekstow w stylu: martwa dusza, dusza ktora umrze, dusza ktora mozna zgladzic, dusza scieta mieczem, zabita , zgladzona itd. :)

Użytkownik belszaccar7 edytował ten post 2008-03-18, godz. 23:27


#55 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-03-19, godz. 08:24

Skoro Jezusa zmartwychwzbudził Bog to z koniecznosci był martwy. On . A skad go zmartwychzbudzil -z hadesu bo tam go martwego nie zostawil na zawsze. Logika zelazna.Pewnie ze nie ma slowa tu:' byl martwy w hadesie' tak jak nie ma slowa :'byl zywy na ziem' ale czy tzn ze nie byl zywy na ziemi i martwy jak go zabili , a potem wrzucili do grobu ktory nazwano hadesem i powiedziano ze tam jest?Nie sciemniej hi fi , wiesz o co idzie .Wczytaj sie z dystansem w ten werset . Zreszta kazdy widzi rozne rzeczy czytajac to samo i tak bywa. ;)


'widząc naprzód, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w Hadesie, ani jego ciało nie ujrzało skażenia. 32 Tego Jezusa wskrzesił Bóg dziej 2, 31


Czy naprawdę nie rozumiesz o czym piszesz?
Pytam po raz kolejny, gdzie jest napisane, że Pan Jezus był martwy w hadesie?
Przypomnę, że to ciało Chrystusa było martwe i zostało pochowane do grobu, a nie do hadesu.
W hadesie była dusza Chrystusa, która nie była martwa, bo dusza po śmierci ciała nie umiera.
Więc wracam jeszcze raz do mojego pytania. Gdzie jest w Piśmie Świętym napisane, ze ciało Pana Jezusa po śmierci poszło do hadesu?
Gdzie jest napisane w Biblii, że ciało, które pochowano do grobu (gr. "mnemeion") zostało złożone do Otchłani (gr. "hades")?
Doczekam się?

#56 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-03-19, godz. 08:42

Jezeli dusza bylaby niesmiertelna to po co wogole zmartwychwstanie jej. Powiesz pewnie ze to cialo zmartwychwstanie, a i owszem ale nie potrzebna jest do tego niesmiertelna dusza by zmartwychwstal czlowiek.


Dusza nieśmiertelna jest i nikt tego nie zmieni. Jeżeli może, to tylko zaprzeczyć istnieniu duszy nieśmiertelnej.

[...]

Poza tym nie sensu zmartwychwstanie ciał, gdyby człowiek nie posiadał duszy nieśmiertelnej. Byłby to absurd.

[...]

Cytaty należy oznaczać i podawać ich źródło. | Moderator

#57 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-19, godz. 22:52

Doczekam się?


Doczekasz sie. Mam nawal pracy :D chwilowo, zreszta te posty trzeba przetrawic bo juz misie miesza od watkow. Na dniach.

#58 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-03-20, godz. 08:44

Adam nie dostal duszy ale stal sie dusza =rdz 2,7 . To tak jak byc czlowiekiem a nie miec czlowieka.

W ramach korepetycji odsyłam na str. 420 Chrześcijańskich Pism Greckich w Przekładzie Nowego Świata do dodatku 7: >>może ono [słowo "dusza"] określać osobę, poszczególną jednostkę, stworzenie niższego rzędu bądź też życie, którym cieszy się osoba lub zwierzę.<< Warto również sprawdzić (do czego zachęcono w tym dodateku) pozostałe 753 miejsca występowania tego słowa w Starym Testamencie.
Dołączona grafika

#59 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-22, godz. 08:46

W ramach korepetycji odsyłam na str. 420 Chrześcijańskich Pism Greckich w Przekładzie Nowego Świata do dodatku 7: >>może ono [słowo "dusza"] określać osobę, poszczególną jednostkę, stworzenie niższego rzędu bądź też życie, którym cieszy się osoba lub zwierzę.<< Warto również sprawdzić (do czego zachęcono w tym dodateku) pozostałe 753 miejsca występowania tego słowa w Starym Testamencie.


To w takim razie jakie znaczenie duszy w rdz 2. 7 proponujesz?

#60 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2008-03-22, godz. 09:02

Najpierw należałoby zdefiniować co to jest śmierć. A poza tym slowo dusza posiada wiele znaczeń, i nawet uczy o tym Strażnica. Znam przynajmniej kilka różnych sformułowań, którymi posługuje się Strażnica na określenie duszy: czowiek, krew, życie wieczne, itd.



A jakie znaczenie slowa dusza zapodalbys dla np. 'zmarlej duszy' albo 'scietej mieczem' /wersety znasz, wiec nie podaje.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych