Skocz do zawartości


Zdjęcie

144 tysiące: ich dusza w momencie śmierci


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-09-06, godz. 08:47

Mam pytanie do świadków:
Jak to właściwie jest? Czy dusza osob ze 144 tyś. (w momencie śmierci) umiera czy tez nie?
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#2 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-09-14, godz. 14:54

Mam pytanie do świadków:
Jak to właściwie jest? Czy dusza osob ze 144 tyś. (w momencie śmierci) umiera czy tez nie?

Nikt nie odpowiedział.... Ja zadałam to pytanie na czcie Świadków Jehowy...dostałam bana i teraz się zastanawiam, czy ban był za to, że wątpię w nieśmiertelność duszy pomazańców, czy za to, że próbowałam zasugerować, że śmiertelna dusza może być nieśmiertelna... :huh:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-14, godz. 15:08

Hehe dobre pytanie :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-09-14, godz. 15:38

A ja stwierdziłem, że paradoskem jest, iż ŚJ również wierzą w nieśmiertelność duszy, ale nawet o tym nie wiedzą. Skoro bowiem według nauki Straznicy Bóg pamięta zmarłe osoby, aby je wskrzesić w dniu ostatecznym, to wynika z tego, że jednak istnieje jakaś cząstka człowieka (ta właśnie w pamięci u Boga nazywana duszą) która nie ginie po śmierci ciała. Bóg przecież musi gdzieś przechować wiedzę tej zmarłej osoby, jej wygląd, uczucia, charakter, jaźń - a to wszystko to przecież dusza ludzka - a te elementy muszą zatem istnieć po śmierci człowieka. Nie ma bowiem wiary w zmartwychwstanie ze śmiertelną duszą ludzką. Tak więc jak długo jest znana nauka o zmartwychwstaniu, tak długo filozoficzną wręcz koniecznością jest wiara w duszę nieśmiertelną jako EGO człowieka istniejącego chociażby w pamięci u Boga i czekającego na zmartwychwstanie.

Oczywiście inną kwestią jest, czy ta nieśmiertelna cząstka człowieka ma świadomośc, odczuwa radośc czy meki, ale to już oczywiście inna historia. W każdym bądź razie jedno jest pewne - ŚJ również wierzą w nieśmiertelną duszę ludzkę sami nawet o tym nie wiedząc.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-14, godz. 15:44

mirek to co napisałeś jakoś mi nasunęło dyskusję nad tym kiedy powstaje człowiek - tematyka aborcyjna :) Czy nie jest to podobne?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-09-14, godz. 15:59

A ja w sumie uwierzyłem w nieśmiertelność duszy ludzkiej właśnie na podstawie tego porównania. Może to będzie jakąś wskazówką dla niewierzących w duszę. Potem oczywiście przychodzą dalsze badania biblii, czy ta nieśmiertelna cząstka człowieka bytuje sobie gdzieś z własną świadomością. Jeśli więc Bóg nie jest Bogiem umarłych ale żyjących, bo dla niego wszyscy żyją, to wiemy jaka jest odpowiedź. Oczywiście nie jest to takie życie, jakie mamy na codzień. Nazwałbym to raczej półzyciem albo cieniem życia, niemniej jednak jakaś forma życia. Poza tym nie jest to świadomość w materii tylko raczej niematerialna, bo przecież dusza ludzka nie jest zbudowana z materii. Może te myśli pomogą komuś zrozumieć naukę o duszy nieśmiertelnej, i dlaczego mówi się, że połączy się ona z ciałem podczas zmartwychwstania.

Kiedyś na innym forum podałem takie porównanie i pewien ŚJ zgodził się ze mną. Kiedy jednak zapytałem go jak nazywa się ta nieśmiertelna cząstka człowieka to wymyslał wszystko, aby tylko nie wypowiedzieć słowa dusza. Możwe wam się uda na jakimś niedowiarku wymusić to słowo?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#7 marchewka1234

marchewka1234

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2011-07-11, godz. 16:45

Dwie różne wróżki zapowiedziały mi jednakową datę mojej śmierci.
Przestraszyłam się, spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
na http://poznajdate.com
i otrzymałam znów tę datę! ((
Co mam robić? Wierzyć albo nie? Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

#8 kamilutka

kamilutka

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2011-10-03, godz. 17:47

A gdy mamy do czynienia z przepowiedzeniem śmierci to co z nasza dusza?
Czy także będzie nieśmiertelna???

Przeczytałam ostatnio taki artykuł
http://postlinknews.com/349news.php
czy to może być prawda??

#9 Roszada

Roszada

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:tel. 600565148

Napisano 2011-10-03, godz. 17:59

A mi się nic nie sprawdziło. Miałem już kilka razy umrzeć według tych strony którą reklamujecie, a żyję nadal! Coś nie działają te przepowiednie.

Również kilkoro moich znajomych miało już umrzeć, a żyją, chociaż im przepowiadano śmierć na dany dzień.

Mało tego, jak się wpisze tam osobę, która już umarła, to też pokazuje, że ona dopiero umrze.

Jak się wpisze osobę, która nie istnieje, to też podają datę śmierci.

Jak się sprawdza kilka razy, to za każdym razem inna data zostaje podana.

Bzdury!
.

Użytkownik Roszada edytował ten post 2011-10-03, godz. 18:00


#10 warnar13

warnar13

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2011-11-01, godz. 15:16

it follows that there is a particle but a man (this was in faculty of God called the psyche) which does not perish after alteration. God moldiness somewhere to store the knowledge of the somebody someone's simulation, feelings, persona, ego - and all this after all the fallible soul - and these elements moldiness thus survive after the decease of a man. There is no belief in the miracle of the earth born human soul. So how prolonged is illustrious nudism of the miracle, so want a requisite is a unemotional belief in the immortal feeling as a hominid EGO existing symmetrical in the module of God and inactivity for the resurrection.

Computer Store Canada
Computer Hardware Store

#11 meard421

meard421

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2011-11-29, godz. 09:35

This may be a wind to the non-believers in the psyche. Then of series proceed to encourage investigate the book, or the deathless share of man exists somewhere in your cognisance. So if God is not uncharged but the experience God, because we all charged for him, we hump what is the satisfy. Obviously this is not much a chronicle, what we bang on a regular cornerstone.


Online Computer Store
Computer Store
Computer Parts Store
Computer Accessories Store




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych