Skocz do zawartości


Zdjęcie

T. Jaracz w szpitalu


  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#21 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-05-24, godz. 15:54

Wątpię aby był tylko figurantem.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#22 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-05-24, godz. 15:58

W CK chyba nie było figurantów.
pozdrawiam Andrzej

#23 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-05-24, godz. 16:26

Był i jest ważną personą, ze względu na swoje zaangażowanie w sprawy teokracji. No i staż też się liczy.
Bez względu na różne opnie, skoro jest chory i cierpi, należy mu współczuć.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#24 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2009-05-24, godz. 18:50

Był i jest ważną personą, ze względu na swoje zaangażowanie w sprawy teokracji. No i staż też się liczy.
Bez względu na różne opnie, skoro jest chory i cierpi, należy mu współczuć.

Zgadzam się.
Należy mu wpółczuć tak.. jak on wpółczuł umierającym z powodu odrzucenia transfuzji krwi.
Tyle empatii dla niego, ile był miał dla dzieci, niemowląt i dorosłych umierających z powodu durnej pychy ziidiociałego bęcwała - członka ciała kierowniczego, jedynego kanału łączności z wiecznie żywym jehową.

#25 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-05-24, godz. 18:58

Nie wiemy co naprawdę on czuje, czy kierowała nim pycha czy jakieś inne uczucie. Lepiej Polarmie nie sądź zbyt pochopnie, zostaw to Temu na górze.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#26 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-05-24, godz. 19:10

nie sądzę Jaracza a mam tyle współczucia co Polarm.

Użytkownik and edytował ten post 2009-05-24, godz. 19:11

pozdrawiam Andrzej

#27 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-05-24, godz. 19:30

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#28 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2009-05-24, godz. 19:36

Nie wiemy co naprawdę on czuje, czy kierowała nim pycha czy jakieś inne uczucie. Lepiej Polarmie nie sądź zbyt pochopnie, zostaw to Temu na górze.


Co Boskie Bogu , Cesarskie Cezarowi.

Najwyższy dał mi możliwość oceny i do momentu, kiedy nie zobaczę papierów, że był (Pan Jaracz) zwykłym świrem, dla mnie to zbrodniarz, który z pełną świadomością skazywał ludzi na śmierć, bluźniąc Bogu

#29 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-05-24, godz. 19:39

Ja jednak wam mówię, że każdy, kto trwa w srogim gniewie na swego brata, będzie odpowiadał przed sądem; a kto by skierował do swego brata niegodne wymówienia słowo pogardy, będzie odpowiadał przed Sądem Najwyższym; kto zaś powie: 'Podły głupcze!', będzie podlegał ognistej Gehennie

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#30 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-05-24, godz. 19:41

Bez względu na różne opnie, skoro jest chory i cierpi, należy mu współczuć.

Zgadzam się, masz pragnienie które wyraża Słowo Boże: 1Tm 2:4 NS „którego wolą jest, by ludzie wszelkiego pokroju zostali wybawieni i doszli do dokładnego poznana prawdy.”

A nie ironiczne.

Zgadzam się.
Należy mu wpółczuć tak.. jak on wpółczuł umierającym z powodu odrzucenia transfuzji krwi.

Proponuję ci się zapoznać w sprawie sądzenia, czy Jezus w takich sytuacjach kazał się pytać o światopogląd, a potem od tego uzależniał współczucie? Zapoznaj się z przykładem udzielającym lekcji, nam ludziom, np. Łuk.10:29-37.
Łk 10:29 BT Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: A kto jest moim bliźnim?.... 'po dostrzeżeniu wpół umarłego' (30.PNŚ). Wiesz "polarm", mam sąsiadkę (po 80-ce) o wrogich do moich przekonań religijnych, a jednak idę tej samotnej kobiecie w niektórych sprawach wspierać. Co Ty na to lub inni?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#31 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-05-24, godz. 20:07

Co Boskie Bogu , Cesarskie Cezarowi.

Najwyższy dał mi możliwość oceny i do momentu, kiedy nie zobaczę papierów, że był (Pan Jaracz) zwykłym świrem, dla mnie to zbrodniarz, który z pełną świadomością skazywał ludzi na śmierć, bluźniąc Bogu


Popieram!

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#32 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-05-24, godz. 20:16

Popieram!

Chyba się koledzy zagalopowaliście. Każdy ma sumienie i wolna wole. Każdy kto się ochrzcił sam wybrał religię Świadków Jehowy. Zbrodniarze nie zostawiają takiej wolności swym ofiarom.
Pozdrawiam

#33 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-05-24, godz. 20:26

A to podobno ŚJ mieli być małostkowi i nietolerancyjni.
No cóż, niech więc każdy daje o sobie prawdziwe świadectwo.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#34 starowinka

starowinka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 130 Postów

Napisano 2009-05-24, godz. 20:42

Proponuję ci się zapoznać w sprawie sądzenia, czy Jezus w takich sytuacjach kazał się pytać o światopogląd, a potem od tego uzależniał współczucie?

Piękne i ponad tematyczne.

#35 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-05-24, godz. 20:50

Zbrodniarze nie zostawiają takiej wolności swym ofiarom.

I nie dopuszczają do głosu. Ale czy jest również szansa dla nich? Prawda czy nie?
http://www.youtube.c...feature=relatew
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2009-05-24, godz. 20:51

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#36 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-05-24, godz. 20:51

jedni placza a drudzy oddychająb z ulgą. gdzie tu cos dziwnego?

#37 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-05-24, godz. 21:26

czy przypominacie sobie, jak go "widział" Franz w książce w "kryzysie sumienia"?


To człowiek, dla ktorego o ile dobrze sobie przypominam ROZWój ORGANIZACJi był ponad wszystkim...czy pomyliłam z innym ?
To tak jak, by Jezus gdy był tu na ziemi, przeszechodził obojętnie obok ślepych, chorych, upokorzonych bo gdzieś tam , na przykład w Jerozolimie, miał wykazac się bardziej spektakularnym cudem jako SYN BOŻY....takim "jebut" ...dla świadectwa większej liczby ludzi. Ja sobie tego po prostu znajac ewangelie i Jego reakcje na każdego maluczkiego cierpienie, nie mogę wyobrazic, by sie tak zachował.....

#38 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-05-24, godz. 21:44

Ja tam się nie silę na szlachetność. Czuję wstręt do tych ludzi i krzywdy bym im nie zrobił, ale płakać za dziadami z Brooklynu nie będę.

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#39 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-05-24, godz. 21:50

Jaracz uważał, że: Koh 7:1 Bw „Lepsze jest dobre imię niż wyborny olejek i lepszy dzień zgonu niż dzień narodzenia.” Ponieważ wybrał: 1Kor 15:44, 50.

jedni placza a drudzy oddychająb z ulgą. gdzie tu cos dziwnego?


Może płaczą gdyż jeszcze nie zmarł. Cieszyć się będą gdy umrze. Tak w niektórych wypadkach zachowywali się słudzy Boży, jak Dawid. Inni dziwili się, że rozpaczał gdy jego dziecko chorowało, ale gdy zmarło 'zaprzestał żałoby' (2 Sam 12:15-23).

A tak w sumie, to czy nie ma Bóg ludzi do zastąpienia innymi by realizować swój plan? Kto tu jest przekonany, że nadal jest potrzebny, a może w niebie? (por. Mat 16:21-23) Ponadto:
Jud 1:9 NS "Kiedy zaś archanioł Michał miał zatarg z Diabłem i toczył spór co do ciała Mojżesza, nie śmiał go osądzić obelżywymi wyrazami, lecz rzekł: "Niech cię zgromi Jehowa"."
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#40 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-05-25, godz. 07:44

Gambicie, nie przeinaczaj mojej intencji tej wypowiedzi, bo bardzo takich działan nie lubie :). Wyraznie napisalem o DWÓCH grupach ludzi. Chociaz formalnie sa trzy.


k?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych