Skocz do zawartości


Zdjęcie

List w sprawie wydrukowania nakładu książek Raymonda Franz'a


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

Ankieta: Co myślisz o wydaniu książek Raymonda Franz'a

Co myślisz o wydaniu książek Raymonda Franz'a "Kryzys Sumienia" i "W poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności"?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-12, godz. 08:28

Jestem ciekaw waszego zdania w tej kwestii. Nie wiem czy książka "W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności" została już cała przetlumaczona na polski, ale chodzi mi o sam pomysł. Wiele osób pomimo tego że już Kryzys Sumienia przeczytalo chciało by mieć oryginał, co jest dziś prawie awykonalne dlatego proszę abyście wasze zdanie wyrazili w ankiecie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 09:01

Jeśli byłby popyt na tę pozycję, to wydawnictwu jak najbardziej powinno zależeć na kolejnej edycji. Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, iż istnieje popyt na tę pozycję, a sprzedaż w granicach 3-4 tys. egzemplarzy byłaby dla wydawnictwa opłacalna. Obawiam się, że nadal pozostaje problem copyrightów... I to może być największa przeszkoda.
Oczywiście podpiszę wszystko, co będzie do podpisania, jeśli to cokolwiek zmieni.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 09:11

Jestem jak najbardziej za!
Niestety nie posiadam żadnej z tych książek w formie "tradycyjnej", a nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy.
Czy można gdzieś znależć książkę (w całości) "W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności" chociażby w formie elektronicznej?
pozdrawiam, :)
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#4 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 09:38

Jestem też jak najbardziej za i jak zajdzie konieczność też wszystko podpiszę żeby wreszcie te książki ukazały się drukiem. Bardzo mi zależy na formie drukowanej tych książek.

#5 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-12, godz. 10:10

;) Jak zwykle chodzi o kasę.Jestem za :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-12, godz. 12:27

Jak na razie się zobaczy jaki tu odzew, a później może zorganizuję społeczny list (meil) do odpowiedniej redakcji w tej sprawie :) A przecież parę osób z tego forum jeśli dobrze jestem poinformowany już oddolnie się jakoś pośrednio zaangażowało. B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 12:36

Żeby przekonać redakcję, warto zaznaczyć jakąś forumłkę, iż "deklaruję chęć zakupu tej książki". To zawsze robi pozytywne wrażenie. Powtórzę jednak swoje obawy: nie wszystko musi zależeć od wydawcy. A jeśli właściciel praw autorskich postawi zaporową cenę...? To już nam chyba tylko zostanie społeczna zrzutka na przedruk wujka Franza :rolleyes: . Ja tam się przyłączam, jakby co...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-09-12, godz. 12:54

Jako uzupełnienie link do starszej sondy:

Kryzys sumienia

#9 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-09-12, godz. 13:07

Jestem za.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-12, godz. 13:16

bracie jaraczu rozumiem tą kwestię ;) Dzięki Iszbin za linka bo też daje do myślenia :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-09-16, godz. 17:15

;) Jak zwykle chodzi o kasę.Jestem za :)


Odnośnie tej kasy i dość dziwnej opieszałości w kwestii edycji wspomnianych książek.
No toż przecież wynik finansowy na plus jest tu więcej niż pewny. Ewentualny wydawca powinien widzieć (może trzeba mu to uświadomić), że pozycje te będą kupowane przez potencjalnych czytelników z jednej strony oraz przez członków strażnicy (w wiadomym celu) z drugiej strony. Popyt zatem mnoży się co najmniej przez dwa, albo... ?

#12 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-10-08, godz. 15:45

Coś mi sie wydaje , że istnieją inne powody dla których idzie to tak wolno. Ja sama otrzymałam ta książke od zaprzyjaźnionych Wolnych Chrześcijan. Mam zresztą dwa egzemplarze , każdy od innych przyjaciół. Jeśli ludzie chcą czytać to im udostępniam , ale nie każdemu... :ph34r: Dwa przedrukowałam z internetu i rozdałam potrzebującym... Gdyby jeszcze pojawiły się inne pozycje Raya Franza to z pewnością dokonałabym zakupu. Czemu nie drukują ??? Każdy z wydawców pewno :D gdzieś ma :P jakiegoś Świadka w rodzinie i szanuje go :D za jego postwę życiową więc i pewno nie muszą :D :P bracia żadnych nacisków wykonywać hi hi hi...
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych