Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem kasowania postów, nicki i rozróby


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
25 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-09-14, godz. 12:41

Dla tych co nie wiedzą i którzy np. wpadają od czasu do czasu na "genialny" pomysł aby wykasować swoje posty czy nicka. Chciałbym aby sprawa była jasna:

Generalnie nie ma możliwości skasowania swojej nazwy użytkownika. Wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, kiedy dany użytkownik nic jeszcze nie napisał (wtedy nie ma problemu). Lub napisał, ale nikt na jego post jeszcze nie zdążył nic odpisać (wtedy to kwestia negocjacji z adminem). Zasada ta wynika po części z przyczyn technicznych. Aby usunąć użytkownika, trzeba usunąć jego posty. Aby usunąć jego posty, trzeba usunąć posty tych, co jego posty skomentowali. Baza danych broni swojej spójności aby w wątkach nie było dziur.

Jeśli komuś bardzo zależy, możemy mu zmienić nazwę użytkownika, ale nie należy z tym przesadzać. Należy to zgłosić adminowi, bo samemu nie można zmienić sobie nicka.

Odnośnie kasowania postów. Czasami komuś coś odbija i chce je kasować. Opcja kasowania postów jest zablokowana i zabroniona na forum (wyjątkiem są świeże posty, np. napisane przez pomyłke i do których nikt nic nie odpisał) Oczywiście można to ominąc na drodze edycji. Chciałbym przypomnieć, że taki proceder jest niezgodny za zasadami Forum i będzie tępiony.

Oczywiście mógłbym zablokować edycję dla wszystkich, ale nie chciałby, aby przez jedną osobę która łamie zasady forum inni też cierpieli. Stąd informuję, że: *Jestem w stanie odtworzyć posty dowolnego użytkownika za dowolny dzień*. Nie jest to operacja aktualnie całkiem trywialna, ale możliwa (wkrótce będzie, bo napiszę skrypty które to zautomatyzują) Jeśli więc ktoś chce tak się zabawiać, to zostanie przeniesiony do grupy osób nie mogących edytować swoich postów (w wersji najlżejszej), jego kolejne posty mogą zostać poddane moderacji (wersja cięższa) lub w ogóle zostanie zabanowany (wersja najcięższa)

Teraz kopie bazy robią się codziennie i są zabezpieczane na innym komputerze. Tak więc wszelkie złośliwe ataki mające na celu zniszczenie forum są daremne. Zresztą po co to robić? Forum jest dosyć libralne, ingerencje adminów są sporadyczne i związane bardziej z regulaminem niż z jakąkolwiek cenzurą. Jak ktoś chce zrobić sobie przerwę od Forum, to też nikt nie wymaga aby pisał tam codziennie. Można w ogóle nie pisać jak ktoś nie chce. To na ile chcecie korzystać z tego oprogramowania zależy wyłącznie od was, drodzy forumowicze. Ja sam bardzo rzadko zaglądam do forum.

Acha, na dole strony są kanały RSS. Jak ktoś ma Operę lub IE7 to można kliknąć i w przeglądarce widzi wszystkie nowe posty bez potrzeby wchodzenia na forum. Można to wykorzystać na swoich stronach WWW, bo to czysty XML, łatwo to zaadopotować aby nowości z forum się pojawiały na innej stronie www.

#2 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-09-14, godz. 13:27

Kochany, groźny administratorze, to co napisałeś powyżej jest słuszne. Jednak czy naprawdę niezbędne są dodane do tych wyjaśnień obraźliwe określenia i epitety - "Czasami komuś coś odbija (...) Np. ostatnio jednemu odbiło (Tomasz O.) (...) nie chciałby, aby przez jednego świra inni cierpieli..."

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#3 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-09-14, godz. 13:32

Kochany, groźny administratorze, to co napisałeś powyżej jest słuszne. Jednak czy naprawdę niezbędne są dodane do tych wyjaśnień obraźliwe określenia i epitety - "Czasami komuś coś odbija (...)

No dobrze. Może to było za ostre. Złagodziłem tekst.

Pozdr.

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-14, godz. 13:33

... i bardzo dobrze ! Porządek musi być !!! kiedyś napisałem coś głupiego, ale napisałem do moderatora, aby moją wypowiedz skasować ! ale nie wpadłem na pomysł, aby kasować cokolwiek i robić "masło maślane" z wątku ! zanim cos sie napisze, to niech się nad tym dobrze zastanowi !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-14, godz. 14:23

Sebol inni ludzie to nie Ty. Jednych w ogóle nic nie rusza a inni są bardzo emocjonalni. Weź to pod uwagę.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-14, godz. 16:17

Admin
Szkoda tylko, że przywracając czyjeś posty skasowałeś kilka innych wypowiedzi.
Czesiek

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-14, godz. 16:36

Sebol inni ludzie to nie Ty. Jednych w ogóle nic nie rusza a inni są bardzo emocjonalni. Weź to pod uwagę.


przepraszam ! chyba regulamin jest napisany w spoób czytelny? a jak się coś nie podba to przecież zawsze można zmienić stacje no nie?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-14, godz. 16:45

Przyznam, że niekiedy sam miałem ochotę pokasować pewne swoje posty. Dotrzymuję jednak wierności zasadzie, że "słowo się rzekło". Zresztą nie mam się czego wstydzić, jak sądzę. A trudno napisać więcej niż kilkadziesiąt postów w taki sposób, by każdy był perełką :rolleyes:. Powtórzę to, o czym pisałem już wcześniej w innym wątku: nie potępiam ludzi obcinających swoje wypowiedzi, choć uważam, że jest to dziecinada. Cóż, ponoć większość z nas jest "dzieckiem podszytych", jak mawiał Gombrowicz :P
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-14, godz. 16:48

A jak widzę to i tak część postów T.O. jest wycięta.
Czesiek

#10 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-09-14, godz. 18:12

i po co? a gdzie odpowiedzialnośc za swoje słowa? czy na tym właśnie polega dojżałość? i czy bardziej dojzałym będzie dopisac kolejny post a w nim wyjaśnienia zamiast go usuwać , mieszając tym samym w całym wątku?
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-14, godz. 18:15

Niektórzy bywalcy tego forum zachowują się jak księżniczki – (cnotki „niedojebki”) gdy ktoś zwróci im uwagę – tupają nóżkami, trzęsą rzęskami, wymachują łapkami, aż w końcu wykrzykują, że zabierają swoje szczoteczki i lustereczka i nigdy tu nie powrócą ! żałosne !

PS. z moich obserwacji wynika, że syndrom księżniczki mają tu generalnie faceci !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-09-14, godz. 19:38

:D Pozdrowinia dla Admina ,wie co robi i...z nimi ciekawiej...hi <_< :) ;) B)

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-14, godz. 21:44

Noc spokojna w połączeniu z Adminem wyśrodkowali jak dla mnie sprawę :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-14, godz. 22:55

A jak widzę to i tak część postów T.O. jest wycięta.

Skasowane posty zostały już przywrócone.
.jb

#15 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-09-15, godz. 09:09

Kochani, Tomaszek zwrócił się do mnie z prośbą o zamieszczenie jego wyjaśnienia dlaczego pokasował swoje posty.

"Cześć Dosiu Mam do Ciebie prośbę, czy możesz umieścic mój jeden post? Bo ja zostałem juz zablokowany. Poprostu napisać post i na samym początku podpisać ze to odemnie Bardzo bym prosił. Tu wszystko wyjaśniam Proszę go umiescic w dziale - "Problem kasowania postów...", a oto właśnie ten post :"


Nie widzę powodu, dla którego miałabym nie spełnić jego prośby, dlatego wklejam tutaj jego odpowiedź, tym bardziej, że jemu samemu odmówiono poprzez zablokowanie, czy też bana (nie znam się) możliwości osobistego udzielenia wyjaśnienia.


Myślałem że to porządny forum, religijny, dużo pracy i nocy nieprzespanych włożyłem w swoje posty, nawet jak do matury się uczyłem miałem włączone aby móc coś napisać. Może napisałem coś głupiego, ale ja w to wierzę i jest mi z tym dobrze.Mówie do ciebie sebol - to nie jest powód aby nazywać mnie "ci pą", to że grzecznie ci napisałem że niechce wiecej z wami (z tobą i db ) dyskutować tak mnie nazywasz? Przykro jest dostawać odpowiedzi "nienormalny" , "głupi" itd itp., że to jest forum dla śJ i ex-śJ , a ja tu jestem nikim i co ja tu w ogóle robie ze swoimi głupimi poglądami.
Więc skoro tak, to wole nic tu więcej nie pisać, myślałem że się da wykasować wszystko, aby moich głupich wypowiedzi nikt nie czytał, okazało się ze nie, więc postanowiłem je pozmieniac na " ... " .
db - zły z ciebie człowiek, w każdym twoim poście widać nienawiść, wywyższenie się ze jesteś lepszy i mądrzejszy, umiesz tylko się śmiać z ludzi, chcesz każdemu dokopać, pokazać jaki jesteś poważny. Zapamiętaj - kto się wywyższa, w pewnym momencie może spaść bardzo nisko, a wtedy rękę pomocy ciężko znalezc. Poniżyłem się przepraszając cie za moje posty, a ty mi jeszcze bardziej dokopałeś.
Sebol - jak kogoś nieznasz, to nie oceniaj, ty mnie nieznasz więc niemasz prawa tak mnie nazywać i w ogóle nikogo. Pokazujesz tu taki przykład dobroci?
Podam taki przykład, znam język rosyjski, bo nie jestem z Polski, a polskiego się ucze od 5 lat, a więc, ktoś by z was napisał coś po rosyjsku na forum gramatyki rosyjskiej ucząc się jej i zrobił pewne błędy, są 2 warianty :
1 - mówię - słuchaj, akurat tak w języku rosyjskim się nie pisze, tutaj zrobiłeś błąd i tutaj, wytłumacze ci dlaczego...
2 - "ty debilu weź stąd idź lepiej jak się nieznasz na rosyjskim, po co w ogóle piszesz jak niewiesz?"

Ja wybieram zawsze 1 , a jak widać ty sebol i ty db wybieracie ten drugi, czy nie łatwiej jest wybrać też 1? Mówicie, że skończyliście studia wyższe a ja mature chyba zdałem za pomocą Giertycha, a więc powinieneście być poważniejsi, skoro już nauczeni jesteście to musicie tłumaczyć a nie się śmiać. Pamiętacie jak było na studiach? Kiedy wypowiadaliście się i palneliście głupote wykładowca co powiedział -"wypad stąd hahaha..." czy kulturalnie tłumaczył na czym polega błąd? Napewno to drugie.I to jest człowiek wykształcony ze swoją postawą i kulturą. Dużo jeszcze można tu napisać, ale czy warto pisać swoje "głupie" posty...
Przepraszam was Sebol i db i niektórych innych za moje wypowiedzi, że was uraziły. Nie odpowiadajcie na moj post i nie piszcie na priv.
Życze wszystkim powodzenia i miłych, dobrych i bezkonfliktowych dyskusji

Pozdrawiam
Tomek


Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.

Jestem również ciekawa dlaczego groźny Admin nie zastosował w przypadku Tomaszka na początek "wersji nalżejszej" - "Jeśli więc ktoś chce tak się zabawiać, to zostanie przeniesiony do grupy osób nie mogących edytować swoich postów (w wersji najlżejszej)", tylko od razu przeszedł do "najcięższej"-"w ogóle zostanie zabanowany (wersja najcięższa)", pomijając nawet "wersję cięższą" - "jego kolejne posty mogą zostać poddane moderacji (wersja cięższa)"

D.

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-15, godz. 09:26

małe dementi! nigdy i nigdzie nie nazwałem Tomasz O. ci pą, napisałem jednynie ci pa ( w moim rzoumieniu oznaczało "na razie, do widzenia" - jeżeli taka gra słów uraziła Tomasz O. w związku z opacznym zrozumieniem, to jak najbardziej bije się w piers i Tomasza O. za to nieporozumienie PRZEPRASZAM!

ps. no cóż taki jestem czasami !;-(

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-09-15, godz. 09:28

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-09-15, godz. 11:13

hehe no tak bywa czasem nieporozumienia. Ja też llubie czasem kontrowersyjnie coś napisać i nie widzę nic w tym zdrożnego nie mniej mam też wyrozumiałość do emocji ludzkich :)



Pokój i Dobro pokrójmy na drobno i podzielmy się nim :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-09-15, godz. 13:40

Jestem również ciekawa dlaczego groźny Admin nie zastosował w przypadku Tomaszka na początek "wersji nalżejszej" - "Jeśli więc ktoś chce tak się zabawiać, to zostanie przeniesiony do grupy osób nie mogących edytować swoich postów (w wersji najlżejszej)",

Bo wtedy nie było takiej opcji. Tak samo jak wcześniej nie wiedziałem że można łatwo odkasować posty bez cofania o 1 dzień całego forum (parę osób przez to straciły niektóre posty). Tomasz O. w każdym razie reaguje zbyt neurotycznie. Żeby tak od razu reagować na niepatrznie zrozumiane słowa Sebola?

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-15, godz. 13:43

dlatego napisałem, że niektórzy zachowują się jak księżniczki !

ludzie! bierzmy trochę forum i net z dystansu!!! to tylko wirtualny świat, a każdy z nas jednak ma ten wazniejszy rzeczywisty swiat i tu naprawdę są problemy !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-09-15, godz. 17:16

bierzmy z dystansem...
bierzmy z odpowiedzialnoscią...
bierzmy z dystansem dlatego, że kazdemu często mogą puscic nerwy (i)
bierzmy z odpowiedzialnoscia za to, że zbluzgamy kogoś słusznie lub nie...a później będziemy musieli za to przepraszać lub nie...

Użytkownik Maryhna edytował ten post 2006-09-15, godz. 17:17

Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych