Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biblia Internetowa 5.0alpha3


7 replies to this topic

#1 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-09-17, godz. 20:53

W kolejnej wersji, 5.0.alpha3, dodano dział porównywania przekładów. W sumie w bazie jest już 101 przekładów oraz 2,524,627 wersetów.

#2 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Goście

Napisano 2006-09-18, godz. 16:16

Mi nie działa Stary Testament, mam nadziję, ze zostanie to naprawione (nie wiem, czy innym działa). Poza tym dobrze, jedyne, na co mogę narzekać, to nieco wolniejsze działanie (ale może to kwestia mojego komputera), to, że na razie działają skróty jednego tylko rodzaju (np. działa tylko Mat i Rdz, a już nie Mt albo 1 Mojż; poza tym musi być dwukropek, przy przecinku nie działa) i wyświetlanie się przy niewłaściwym postepowaniu całej strony tekstu zamiast krótkiej informacji.

#3 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-09-19, godz. 07:37

Przecinek już działa. Na razie działają skróty do ksiąg wg standardu BibleWorks. Dodałem help na ten temat (kliknij na znaczek Dołączona grafika znajdujący się obok przycisku Wyświetl)

#4 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Goście

Napisano 2006-09-27, godz. 15:55

Wyświetlanie teksyu Biblii Warszawsko-Praskiej (zarówno Nowego, jak i Starego Testamentu) działa wadliwie. Przykład:
"(16) Tak oto ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi. (17) A kiedy wstępował Jezus do Jerozolimy, wziął ze sobą na stronę Dwunastu i powiedział im w drodze: (2) Zgodził się z nimi na denara za cały dzień i posłał ich do winnicy. (3) Wyszedł znów około godziny trzeciej i zobaczył innych, jak stali na placu bez zajęcia."
Na pierwszy rzut oka wyświetla w kolejności "alfabetycznej, a więc najpierw wszystko zaczynające się na cyfrę 1 itd.

#5 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-09-28, godz. 07:11

Na pierwszy rzut oka wyświetla w kolejności "alfabetycznej, a więc najpierw wszystko zaczynające się na cyfrę 1 itd.

Już poprawione.

#6 fagus

fagus

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 20:26

A co z literówkami i błędami ortograficznymi? Jeżeli w internetowej wersji Biblii jest "uspokuj" (w Ps 116), a ja w wyszukiwarkę wpiszę "uspokój", to, rzecz jasna, wyszukiwarka nie wyłapie mi tego wersetu.

#7 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-09-30, godz. 11:53

A co z literówkami i błędami ortograficznymi? Jeżeli w internetowej wersji Biblii jest "uspokuj" (w Ps 116), a ja w wyszukiwarkę wpiszę "uspokój", to, rzecz jasna, wyszukiwarka nie wyłapie mi tego wersetu.

Jedynym miejscem w którym takie słowo występowało była Biblia Warszawsko-Praska. Już to poprawiłem. Tekst tego przekładu był eksportowany z takiego programu o nazwie Studio Biblijne. Ale to nie wina tego programu, bo zajrzałem do swoich skryptów wysysających tekst ze strony www i tam też był taki błąd. Dziś sprawdzałem na stronie i widzę, że już to poprawiono.

#8 Guest_Gość_*

Guest_Gość_*
  • Goście

Napisano 2006-10-09, godz. 19:17

Ilekroć usiłuję w obecnej wersji coś wyszukać, a takie słowo jest w Biblii obecne, to wyświetla mi się taki tekst (przykład dla słowa wtedy):

UnicodeEncodeError at /search/
'ascii' codec can't encode character u'\u0142' in position 45: ordinal not in range(128)
Request Method: GET
Request URL: http://biblia.apologetyka.com/search/
Exception Type: UnicodeEncodeError
Exception Value: 'ascii' codec can't encode character u'\u0142' in position 45: ordinal not in range(128)
Exception Location: /home/searchers/../searchers/bible/templatetags/plugins.py in highlight, line 45



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych