Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezposrednie swiatlo


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Arti

Arti

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów
  • Lokalizacja:Szklarska Poreba

Napisano 2003-12-14, godz. 18:30

Czesc!
Od 10 lat wraz z bratem mamy kontakt ze S.J.Zawsze bylem i jestem przekonany do wiekszosci ich nauk.Niestety ostatnio moja wiara jak i brata w wiarygodnosc slow Niewolnika zostala zachwiana.Biorac pod uwage nasz stan ducha czuje sie zmuszony skreslic pare slow w moim jak i jego imieniu.Zaniepokoily nas fakty zaprezentowane na takich stronach jak "Swiadkowie Jehowy pod lupa" a dotyczace roznych nieetycznych praktyk "Straznicy".Po zapoznaniu sie z ta argumentacja i po braku kontr argumentacji ze strony S.J. popadlismy w swoiste rozdwojenie jazni.Z jednej strony (co dziwne) potepia nas sumienie za to ze to wogole czytamy i o tym mowimy z drugiej wzrasta w nas wscieklosc i czujemy sie oszukani.Dalej nie wiemy co robic uwazamy bowiem ze wiekszosc religii nie sluzy Bogu we wlasciwy sposob.Strach tez przylaczyc sie do innej o podobnym profilu doktrynalnym poniewaz z kad pewnosc ze i oni nie matacza?Moze pozostac ze S.J. studiowac Biblie i chodzic na zebrania ale wedlug uczynkow Niewolnika nie postepowac?Ale co z wymaganym w Biblii chrztem?W imieniu Boga i Jezusa moge sie ochrzcic ale w imieniu organizacji rzekomo kierowanej Ich duchem juz niebardzo w kontekscie mojego sumienia.Bo jak mozna podpisywac sie pod tymi wszystkimi doktrynami skoro te "nowe swiatlo" zmienia sie z "szybkoscia swiatla"?Jak pozniej tlumaczyc ludziom te zmiany skoro Niewolnik nie dostarcza argumentow (a nawet sie swoich slow wypiera i zwala wine na sluchaczy ze wierzyli w to co pisal).Dyskuscja ze S.J. jest jalowa i bezcelowa niczego sie czlowiek od nich nie dowie.Niewolniek po prostu zakneblowal im usta!A moze poczekac na swiatlo od Jehowy ktore bedzie skierowane indywidualnie do naszej osoby?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych