Skocz do zawartości


Zdjęcie

ŚLUBOWANIE ODSTĘPCY


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 replies to this topic

#1 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-29, godz. 10:49

Witam wszystkich Zainteresowanych, Braci i Siostry!
Aby zostać rasowym odstępcą trzeba złożyć specjalne ślubowanie, list do Towarzystwa Strażnica to trochę za mało.

A więc .... eee .... Wszyscy Zatwardziali Odstępcy, czy ślubujecie:

1. Nie uznawać Jehowy za prawdziwego Boga, jest to fałszywe imię Boga nadużywane przez Strażnicę, a stworzone przez masońskich intelektualistów, aby zwieść miliony.
2. Jahwe naszym prawdziwym Bogiem, lecz Jego Imienia nie będziemy bezpodstawnie nadużywać.
3. Towarzystwo Strażnica musi odejść w ogień piekielny, gdzie miejsce dla papierowych ideologii, a Wy Drodzy Odstępcy, będziecie podążać w przeciwnym kierunku.

Aby ślubowanie było ważne należy wypowiedzieć je na niniejszym forum.
Gorąco zachęcam wszystkich obecnych i byłych Świadków Jehowy.
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#2 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-29, godz. 10:56

Witam wszystkich Zainteresowanych, Braci i Siostry!
Aby zostać rasowym odstępcą trzeba złożyć specjalne ślubowanie, list do Towarzystwa Strażnica to trochę za mało.

A więc .... eee .... Wszyscy Zatwardziali Odstępcy, czy ślubujecie:

1. Nie uznawać Jehowy za prawdziwego Boga, jest to fałszywe imię Boga nadużywane przez Strażnicę, a stworzone przez masońskich intelektualistów, aby zwieść miliony.
2. Jahwe naszym prawdziwym Bogiem, lecz Jego Imienia nie będziemy bezpodstawnie nadużywać.
3. Towarzystwo Strażnica musi odejść w ogień piekielny, gdzie miejsce dla papierowych ideologii, a Wy Drodzy Odstępcy, będziecie podążać w przeciwnym kierunku.

Aby ślubowanie było ważne należy wypowiedzieć je na niniejszym forum.
Gorąco zachęcam wszystkich obecnych i byłych Świadków Jehowy.

Ja Lightdrink uroczyście Ślubuję! :D
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#3 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-09-29, godz. 13:26

Ja Lightdrink uroczyście Ślubuję! :D

LD, mówisz, że dajesz jako pierwszy dobry przykład w ślubowaniu.
Pewnie, masz racje, własną teorie najlepiej na sobie sprawdzić...
...no i jak będą efekty specjalne, to, wiadomo, nie zaszkodzisz nikomu, tylko znowu sobie.
Pozdrawiam i proszę, nie zapomnij o obrączkach na ten ślub. :)
Hahahaha, Hehehehe, no ubaw straszny, hahahaha...

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-09-29, godz. 13:30


#4 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-29, godz. 15:10

LD, mówisz, że dajesz jako pierwszy dobry przykład w ślubowaniu.
Pewnie, masz racje, własną teorie najlepiej na sobie sprawdzić...
...no i jak będą efekty specjalne, to, wiadomo, nie zaszkodzisz nikomu, tylko znowu sobie.
Pozdrawiam i proszę, nie zapomnij o obrączkach na ten ślub. :)
Hahahaha, Hehehehe, no ubaw straszny, hahahaha...

No, atychrzest ma charakter suchy, w odróżnieniu od chrztu, który odbywa się przez zanurzenie w wodzie.
Aby skutecznie się odchrzcić, trzeba coś wysuszyć, najlepiej butelkę wódki tzw. "czystej". Jak ktoś nie może osuszyć butelki, to ma jeszcze do dyspozycji puszkę piwa. Większość rasowych odstępców coś po antychrzcie osuszyło.
Więc zapraszam do antychrztu, wasz Antychrzciciel Light_Drink! :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-29, godz. 15:12

LD, mówisz, że dajesz jako pierwszy dobry przykład w ślubowaniu.
Pewnie, masz racje, własną teorie najlepiej na sobie sprawdzić...
...no i jak będą efekty specjalne, to, wiadomo, nie zaszkodzisz nikomu, tylko znowu sobie.
Pozdrawiam i proszę, nie zapomnij o obrączkach na ten ślub. :)
Hahahaha, Hehehehe, no ubaw straszny, hahahaha...


Przewidziane są specjalne obrączki połączone krótkim łańcuszkiem i zakładane na nadgarstki.
Ja nie ślubuję, bo nawet odstępcą nie mogę zostać.
Czesiek

#6 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-29, godz. 16:34

No, atychrzest ma charakter suchy, w odróżnieniu od chrztu, który odbywa się przez zanurzenie w wodzie.
Aby skutecznie się odchrzcić, trzeba coś wysuszyć, najlepiej butelkę wódki tzw. "czystej". Jak ktoś nie może osuszyć butelki, to ma jeszcze do dyspozycji puszkę piwa. Większość rasowych odstępców coś po antychrzcie osuszyło.
Więc zapraszam do antychrztu, wasz Antychrzciciel Light_Drink! :D :D :lol:


No nareszcie jakieś konkrety ;) Bo już się bałem, bracie LD, że wstąpiłeś na drogę zadęcia :P . Proponuję również zgłosić akces do sympatyzowania z wyznawcami Swarożyca, zadeklarować chęć uraczenia się heroiną i zapuszczenia włosów (bracia) lub zgolenia głowy na pałę (siostry) B) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#7 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-09-29, godz. 16:47

...i zapuszczenia włosów (bracia) lub zgolenia głowy na pałę (siostry) B) .

Hahaha, albo scalić jedno i drugie na jednej główce - czyli pół dyni na łyso i drugie pół puszczone kudełki aż do asfaltu.
Swoją własną podziałkę każdy pewnie znajdzie sam...to się wyczuwa.
Pozdrawiam :)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-09-29, godz. 16:51


#8 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-29, godz. 17:41

Przewidziane są specjalne obrączki połączone krótkim łańcuszkiem i zakładane na nadgarstki.
Ja nie ślubuję, bo nawet odstępcą nie mogę zostać.

Słyszałem, że niektórzy Bracia osuszają zaraz po chrzcie, w gronie najbardziej zaufanym tzn. z barćmi, z którymi było prowadzone studium, a jest to miom zdaniem profanacja, bo według mojego prawa, można osuszać po antychrzcie, chyba żeby przyjąć to za formę odstępstwa od Towarzystwa Strażnica, wtedy taki obrządek jest wskazany. :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#9 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-09-30, godz. 06:03

Witam wszystkich Zainteresowanych, Braci i Siostry!
Aby zostać rasowym odstępcą trzeba złożyć specjalne ślubowanie, list do Towarzystwa Strażnica to trochę za mało.

A więc .... eee .... Wszyscy Zatwardziali Odstępcy, czy ślubujecie:

1. Nie uznawać Jehowy za prawdziwego Boga, jest to fałszywe imię Boga nadużywane przez Strażnicę, a stworzone przez masońskich intelektualistów, aby zwieść miliony.


Ja na twoim miejscu poważnie bym się zastanowił co pisze !!
Wolno ci szydzić z wszystkiego i z wszystkich ale musisz mieć świadomość odpowiedzialności z KPC (a jest to wypadkowa TWOJEJ WIEDZY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI)
Szydzenie z Suwerenności Boga Jehowy to co innego z woli doświadczenia chciałbym cię ostrzec ze widziałem takich co szydzili i zostali dotknięci palcem Jehowy. Ich śmiech przerodził się w płacz i rozpacz
Uważaj oby Jehowa nie wskazał ciebie swym palcem !!
To że naruszyłeś dobre obyczaje panujące na tym forum to sprawa administratora (?)
pamiętaj Jehowa nie pozwoli z Siebie szydzić
Przysłów 9:8 ; 21:11

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-30, godz. 06:54

Moim zdaniem, Gedeon ma przynajmniej część racji.

Zacznijmy od elementów, w których IMHO nie ma racji:

Punkt pierwszy "Jehowa nie jest prawdziwym Bogiem", nie łamie żadnego przepisu prawnego.
Jest to konstytucyjnie chroniony pogląd religijny (moim zdaniem, pogląd fałszywy, co nie pozbawia go konstytucyjnej ochrony).

Kontekst wypowiedzi, wskazuje, że autor nie zaprzeczał suwerennej władzy naszego Stwórcy nad światem, a jedynie wyrażał własną opinię na temat tego, która z form wymawiania Imienia Bożego ("Jahwe" czy "Jehowa") jest poprawna. Prawo do wyrażania takich poglądów również podlega ochronie prawnej.

Zgadzam się natomiast z Gedeonem, że naruszone zostały normy obyczajowe, dot. szanowania cudzych uczuć religijnych.

#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-30, godz. 07:43

Sebciu: a rzucanie klątw na biednego light nie narusza norm obyczajowych ? a bedąc na Sali Królestwa lub też czytając lub oglądając artykuły Strażnicy, gdzie np. Twoje wartości są przyrównywane do bałwanów, śmieci itdp. nie naruszają norm obyczajowości ?

nie obraź się Sebciu, ale czasami mam wrażenie, że Twoje lizusostwo w stosunku do sekty sięga zenitu! Przypominasz mi kobietę, która ma męża sadystę – przyrzekająca sobie i otoczeniu, że z sadystą zrobi porządek, ale w ostateczności wraca do niego i dalej dostaje wciry !

PS. Sebciu ja naprawdę nie chce Ciebie obrażac, ale musiałem to wyrzucić z siebie. Jak by co to PRZEPRASZAM !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-30, godz. 08:41

Sebol, cieszę się, że wypowiedziałeś swoją opinię...

Zdziwiło mnie określenie "lizusostwo" i porównania do bitej żony, która wraca do męża który ją dręczy...

Zauważ, że ja NIE wracam do sekty, a ponadto otwarcie mówię o nieprawdziwości jej nauk, manipulacjach itd. itp. Ani się nie zarzekam, że podejmę jakieś kroki przeciwko sekcie (nie tropię nadarzyńskich afer, nie zakładam spraw w sądach, nie planuję zamachów na członków ciała kierowniczego itd.) ani nie wracam do nich jako skruszony grzesznik.

Zauważ, że ja odróżniam kwestię zarzutów wobec organizacji i kwestię poszanowania uczuć jakiejś jednostki.
Nie jestem przedszkolakiem, aby kogoś wyzywać, a potem się tłumaczyć "plose pani, ale on pielwsy zaczął" :P
Nawet jeśli ŚJ nie szanują tego, co świete dla mnie jako dla katolika, nie zwalnia mnie od poszanowania ich uczuć.

W ogóle kwestia poszanowania cudzych uczuć jest trudna. Czasami ludzie religijni stawiają dość dziwne wymagania w tym względzie.

Kiedyś środowiska bliskie Radiu Maryja oprotestowały wyemitowanie w świeckim radiu piosenki ze słowami "wyobraziłem sobie, że nie ma Boga". Autor tekstu wcale nie "propagował ateizmu", a jedynie opisywał koszmarny sen i zagubienie emocjonalne człowieka wierzącego, który zaczyna wątpić w istnienie Stwórcy i w poczuciu bezradności woła "mamo"... Wymowa tekstu jest oczywista i nie narusza przepisów prawa. Mimo to, niektórzy, protestowali. Moim zdaniem niesłusznie.

W przeciwieństwie do opisanego wyżej przykładu, protest Gedeona był częściowo słuszny, gdyż dot. świętości Imienia Bożego (ŚJ może się poczuć podobnie do katolika który oglądałby profanację krzyża), do tego całe "ślubowanie" lightdrinka zostało opisane jako element libacji alkoholowej, co również narusza normy obyczajowe nakazujące o sprawach religijnych mówić na trzeźwo.

#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-30, godz. 08:42

Brat LD z pewnością nie miał złych intencji. Przynajmniej ja rozumiem jego słowa tak: rzeczownik "JEHOWA" stał się nazbyt spopularyzowany poprzez brooklyńską propagandę. Imię boże stało się przedmiotem nadużycia. Nie chciałbym być zbyt dosłowny, ale niektórzy zaczęli je traktować jak napis na dropsach. Nie można dopuścić, by imię Pana stało się etykietką!
Ja tu nie widzę powodów do oburzania się. Apeluję jednak do Ciebie, bracie LD, o kosmetyczną zmianę roty ślubowania, żeby był wilk syty i owca cała.
Pozdrawiam.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-30, godz. 09:40

Brat LD z pewnością nie miał złych intencji. Przynajmniej ja rozumiem jego słowa tak: rzeczownik "JEHOWA" stał się nazbyt spopularyzowany poprzez brooklyńską propagandę. Imię boże stało się przedmiotem nadużycia. Nie chciałbym być zbyt dosłowny, ale niektórzy zaczęli je traktować jak napis na dropsach. Nie można dopuścić, by imię Pana stało się etykietką!
Ja tu nie widzę powodów do oburzania się. Apeluję jednak do Ciebie, bracie LD, o kosmetyczną zmianę roty ślubowania, żeby był wilk syty i owca cała.
Pozdrawiam.

No dobrze, ale jest to Ślubowanie Odstępcy, które podkreśla, że odstępca zrywa z Bruklińskim Bogiem Jehową.
Żadnego ortodoksyjnego Świadka Jehowy nie interesuje temat Ślubowanie Odstępcy, chyba że mu zbrzydło spokojne życie drugiej owcy i ma zamiar pogrzeszyć, a nawet śmiertelnie zgrzeszyć przeciwko Towarzystwu Strażnica, po tym śmiertelnym grzechu może się przyłączyć do innych ugrupowań religijnych, ale moim zdaniem jest wątpliwe, że będzie używał imienia Jehowa, jeżeli są takowe ugrupowania, no to przepraszam bo nie do nich piję.
Np. Towarzystwo wymaga czegoś podobnego przed chrztem swoich wyznawców, którzy oddają się na czynienie woli Jehowy, obrażając publicznie uczucia religijne innych osób, które zostały na tą uroczystość zaproszone, a które wiedzą, że Bóg ma na imię Jahwe i że nie jest to synonim słowa Jehowa, ja nie zapraszam do obserwacji przez Świadków Jehowy Ślubowania Odstępcy, ale do złożenia takich ślubów, co chyba jest wyraźną różnicą, ja zdecydowanie nie mam zamiaru czynić woli Jehowy i chyba Czesław Miłosz wie o co mi chodzi i wszyscy ci co podeszli do zagadnienia imienia Boga profesjonalnie, w odróżnieniu od domorosłych tłumaczy "Biblii Nowego Świata", którzy to tłumacze dokonali tłumaczenia z języka angielskiego na polski i wstydzili się pod swoją ułomną pracą podpisać imieniem i nazwiskiem. Uffff.

Zrobiło się moim zdaniem zbyt poważnie, więc może porozmawiajmy o osuszaniu? :rolleyes:

Użytkownik lightdrink edytował ten post 2006-09-30, godz. 09:46

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#15 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-30, godz. 10:07

Ja na twoim miejscu poważnie bym się zastanowił co pisze !!
Wolno ci szydzić z wszystkiego i z wszystkich ale musisz mieć świadomość odpowiedzialności z KPC (a jest to wypadkowa TWOJEJ WIEDZY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI)
Szydzenie z Suwerenności Boga Jehowy to co innego z woli doświadczenia chciałbym cię ostrzec ze widziałem takich co szydzili i zostali dotknięci palcem Jehowy. Ich śmiech przerodził się w płacz i rozpacz
Uważaj oby Jehowa nie wskazał ciebie swym palcem !!
To że naruszyłeś dobre obyczaje panujące na tym forum to sprawa administratora (?)
pamiętaj Jehowa nie pozwoli z Siebie szydzić
Przysłów 9:8 ; 21:11

I co Drogi Bracie, złożysz Ślubowanie Odstępcy? Bo widzę, że interesuje Ciebie Odstępstwo.
Serdecznie zapraszam do złożenie Śubu, wystarczy potwierdzić trzy punkty słowem ślubuję (może być Przyżekam, Tak, Akceptuję) :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#16 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-30, godz. 10:38

Myślę, że zmiana nicku na LSD, byłaby najwłaściwsza..... :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#17 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-30, godz. 10:50

Myślę, że zmiana nicku na LSD, byłaby najwłaściwsza..... :)

LSD swego czasu było środkiem legalnym w USA i pewnie to ten środek przyczynił się do słynnego proroctwa z roku 1975. :D :D :lol:
Zapraszam do złożenia ślubowania, czyli antychrztu (oczywiście anty w stosunku do chrztu Towarzystwa Strażnica). :)
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#18 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-01, godz. 09:09

Zapraszam do złożenia ślubowania, czyli antychrztu, oczywiście "anty" w stosunku do chrztu Towarzystwa Strażnicy.[size=5]

Proponuję uprościć procedurę ślubowania:

A więc .... eee .... Wszyscy Zatwardziali Odstępcy, czy ślubujecie: :D

1. Nie uznawać "Towarzystwa Strażnicę" i "Niewolnika Wiernego i Rozumnego" za wiarogodne źródło prawdy biblijnej, są to Twory powołane, aby zwieść miliony, a Wy Drodzy Odstępcy nie chcecie dać się zwieść!
2. Ideologia Towarzystwa Strażnica musi odejść w ogień piekielny, gdzie miejsce dla papierowych ideologii, a Wy Drodzy Odstępcy, będziecie podążać w przeciwnym kierunku!

Ślubowania dokonujemy przez wypowiedzenie słowa: Ślubuję!, Tak!, Akceptuję!, Popieram!, Zgadzam się! :)

Uwaga: Slubowanie przeznaczone jest dla odstępców i osób czujacych się odstępcami! :huh:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-01, godz. 10:59

ta wersja ślubowania jest już prawie dobra... :P

przypuszczam, że we wzmiance o ogniu piekielnym, autorowi chodziło o zniszczenie... niebyt, na co wskazuje użycie w jednym zdaniu słów "ogień" i "papierowy"... tylko że nie wszyscy odstępcy mają to samo zrozumienie ognia piekielnego...

słowa o zagładzie papierowej ideologii mogą też sugerować jakieś działania odwetowe... Ktoś kto poczyta sobie posty pewnego prawnika z Poznania mógłby pomyśleć, że chodzi nam o zamachy na członków CK albo o wysadzanie w powietrze pewnej wieżyczki...

przeobraziłbym drugi punkt w deklarację albo braku wpływu papierowej ideologii na nasz umysł albo w deklarację uchronienia innych przed tą ideologią

określenie przeciwny kierunek jest zbyt wieloznaczne. Co ono znaczy? Że jeśli np. ŚJ cytuje Biblię to mi nie wolno jej dotknąć? Jeśli on uczy o isnieniu organizacji religijnej to ja mam propagować bezwyznaniowość? Wyzwolenie spod wpływu WTS nie oznacza bezmyślnego negowania wszystkiego, np. nie oznacza propagowania prostytucji, narkomanii czy nikotynizmu.

#20 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-01, godz. 11:33

ta wersja ślubowania jest już prawie dobra... :P

przypuszczam, że we wzmiance o ogniu piekielnym, autorowi chodziło o zniszczenie... niebyt, na co wskazuje użycie w jednym zdaniu słów "ogień" i "papierowy"... tylko że nie wszyscy odstępcy mają to samo zrozumienie ognia piekielnego...

słowa o zagładzie papierowej ideologii mogą też sugerować jakieś działania odwetowe... Ktoś kto poczyta sobie posty pewnego prawnika z Poznania mógłby pomyśleć, że chodzi nam o zamachy na członków CK albo o wysadzanie w powietrze pewnej wieżyczki...

przeobraziłbym drugi punkt w deklarację albo braku wpływu papierowej ideologii na nasz umysł albo w deklarację uchronienia innych przed tą ideologią

określenie przeciwny kierunek jest zbyt wieloznaczne. Co ono znaczy? Że jeśli np. ŚJ cytuje Biblię to mi nie wolno jej dotknąć? Jeśli on uczy o isnieniu organizacji religijnej to ja mam propagować bezwyznaniowość? Wyzwolenie spod wpływu WTS nie oznacza bezmyślnego negowania wszystkiego, np. nie oznacza propagowania prostytucji, narkomanii czy nikotynizmu.

Słuszne argumenty!

Proponuję uprościć procedurę ślubowania i ją bardziej skorygować:

A więc .... eee .... Wszyscy Zatwardziali Odstępcy, czy ślubujecie:

1. Nie uznawać "Towarzystwa Strażnicę" i "Niewolnika Wiernego i Rozumnego" za wiarogodne źródło prawdy biblijnej, są to Twory powołane, aby zwieść miliony, a Wy Drodzy Odstępcy nie chcecie dać się zwieść!
2. Ideologia Towarzystwa Strażnica musi się zmienić albo odejść, a Wy Drodzy Odstępcy, będziecie mieć w tym udział!

Ślubowania dokonujemy przez wypowiedzenie słowa: Ślubuję!, Tak!, Akceptuję!, Popieram!, Zgadzam się!, Przyklaskuję!

Uwaga: Slubowanie przeznaczone jest dla odstępców i osób czujacych się odstępcami!
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych