Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawa demonów


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 mala

mala

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2003-12-21, godz. 18:54

Witam!
Jak zauważyliście jestem tu nowicjuszką. 2 lata temu otworzyly mi sie oczy i przestalam byc SJ. Niestety czesc mojej rodziny i przyjaciol nadal nimi sa. podaja mi rozne argumenty za a mnie zastanawia tylko jedno. slyszalam o roznych relacjach osob ktore mialy posredni i bezposredni kontakt z "demonami" i szczerze mowiac nie wiem co o tym sadzic. Nie wiem czy ci z was ktorzy byli kiedys SJ slyszeli o takich przypadkach kiedy to "demony swiadczyly za tym ze SJ sa prawdziwa religia"? co o tym sadzicie?

#2 Daniel

Daniel

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 9 Postów
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano 2003-12-22, godz. 00:09

Wiem, że odpowiedź z tej strony, mianowicie, Kościoła rzym. kat, może nie być dla Ciebie wiarygodną, ale spróbujmy. Wg. demonologii Kościoła, diabolos - oszczerca, kłamca itp. więc z definicji, czy też źródłosłowu nie należy mu wierzyć, jednak są sytuacje, kiedy, podczas egzorcyzmów najczęściej, demony mogą mówić tylko prawdę. Spróbuj poczytać coś np. Gabrielle'a Amortha, włoskiego egzorcysty, bądź też inne publikacje nt., jednak prośba ode mnie. Wszystko co zatwierdza Kościół, czyli jest zgodne z nauką Kościoła, ma tzw. Imprimatur. Jest to zawsze jakaś pewność, że jeśli "kilka osób" od 2000 lat badało "te sprawy" to chyba coś wiedzą na ten temat, poza tym w Piśmie Świętym Pan Jezus mówi wprost do ducha nieczystego: "milcz i opuść tego człowieka", to samo zaleca Kościół egzorcystom, nie pytać o bzdury, tylko wyganiać w imię Jezusa.

pzdr
Daniel

#3 Dziejo

Dziejo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów

Napisano 2003-12-22, godz. 10:30

Droga Mała - podziwiam cię, że zdecydowałaś się na ten niewątpliwie trudny krok odejścia od "jedynej i prawdziwej" Organizacji. Liczę się z tym, że musiało cię spotkać wiele trudności od bliskich z tego powodu.
Daniel ma rację - Kościół powszechny ma 2000 letnie doświadczenie w wypędzaniu złych duchów - więc warto poczytać.
Polecam ci zajrzeć na post "Nowości z kraju i ze świata" i tam w "Podprogowy przekaz Towarzystwa Strażnica" - jest to bardzo powiązane z demonami i ich związkiem z Towarzystwem Strażnica.
Starszy z boru

#4 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-10, godz. 22:07

mala nie sluchaj sie tych chwytajacych argumentow ze kosciol ma 2000 lat i ...
Wez do reki biblie i poczytaj. mam tez pytanie ogolne do forumowiczow
czy macie takie przeczucie ze te forum ma jeden cel dokopac swiadkom?
czy to na tym polega milosc nawet do nieprzyjaciol?
nie jestem swiadkiem
nie wszystkie nauki moim zdaniem sa wlasciwe, ale nie bede ich osmieszal tylko dlatego ze mysla inaczej.

mala i jeszcze jedno pytanko do ciebie
jak to sie stalo ze nie jestes SJ
czy poznalas nauki jakie glosza swiadkowie
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#5 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-10, godz. 23:22

paweł77 kiedy śJ chodzą po domach i głoszą "prawdę" to jest normalne i nic w tym złego niema.Pokazują wybrane wersety, rozdają Strażnice i tp.. A kiedy katolik chce wyjaśnić swoją prawdę, to odrazu mówia że chce dokopać. Nikt tu nikomu niechce dokopać, my poprostu bronimy swoją wiarę. Sprzeciwiasz się z tym że Kosciół ma prawie 2000 lat? To kiedy wg ciebie on powstał? Nie myśl że różne tradycje koscielne, Trójca i tp. powstały od tak sobie bo komuś się zechciało i tak zrobił.Na wszystko jest odpowiedź i wytłumaczenie i o tym się przekonałem już.

Mi się wydaje że mała chce być wolnym człowiekiem.Napewno coś jej się nie zgadzało i dla tego odeszła.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych