Skocz do zawartości


Zdjęcie

ONZ raz jeszcze...


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-25, godz. 08:09

W związku z problemem jak to z tym przynależeniem WTS do ONZ sprawa wygląda napisałem meila (wczoraj) do przedstawiciela tej organizacji. Dziś uzyskałem odpowiedź przekierowującą mnie gdzie uzyskam dokłade wyjaśnienie sprawy. Pomyślałem, że zanim to zrobie i ponownie wyślę meila może zebierzemy wszystkie pytania aby wyjaśnić całą sprawę raz i do końca. Proszę o składanie tu pytań. Postaram się to przetrawić i ułożyć a następnie wyślę.

Dotychczasowa korespondencja wyglądała następująco:

Wysłałem 24 października 2006:

Zapytanie odnosnie organizacji NGO

Dzień dobry,

Zwracam się z zapytaniem o ile możecie mi udzielic tej informacji czy
organizacja religina pod nazwą Watch Tower Bible and Tract Society of
Pennsylvania należała kiedykolwiek do NGO przy ONZ (bądź w latach
1991-2001) i chciałbym się dowiedzieć jaka zależność między NGO a ONZ
występuje. Bądź gdzie jakiekolwiek informacje na ten temat można uzyskać.

Dziękuję za uzyskaną pomoc
paweł rXXXX



Otrzymałem 25 października 2006:

Szanowny Panie,

Proszę zwrocic się z tym pytaniem do Osrodka Informcji ONZ w Warszawie -
www.unic.un.org.pl, który zajmuje się udzielaniem informacji nt. calego
ONZ-tu.

Pozdrawiam
Jan Szczycinski
UNDP Polska


Osobiście nie bulwersuje mnie jakiekolwiek zapisywanie się WTS w poczet organizacji NGO ale hipokryzja wobec tego faktu i wcześniejszej nauki. Chciałbym w ten sposób rozwiać wszelkie możliwe wątpliwości wobec tej sprawy. Informuję również, że wczoraj rozmawiając kolejny raz z ŚJ kolejny raz usłyszałem, że jakiekolwiek powiązania z ONZ są niemozliwe.

Proszę o wpisywanie propozycji zapytań i sugestii co do listu.
Z uszanowaniem pawel r B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-25, godz. 11:49

1. Jakie są warunki aby organizacja została zarejestrowana jako NGO w rejestrze prowadzonym przez DPI
2. Jakie były w roku 1990 a jakie są teraz? Czy w tym czasie zaszły jakiekolwiek zmiany?
3. Czy rejestracja była koniecznym warunkiem aby korzystać z biblioteki i zbiorów danych analitycznych, gromadzonych i udostępnianych przez odziały i agendy ONZ.
4. Co dokładnie uzyskuje organizacja zarejestrowana jako NGO? Jakie korzysci i profity z tego wynikaja, a także jakie czy dana organizacja ma w związku z tym jakies zobowiązania względem ONZ.

To wystarczy.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-25, godz. 12:07

Może jeszcze jedno pytanie
5. Czy przynależność jako NGO do DPI można w jakikolwiek sposób uznać za członkowstwo w strukturach ONZ?
Czesiek

#4 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-10-25, godz. 12:49

Poczytajcie uważnie materiały ze strony podanej przez Brooklyn Huntera. Tam jest sporo odpowiedzi.

Obraz wyłania się mniej więcej następujący:
Jeszcze przed rokiem 1990 WTS korzystał z zasobów ONZ (wolno mu, bo ONZ nie jest organizacją religijną, a tylko z taką nie wolno mieć nic wspólnego). W tymże roku został poinformowany o konieczności rejestracji. Był to wyłącznie akt formalny, polegający na podaniu profilu organizacji i jej zainteresowań. Z czasem jednak uległa zmienia interpretacja tego faktu przez samą ONZ (uznała ona, że to forma ‘popierania’ jej działań). Kiedy WTS się o tym dowiedział (z gazety The Guardian), wycofał się z interesu. Rejestracja ta nie dawała żadnych przywilejów i nie była w żaden sposób formą członkostwa (co potwierdzają cytaty z oficjalnych pism ONZ).

Jeśli ktoś doczytał coś więcej, to proszę o sprostowanie.

Ja bym miał pytanie do WTS-u: czy w tej chwili korzysta w jakikolwiek sposób z zasobów informacyjnych zgromadzonych przez ONZ?

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-25, godz. 13:31

I fajnie tyle ko ,że

WTS twiedziło iż onz to bestia i krytykował wszystkich za utrzymywanie kontaktów (zwłaszcza religie) z nią

Podważam fakt ,iż zostali oni poinformowani o konieczności rejestracji. Sami wpadli na pomysł, przypuszczalnie by jako organizacja broniąca praw człowiek bronic swoich interesów w krajach, gdzie ich nie chciano.
Już w roku 1990 żadano poparcia celó i ideii ONZ od kazdej organizacji chcacej zostac stowarzyszoną NGO.

A Guardian nie jest ONZ więc to co on pisze nie oznacza, iż tak onz mysli.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-10-25, godz. 13:49

WTS twiedziło iż onz to bestia i krytykował wszystkich za utrzymywanie kontaktów (zwłaszcza religie) z nią

WTS krytykował inne religie za ten drugi rodzaj rejestracji przy ONZ, nie ten w DPI.

Podważam fakt ,iż zostali oni poinformowani o konieczności rejestracji.

A w jaki sposób podważasz?

Sami wpadli na pomysł, przypuszczalnie by jako organizacja broniąca praw człowiek bronic swoich interesów w krajach, gdzie ich nie chciano.

Masz jakieś dokumenty na potwierdzenie?

Już w roku 1990 żadano poparcia celó i ideii ONZ od kazdej organizacji chcacej zostac stowarzyszoną NGO.

Przekuj to w jakiś konkretny argument.

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-25, godz. 17:14

WTS nie informuje za jaki sposób kontaktów krytykuje, krytykuje za kontakty. A jesli chodzi o drugi rodzaj kontaktó wten z Radą ekonomiczno- gospodarczą to jedynie Swiatowa Rada Kosciołów jest tam reprezentowana.


Poparcie dla Karty NZ jest podstawowym kryterium od momentu rejestrowania czyli od roku 1968!

Zacytuje in english:

the NGO must support and respect the principles of the Charter of the UN and have a clear mission statement with those principles.

Z oficalnej strony DPI

http://www.un.org/dp...n/criteria.html

Jest tam równiez kategorycznie stwierdzenie iz rejestracja nie oznacza włączenia do systemów ONZ. I jakoś nie sądze by ktoś tam interpretował to inaczej.

DPI stanowczo twierdzi iz rejestracja nie daje zadnych przywilejów. Więc dlaczego nagle korzystanie z Biloteki jest zastrzezone dla chłopców z zarejestrowanych NGo

http://www.un.org/dp...artnership.html

Patrząc na usługi to wydaje się ,że rejestracja miałą na celu unikniecie biegania po bibliotekach (skoro DPI wszystko wysyła i na konferencje zaprosi). Niestety tylko można przypuszczać po co im była ta rejestracja, ale skoro byli zarejestrowani jak organizacja broniąca praw człowieka....

Kilka osób sprawdziło, ja też sobie szukałem a z bazy danych aktów ONZ wynika jednoznacznie iz kryteriami stowarzyszenia z DPI nie zajmowano się przynajmniej od roku 1988 do roku 2006, dalej nie szukałem. Ta działką zajmowała się Rada Ekonomiczna i w jej rezloucjach nic na ten temat nie ma.

A tak przy okazji:

6. Która rezolucja lub dokument zawiera spis kryteriów, które musi spełnic organizacja aby zostac NGO???
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-10-25, godz. 17:50

WTS nie informuje za jaki sposób kontaktów krytykuje, krytykuje za kontakty.

Na rzeczonej stronie daje do zrozumienia, że chodzi o konszachty z ECOSOC-em.

A jesli chodzi o drugi rodzaj kontaktó wten z Radą ekonomiczno- gospodarczą to jedynie Swiatowa Rada Kosciołów jest tam reprezentowana.

Wydaje mi się, że przez ‘popieranie’ WTS rozumie też pochlebne wypowiadanie się o roli ONZ na arenie międzynarodowej. Lub też próby działania za pośrednictwem ONZ-u na tejże niwie przez jakąś organizację religijną.

Poparcie dla Karty NZ jest podstawowym kryterium od momentu rejestrowania czyli od roku 1968!

Odpowiadają dwojako:
1.Niczego takiego nigdzie w dokumentach rejestracyjnych nie podpisywali.
2.Nawet gdyby, to zasady te są tak wzniosłe, że trudno im zaprzeczyć.

Jest tam równiez kategorycznie stwierdzenie iz rejestracja nie oznacza włączenia do systemów ONZ. I jakoś nie sądze by ktoś tam interpretował to inaczej.

To właśnie podkreśla WTS.

DPI stanowczo twierdzi iz rejestracja nie daje zadnych przywilejów. Więc dlaczego nagle korzystanie z Biloteki jest zastrzezone dla chłopców z zarejestrowanych NGo

Rejestracja miała być tylko formalnością. WTS cytuje pisma ONZ, które tak to przedstawiały.

byli zarejestrowani jak organizacja broniąca praw człowieka....

Tak się scharakteryzowali? A to ciekawe. Na omawianej stronie przedstawiają formularze, które wypełniali, ale niestety z zatartą treścią, więc nie wiem, co wpisali.

Kilka osób sprawdziło, ja też sobie szukałem a z bazy danych aktów ONZ wynika jednoznacznie iz kryteriami stowarzyszenia z DPI nie zajmowano się przynajmniej od roku 1988 do roku 2006, dalej nie szukałem. Ta działką zajmowała się Rada Ekonomiczna i w jej rezloucjach nic na ten temat nie ma.

Piszą o tym, że rezolucja postulowała rozszerzenie zasad na DPI, ale im o tych proponowanych zmianach nie było wiadomo.

6. Która rezolucja lub dokument zawiera spis kryteriów, które musi spełnic organizacja aby zostac NGO???

Dla naszego tematu to już nieistotne, bo WTS-u nie dotyczy.

#9 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-25, godz. 17:52

Może zamiast niszczyć klawisze na dyskusję poczekajmy na odpowiedź jaką dostanie Paweł
Czesiek

#10 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-25, godz. 18:01

Na jakiej stronie......?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#11 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-10-25, godz. 18:04

O to właśnie chodzi, aby wiedzieć, o co precyzyjnie zapytać. Trzeba by chyba poprosić o wszelkie dokumenty, jakie WTS podpisywał w trakcie swojej aktywności w ONZ.

Na wątpliwośći tu postawione WTS, moim zdaniem, już odpowiedział.
Jak na mój rozum ich linia obrony ma się dobrze.

Na tej stronie.

Użytkownik Gonzalo edytował ten post 2006-10-25, godz. 18:06


#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-25, godz. 18:05

Gdzie odpowiedział, na jakiej stronie, jakie formularze????
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-10-25, godz. 22:34

Zwracam się z zapytaniem o ile możecie mi udzielic tej informacji czy
organizacja religina pod nazwą Watch Tower Bible and Tract Society of
Pennsylvania należała kiedykolwiek do NGO przy ONZ


Widzisz Paweł, chcesz być "sędzią" innych, a mylisz podstawowe pojęcia.

NGO znaczy tyle co Non-Goverment Organization, czyli organizacja pozarządowa. Strażnica nie "należała do" NGO. Ona jest pozarządową organizacją.



#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-26, godz. 16:56

7. Czy to prawda iz nie podpisywano ofrumlarzy z roku 1991.
8. Popros o dokładne kopie o ile to mozliwe doumnetów rejestracyjnych z roku 1991 i 2001 ale to wszystkich nie tylko formularza!
A zwłaszcza chce widziec pisemną prośbę o przyłączenie skierowaną do szefa DPI przez WTS.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-26, godz. 17:27

Kurczę, Artur, myślisz, że ot tak załatwią dla Ciebie takie sprawy, tylko dlatego, że interesuje to pewną grupę ludzi?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-10-26, godz. 17:43

Bez tego się nie da. Organizacja zarzuca szefowi DPI mijanie sie z prawdą w swoim oświadczeniu, więc co mam robic. Musze poznac fakty bo sprawa jest arcy ciekawa.

Zresztą zarzut podstawowy jest niezmienny: utrzymywanie stosunków z organizacją którą uznawano za wcielenie zła oraz krytykowanie wszelkich stosunków z ONZ przy jednoczesnym ich utrzymywaniu.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-27, godz. 11:35

ewo przyczepiasz się do słówek wyrwanych z kontekstu. Nie twierdzę, że WTS nie miała statusu NGO lecz mi chodzi o NGO przy ONZ. Rozumiesz tą drobną różnicę? A czemu około roku trwała weryfikacja? Najprawdopodobniej również sprawdzenia czy rzecywiście spełnia standardy organizacji NGO wobec własnych wewnętrznych wytycznych. Zresztą o to tez mogę zapytać.
Co do bycia sędzia w czyjejś sprawie droga ewo nie wiem co chcesz w ten sposób osiągnąć, ale jeśli zasięgnięcie szczegółowych informacji ma być "sędziowaniem" to w ogóle powinienem sobie zaszyć usta bo każde moje pytanie będzie dla kogoś wyrokiem. Bądźmy trochę poważni.

Właściwie spytać czy można takowe kopie dokumentów dostać na pewno nie zaszkodzi :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-10-27, godz. 16:05

Do ONZ to miałbym tylko prośbę o kopie dokumentów wypełnianych tam przez WTS.

Więcej pytań miałbym za to do WTS-u.
Kto by pomyślał, że może on napisać:
„Biblia mówi, że można wykorzystywać światowe rządy do szerzenia Dobrej Nowiny...”
Ciekaw jestem, jak mogłoby to być możliwe, skoro są one we władzy Szatana?
Skoro można wykorzystywać, to chyba można i współpracować ...

No chyba za daleko się posuwam w swoich konkluzjach.

#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-27, godz. 16:21

Do ONZ to miałbym tylko prośbę o kopie dokumentów wypełnianych tam przez WTS.

Więcej pytań miałbym za to do WTS-u.
Kto by pomyślał, że może on napisać:
„Biblia mówi, że można wykorzystywać światowe rządy do szerzenia Dobrej Nowiny...”
Ciekaw jestem, jak mogłoby to być możliwe, skoro są one we władzy Szatana?
Skoro można wykorzystywać, to chyba można i współpracować ...

No chyba za daleko się posuwam w swoich konkluzjach.


Można wykorzystywać, pod warunkiem, że jest się CK w organizacji śJ. Bo inni co najmniej romansują z władzą szatana.
Czesiek

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-29, godz. 22:11

Jeśli nie ma więcej pytań to w najbliższym czasie się zabiorę do pisania listu ;) Chociaż zanim nadejdzie odpowiedź wolałbym usłyszeć odpowiedź Świadków Jehowy na ile mogła sobie organizacja pozwolić na bliskość z ONZ by móc do tego się publicznie przyznać nie będąc posądzona przez własnych członków, stop, wróć, braci w wierze za fałszywą religię...

Może by zebrać tym razem pytania do szeregowych ŚJ o to gdzie i na ile przebiega granica w kontaktach WTSu z ONZ by te relacje nie były naruszeniem tego co sama naucza? Ja się tego nie podejmuję bo mam za małą wiedzę (albo jestem zbyt senny ;) ) by skonstruować odpowiedni temat.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych