Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobra wiadomość dla młodych kandydatów na odstępcę


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-27, godz. 13:07

Jak donoszą media, poboru do wojska nie będzie

Jeśli faktycznie za 6 lat nie będzie poboru do wojska, nie będą potrzebne kwitki z Nadarzyna,
a osoby myślące o opuszczeniu organizacji, nie będą wystawione na pokusę zostawania z uwagi
na możliwość otrzymania zaświadczenia.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2006-10-27, godz. 13:08


#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-27, godz. 13:55

uuu no fakt ;-) no i kwiat meski pojdzie na całość ;-) beda braki kadrowe na stanowiska "kierownicze" w zborach ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-10-27, godz. 13:58

uuu no fakt ;-) no i kwiat meski pojdzie na całość ;-) beda braki kadrowe na stanowiska "kierownicze" w zborach ;-)


haha i bardzo dobrze

#4 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-27, godz. 13:59

A ja zawsze powtarzałem, że czas skończyć z patriarchalnymi naleciałościami i zacząć mianować siostry ;) :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#5 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-27, godz. 14:10

A ja zawsze powtarzałem, że czas skończyć z patriarchalnymi naleciałościami i zacząć mianować siostry ;) :rolleyes:

No to Towarzystwo Strażnica wprowadzi obowiazkową służbę teokratyczną, coś podobnego do służby misyjnej w Kościele Mormonów, a poprzez masońskie powiązania, służba ta będzie egzekwowana przez prawo. :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-27, godz. 14:17

w ogóle armia zawodowa to dobry pomysł. Gdybym kiedyś dorwał sie do władzy na jeden dzień (co oczywiście mi nie grozi ;) ), to zacząłbym właśnie od likwidacji poboru.

#7 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-27, godz. 14:25

w ogóle armia zawodowa to dobry pomysł. Gdybym kiedyś dorwał sie do władzy na jeden dzień (co oczywiście mi nie grozi ;) ), to zacząłbym właśnie od likwidacji poboru.

Ogólnie o ludziach co idą do wojska z poboru, można powiedzieć, że są to faceci bez jaj, ja wyznawałem prosty pogląd na temat wojska i nadal go wyznaję: Albo idziesz do szkoły wojskowej i zostajesz generałem, albo robisz wszysto aby tą szacowną instytucję ominąć jak najdalej. :D
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-27, godz. 14:34

opinię o obowiązkowym poborze mam identyczną jak przedmówca. Dlatego chciałbym go zlikwidować i cieszę się że (wybrany m.in. moim głosem) Prezydent RP robi coś pożytecznego...

nieszczęście wielu młodych polega na tym, że "robią wszystko", łącznie z godzeniem się na zakłamanie organizacji w zamian za kwitek z Nadarzyna. Organizacja to wykorzystuje, bo jak facet jest uzależniony od kwitka od 19 do 28 rż., to w międzyczasie ożeni się w organizacji i zaciągnie sobie kolejny węzeł wiążący go z organizacją. W międzyczasie można człowieka awansować na sługę pomocniczego, potem na starszego, dać mu ulubioną zabawkę wszystkich niedopieszczonych mężczyzn (władzę) no i facet jest uziemiony na długie lata albo i na zawsze. A gdyby poszedł w długą w wieku 18-19 lat to by się od nich wyzwolił...

#9 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-27, godz. 15:20

Sebastian
pożyjemy zobaczymy.
Właśnie jest kampania wyborcza do samorządów, więc to co słyszysz z obietnic podziel przez dwa i z tego jak 10% zrealizują, to ogłoszą sukces.
Czesiek

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-27, godz. 15:52

no niestety, wiem, kampania wyborcza... :( ale dobrze byłoby jakby zaniechali poboru...

#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-27, godz. 16:16

no niestety, wiem, kampania wyborcza... :( ale dobrze byłoby jakby zaniechali poboru...

Pewnie, że dobrze by było. Mniej stresu w oczekiwaniu co powiedzą na komisji wojskowej, gdzie przydzielą do służby, czy uda się załatwić odroczkę, a może ze względu na poglądy religijne pozwolą odpracować wojsko i gdzie?. Nie chciałbym tego znowu przechodzić i nie życzę tego nikomu.
Czesiek

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-12, godz. 00:05

skończyło się na przedwyborczym gadaniu, czy też zrobiono w tym kierunku coś konkretnego?

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-28, godz. 13:19

to już nie są wybory, ale sytuacja powyborcza i ambicje kto komu przykopie Tusk Kaczorowi czy na odwrót

Wygląda na to że spór kompetemcyjny między premierem a prezydentem
http://wiadomosci.on...85,11,item.html
oraz większa siła którą w sporze posiada Tusk mogą sprawić że będziemy mieć zawodową armię od 2009

a brak poboru, jak wyżej napisałem jest korzystny dla zwykłych ludzi (w tym głosicieli) a niekorzystny dla Nadarzyna

#14 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-11-28, godz. 13:47

Wątpię, żeby do 2009r:
a) Polskę było stać na armię zawodową.
B) zdążyło wojsko z takimi płacami zatrudnić odpowiednią ilość zawodowców.

Jednak lepsza 10 000na armia zawodowców niż 100 000ne zbiegowisko mięsa armatniego. 

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-28, godz. 14:02

Cytat (zgadnijcie kto to powiedział) "nasz kraj stać na takie wydatki, bo jego potencjał gospodarczy jest niezmierzony" :)

A mówiąc poważnie, nawet jeśli nie 2009 a 2012 to wygląda na to, że Kaczor z Donaldem kłócą się już nie "czy" ale "kiedy" uderzyć w Nadarzyn...

#16 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-28, godz. 14:58

najbardziej żal sióstr........ bo już teraz na jednego osobnika męskiego przypada całe 100 osobników żeńskich, a co dopiero będzie później? SEXMISJA :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-28, godz. 15:42

to fakt, "powojenna" struktura demograficzna (w sensie: nie ma facetów, bo wyginęli na wojnie) pogłębi się.

I być może sytuacja w której 5 sióstr będzie zabiegać i konkurować między sobą o każdego kto nosi spodnie, a 10 sióstr o każdego kto oprócz spodni reprezentuje coś jeszcze, może ta sytuacja będzie wtedy motywować niektórych mężczyzn do odłożenia decyzji o odejściu. Różnie może być, chociaż nowego światła nt. poligamii w ciągu 20 lat nie przewiduję ;)

Tak czy inaczej (parafrazując Padre Antonio) premier Tusk "zaatakował Nadarzyn nie atakując go".
Organizacja ŚJ w Polsce stoi u progu największego kryzysu kadrowego w historii Polski.
Ciekawe, czy dożyjemy czasów, gdy każdy mężczyzna będzie miał przywilej sługi pomocniczego, bo 1 mężczyzna będzie przypadać na 9 kobiet w organizacji?

#18 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-28, godz. 17:08

spokojnie do tego dojdzie :) W końcu nie wazne co w głowie a ważne portki :)

A tak btw w temacie płec słaba mężczyźni :) Czytałam gdzies ostatnio, że ponoć praca i wymagania pracodawców tak męcza mężczyzn, któzy się wciąż musza sprawzac w zadaniach w pracy, że już nie mają ochoty na spełnianie wymagań swich małżonek w sypialni :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-28, godz. 21:29

powiązanie stresu w pracy z niewydolnością łóżkową dotyczy kadry kierowniczej niskiego szczebla, więc nie dot. większości ŚJ

raczej nie słyszałem, aby upierdliwość szefa skutkowała bezdzietnością kopacza rowów.

#20 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-11-28, godz. 22:55

(...)
Organizacja ŚJ w Polsce stoi u progu największego kryzysu kadrowego w historii Polski.
Ciekawe, czy dożyjemy czasów, gdy każdy mężczyzna będzie miał przywilej sługi pomocniczego, bo 1 mężczyzna będzie przypadać na 9 kobiet w organizacji?

Nie sądzę.
W innych krajach zbory nie wydają kwitów, bo na nic by się nie przydały.
Młodzież męska odrabia w szpitalach, domach opieki, dla starców, itp.
Mimo, iż migają się oni od przywilejów i czasami od chrztu, to rażącego odpływu nie ma.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."








Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych