Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kwestia neutralności


  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#121 elihu

elihu

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2006-11-28, godz. 15:03

W przeciwieństwie do Elihu, to Haael zrozumiał to, co napisałem, natomiast Elihu perfidnie wykorzystuje ten fragment po uprzednim wyrwaniu go z kontekstu do swojej perfidnej gierki zatytułowanej, "jak najwięcej namieszać, aby nie było wiadomo o co chodzi"



Obawiam się, że chyba nawet siebie nie rozumiesz, więc nic dziwnego, ze nie rozumiesz innych, w tym Świadków Jehowy, o czym świadczy pytanie z wątku o krwi, na które ci odpowiedziałem, ale ty udajesz najpierw, ze odpowiedzi nie widzisz, a jak sie juz dłużej udawac nie da, to nie wiesz, jak się do niej zabrać. Teraz nawet zaprzeczysz własnym slowom, byle wyjśc z twarzą. Ale skoro chcesz kontekst, to masz:
"Mam relny wpływ na wybór ludzi którzy będą dbali o dobro państwa w którym żyję "jako przychodzień" przez czas mi wyznaczony przez Boga i mogę z tego prawa skorzystać, albo nie."

Skoro ty masz prawo do nieskorzystania z prawa do głosowania, to ja też sobie takie prawo zastrzegam i z niego korzystam.

I tej prostej wręcz trywialnej kwestii nie zamota nawet całe kółeczko wzajemnej adoracji skupione na tym forum.

ebed.

#122 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-28, godz. 15:18

Obawiam się, że chyba nawet siebie nie rozumiesz, więc nic dziwnego, ze nie rozumiesz innych, w tym Świadków Jehowy, o czym świadczy pytanie z wątku o krwi, na które ci odpowiedziałem, ale ty udajesz najpierw, ze odpowiedzi nie widzisz, a jak sie juz dłużej udawac nie da, to nie wiesz, jak się do niej zabrać. Teraz nawet zaprzeczysz własnym slowom, byle wyjśc z twarzą. Ale skoro chcesz kontekst, to masz:
"Mam relny wpływ na wybór ludzi którzy będą dbali o dobro państwa w którym żyję "jako przychodzień" przez czas mi wyznaczony przez Boga i mogę z tego prawa skorzystać, albo nie."

Skoro ty masz prawo do nieskorzystania z prawa do głosowania, to ja też sobie takie prawo zastrzegam i z niego korzystam.

I tej prostej wręcz trywialnej kwestii nie zamota nawet całe kółeczko wzajemnej adoracji skupione na tym forum.

ebed.

Ale tego, że jest to konkretny głos w dyskusji i odpowiedź na to, co ktoś wcześniej pisał to waszmość nie raczysz zrozumieć. Więc nawet nie spodziewam się po waszmości, że zrozumiesz tę ironię jakiej się dopuściłem odpisując na waszmości post w wątku o krwi, bo jak nie dostrzegasz takiej błachostki, to co więcej się po waszmości spodziewać
Czesiek

#123 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-11-29, godz. 11:02

Elihu,

Skoro ty masz prawo do nieskorzystania z prawa do głosowania, to ja też sobie takie prawo zastrzegam i z niego korzystam.

To zdanie jest nieprawdą ponieważ:
Prawo do niegłosowania może być prawem
albo (1) w sensie naturalnego uprawnienia (łacińskie ius),
albo (2) w sensie korzystania z zapisu ustawowego (łacińskie lex).

Ad 1) Jednak zdaniem ŚJ prawo do (nie)głosowania, jako niezgodne z wolą Boga, nie jest i nie może być elementem prawa naturalnego.
W świetle doktryny SJ tak samo nie masz prawa do niekorzystania z prawa do głosowania, jak nie masz prawa do niekorzystania z prawa do mordowania. Ponieważ nie istnieje takie uprawnienie, tym samym nie może istnieć uprawnienie do jego niewykorzystania.
To tak, jakbyś twierdził, że korzystasz z prawa do nie fruwania.
Ad 2) Nie ma w prawie stanowionym takiego zapisu, więc nikt, SJ również, nie może z niego skorzystać.

Wniosek: powołujesz się na element prawa naturalnego, którego to elementu istnienie doktryna ŚJ odrzuca (Twoje poglądy są więc wewnętrznie sprzeczne).
Nie odrzuca go natomiast doktryna innych wyznań, dlatego inni (np. Czesiek) mogą się na niego powoływać.

#124 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-29, godz. 11:19

dobrze. może lepiej dajmy sobie spokój z tymi naukowymi mówkami.
gonzalo szanuję Ciebie za to, że jesteś taki wszechstronnie oczytany. nie mnie jednak ja posługuję się prostym niemęczącym językiem, a wszystko ponad to jest dla mnie "bełkotem", ktorego nawet nie staram się zrozumieć.
dlatego też jestem przekonany, że dyskusje na temat posiadania prawa lub jego braku to tzw. "bicie piany". powiedzmy sobie tak jak na samym poczatku: głosowanie jest wyrażaniem woli odnośnie akceptowania jakiegoś programu lub dążeń jednostki, pokładaniem nadziei w realizacji tego programu itp.
ŚJ nie głosują ponieważ uznają tylko jedyne Królestwo wraz z jego Królem. są również przekonani, że żaden "człowieczy rząd" nie będzie w stanie zapewnić ludziom szczęścia i tyle na ten temat.
ŚJ są oczywiście podporządkowani "władzom zwierzchnim" zgodnie z zaleceniem biblijnym, ale tylko w zakresie w jakim nie koliduje to z wyższym "boskim prawem"

#125 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-11-29, godz. 12:41

Macieju,

w związku z faktem, że całe pismo jest natchnione jestem skłonny dalej uważać, że wątek związany z królestwami podniesiony przez Szatana nie był przypadkowy. zakładam, że w jakimś celu został umieszczony w Biblii. jeżeli również o Sztanie powiedziano, że jest bogiem tego świata to koresponduje ten obraz z całością.

Lk 4:6 NS „i rzekł do niego: "Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją, komu chcę.
I naprawdę wierzysz, że królestwa wraz z ich chwałą zostały kiedyś przekazane Szatanowi?

#126 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-29, godz. 14:00

ŚJ nie głosują ponieważ uznają tylko jedyne Królestwo wraz z jego Królem. są również przekonani, że żaden "człowieczy rząd" nie będzie w stanie zapewnić ludziom szczęścia i tyle na ten temat.
ŚJ są oczywiście podporządkowani "władzom zwierzchnim" zgodnie z zaleceniem biblijnym, ale tylko w zakresie w jakim nie koliduje to z wyższym "boskim prawem"


W jaki sposób głosowanie na jakąś partię koliduje z "Boskim prawem". Możesz mi to takim ludzkim językiem wyjaśnić z odpowiednim cytatem z Biblii, który mówiłby, że udział w głosowaniu jest sprzeczny z prawem Boga?
Bez kręcenia, bez nadmiaru sprzecznych interpretacji, bez ludzkiej filozofii, tak w prosty sposób, w tym a tym miejscu jest napisane, że jest to sprzeczne z wolą Boga.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2006-11-29, godz. 14:01

Czesiek

#127 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-29, godz. 14:24

W jaki sposób głosowanie na jakąś partię koliduje z "Boskim prawem". Możesz mi to takim ludzkim językiem wyjaśnić z odpowiednim cytatem z Biblii, który mówiłby, że udział w głosowaniu jest sprzeczny z prawem Boga?
Bez kręcenia, bez nadmiaru sprzecznych interpretacji, bez ludzkiej filozofii, tak w prosty sposób, w tym a tym miejscu jest napisane, że jest to sprzeczne z wolą Boga.

Czesiu, gdyby wszystko było takie proste to nie byłoby tak wielu problemów i różnych teorii. gdyby trynitarianie przyjęli do wiadomości, że "Ojciec większy jest niż ja" nie byłoby problemu. bo zawsze pojawi się jakieś ale :(

Psalm 146: 3-5 "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia. (4) Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi, wówczas przepadają jego zamiary. (5) Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim" (BT)
czy głosując na kogoś lub jakąś partię nie pokladasz "nadziei", że poprawi się buy Twój i Twoich bliskich ?
Łuk. 4:43 "Lecz On rzekł do nich: Także innym miastom muszę głosić Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, bo na to zostałem posłany."(BT)
To była właśnie ewangelia Jezusa. głoszenie o Królestwie Bożym. o tym co nim jest, kiedy obejmie panowanie, jakie to ma znaczenie dla nas. również Pismo Św. poświęca wiele uwagi temu zagadnieniu.
Królestwo w zestawieniu z którymi "człowiecze rządy" są tylko nieudolną atrapą :(

#128 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-29, godz. 14:43

Czesiu, gdyby wszystko było takie proste to nie byłoby tak wielu problemów i różnych teorii. gdyby trynitarianie przyjęli do wiadomości, że "Ojciec większy jest niż ja" nie byłoby problemu. bo zawsze pojawi się jakieś ale :(


Macieju
trynitarianie te słowa Pana Jezusa rozumieją i uwzględniają w doktrynie o Trójcy - tylko znowu nie ten dział i admin za chwilę zablokuje.

Psalm 146: 3-5 "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia. (4) Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi, wówczas przepadają jego zamiary. (5) Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim" (BT)
czy głosując na kogoś lub jakąś partię nie pokladasz "nadziei", że poprawi się buy Twój i Twoich bliskich ?


No o Polakach to ciężko pisać, że pokładają w kimś nadzieję głosując na niego, bo większość Polaków głosuje przeciwko komuś. I PiS to znakomicie wykorzystał w wyborach do sejmu i senatu przedstawiając się jako partia przeciw starym układom.
A ja mając do wyboru oszołoma, nieudacznika, złodzieja czy człowieka starającego się o dobro innych wolę zagłosować na tego ostatniego, żeby w miarę możliwości poprawił sytuację w państwie w którym żyję. Czy to pokładanie ufności w tym człowieku zamiast w Bogu? Moim zdaniem nie, a już na pewno nie większe niż to pokładane przez niektórych w ludziach, którzy przychodzą i wmawiają innym, że to ich Bóg wybrał i że mam ich bezwzględnie słuchać, bo jak nie, to sprzeciwiamy się Jehowie Bogu i zginemy w Armagedonie.

Łuk. 4:43 "Lecz On rzekł do nich: Także innym miastom muszę głosić Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, bo na to zostałem posłany."(BT)
To była właśnie ewangelia Jezusa. głoszenie o Królestwie Bożym. o tym co nim jest, kiedy obejmie panowanie, jakie to ma znaczenie dla nas. również Pismo Św. poświęca wiele uwagi temu zagadnieniu.
Królestwo w zestawieniu z którymi "człowiecze rządy" są tylko nieudolną atrapą :(

Ale jak gdzieś tobie pokazałem była to inna ewangelia od tej, jaką dzisiaj głoszą śJ, pozbawiona dat i zapowiedzi bez pokrycia w Biblii i nakierowana na Króla, który już panuje i jest zainteresowany zbawieniem człowieka od stanu w jakim się znalazł poprzez grzech Adama oraz swój.
Czesiek

#129 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-02, godz. 15:04

Odpowiem, to jak ja to widzę, ale trochę później, ok? Nie dał bym rady streścić tego w kilku słowach, potrzebuję czasu, a tego mi teraz brakuje. Najpóźniej napiszę w tej kwestii w przyszłym tygodniu. Najwcześniej dzisiaj w nocy. ;)

Maciej, miałem Tobie odpisać, dlaczego śJ nie mogą się rozwijać w okazywaniu miłości poprzez politykę Organizacji. Jednak nie odpiszę - nie warto. Nie lubię, jak ktoś depcze moje sny, marzenia, sumienie i wspomienia, a uważam, że Ty właśnie jesteś takim człowiekiem. Twoje posty nie mają ciągu merytorycznego, a odpowiedzi innych lekceważysz, bądź wyśmiewasz. Jakim jesteś człowiekiem? Czy naprawdę, aż tak się boisz, że musisz ufać ludziom zamiast Stwórcy?
Kiedyś może napiszę, jak ja to widzę, ale w osobnym wątku. To nie będzie jednak post, dla takich jak Ty. Ignorujesz nas wszystkich, dlatego i ja również postanowiłem ignorować Ciebie. Przynajmniej na jakiś czas.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#130 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-03, godz. 09:39

Maciej, miałem Tobie odpisać, dlaczego śJ nie mogą się rozwijać w okazywaniu miłości poprzez politykę Organizacji. Jednak nie odpiszę - nie warto. Nie lubię, jak ktoś depcze moje sny, marzenia, sumienie i wspomienia, a uważam, że Ty właśnie jesteś takim człowiekiem. Twoje posty nie mają ciągu merytorycznego, a odpowiedzi innych lekceważysz, bądź wyśmiewasz. Jakim jesteś człowiekiem? Czy naprawdę, aż tak się boisz, że musisz ufać ludziom zamiast Stwórcy?
Kiedyś może napiszę, jak ja to widzę, ale w osobnym wątku. To nie będzie jednak post, dla takich jak Ty. Ignorujesz nas wszystkich, dlatego i ja również postanowiłem ignorować Ciebie. Przynajmniej na jakiś czas.

Terebincie. nie będę starał się siebie przedstawiać w jak najbardziej pozytywnym świetle. bo nie na tym rzecz polega. czy Was ignoruję ? bynajmniej. staram się rozmawiać taj jak potrafię. jeżeli wywiązuje się mądra dyskusja, to staram się ją tak ciągnąć. jeśli ktoś zachowuje się pogardliwie, albo prześmiewczo odpowiem mu tym samym. mam świadomość, że część moich wypowiedzi niektórym nie przypasuje, bo odbiorą to negatywnie. Powiem Tobie Terebint całkiem szczerze nie jestem człowiekiem ani zawistnym, ani ignoranckim. nie czuję się nikim szczególnym i wspólczuję wszystkim tym, którzy mają o sobie wielkie mniemanie. niemniej jednak (chociaż nie jestem fanatykiem organizacji) pisuję odpowiedzi, które mogą być odebrane negatywnie. w końcu reprezentuję drugą stronę barykady. niestety jestem szczególnie wyczulony na "męczenników" mimo wszystko pozdrawiam :)

#131 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-03, godz. 09:53

jeżeli wywiązuje się mądra dyskusja, to staram się ją tak ciągnąć. jeśli ktoś zachowuje się pogardliwie, albo prześmiewczo odpowiem mu tym samym


Macieju, a wiec oko za oko ,ząb za ząb, a ty słyszałeś kiedyś o miłowaniu nieprzyjaciół, byciu cierpliwym, odpłacaniu dobrem za zło? Wątpliwe coś to dla mnie jest.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2006-12-03, godz. 09:53

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#132 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-03, godz. 17:22

Macieju, a wiec oko za oko ,ząb za ząb, a ty słyszałeś kiedyś o miłowaniu nieprzyjaciół, byciu cierpliwym, odpłacaniu dobrem za zło? Wątpliwe coś to dla mnie jest.

nie Arturze. raczej tutaj zastosowałbym określenie: "jaką miarą odmierzacie, taką wam odmierzą" :)

#133 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-03, godz. 17:26

Ale nie mieli tak postepować chrzescijanie....

--
Do wszystkich: Powróćmy do głównych zagadnień tematu. | moderator


To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych