Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wikimedia na Brooklynie


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-24, godz. 18:45

Uruchomiłem na razie na próbę Wikimedię na Brooklynie - pewnie bardziej wam znany jest ten sposób prezentacji informacji jako Wikipedia, która oparta jest właśnie na Wikimedii.

Jak na razie wyeksportowałem tylko kilka artykułów z Wikipedii.
Zostawię to na jakiś czas i zobaczymy czy będą się pojawiać nowe hasła :)

Oto link: http://brooklyn.org.pl/wiki
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#2 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-25, godz. 22:02

Dziękuję sebolowi za pierwsze nowe hasła :)
Zapraszam również resztę do edytowania obecnych i dodawania nowych.

Pzdr
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#3 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-26, godz. 07:59

no problem ;-) jak dla mnie to fajna zabawa ;-) zachęcam tez innych do rejestrowania dopisywania i edytowania hasełek ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#4 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-26, godz. 08:41

Robicie sobie żarty ?
W dziale "krytyka świadków Jehowy" ktoś dał upust swoim prywatnym poglądom co do domiemanej boskości Jezusa. Nie prościej było zostawić link do effaty i berei zamiast wklejać tyle tekstów ?
No i widać w tym ogrom nietolerancji i wylew utajonej nienawiści do inność śJ.
To sobie ulżono :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-26, godz. 08:46

Robicie sobie żarty ?
W dziale "krytyka świadków Jehowy" ktoś dał upust swoim prywatnym poglądom co do domiemanej boskości Jezusa. Nie prościej było zostawić link do effaty i berei zamiast wklejać tyle tekstów ?
No i widać w tym ogrom nietolerancji i wylew utajonej nienawiści do inność śJ.
To sobie ulżono :)


jak narazie to tylko widze, Twoje szczekanie ! przecież możesz skomentowac to !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-26, godz. 09:04

jak narazie to tylko widze, Twoje szczekanie ! przecież możesz skomentowac to !

Szczekanie?
No proszę, dopisz może ten termin w wikimedii broklińskiej:
"twoje szczekanie" - standartowa odpowiedź ex świadka na trafny argument śJ
:)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#7 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-26, godz. 09:31

Robicie sobie żarty ?
W dziale "krytyka świadków Jehowy" ktoś dał upust swoim prywatnym poglądom co do domiemanej boskości Jezusa.


Prywatnym? O ile mi wiadomo to te poglądy łączą ok. 99,9% wyznań chrześcijańskich na świecie.


Nie prościej było zostawić link do effaty i berei zamiast wklejać tyle tekstów ?


Jeśli ten tekst znajduje się już na wyżej wymienionych stronach to tak. Ale tam go nie ma.

No i widać w tym ogrom nietolerancji i wylew utajonej nienawiści do inność śJ.


DiKey, to chyba żart? Niezgadzanie się z ŚJ jest według ciebie "wylewem utajonej nienawiści"?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#8 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-26, godz. 09:32

Prywatnym? O ile mi wiadomo to te poglądy łączą ok. 99,9% wyznań chrześcijańskich na świecie.
Jeśli ten tekst znajduje się już na wyżej wymienionych stronach to tak. Ale tam go nie ma.
DiKey, to chyba żart? Niezgadzanie się z ŚJ jest według ciebie "wylewem utajonej nienawiści"?

albo wielka trynitarna gorliwość :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#9 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-11-26, godz. 09:47

albo wielka trynitarna gorliwość :)


To już lepiej, bo nazywanie krytyki "nienwiścią" spodziewałbym się raczej po jakimś pierwszym lepszym ŚJ (zupełnie nieobeznanym) niż tobie. A można się naprawdę często spotkać u nich z takim pojmowaniem sprawy (krytyka, sprzeciw = prześladownie, nienawiść).

Ja widzę tu przydatne hasło pozwalające szybko się zorientować w temacie. Biorąc pod uwagę, że 99% wyznań chrześcijańskich (a co za tym idzie również osób przeglądających to hasło) nie zgadza się z ŚJ w temacie bóstwo Jezusa i Trójca, to hasło jest jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej, że porusza i inne tematy.

Brooklyn Sp.B.O. jest ze swej natury postawione na krytykę WTS... więc wybacz :)

Też mam biadolić na temat np. strony Rumburaka, która przedstawia "ogrom nietolerancji i wylew utajonej nienawiści" do katolików? :)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-26, godz. 10:04

Ja bym prosił by w tej wiki-brooklyn starać się wzorować na markowej wikipedii a będzie to bardziej przystępn dla wszystkich :) Zrobiłem kilka poprawek w już stworzonych hasłach. Na razie w dużej części będę bazował również na już tam istniejących hasłach a następnie je uzupełniał o dodatkowe informacje. To się nie tyczy oczywiście pewnego specyficznego słownictwa wśród ŚJ który należy tworzyć od nowa.

I jeszcz jedno. Proponował bym pewne hasła które mają inne znaczenie w nauce a inne u ŚJ tworzyć tak że w pierwszej części będzie oddawane znaczenie rozumienia przez ŚJ a ponieżej jak to ma miejsce w słownikach.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-26, godz. 11:32

Szczekanie?
No proszę, dopisz może ten termin w wikimedii broklińskiej:
"twoje szczekanie" - standartowa odpowiedź ex świadka na trafny argument śJ
:)


i jak widze w swojej głupocie odnosisz to do ataku na SJ, ale w tym momencie nie atakuje ich tylko Ciebie P.C.Dick ! Kumasz?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-26, godz. 11:45

i jak widze w swojej głupocie odnosisz to do ataku na SJ, ale w tym momencie nie atakuje ich tylko Ciebie P.C.Dick ! Kumasz?

Dlaczego mi ubliżasz ? Nie zaśmiecaj forum kloacznymi tekstami. Zostaw innym ocenę kto jest mądry a kto głupi.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#13 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-26, godz. 12:37

Ja bym prosił by w tej wiki-brooklyn starać się wzorować na markowej wikipedii a będzie to bardziej przystępn dla wszystkich :) Zrobiłem kilka poprawek w już stworzonych hasłach. Na razie w dużej części będę bazował również na już tam istniejących hasłach a następnie je uzupełniał o dodatkowe informacje. To się nie tyczy oczywiście pewnego specyficznego słownictwa wśród ŚJ który należy tworzyć od nowa.

I jeszcz jedno. Proponował bym pewne hasła które mają inne znaczenie w nauce a inne u ŚJ tworzyć tak że w pierwszej części będzie oddawane znaczenie rozumienia przez ŚJ a ponieżej jak to ma miejsce w słownikach.

Proponuję też unikać slangu typu "Jehowicki zwrot określający" w haśle "teren do głoszenia" bo ujawnia on tendencyjność i nieobiektywizm autora.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-26, godz. 12:44

popieram przedmówcę

osobiście opracuję hasła: jehowicki, jehowita, jehowiec, w których podkreślę że w subiektywnym odczuciu ŚJ używanie tych słów jest naruszaniem dekalogu, obrazą uczuć religijnych i przejawem nietolerancji.

#15 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-26, godz. 12:49

popieram przedmówcę

osobiście opracuję hasła: jehowicki, jehowita, jehowiec, w których podkreślę że w subiektywnym odczuciu ŚJ używanie tych słów jest naruszaniem dekalogu, obrazą uczuć religijnych i przejawem nietolerancji.

A ja w trosce o uczciwość słowa pisanego wypełniłem hasło "studium książki" :)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-26, godz. 12:51

"jehowicki" jest przymiotnikiem powszechnie używanym i wcale nie musi miec zabarwienia negatywnego!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-26, godz. 13:04

popieram przedmówcę

osobiście opracuję hasła: jehowicki, jehowita, jehowiec, w których podkreślę że w subiektywnym odczuciu ŚJ używanie tych słów jest naruszaniem dekalogu, obrazą uczuć religijnych i przejawem nietolerancji.


Sebciu "Słowniki Języka Polskiego " chcesz zmieniać?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-26, godz. 13:04

"jehowicki" jest przymiotnikiem powszechnie używanym i wcale nie musi miec zabarwienia negatywnego!

Wiele przekleństw też jest powszechnie używanych i niektórych nie gorszą, ale te słowo ma związek z imieniem Bożym.
A np. dla człowieka szanującego postać Jezusa, czyż nie będzie go drażniło różnorakie obelżywe przekręcanie tego imienia lub jego nadużywanie jako np. przecinka - łapiesz podobieństwo ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-26, godz. 13:20

Nie chcę "zmieniać słowników języka polskiego", chcę podać INFORMACJĘ, że w SUBIEKTYWNYM odczuciu ŚJ
używanie tych słów jest obraźliwe.

Czytelnik może uznać np., że:
1) ŚJ są "dziwakami" i nie mają racji, a on nie będzie się stosował do ich "dziwacznych" wymagań,
2) ŚJ są "dziwakami" i nie mają racji, ale on jako chrześcijanin, postara się uszanować cudze świętości,
3) ŚJ mają rację, że nie wolno wycierać sobie gęby Imieniem Bożym,
4) abstrahując od racji lub jej braku, czytelnik po prostu będzie unikał sprawienia komuś przykrości
5) może zrobić z tą informacją, cokolwiek ze chce

#20 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-26, godz. 13:24

Wiele przekleństw też jest powszechnie używanych i niektórych nie gorszą, ale te słowo ma związek z imieniem Bożym.
A np. dla człowieka szanującego postać Jezusa, czyż nie będzie go drażniło różnorakie obelżywe przekręcanie tego imienia lub jego nadużywanie jako np. przecinka - łapiesz podobieństwo ?



czyli członkowie Towarzystwa Jezusowego powinni obrazac się, gdy o nich potocznie mówi się "jezuici" ? czyż takie użwyanie i przekręcanie imienia Syna Bożego nie jest bluznierstwem ?

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-11-26, godz. 13:25

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych