Skocz do zawartości


Zdjęcie

Konferencja KBWE


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-07, godz. 00:12

odeszliśmy w zbliżonym czasie (ja niecałe 4 lata temu) więc nie jest to kwestia odgórnie podawanych i jednolitych dla całego kraju wytycznych z Nadarzyna. Możliwe, że część starszych w mojej okolicy po prostu hołdowała liberalnym poglądom.

#22 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-07, godz. 10:12

odeszliśmy w zbliżonym czasie (ja niecałe 4 lata temu) więc nie jest to kwestia odgórnie podawanych i jednolitych dla całego kraju wytycznych z Nadarzyna. Możliwe, że część starszych w mojej okolicy po prostu hołdowała liberalnym poglądom.

tak czy inaczej obecnosci przedstawicieli Tow na tej konferencji jest juz raczej wyjasniona, co nie??? wiec moze jakies zbiorowe pokajanie sie????
[font=Tahoma]

#23 jon

jon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-12-07, godz. 10:17

ja pamiętam że dawniej przeważało stanowisko "siedzieć", a z biegiem lat "wstać ale nie śpiewać"


mozna nie spiewac hymnu jednoczesnie okazujac mu szacunek - wstajac. proste. ja zazwyczaj - nawet teraz, nie bedac ani SJ ani katolikiem - gdy ide z kims kolo kosciola, przechodzac obok wyjmuje rece z kieszeni, nie pluje na chodnik. to kwestia wzglednego szacunku dla czegos, co dla innych jest wazne czy swiete, taki szacunek imho powinien byc kwestia oczywista.

jesli chodzi o kwestie wstawania, byla ona poruszana w temacie czci dla sztandaru. chodzilo o to, aby nie przyjmowac postawy zasadniczej gdy wchodził poczet sztandarowy. gruba przeginka moim zdaniem, ciesze sie ze ani moja podstawowka ani gimpel sztandaru nie mialy ; )

#24 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-07, godz. 10:57

(...) gruba przeginka moim zdaniem (...)

masz rację: TWOIM zdaniem. w wielu rzeczach mamy swoje zdanie, ale one nie musi pokrywać się z tym czego oczekuje od nas Bóg. bo o czym świadczy np. klękanie, albo całowanie sztandaru ? niech każdy sobie sam odpowie :)

#25 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-07, godz. 11:17

a o czym świadczy pasowanie na ucznia a przed wiekami pasowanie na rycerza? też o balwochwalstwie?

a jak kawalerowie w niektórych rejonach Polski klękają przed ukochaną, zanim poproszą ją o rękę (o zgodę na małżeństwo) to mam rozumieć, że oni oddają część boską swojej wybrance?

a jak całują kobietę (np. narzeczoną lub żonę) to też są balwochwalcami?

#26 jon

jon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-12-07, godz. 11:54

masz rację: TWOIM zdaniem. w wielu rzeczach mamy swoje zdanie, ale one nie musi pokrywać się z tym czego oczekuje od nas Bóg. bo o czym świadczy np. klękanie, albo całowanie sztandaru ? niech każdy sobie sam odpowie


ok, czyli jesli nauczyciel wchodzi do klasy a ja wstane, oddaje czesc nauczycielowi. bezsens.

okazanie szacunku nie rowna sie czci ; )

#27 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-12-07, godz. 20:50

Akt końcowy KBWE
Akt był deklaracją dziesięciu zasad rządzących wzajemnymi stosunkami między uczestnikami konferencji. Zasady te, to:

- suwerenna równość
- powstrzymanie się od groźby użycia siły lub użycia siły
- nienaruszalność granic
- integralność terytorialna państw
- pokojowe załatwianie sporów
- nieingerencja w sprawy wewnętrzne
- poszanowanie praw człowieka i podstawowych wolności łącznie z wolnością myśli, sumienia, religii i przekonań
- równouprawnienie i prawo narodów do samostanowienia
- współpraca między państwami
-wykonywanie w dobrej wierze zobowiązań wynikających z prawa międzynarodowego.

W dokumencie tym po raz pierwszy podzielone pod względem ideologicznym państwa przyjęły wspólny katalog reguł postępowania względem siebie w celu umocnienia bezpieczeństwa.

Współpraca w ramach OBWE opiera się na dwóch zasadach równości państw i konsensu przy podejmowaniu decyzji dotyczących dwóch kluczowych koncepcji:

- koncepcji kooperatywnego bezpieczeństwa, (co-operative security), stawiającej sobie za cel wzajemne współdziałanie we wspierających się strukturach bezpieczeństwa;
- koncepcji niepodzielnego i wszechstronnego bezpieczeństwa (indivisible and comprehensive security), obejmującego aspekty polityczno wojskowe, gospodarcze i prawa człowieka.

-> Link


Dla porównania przytaczam słowa z ogólnie przyjętej oklaskami Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika rezolucji, wypowiedziane na tegorocznym Kongresie (2006): ;)

(...)
Pkt 5: Odrzucamy zdecydowanie wszelkie powiązania z bezskutecznymi ekumenicznymi staraniami, działalnością socjalną oraz innymi projektami mającymi na celu utrzymać system, który przez Boga skazany jest na zagładę.

Pkt 6: Dalej będziemy okazywać względne podporządkowanie prawowitym władzom zwierzchnim. Z szacunkiem oddawać to co cezara cezarowi, a co boże Bogu. Zachowujemy neutralność i nie angażujemy się w spory polityczne. (...)

Piąty, zaginiony punkt

Pamiętacie, jak z żartu, o brakujący 5 punkt w wypowiedzi Th. Jaracza, pozwoliłem sobie ironizować, iż uczyniono to spodziewając się jakiejś akcji socjalno-ekumenicznej planowanej przez Nadarzyn? :P

Pytanie o brakujący 5 punkt w rezolucji (Kongres 2006)

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2006-12-07, godz. 22:16

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#28 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-12-07, godz. 21:31

Brooklyn_hunter jak zwykle na bieżąco :) Jak miło poczytać takie świeżynki :)

A teraz na poważnie... przydałoby się przetłumaczyć post Randyego na forum i rozgryźć te wszystkie skróty. Ze skrótami sobie poradzę... Chciałbym z Waszą pomocą umieścić krótki artykuł na Brooklynie.

Pozdrawiam

Dzięki Brook za ciekawego newsa.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#29 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-12-07, godz. 22:00

link -> Przebudźcie Się!, 22 Sierpień 1997, str. 31 (wyd. angielskie)

Ma ktoś może to PŚ po polsku?

link -> Artykuły (ang.) z literatury Tow. Strażnica na temat OBWE (OSCE), dawniej KBWE.

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2006-12-08, godz. 09:11

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#30 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-01-22, godz. 19:01

www.jw-media.org

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-22, godz. 19:05

Wygląda to dość "neutralnie" :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-10, godz. 14:16

Mam pytanie: Czy jest jakaś wzmianka w jakim celu przedstawiciele WTS uczestniczyli na tej konferencji?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#33 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-10, godz. 16:43

Jak dobrze rozumiem to jest Michał Hoszowski rzecznik prasowy Związku Wyznania Świadków Jehowy w Polsce, który był na konferencji KBWE, obok niego Teresa Wątor-Cichy.

Dołączona grafika

www.forum-znak.org.pl


Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#34 wnikliwy25

wnikliwy25

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2007-02-26, godz. 16:27

Jak dobrze rozumiem to jest Michał Hoszowski rzecznik prasowy Związku Wyznania Świadków Jehowy w Polsce, który był na konferencji KBWE, obok niego Teresa Wątor-Cichy.

Dołączona grafika

www.forum-znak.org.pl

Bez przesady! To zdjęcie pochodzi z pokazu kasety "Niezłomni" i promocji książki na temat ofiar wśród ŚJ w oOświęcimiu. Na zdjęciu rzeczywiście jest rzecznik i autorka ksiązki. Taki pokaz miał miejsce w Centrum Kultury Źydowskiej w Krakowie 21. 01. 2004. Przeprowadzono wtedy też wywiad z ofiarami, które przeżyły to piekło.
To spotkanie nie ma nic wspólnego z rzeczywiście niepokojącym OSCE. Na temat ewentualnej dalszej obecności TS w NGO zadałem pytanie samemu rzecznikowi Hoefflowi, ale gość się chyba już zeźlił i nie odpisuje.

Pozdrawiam

#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-26, godz. 16:39

wnikliwy25 zamieściłem to zdjęcie nie dlatego że pochodzi z konferencji tylko dlatego, że przedstawia pana Hoszowskiego. A co do pochodzenia zdjęcia masz rację.

I małe sprostowanie wnikliwy25. WTS nie należało do NGO tylko jest NGO (organizacja pozarządowa) ;) i zapisało się do DPI przy ONZ.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 wnikliwy25

wnikliwy25

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2007-02-26, godz. 16:50

Ledwie zacząłem pisać, a już widzę, że mam do czynienia z czepialstwem. Nie potrzeba żadnego sprostowania, ponieważ średnia znajomość języka wystarcza, aby zrozumieć, że i Twoje i moje określenie jest poprawne. Natomiast chyba nie chodzi o zdjęcie p. Hoszowskiego, tylko przy jakiej okazji zostało zrobione?

#37 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-26, godz. 17:47

Ledwie zacząłem pisać, a już widzę, że mam do czynienia z czepialstwem. Nie potrzeba żadnego sprostowania, ponieważ średnia znajomość języka wystarcza, aby zrozumieć, że i Twoje i moje określenie jest poprawne.

Niezgodzę się. To są dwa zupełnie inne znaczenia i nie ma to nic wspólnego z czepialstwem, chyba że po prostu nie chcesz by odpowiadać na Twoje posty ;)

Natomiast chyba nie chodzi o zdjęcie p. Hoszowskiego, tylko przy jakiej okazji zostało zrobione?

Nie rozumiem.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#38 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-10, godz. 19:44

Ledwie zacząłem pisać, a już widzę, że mam do czynienia z czepialstwem. Nie potrzeba żadnego sprostowania, ponieważ średnia znajomość języka wystarcza, aby zrozumieć, że i Twoje i moje określenie jest poprawne. Natomiast chyba nie chodzi o zdjęcie p. Hoszowskiego, tylko przy jakiej okazji zostało zrobione?


Wnikliwy25
nie ty jeden dostałeś sprostowanie swojej wypowiedzi. Ale ciesz się Paweł to zrobił w sposób delikatny, nie tak jak to się niektórym dostało od śJ na tym forum, wręcz z oskarżeniem że nie wiedzą o czym piszą bo mylą terminy.
Czesiek

#39 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-09-30, godz. 17:50

Obecnie w Warszawie odbywa się kolejne tego rodzaju spotkanie przeglądowe OBWE. Rozpoczęło się ono 24 września i potrwa do 5 października br.

Także i na tej konferencji są obecni przedstawiciele związku wyznaniowego świadków Jehowy. Omawiano między innymi temat sprzeciwu sumienia wobec odbywania służby wojskowej w krajach OBWE. Przedstawiono również sytuację świadków Jehowy w Rosji.

--
szczegóły:
strona konferencji
New documents WT / OSCE
.jb

#40 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-10-03, godz. 19:57

Mam pytanie: Czy jest jakaś wzmianka w jakim celu przedstawiciele WTS uczestniczyli na tej konferencji?


może chodzi o zapobieżenie ogłoszenia przez uczestników "pokój i bezpieczeństwo"
może mają plan jak sabotować starania w wydaniu takiego oświadczenia lub chęć ogłoszenia takiego faktu jako pierwsi, by zaprzestać już głoszenia. W myśl wcześniejszych proroctw. pozwoliło by to (w sposób możliwy do zaakceptowania przez głosicieli ) odstąpienie od przymusu głoszenia i ewolucję doktryny w bezpiecznym dla WST KIERUNKU :excl: :excl: :blink: :wacko: :rolleyes:

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2007-10-03, godz. 19:58





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych