Skocz do zawartości


Zdjęcie

TEST MORALNOŚCI


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 10:38

Test moralności

Przeczytaj uważnie i dokonaj wyboru.

Pytanie 1 Gdybyś znał kobietę, która ma już ośmioro dzieci, z czego dwoje jest głuchych, dwoje jest ślepych a jedno upośledzone umysłowo, przy czym owa kobieta jest chora na syfilis, to czy zalecałbyś aborcje, gdyby się okazało, że jest w ciąży?

Zanim przeczytasz odpowiedz na końcu, odpowiedz tez na drugie pytanie.

Pytanie 2 Masz wybrać przywódce dla całego świata. Jest trzech kandydatów:
Kandydat A: konsultuje się z astrologiem, ma powiązania ze skorumpowanymi politykami, ma dwie kochanki, nałogowo pali i wypija 8 do 10 martini dziennie.
Kandydat B: Został wyrzucony ze stanowiska dwukrotnie, śpi do południa, używał opium w szkole i wypija ćwiartkę whiskey każdego wieczora.
Kandydat C: Odznaczony bohater wojenny, Wegetarianin, nie pali, czasem pije piwo, jest monogamista. który z kandydatów byłby twoim ideałem ? Najpierw wybierz, potem zobacz odpowiedzi (na samym dole).

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Kandydat A to Franklin D. Roosevelt
Kandydat B to Winston Churchill
Kandydat C to Adolf Hitler

A przy okazji... jeśli odpowiedziałeś "tak" na pierwsze pytanie, to właśnie zabiłeś Beethovena.




















I jak wypadł test?? :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-09, godz. 10:44

Wybrałem Hitlera :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-09, godz. 10:51

Stare ale dobre ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-09, godz. 11:04

Winston Churchill ;) ale Beethoven kaput ;-(

ps. a propos Beethovena- polecam najnowszy film Hollandowej "Kopia Mistrza"

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-12-09, godz. 11:13

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-09, godz. 11:26

znałem tę pierwszą część o Bethowenie, więc podejrzewałem jakiś podstęp w drugim pytaniu.

od razu skreśliłem wegeterianina, bo to mi się wydało podejrzane (zwłaszcza że nie wymieniono praktycznie żadnych wad), a już serwowanie informacji że monogamista uznałem za manipulację. Zakładałem że tych dwóch pierwszych też pewnie nie było poligamistami. Pomyślałem sobie że ten "monogamista" też pewnie był cudzołożnikiem, bo gdyby był lepszy od posiadacza dwóch kochanek, to autor pytań zapewne by to jakoś zaznaczył np. napisałby "monogamista, zawsze wierny swojej żonie"

wahałem się między A i B, obstawiłem B, bo kontakty z diabłem uznałem za niewskazane, a poza tym mniejsza ilość wypijanego alkoholu chyba predysponuje do podejmowania mądrzejszych decyzji

#6 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-12-09, godz. 11:44

Dobre, znałem to już kilkanaście lat temu, tę część o Beethovenie, ale o Hitlerze to wiedziałem o jego upodobaniach jeszcze od szkoły podstawowej, gdzie brałem udział w olimpiadzie historycznej, co do Rosevelta to się domyśliłem, że to chodziło o niego, no Whiskey dobrze go konserwowały.

Lecz jestem przeciwko jakiejkolwiek apbrcji, więc nie zakreśliłem żadnej odpowiedzi.

#7 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 12:01

Dobre, znałem to już kilkanaście lat temu, tę część o Beethovenie, ale o Hitlerze to wiedziałem o jego upodobaniach jeszcze od szkoły podstawowej, gdzie brałem udział w olimpiadzie historycznej, co do Rosevelta to się domyśliłem, że to chodziło o niego, no Whiskey dobrze go konserwowały.


Ale Roosevelt pił Martini. To Churchill konserwował się whisky.
[db]

#8 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-12-09, godz. 12:10

No tak masz rację - zapędziłem się, chodziło oczywiście o Churhilla. :)

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2006-12-09, godz. 12:12


#9 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 20:07

No tak masz rację - zapędziłem się, chodziło oczywiście o Churhilla. :)


I o whisky a nie whiskey :P (aczkolwiek to moje podejrzenie)
[db]

#10 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-12-09, godz. 22:13

Znałam część drugą, oczywiście za pierwszym razem wybrałam Hitlera ;) (sama nie jadam mięsa). To,że monogamista akurat mało ważne ;)

A co do pierwszego, cóż, nie wiem... Bardziej zabiłam niż nie zabiłam :D (ciekawe, jakby to tłumaczyć przed sądem :lol: )
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 08:10

O Beethovenie wiedziałem, bo raczej znane, natomiast co nieco słyszałem o Hitlerze i nie dałem się złapać na "najatrakcyjniejszego" kandydata, a pozostałych dwóch jest także nieatrakcyjnych i gdyby nie Hitler, to niewiele wnieśliby do historii. A tak są bochaterami, bo pokonali ze Stalinem "bestię", lecz nie umieli powstrzymać innej "bestii".
Czesiek

#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-12-10, godz. 12:20

A moze ktos z wierzacych zacytowalby :

Ps 146:3 BT "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia."

:)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-10, godz. 12:43

ROTFL, podsumowanie godne działu "Humor" ;)

A mówiąc bardziej poważnie, zauważ, HC, że wnioski, jakie można wyciągnąć z ankiety są że tak powiem, zgodne z teokracją... Np. nie warto "na sposób ludzki" kombinować przy aborcji, bo okazuje się że dokonany wybór był w sposób oczywisty błędny.

Wybór "władcy świata" także dowodzi, że poleganie na informacjach z mediów może prowadzić do błednego wyboru. Przecież najbardziej "świątobliwą" opinię ankieta przypisywała kanclerzowi III Rzeszy.

A więc, patrząc z innego punktu widzenia, można i w tej "bezbożnej" ankiecie dopatrzeć się czegoś budującego, i to budującego nawet dla świadków Jehowy.

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-10, godz. 13:47

A moze ktos z wierzacych zacytowalby :

Ps 146:3 BT "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia."

:)


ale Ty jesteś bez sensu gościu, nawet w dziale humoru musisz cytowac Pismo Sw. ! czy czasem nie naduzywasz świetego tekstu!

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-12-10, godz. 13:47

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 16:41

A moze ktos z wierzacych zacytowalby :

Ps 146:3 BT "Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia."

:)



ale Ty jesteś bez sensu gościu, nawet w dziale humoru musisz cytowac Pismo Sw. ! czy czasem nie naduzywasz świetego tekstu!


Może Homme Curieux chciałby abyśmy się z niego naśmiewli, dlatego pisze w tym dziale. A wtedy mógłby krzyczeć, że prześladujemy biedaka.
Tylko jak czytam takie wypowiedzi jak ta Homme Curieux, to jakoś chce mi się płakać, a nie śmiać.
Czesiek

#16 wyspa

wyspa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 241 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 22:40

Do pytań podeszłam nie zachowując należytej ostrożności i zapominając , że znajduję się w dziale
humor...
Odp. 1. Zamordowałam największego kompozytora w historii !
Odp. 2. Wybrałam Hitlera!

Obiecuję, że już więcej nie będę brała udziału w wyborach...
Wiem, wiem... nawet nie próbujcie tak myśleć! To nie ja wybrałam Wielkiego Edukatora! ;)
Przysięgam, że nie miałam z tym nic wspólnego! :)

#17 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-08-07, godz. 11:21

Chciałem wszystkich uspokoić, nikt z was nie zabił Beethovena. Nie był on dziewiątym dzieckiem lecz najstarszym (naprawdę drugim, lecz pierwsze zmarło wkrótce po urodzeniu i nic nie wiadomo by miało byc ono ślepe, głuche czy upośledzone umysłowo). Matka nie cierpiała na syfilis lecz na gruźlicę (całkiem powszechna choroba w owych czasach). Powiastka nie ma zatem nic wspólnego z rzeczywistością.

No chyba że nie chodziło o kompozytora tylko psa z filmu dla dzieci :D

(podaje za ksiązką R. Dawkinsa "Bóg urojony")

#18 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-13, godz. 17:41

tira rira, po pierwsze nie zabiłam tylko nie dopuściłam do dalszej produkcji :P po drugie wybrałam Roosevelt'a :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#19 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-08-14, godz. 09:22

Problemem natomiast jest to, że wielcy tego świata kwalifikowaliby sie do leczenia. Kiedys był tki program cykliczny na Discovery - Churchill, Roosevelt, Kennedy mieli zaburzenia osobowosci spowodowane zmianami w mózgu albo przez leki, albo przez narkotyki (Churchill), albo wskutek niedotlenienia (Roosevelt).
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#20 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-08-14, godz. 10:10

U mnie Beethoven żyje, ale Hitler rządzi ;)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych