Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kłamstwo na stronie www w temacie imienia Bożego


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2006-12-28, godz. 21:27

Na stronie http://jhwh-biblioteka.blog.onet.pl/ autor w ramce umieścił fotokopię z książki Świadków Jehowy "Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata", ze stron 410-411 i zatytułował: "Imię Boże w Nowym Testamencie". Otóż prawda jest taka, że są to fotokopie ze Starego Testamentu wg greckiej Septuaginty, co sama Strażnica stwierdza na stronie 409.


Dodam tak na marginesie, że autor bez mojej zgody umieścił fragment mojego artykułu http://www.watchtowe...iszbin/JHWH.htm na swojej stronie. Każdy uważny czytelnik zauważy, że w miejscach w tekście gdzie są spółgłoski hebrajskie widzimy polskie znaki.

#2 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-28, godz. 21:51

Nie wiem, czy od razu kłamstwo, czy po prostu pomyłka.

Użytkownik haael edytował ten post 2006-12-28, godz. 21:53


#3 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2006-12-28, godz. 21:58

Nie wiem, czy od razu kłamstwo, czy po prostu pomyłka.

hi fi: Temat w ramce jest jasny. "Imię Boże w Nowym Testamencie". Musiał więc czytać poprzednią stronę w "Chrześcijańskich Pismach...". Bo skąd by wiedział, że chodzi o NT?

#4 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-29, godz. 07:10

Nie wiem, czy od razu kłamstwo, czy po prostu pomyłka.

hi fi: Temat w ramce jest jasny. "Imię Boże w Nowym Testamencie". Musiał więc czytać poprzednią stronę w "Chrześcijańskich Pismach...". Bo skąd by wiedział, że chodzi o NT?

Hi fi
Wystarczy, że przeczytał tytuł i obejrzał ilustracje. Czy od razu musiał czytać całość? Może nie świadome kłamstwo, ale nierzetelność autora stronki prowadząca do zafałszowania prawdy.
Czesiek

#5 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2006-12-29, godz. 21:36

Wystarczy, że przeczytał tytuł i obejrzał ilustracje. Czy od razu musiał czytać całość? Może nie świadome kłamstwo, ale nierzetelność autora stronki prowadząca do zafałszowania prawdy.


hi fi: Jaki tytuł? W "Chrześcijańskich Pismach..." właśnie w tytule na stronie 408 piszą o 12 fragmentach LXX. a na stronach następnych mamy te 12 kopii z LXX. Nie wierzę, że mu się to zdarzyło tak przypadkowo.
Kiedyś jeden ze starszych zboru w rozmowie z zainteresowanymi powiedział, że te fragmenty w "Chrześcijańskich Pismach..." to... Nowy Testament. To starszy zboru nie wiedział też, co tam jest napisane? Kiedy został zdemaskowany, przepraszał, że się pomylił, ale dopiero wtedy kiedy mu to zostało wykazane. A tak siedział cicho.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2006-12-30, godz. 09:04


#6 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-12-29, godz. 21:48

Piotrze masz absolutną rację. To oczywiście jest Septuaginta. Też to zauważyłem i prawdę mówiąc miałem o tym napisać.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#7 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2006-12-31, godz. 09:19

Na stronie http://jhwh-biblioteka.blog.onet.pl/ autor w ramce umieścił fotokopię z książki Świadków Jehowy "Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata", ze stron 410-411 i zatytułował: "Imię Boże w Nowym Testamencie". Otóż prawda jest taka, że są to fotokopie ze Starego Testamentu wg greckiej Septuaginty, co sama Strażnica stwierdza na stronie 409.
Dodam tak na marginesie, że autor bez mojej zgody umieścił fragment mojego artykułu http://www.watchtowe...iszbin/JHWH.htm na swojej stronie. Każdy uważny czytelnik zauważy, że w miejscach w tekście gdzie są spółgłoski hebrajskie widzimy polskie znaki.


hi fi: Temat zakończony. Błędy zostały na stronie usunięte.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych