Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dusze z Obj 6:9-11


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#61 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-03-20, godz. 21:47

wierze na slowo choc nie przychodzi mi to latwo

pozory nieraz mylą
Cytat

Cytat(gambit @ 2009-03-17 20:29)
Mogę się zgodzić, że były na ziemi dwa rodzaje ołtarza, które służyły dwom celom.
Tak tylko że na jednym składane były zarówno ofiary za grzech jak tez i dziękczynne dobrowolne.

i co z tego?

To że argument ze w niebie nie ma prawa być ołtarza ofiarniczego

Cytat(gambit @ 2009-03-13 12:15)
Ja zauważam, że ołtarz był potrzebny na ziemi, ze względu na potrzebę przebłagania za grzechy, grzesznych ludzi. Skoro jakiekolwiek istoty znalazły się w niebie, to musiały się tam znaleźć jako oczyszczone. Z tego względu komu ma służyć ołtarz w niebie ?
-- gambit

okazuje się niezbyt adekwatny albowiem ten sam ołtarz służył do ofiar dobrowolnych i dziękczynnych.

odpowiedz na postawione pytanie

domagasz sie odpowiedzi na pytania które zadajesz a sam pomimo że sam unikasz odpowiedzi chociaz parokrotnie prosiłem Cię abyś rozwinął to co zrozumiałem z twojej wypowiedzi

Sugerujesz że Jezus wszedł do samego siebie do swojego wnętrza (Hebr 9:24) i został sługą swojego ciała (Hebr 8:1-2). Ciekawa koncepcja.

mimo to odpowiem w takiej formie już nie

#62 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-21, godz. 13:23

Cytat
i co z tego?

To że argument ze w niebie nie ma prawa być ołtarza ofiarniczego



nie wiem co masz dokladnie na mysli

przypuszczam jednak ze podany werset ma byc argumentem na obecnosc oltarza w niebie

postawilem tobie pytanie czy ten rytual trzeba sprawowac czy nie?

odpowiedzi brak

przypuscmy jednak ze jest tam oltarz

pytanie
kto kogo ofiaruje?


Cytat
odpowiedz na postawione pytanie
domagasz sie odpowiedzi na pytania które zadajesz a sam pomimo że sam unikasz odpowiedzi chociaz parokrotnie prosiłem Cię abyś rozwinął to co zrozumiałem z twojej wypowiedzi


wczesniej prosilem abys przypomial cytat lub podal jeszcze raz pytanie
ale niech bedzie

chodzi prawdopodobnie o ten post

Cytat(pawel77 @ 2009-03-15 09:24)
znalazles i napewno czytales


J 2:19 BT "Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo."
(20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? (21) On zaś mówił o świątyni swego ciała


Sugerujesz że Jezus wszedł do samego siebie do swojego wnętrza (Hebr 9:24) i został sługą swojego ciała (Hebr 8:1-2). Ciekawa koncepcja.



Hbr 9:24 Br „Chrystus wszedł bowiem nie do świątyni zbudowanej rękami ludzkimi, będącej jedynie [słabym] odbiciem świątyni prawdziwej; wszedł do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami u Boga,”


Hbr 8:1-2 Br „To, co teraz mówimy, sprowadza się ostatecznie do następującej prawdy: Mamy takiego arcykapłana, który zasiadł po prawej stronie Majestatu [Boga] w niebie:(2) Jest On sługą w świątyni i w przybytku prawdziwym, zbudowanym przez Pana, a nie przez człowieka.”


moja odpowiedz na te dwa wersety

Za 6:12-13 BT „Powiedz mu tak: Tak mówi Pan Zastępów: Przyjdzie mąż, a imię jego Odrośl. Na miejscu swoim wyrośnie i zbuduje świątynię Pańską.(13) On zbuduje świątynię Pańską i będzie nosił odznaki majestatu. Jako panujący zasiądzie na tronie swoim. A kapłan również zasiądzie na swoim tronie. Zgoda i jednomyślność połączy obydwóch.”





kim jest ta Odrosl nie trzeba tlumaczyc?


1Kor 3:8-11 Br „Ten, który sieje, i ten, który podlewa, stanowią jedno; każdy według własnego trudu otrzyma należną mu zapłatę.(9) My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga, wy zaś - uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą.(10) Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje.(11) Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus.”


tu jest mowa o fundamencie i budowli


Ef 2:19-22 Br „Zatem wy również [ongiś poganie] nie jesteście już cudzoziemcami i przychodniami z daleka lecz współobywatelami świętych i domownikami Boga.(20) [Wy również] jesteście budowlą wzniesioną na fundamencie, który tworzą apostołowie i prorocy, wsparci o ten kamień węgielny, którym jest sam Jezus Chrystus.(21) To dzięki Niemu cała budowla zespolona wznosi się coraz bardziej ku górze jako wspaniała świątynia w Panu.(22) Stanowiąc jedność z Nim, wy również razem z innymi jesteście częścią budowli mającej stać się domem, w którym zamieszka przez Ducha swojego sam Bóg.”


Ef 4:11-16 Bw „I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami,(12) aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego,(13) aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,(14) abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu,(15) lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa,(16) z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości.”



teraz jest jasne?

wszedl do swiatyni duchowej i stal sie jej slugą



wszedl do swiatyni z ludu swietego i stal sie jej sluga umarl za nia


a teraz prosze abys odpowiedzial mi w podobny sposob na moje pytanie
pozdrawiam
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#63 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 18:33

postawilem tobie pytanie czy ten rytual trzeba sprawowac czy nie?

odpowiedzi brak

mogłeś jej nie zauważyć zdarza sie

mimo to odpowiem w takiej formie już nie


przypuscmy jednak ze jest tam oltarz

pytanie
kto kogo ofiaruje?

jak już pisałem nie zagłębiałem się w tym temacie tak też w tej chwili ci nie odpowiem precyzyjnie przykładowo w Rz 12:1 podane jest abyśmy sami siebie ofiarowali może to jest odpowiedź na razie nie wiem.

Przymnijmy że ołtarz znajdował się na ziemi . Wtedy wydarzenia opisane w 6 rozdziale należy umieścić w okresie do 70r i zrezygnować z prób innych interpretacji. Jeżeli wydarzenia w jakiś sposób wybiegają poza czas w którym zburzona została świątynia należałoby wskazać gdzie ten ołtarz się znajduje.


teraz jest jasne?

wszedl do swiatyni duchowej i stal sie jej slugą



wszedl do swiatyni z ludu swietego i stal sie jej sluga umarl za nia


w niebie. Chrystus jest w niebie.

modlitwy swietych ida do Ojca przez oltarz czyli chrystusa. czy moze byc taka precyzja?

czyli zgodnie z ta precyzją Chrystus wszedł do świątyni w którym jednocześnie jest ołtarzem a stał się sługą samego siebie. Przykro ale nadal tego nie pojmuję

#64 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-21, godz. 21:12

witam

mogłeś jej nie zauważyć zdarza sie
Cytat
mimo to odpowiem w takiej formie już nie



nie wiedzialem ze to odpowiedz

jesli nie w takiej to w jakiej?


jak już pisałem nie zagłębiałem się w tym temacie tak też w tej chwili ci nie odpowiem precyzyjnie przykładowo w Rz 12:1 podane jest abyśmy sami siebie ofiarowali może to jest odpowiedź na razie nie wiem.

Przymnijmy że ołtarz znajdował się na ziemi . Wtedy wydarzenia opisane w 6 rozdziale należy umieścić w okresie do 70r i zrezygnować z prób innych interpretacji. Jeżeli wydarzenia w jakiś sposób wybiegają poza czas w którym zburzona została świątynia należałoby wskazać gdzie ten ołtarz się znajduje.



swiatynia jako budowla istniala do ok. 70 roku
ale jej znaczenie stracilo swa waznosc na golgocie
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#65 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 21:19

swiatynia jako budowla istniala do ok. 70 roku
ale jej znaczenie stracilo swa waznosc na golgocie

Toż pisałem że świątynia stała do 70r pytanie było gdzie znajduje się ołtarz skoro nie w świątyni?

#66 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-03-21, godz. 21:54

Jednakże tym razem chcę przytoczyć komentarze ŚJ, zamieszczone w książce ,,Wspaniały Finał Objawienia" (str.100-4).

Ap 6:9 NS Jak to? Ołtarz ofiarny w niebie? Tak jest ! Wcześniej jednak opisał Jehowę zasiadającego na tronie, a także otaczających Go cherubów, morze szklane, lampy oraz 24 starszych palących kadzidło -- (...) Czy wobec tego miałby nas dziwić widok symbolicznego ołtarza ofiarnego w niebie? (2 Moj.40:29)


Tyle z oficjalnej interpretacji ŚJ. Niech więc nam zacytowany fragment posłuży do wyrażania zastrzeżeń, pytań czy innej argumentacji. Chociaż z powyższa interpretacja jest mi najbliższa, to nie znaczy, że wszystko mi się zgadza.
-- gambit

zgadzasz się z tym że ołtarz jest w niebie czy akurat w tym miejscu nie

#67 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-21, godz. 22:46

wybacz ale musialem przerwac w trakcie pisania wczesniejszego posta

czyli zgodnie z ta precyzją Chrystus wszedł do świątyni w którym jednocześnie jest ołtarzem a stał się sługą samego siebie. Przykro ale nadal tego nie pojmuję


dlatego napisalem ze powinienes zapoznac sie ze starym testamentem



Cytat(pawel77 @ 2009-03-21 22:12)
swiatynia jako budowla istniala do ok. 70 roku
ale jej znaczenie stracilo swa waznosc na golgocie

Toż pisałem że świątynia stała do 70r pytanie było gdzie znajduje się ołtarz skoro nie w świątyni?




toz moze i pisales

odpowiem na twoje pytanie jak odpowiesz na moje inaczej nie widze sensu tej dyskusji


ponawiam pytanie

Cytat
mogłeś jej nie zauważyć zdarza sie
Cytat
mimo to odpowiem w takiej formie już nie



nie wiedzialem ze to odpowiedz

jesli nie w takiej to w jakiej?


UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#68 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-03-21, godz. 23:28

Chrystus jest w niebie.
modlitwy swietych ida do Ojca przez oltarz czyli chrystusa. czy moze byc taka precyzja?

Według KKK, na to wygląda.

1383 Ołtarz, wokół którego Kościół gromadzi się podczas sprawowania Eucharystii, reprezentuje dwa aspekty tego samego misterium, którymi są ołtarz ofiary i stół Pana. Co więcej, ołtarz chrześcijański jest symbolem samego Chrystusa, obecnego w zgromadzeniu swoich wiernych, ..."

Dodam do Twych podanych fragmentów dodatkowe potwierdzenie, że:
1Kor 3:16 NS Czy nie wiecie, że jesteście świątynią Bożą i że mieszka w was duch Boży?” J 2:21 NS „Ale on mówił o świątyni swego ciała.”
Z tego wynika, że Jezus i namaszczeni (144000) tworzą duchową świątynię. Jezus jest już w niebie.

zgadzasz się z tym że ołtarz jest w niebie czy akurat w tym miejscu nie?

Pawel77 sugeruje, że ołtarzem jest Jezus w niebie. Podobnie Katechizm Katolicki. Ś.J w cytowanej książce też widzą jakiś ołtarz symboliczny, raczej na utracie życia, śmiercią męczeńską. I tu mam na razie dylemat, co lub kto jest tym ołtarzem w niebie? A może w ogóle go nie ma? Czy tym ołtarzem Jezus? Nie wiem. A jakie odnośniki Biblijne to potwierdzają? Nie chcę na oślep przytakiwać, dopóki nie dostrzegę jakichś argumentów. Może ktoś pomoże? Będę dociekał.
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2009-03-21, godz. 23:34

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#69 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2009-03-22, godz. 17:14

Ap 6,9-11 bt A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. I głosem donośnym tak zawołały: "Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?" I dano każdemu z nich białą szatę i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici.

Co to są "dusze pod ołtarzem"? Wielu uważa ten werset jako dowód na nieśmiertelność duszy. Lecz Biblia udowadnia, że dusza w swej naturze jest śmiertelna, i że cały ten opis jest symboliczny.
Ap.Jan był "w zachwyceniu ducha" ("doznałem zachwycenia" - BT Ap.4,2) podczas otwierania wszystkich Siedmiu Pieczęci. Wydarzenia te widział ap.Jan "w duchu" to nie była rzeczywistość! One miały się stać "potem" (Ap.4,1).
Co ap.Jan widział? Miał on "wizję" księgi lub zwoju, który był otwierany przez Jezusa (Ap.5,5). Podczas otwierania każdej pieczęci, ap.Jan zobaczył na niebie to, co w przyszłości miało się dziać na ziemi.
Kiedy nastąpiło otwarcie przez Chrystusa Piątej Pieczeci, ap.Jan "zobaczył przed ołtarzem dusze tych, którzy byli pobici dla Słowa Bożego". Biblijną interpretacją Siedmiu Pieczęci możemy znaleźć m.in. w Ewangelii Mateusza. Piąta Pieczęć symbolizuje wszystkie prześladowania (Mt.24,9-13).
Święci doznali wielkiego prześladowania, tutaj ukazanego w symbolu, w czasie Wieków Średnich. Gdy "zostali pobici" powiedziano im "aby odpoczywali jeszcze mały czas, aż się dopełni poczet współsług ich i braci ich, którzy mają być pobici, jak i oni" (w.11).
Krzyk dusz "pomścij naszą krew", jest analogią do krwi Abla, która "krzyczała do Boga z ziemi" (1Mjż.4,10). Krew nie mówi! Ten fragment przedstawia oczywiście nie literalne ale symboliczne znaczenie.
"Dusze pod ołtarzem" to tylko symboliczny obraz męczeństwa świętych. Tak jak krew ofiar zwierzęcych Starego Testamentu była wylewana pod ołtarz (3Mjż.4,7), tak i tych świętych zobaczył ap.Jan pod ołtarzem. Tak jak modlitwy świętych są porównane do wonnego kadzidła na niebieskim ołtarzu (Ap.5,8; 8,3), tak i w symbolicznej wizji, modlitwy tych męczenników idą do Bożego Ołtarza.
Ci święci, którzy umarli w Chrystusie, nie przebywają w niebie, na ziemi, w czyśćcu, lub w jakimkolwiek innym miejscu. Oni "śpią" w grobach, oczekując na zmartwychwstanie przy drugim przyjściu Chrystusa (1Tes.4,15-17).
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#70 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-03-22, godz. 22:27

dlatego napisalem ze powinienes zapoznac sie ze starym testamentem

Wierz mi staram się również z nim zapoznać. A z tego co udało mi się dowiedzieć na temat przybytku i ołtarzy się w niej znajdujących. Za nic nie mogę pojąć takiego obrazu jaki wyłania się z twoich odpowiedzi. Dlatego nie trzymaj mnie w niepewności i napisz to bardziej zrozumiale


Pawel77 sugeruje, że ołtarzem jest Jezus w niebie.

Z tego co rozumie to właśnie nie. Twierdzi że ołtarz kadzielny z obj 8:3 jest w niebie i jest to Jezus, natomiast ten z Obj 6:9 ofiarniczy znajduje się na ziemi tylko nie chce napisać gdzie się on znajduje skoro nie jest to ołtarz z świątyni która została zburzona w 70r

#71 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-24, godz. 09:53

Cytat(pawel77 @ 2009-03-21 23:46)
dlatego napisalem ze powinienes zapoznac sie ze starym testamentem
Wierz mi staram się również z nim zapoznać. A z tego co udało mi się dowiedzieć na temat przybytku i ołtarzy się w niej znajdujących. Za nic nie mogę pojąć takiego obrazu jaki wyłania się z twoich odpowiedzi. Dlatego nie trzymaj mnie w niepewności i napisz to bardziej zrozumiale



tzn jakieg(obrazu) ze Chrystus wypelnil zakon cieniowy zakonczyl system ofiarniczy zwiazany z oltarzem ofiarami i swietami?

to caly czas staralem sie tobie pokazac


Cytat(gambit @ 2009-03-22 00:28)
Pawel77 sugeruje, że ołtarzem jest Jezus w niebie.
Z tego co rozumie to właśnie nie. Twierdzi że ołtarz kadzielny z obj 8:3 jest w niebie i jest to Jezus, natomiast ten z Obj 6:9 ofiarniczy znajduje się na ziemi tylko nie chce napisać gdzie się on znajduje skoro nie jest to ołtarz z świątyni która została zburzona w 70r



dokladnie jak napisales
rozdzial 8 mowi o Jezusie i modlitwach swietych oczywiscie w symbolu

rozdzial 6 mowi natomiast o golgocie
nasz oltarz to golgota tam Jezus zgladzil grzechy i za kazdym razem kiedy grzeszysz wyznajesz i prosisz o przebaczenie, ofiara ktora zostala zlozona na golgocie uwalnia ciebie z grzechu
to nie znaczy ze masz na golgocie cos dzis skladac.

"Dusze pod ołtarzem" to tylko symboliczny obraz męczeństwa świętych. Tak jak krew ofiar zwierzęcych Starego Testamentu była wylewana pod ołtarz (3Mjż.4,7), tak i tych świętych zobaczył ap.Jan pod ołtarzem. Tak jak modlitwy świętych są porównane do wonnego kadzidła na niebieskim ołtarzu (Ap.5,8; 8,3), tak i w symbolicznej wizji, modlitwy tych męczenników idą do Bożego Ołtarza.


czy do Boga?


I wzniósł się dym kadzidła, jakby modlitwy świętych, z rąk anioła do Boga.

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#72 KBM

KBM

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 190 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:warmińsko-mazurskie

Napisano 2009-03-26, godz. 21:22

czy do Boga?

Oczywiście że modlitwy są kierowane do Boga, a analizując werset Ap.8,3 gdzie padają słowa "na złoty Ołtarz, który jest przed Tronem" - wskazują, że modlitwy świętych są ofiarą składaną Bogu, gdyż Ołtarz związany jest ze składaniem jakiejś ofiary.
Ale tak jak ofiary na Ołtarzu składane były Bogu, tak i modlitwy świętych kierowane są do Boga.
Świadkowie Jehowy - niewolnicy niewolnika
Blog ukazujący błędy w naukach organizacji ŚJ
www.chrzescijanin5.blog.onet.pl

#73 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-26, godz. 23:40

Oczywiście że modlitwy są kierowane do Boga, a analizując werset Ap.8,3 gdzie padają słowa "na złoty Ołtarz, który jest przed Tronem" - wskazują, że modlitwy świętych są ofiarą składaną Bogu, gdyż Ołtarz związany jest ze składaniem jakiejś ofiary.
Ale tak jak ofiary na Ołtarzu składane były Bogu, tak i modlitwy świętych kierowane są do Boga.


zgadzam sie :)

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2009-03-26, godz. 23:41

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#74 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-03-26, godz. 23:57

Wracam jednak do głównego zagadnienia, autora tego tematu.

W Obj 6:9-11 czytamy:
A gdy otworzył piątą pieczęć, ujrzałem pod ołtarzem dusze pozabijanych z powodu Bożego słowa i z powodu działalności świadczenia, którą im powierzono.

Skoro wierzący w nieśmiertelną duszę posługują się tą wizją apostoła Jana, jako dowód na poparcie tej tezy, to posłużę się najpierw podobną wizją Daniela, i czy wówczas też to co widział trzeba uznać dosłownie?
Dn 7:13 Bw „I widziałem w widzeniach nocnych: Oto na obłokach niebieskich przyszedł ktoś, podobny do Syna Człowieczego; doszedł do Sędziwego i stawiono go przed nim.”
Proszę zauważyć, że Daniel nie widzi "Słowo" (Logosa), czy jak to niektórzy nazywają "drugą osobę Trójcy", lecz postać ludzką. Czy więc, że tak widział, to trzeba wyciągać wniosek, jakoby przed narodzeniem się z Marii był już wcześniej człowiekiem a nie duchem.

Mało tego zwróćmy na samą wypowiedź Jezusa.
J 6:62 BT „A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem?”
Czyżby Jezus nie potwierdzał wypowiedź proroka Daniela, że w poprzednim bycie był człowiekiem? Przecież nie mówi o sobie jako o Bogu, że wróci do nieba, to znaczy ,,gdzie był przedtem", tylko mówi o "Synu Człowieczym", że "był tam przedtem". Następnie.

J 3:13 Br „Nikt nigdy nie wstąpił do nieba oprócz Syna Człowieczego, który z nieba zstąpił.”
Czy i w tym oświadczeniu nie mieści się stwierdzenie, że z nieba zstąpił Syn Człowieczy? Każdy poważnie myślący i nie weźmie słów Daniela dosłownie, jako rzeczywiście istniejący stan osoby Syna Człowieczego w owym czasie, czyli ok. 500 l. przed narodzeniem się z Marii. Każdy się zgodzi, że było to widzenie przyszłościowe.

Podobnie jest więc z widzeniem Jana opisanym jako widział "dusze zabitych" (Ob 6:9). Z tą jedną różnicą, że to widzenie Jana miało charakter wsteczny. Jak już wcześniej było nadmieniane, że te dusze, to ludzie z ciała i krwi, bo tak wówczas mówiono a dziś mówi się zamienionym i utworzonym słowem - osoba.

Wówczas było tak:
A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego ....
Gdyby więc Jan żył w dzisiejszym czasie, to zapewne napisał by tak:
[color="#000080"] „A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza osoby zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa,

Czy potwierdzałoby to jakiś dualizm? No ale cóż, czas przewrócił (ale nie wszystkim) w głowach znaczenie słowa, dusza. Tak, jak na podobieństwo w ostatnich II wiekach, zmieniło się znaczeni słowa; parafianin. Przedtem parafianin znaczyło: <prostacki, zacofany, tępak, prowincjonalny, zaściankowy> itp. A dziś dumnie: <członek kościoła>. Może więc warto spoglądać, z perspektywy tamtych czasów i kierować się ich kryteriami a nie aby zwyczaje czasu nami manipulowały?
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#75 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2009-03-27, godz. 04:09

Wówczas było tak:
A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego ....
Gdyby więc Jan żył w dzisiejszym czasie, to zapewne napisał by tak:
„A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza osoby zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa,

Tak to bardzo ciekawa i disc trzeźwa ocena. Właśnie coś takiego sugerowałem już od dawna. Zwłaszcza gdy w literaturze SJ czytywałem, że Jan na pewno widział krew a nie osoby.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#76 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-29, godz. 09:25

witam

Jan napisal ze dano im biale szaty

moje pytanie czy byly to doslowne osoby czy jest to wizja i traktujecie je jako wirtualne :rolleyes:
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#77 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2009-03-29, godz. 13:31

Jan napisal ze dano im biale szaty
moje pytanie czy byly to doslowne osoby czy jest to wizja i traktujecie je jako wirtualne :rolleyes:

Oto definicja Słownika Języka Polskiego. Myślę, że nawet definicja nie jest w stanie wprowadzić na właściwe rozumienie. Pozostawia wiele interpretacji.

wirtualny1. «stworzony w ludzkim umyśle, ale prawdopodobnie istniejący w rzeczywistości lub mogący zaistnieć»

1) Ponieważ jedni mogą w słowie wirtualny dostrzegać pierwszą część zdania; stworzony w ludzkim umyśle jako abstrakcję, która w żadnym czasie nie ma miejsca bytu.
2) Natomiast z części; istniejący w rzeczywistości, mogą rozumować następująco: gambit przesyła swoje zdjęcie przez internet do pawel77 i przez oglądanie na monitorze widzisz wirtualnie, tego który w innym miejscu istnieje w rzeczywistości. I tak będą w przybliżeniu twierdzić zwolennicy nieśmiertelnej duszy w wizji Jana.
3) Trzecia możliwość to; istniejący [w przeszłości] lub mogący zaistnieć . W tym przypadku 'na rękę' jest dla wierzących w śmiertelność duszy.

Ja głosuje za tą trzecią możliwością: Istnieli - w chwili wizji Jana nie istnieją, ogląda ich jakby na ekranie - będą istnieć po zmartwychwstaniu. Tak więc, pomimo, że słowniki mają na celu usuwać wszelkie przeszkody nieporozumień, to mimo to, w tym przypadku nic nie wnosi. Chyba jedynie z biblioteki niebiańskiej. Każdy po swojemu; "albo go kijem, albo go pałą".
-- gambit

Użytkownik gambit edytował ten post 2009-03-29, godz. 13:36

Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#78 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-03-29, godz. 17:58

tzn jakieg(obrazu) ze Chrystus wypelnil zakon cieniowy zakonczyl system ofiarniczy zwiazany z oltarzem ofiarami i swietami?

to caly czas staralem sie tobie pokazac

dokladnie jak napisales
rozdzial 8 mowi o Jezusie i modlitwach swietych oczywiscie w symbolu

rozdzial 6 mowi natomiast o golgocie
nasz oltarz to golgota tam Jezus zgladzil grzechy i za kazdym razem kiedy grzeszysz wyznajesz i prosisz o przebaczenie, ofiara ktora zostala zlozona na golgocie uwalnia ciebie z grzechu
to nie znaczy ze masz na golgocie cos dzis skladac.

Dz.Ap. 24:17
17. Po wielu zaś latach przybyłem, aby narodowi memu przynieść jałmużny i złożyć ofiary,
(BW)
Miejsce te wskazuje na to że Paweł po wydarzeniu golgoty pewne ofiary składał a w liście do Rzymian jest nawoływanie do składania ofiary
Rzym. 12:1
1. Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.
(BW)

Użytkownik bene edytował ten post 2009-03-29, godz. 18:01


#79 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-30, godz. 08:56

Dz.Ap. 24:17
17. Po wielu zaś latach przybyłem, aby narodowi memu przynieść jałmużny i złożyć ofiary,
(BW)
Miejsce te wskazuje na to że Paweł po wydarzeniu golgoty pewne ofiary składał a w liście do Rzymian jest nawoływanie do składania ofiary
Rzym. 12:1
1. Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.



no to powodzenia

pamietaj oltarz buduje sie z nie osciosanego kamienia

Oto definicja Słownika Języka Polskiego. Myślę, że nawet definicja nie jest w stanie wprowadzić na właściwe rozumienie. Pozostawia wiele interpretacji.

wirtualny1. &laquo;stworzony w ludzkim umyśle, ale prawdopodobnie istniejący w rzeczywistości lub mogący zaistnieć&raquo;

1) Ponieważ jedni mogą w słowie wirtualny dostrzegać pierwszą część zdania; stworzony w ludzkim umyśle jako abstrakcję, która w żadnym czasie nie ma miejsca bytu.
2) Natomiast z części; istniejący w rzeczywistości, mogą rozumować następująco: gambit przesyła swoje zdjęcie przez internet do pawel77 i przez oglądanie na monitorze widzisz wirtualnie, tego który w innym miejscu istnieje w rzeczywistości. I tak będą w przybliżeniu twierdzić zwolennicy nieśmiertelnej duszy w wizji Jana.
3) Trzecia możliwość to; istniejący [w przeszłości] lub mogący zaistnieć . W tym przypadku 'na rękę' jest dla wierzących w śmiertelność duszy.

Ja głosuje za tą trzecią możliwością: Istnieli - w chwili wizji Jana nie istnieją, ogląda ich jakby na ekranie - będą istnieć po zmartwychwstaniu. Tak więc, pomimo, że słowniki mają na celu usuwać wszelkie przeszkody nieporozumień, to mimo to, w tym przypadku nic nie wnosi. Chyba jedynie z biblioteki niebiańskiej. Każdy po swojemu; "albo go kijem, albo go pałą".
-- gambit




witaj zle mnie zrozumiales mi chodzi bardziej o czas kiedy opisane wydarzenie ma miejsce

sorry jesli wprowadzilem ciebie w blad
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#80 bene

bene

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów

Napisano 2009-04-13, godz. 16:34

no to powodzenia

pamietaj oltarz buduje sie z nie osciosanego kamienia

Kto sie pomylił Paweł przy składaniu ofiar czy może autor listu do Rzymian pisząc zalecenie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych