Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mt 24:3


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-02, godz. 19:00

zarzuca nam sie że jesteśmy zbyt ciekawi dat ......................... Okazuje sie że ciekawość to rzecz ludzka i nie tylko odpowiadająca naszym czasom.

MT 24:3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?

Widzimy ze uczniowie Jezusa również ciekawi byli terminu "końca świata"Jezus nie zganił ich za tą ciekawość, nie podał im daty ale udzielił odpowiedzi tak aby ci którzy potrafią obserwować mogli odgadnąć że ten czas nadchodzi ..................


Mt 24:4 Na to Jezus im odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. 9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

Zapraszam serdecznie wszystkich naszych oponentów do udowodnienia że mylimy sie twierdząc że wszystkie te znaki jednocześnie i na skalę ogólnoświatową pojawiły sie i współistnieją dopiero od niedawna . A być może ktoś napisze jakiś optymistyczny scenariusz w którym wszystkie religie połączą sie dla wspólnego dobra w jedną wspólnotę i będą w jeden sposób reprezentowały ludzi przed Bogiem ? Może przeczytamy jakaś budującą historię o Muzułmanach którzy pójdą oddać pokłon Maryi ? A prawosławie podporządkuje sie Watykanowi który z kolei zgodzi sie w końcu na istnienie kilku milionów Bóstw sintoizmu ? A być może to ludzie za pomocą czarodziejskiej różdżki zmienią się i różnice rasowe i religijne nie będą im juz przeszkodą dla osiągnięcia na Ziemi Pokoju i Bezpieczeństwa ?






Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-01-02, godz. 19:11

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#2 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-02, godz. 19:14

Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec!

Wojny nie są znakiem końca. Oznacza to, że koniec będzie dopiero jak nie będzie wojen.

Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;

O kim tu mowa :)? Na szczęście nie oznacza to końca świata.

A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

Nawet, gdyby przyjąć, że to Świadkowie głoszą Ewangelię, to poziom penetracji Chin jest niewielki. Czyli głoszenie nie obejmuje całej Ziemi. Armagedonu nie będzie.

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-02, godz. 19:15

Przecież znaki te nie spełniają się tak, jakby chcieli ŚJ, przykładowo, pierwsza wojna światowa nie wybuchła w pażdzierniku, a inne znaki również są dość problematyczne.

Co więcej, cytowane wersety ostrzegają nas przed ludźmi, głoszącymi że Chrystus już przyszedł.

#4 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-02, godz. 19:22

Masz rację Stefanie, że uczniowie Chrystusa byli ciekawi czasów końca.
Na pewno też się nie pogodzą muzułmanie z innymi religiami.
Nam tylko pozostaje starać się nie poddawać duchowi pogardy do innych wyznań, nie żyć w przekonaniu że tylko oni mogą się od nas czegoś nauczyć i nie uważać wszystkiego co poza wyznaniem świadków za "zło skazane na zagładę".
Tolerancja dla drugiego człowieka, to dla wszystkich nas aktualna rada.
Osądy zostawiać Bogu, samemu a dbać o czystość swojego sumienia.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-02, godz. 19:32

O ile mi wiadomo w historii już dawno występowało to co piszesz HC i nadal występuje :)

5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą.
To już było od czasów zaraz po śmierci Jezusa m.in. podczas zburzenia świątyni w 70r. I było jeszcze wielu innych.

6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec!
Tego chyba nie trzeba tłumaczyć że wojny zawsze były... B)

7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.
Mam wymieniać datami setki już lat temu i zaraz po Chrystusie?

9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia.
O ile pamiętam chyba tylko Jan dożył z 12(11+1) naturalnej śmierci a nie wspomne o innych uczniach i następnych wiekach...

10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić.
Mało tego było przez te setki lat?

11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;
O tych już było nawet słychać na kanwach NT ;)

12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu.
A to kiedyś było lepiej niż mamy teraz? Chyba ktoś stroi sobie żarty...

14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
Niech zgadne dopiero od czasów Russella ewangelia zaczęła być głoszona? :D


homme_curieux liczyłem na coś bardziej przemyślanego, ale to?...


A tak na marginesie wielu muzułmanów myśli że w Trójcy jest Jahwe Jezus i Miriam :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-02, godz. 20:33

oczywiście jest tez mowa o tym co ma się wydarzyć przed samym końcem, a jest nazywane poczatkiem wielkiego ucisku "jakiego nie było od początku świata i już nigdy więcej nie będzie"
zatem po pierwsze ogolnopświatowa tendencja do ogłaszania "pokoju i bezpieczeństwa", następnie zagłada religii fałszywej (prawdopodobnie jakiś ogólnoswiatowy zakaz ustanowiony przez rządzących). czytałem w oststnim okresie juz kilka ciekawych artykulów o tym, że religia była i jest zarzewiem wielu konfliktów zbrojnych i nie były to bynajmniej artykuły ze "Strażnicy". co do wymienionych przez Pawła za HC innych rzeczach to prawda, że na przestrzeni dziejów te różne wydarzenia miały miejsce, ale chodzi o to, że w "czasach końca" miały się nasilić.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-02, godz. 20:50

ja bardzo się miały nasilić?
masz jakiś przelicznik, który pozwoliłby nam określić granicę, gdzie są te zwykłe klęski, a gdzie te nasilone?

#8 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-02, godz. 22:42

Szczerze mówiąc to tak naprawdę nigdy nie myślałem że na świecie jest jakiś wyjątkowy trend "pokoju" ;) Najwięcej o tym się dowiedziałem od śJ - ale dobrze być na czasie z wiadomościami bo by mnie coś omineło.
A tak poważnie to jak włanczam TV to jakim cudem śJ mogą mówić zarówno o tym że świat łudzi się pokojem a z drugiej strony głosi tyle katastrof i wojen? Sorki dla mnie to jest pomieszanie z poplątaniem i jak przypatruje się zdarzeniom dzisiejszym i porównuję je z historią to nie widzę by było ani lepiej ani gorzej... Gdyby nie śJ to bym tego nie zauważył B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 09:26

Wojny nie są znakiem końca. Oznacza to, że koniec będzie dopiero jak nie będzie wojen.


Ciekaw jestem tej "interpretacji" Czy zna moj przedmowca jakis werset twierdzacy przykladowo :

Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec, bo najpierw wojny sie skoncza zanim nadejdzie koniec ! ( to czerwonymi literami dodalem sam )

Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; O kim tu mowa :) ? Na szczęście nie oznacza to końca świata.


Nie oznacza to konca swiata ? Jezus sie pomylil w swoich slowach ? O ile wiem z kontekstu Jezus podal ten znak jako jeden z wielu symbolizujacych epoke konca ...................

:)

A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.Nawet, gdyby przyjąć, że to Świadkowie głoszą Ewangelię, to poziom penetracji Chin jest niewielki. Czyli głoszenie nie obejmuje całej Ziemi. Armagedonu nie będzie.


Z przyjemnoscia pragne przedmowce doinformowac ze poziom penetracji byc moze mniejszy niz w Polsce jest jednak ogromny w stosunku do danych oficjalnych . :) Osobiscie znam wielu braci i siostry ktorzy nauczyli sie lub ucza sie jezykow chinskich i glosza chinczykom np we Francji . Wiem tez ze wielka ilosc tych ktorzy poznali Jehowe , wyjezdzajac na stale lub na urlop do swoich krajow zabieraja ze soba jako podarki rowniez to czego sie o Jehowie dowiedzieli A wiec nie prawda ze Armagedonu nie bedzie

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-01-03, godz. 09:28

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 09:35

Przecież znaki te nie spełniają się tak, jakby chcieli ŚJ, przykładowo, pierwsza wojna światowa nie wybuchła w pażdzierniku, a inne znaki również są dość problematyczne. Co więcej, cytowane wersety ostrzegają nas przed ludźmi, głoszącymi że Chrystus już przyszedł.


Znaki te sie nie spelniaja ? Zyjemy w epoce prosperity ? Swiat nie zna wojen ? opanowalismy wszystkie choroby ? Wulkany sie uspakajaja ? Ludzie staja sie lagodni jak owieczki ?

Rzeczywiscie wersety te ostrzegaja nas przed ludzmi gloszacymi ze Chrystus juz przyszedl na Ziemie .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 09:41

chciałbym jeszcze dodać, że informacja podana przez Jezusa mówi: "ta dobra nowina będzie głoszona narodom całej zamieszkanej ziemi, a potem nadejdzie koniec". nie jest ona jednak równoznaczna ze stwierdzeniem, że koniec nadejdzie dopiero wtedy, gdy wszyscy usłyszą orędzie od Świadków Jehowy.

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-03, godz. 10:12

Znaki te sie nie spelniaja ? Zyjemy w epoce prosperity ? Swiat nie zna wojen ? opanowalismy wszystkie choroby ? Wulkany sie uspakajaja ? Ludzie staja sie lagodni jak owieczki ?

HC opisz czym nasz wiek różni się pod tym wzgldem jaki przedstawileś XX wiek od wieków wcześniejszych? Czyżby mnie coś omineło?

Rzeczywiscie wersety te ostrzegaja nas przed ludzmi gloszacymi ze Chrystus juz przyszedl na Ziemie .

Całkowicie się zgadzam z tym. Mógłbyś zapodać HC jaka religia uczy że Jezus przyszedł na Ziemię? Ja oprócz śJ (co za róznica czy w sposób widzialny czy niewidzialny) nie pamietam innych wyznań. B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 11:02

O ile mi wiadomo w historii już dawno występowało to co piszesz HC i nadal występuje :)

5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą.
To już było od czasów zaraz po śmierci Jezusa m.in. podczas zburzenia świątyni w 70r. I było jeszcze wielu innych.

Re : Bylo i jest i na coraz wieksza skale

6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec!
Tego chyba nie trzeba tłumaczyć że wojny zawsze były... B)
Re : Byly wojny tu i owdzie , interesowalo to rycerstwo i lud mieszkajacy na szlaku wojen , Dzis po raz pierwszy od I Wojny Swiatowej NARODY powstaly przeciwko NARODOM wystarczy spojrzec na strone http://pl.wikipedia.org/wiki/I_wojna_%C5%9Bwiatowa i grafike zamieszczona na http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:WWI.png aby ujrzec jak niewiele jest na niej koloru szarego czyli NARODOW ktore nie wziely udzialu w tej wojnie nazywanej przez wiele narodow WIELKA WOJNA w odroznieniu od wszystkich innych przed nia sie toczacych :(
7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.
Mam wymieniać datami setki już lat temu i zaraz po Chrystusie?

RE : Wojna ? jak powyzej . Glod? czyzby na Ziemi bylo coraz mniej glodnych ludzi ? Czyzby choroby ustepowaly jedna po drugiej i nie pjawialy sie wciaz nowe ? i to na coraz wieksza skale ?

9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia.
O ile pamiętam chyba tylko Jan dożył z 12(11+1) naturalnej śmierci a nie wspomne o innych uczniach i następnych wiekach...

RE:Jezus nie twierdzil ze tylko pierwsi chrzescijanie beda przesladowani , te przesladowania beda dziac sie do konca

10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić.
Mało tego było przez te setki lat?
Re : I jest coraz wiecej :(
11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą;
O tych już było nawet słychać na kanwach NT ;)

re : Juz wtedy i ciagle nadal

12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu.
A to kiedyś było lepiej niż mamy teraz? Chyba ktoś stroi sobie żarty...
Re Pamietam gdy bylem maly i zylem w kilkusettysiecznym miescie , mozna bylo wieczorem dostac w twarz , zdarzalo sie rowniez ze kilka razy w roku kogos zabijano . Dzisiaj tez sa dni kiedy nikogo sie nie zabija . Taka jest roznica tego co sie zmienilo w przeciagu zaledwie 40 lat :(
14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
Niech zgadne dopiero od czasów Russella ewangelia zaczęła być głoszona? :D

Re : Ewangelie o Jezusie gloszono w czasach Apostolskich , ale juz wtedy niektorzy glosili swoje wlasne inne od tej zapisanej w PSw . Przez wiele wiekow Ewangelie zastapiono ewangelijkami o roznych swietych i innych stworzeniach ktorym nadawano czesc nalezna Jehowie i Jego Synowi . Dzisiaj ta Ewangelia o Jehowie i Jego Synu znow jest gloszona ( zapytaj sie swoich sasiadow kto glosi o Jahwe , a dowiesz sie przez kogo jest gloszona )


homme_curieux liczyłem na coś bardziej przemyślanego, ale to?...

re : Ja rowniez :(



A tak na marginesie wielu muzułmanów myśli że w Trójcy jest Jahwe Jezus i Miriam :D Re : Nie mozna miec do nich zalu , religia o ktorej myslimy sprawila ze Miriam zajmuje w niej o wiele wiecej miejsca i oddaje sie jej wieksza czesc niz jakijkolwiek "czesci " tej gloszonej prze nia Trojcy





Moje odpowiedzi na zielono





ja bardzo się miały nasilić?
masz jakiś przelicznik, który pozwoliłby nam określić granicę, gdzie są te zwykłe klęski, a gdzie te nasilone?



Mt 24:15 ...................................................................- kto czyta, niech rozumie -

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-01-03, godz. 11:00

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 11:08

Szczerze mówiąc to tak naprawdę nigdy nie myślałem że na świecie jest jakiś wyjątkowy trend "pokoju" ;) Najwięcej o tym się dowiedziałem od śJ - ale dobrze być na czasie z wiadomościami bo by mnie coś omineło.
A tak poważnie to jak włanczam TV to jakim cudem śJ mogą mówić zarówno o tym że świat łudzi się pokojem a z drugiej strony głosi tyle katastrof i wojen? Sorki dla mnie to jest pomieszanie z poplątaniem i jak przypatruje się zdarzeniom dzisiejszym i porównuję je z historią to nie widzę by było ani lepiej ani gorzej... Gdyby nie śJ to bym tego nie zauważył B)



Postaram sie dac kilka przykladow :

Irak - niedawno ogloszono ze

Niedawno pisano iz :

http://fakty.interia...owy,852720,2943

Bush: Ta egzekucja to kamień milowy

Dzis pisza ze :

http://fakty.interia...lke,852924,2943

Bush zapowiada dalszą walkę



Itd itd .................................... :( Ludzie glosza co rusz informacje o nowych "akcjach pokojowych" ktore najczesciej koncza sie rzezia niewinnych ludzi :( faktycznie jak powiedziales to jest pomieszanie z poplątaniem
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 11:21

HC opisz czym nasz wiek różni się pod tym wzgldem jaki przedstawileś XX wiek od wieków wcześniejszych? Czyżby mnie coś omineło?


Ap 11:18 BT "I rozgniewały się narody, a nadszedł Twój gniew i pora na umarłych, aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom i świętym, i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię."

Czy do dej pory ( XX wieku ) ludzie byli w stanie zniszczyc Ziemie ?

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2007-01-03, godz. 11:21

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 11:30

Całkowicie się zgadzam z tym. Mógłbyś zapodać HC jaka religia uczy że Jezus przyszedł na Ziemię? Ja oprócz śJ (co za róznica czy w sposób widzialny czy niewidzialny) nie pamietam innych wyznań. B)



Chocizaby ;

http://www.nadzieja...._przybysze.html

Już wkrótce powróci na ziemię Jezus Chrystus
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#17 staho

staho

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 99 Postów
  • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano 2007-01-03, godz. 16:45

homme_curieux, odróżniasz czas przeszły od przyszłego?

Użytkownik staho edytował ten post 2007-01-03, godz. 16:51


#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-06, godz. 09:13

A mnie w tej wyliczance zabrakło szczególnie tego fragmentu tej wypowiedzi Pana Jezusa:


23. Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie.
24. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych.
25. Oto przepowiedziałem wam.
26. Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.27. Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,
28. Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
29. A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebieskie będą poruszone.
30. I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą,
31. I pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi.
(Mat. 24:23-31 BW)


Czyli Pan Jezus ostrzegał swoich uczniów przed zwodzicielami głoszącymi, że przyszedł On w ukryciu i nie kazał im wierzyć. A śJ dziwią się, że ci, którzy znają to ostrzeżenie i wierzą Panu Jezusowi nie chcą wierzyć naukom WTS-u.
Czesiek

#19 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-01-17, godz. 17:31

Przecież znaki te nie spełniają się tak, jakby chcieli ŚJ, przykładowo, pierwsza wojna światowa nie wybuchła w pażdzierniku, a inne znaki również są dość problematyczne.







Optymistom zycze milej lektury :)



http://fakty.interia...yzm,859544,2943
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-17, godz. 17:45

HC czyli kolejne nowe światło? :P To co tym razem rok 1947 symbolizuje? Albo owe "dwie minuty"? :D A czy może słyszałeś o zmianach klimatu przez ostatnie kilka milionów lat istnienia ziemi? :D

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-01-17, godz. 17:45

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych