Skocz do zawartości


Zdjęcie

List Pawła i Ingi do zboru Sandomierz Wschód


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#21 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-05, godz. 18:14

Kolego podtrzymuje swoje zdanie a Tym swoim postem mnie w nim utwierdziłeś. Nie myl braci jako ludzi z ich zboru z którymi żyli a z WTSem ok? To dwie różne sprawy. Pokazali błedy i niezgodność z Biblią o której wcześniej nie wiedzieli a zbadali i tak to opisali.
Zauważ że wielokrotnie z szacunkiem odnieśli do swoich braci (nie myl z WTSem) ze swojego zboru:

List ten jest
owocem wielu lat przemyśleń i przeżyć oraz kilku miesięcy intensywnej pracy. Kierujemy go do Was teraz –
z uwagi na zaistniałe ważne okoliczności. Sądzimy, iż zapoznanie się z nim, nie zajmie Wam więcej niż dwa,
trzy wieczory. Mocno wierzymy, że dla niektórych stanie się przyczynkiem do jeszcze większego zbliżenia
z prawdziwym Bogiem, Jehową i jego Synem, Jezusem Chrystusem.
(...)
Poza tym nadal uważamy was wszystkich za naszych przyjaciół i zastrzegamy
sobie prawo do kontynuowania naszych znajomości, kontaktowania się z wami, oraz do pozdrawiania was
w przypadkowych sytuacjach w miejscach publicznych.
(...)
Wasi bracia, Paweł i Inga


Sam widzisz że nic z tego co zarzucasz nie ma pokrycia w rzeczywistości. :angry:

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-01-05, godz. 18:17

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#22 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-05, godz. 18:22

Masz oczy a nie widzisz. EOT brachu.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#23 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 18:23

może komuś się zechce wnikliwie "opracować" owe świadectwo pod kątem zgodności z Pismami. powstaje tylko pytanie co wtedy, kiedy okaże się, że jego autorzy również mieli inne "zrozumienie" ? czy to coś zmieni ? nie sądzę. jak pomysleli tak zrobili i odwrotu nie będzie. przynajmniej w najbliższym czasie. czy to powinno dziwić ? z pewnością nie. w końcu w I wieku Żydzi (w zdecydowanej większości) odrzucili Mesjasza. co zatem można powiedzieć o dzisiejszych "czasach końca" w których Szatan krąży "niczym lew ryczący (...) wiedząc, że mało ma czasu."

#24 Joachim

Joachim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano 2007-01-05, godz. 18:31

Dzięki za uwagi i życzenia. Opinie jak zwykle są podzielone – szczególnie to widać pomiędzy postem Macieja a P.K.Dick’a. Zauważyliśmy (chyba się nie mylimy) iż większość postów pochodzi osób które były Świadkami Jehowy, część od osób które nimi są (Hubert684 i P.K.Dick?) i część od tych którzy nimi nie byli (Maciej?).
Macieju, dla jasności, jeśli dobrze rozumiemy twoją wypowiedź, ten tzw. list, staraliśmy się napisać z punktu widzenia Świadka dla ŚJ w oparciu o jakąś wspólną płaszczyznę. Jeśli są w nim jakieś dwuznaczne sformułowania – nie dotyczą innych religii (to nie było naszym zamiarem), w zakończeniu mówimy, iż straciliśmy przekonanie w to jakoby Jezus posługiwał się organizacją ŚJ i żeby bracia nie myśleli pochopnie iż nagle przechodzimy do innego kościoła – bo nie zamierzamy. Dostrzegamy, iż dla pełnego obrazu sprawy powinniśmy opisać tło, w oparciu o które doszliśmy do wniosków przedłożonych w liście. I postaramy się to jak najszybciej uczynić.
Sebastianie czujemy się zaszczyceni twoimi słowami. Dzięki.
P.K.Dick’u dzięki za szczerość. Istotnie jest w nas wiele gniewu, ale do WTS’u za podtrzymywane nauki Rutherforda i psychomanipulację którą stosuje w nauczaniu i w tworzeniu wizerunku organizacji. Nie posiadamy złości i goryczy w stosunku do Świadków (jako poszczególnych osób podległych WTS’owi – nie łącz tych dwóch spraw). Chyba raczej jest odwrotnie – wczorajszy wieczór i dzisiejszy poranek był dla nas bardzo nieprzyjemny jeśli chodzi o zachowanie kilku ŚJ. Co do przyjaciół na forum – uważasz, że łączy ich wspólne opluwanie byłych współbraci? Wydaje nam się, że raczej wspólna trauma po pobycie w organizacji. Do braci nie mamy pretensji. P.K.Dick’u faktycznie musimy podyskutować (co to jest PM?).
Padre Antonio, ja (Paweł) także byłem bliski utraty wiary w Boga i chyba rozszyfrowałem co było tego przyczyną (chętnie się podzielę innym razem). Jeśli jakoś ci pomogliśmy cieszymy się.

#25 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-05, godz. 18:50

Joachimie, w tym, co napisał P.K.Dick jest ziarno prawdy.

Może to niedoskonały przykład, ale się nim posłużę: nie ma jakiegoś przeznaczenia, że jak ktoś wychował się w rodzinie alkoholików, musi być alkoholikiem i podobnie, nie ma przeznaczenia, że jak ktoś spędził ileś lat w organizacji, to musi znienawidzić ludzi tworzących tę społeczność.

A jednak sposób myślenia wyniesiony z domu (po co brać odpowiedzialność, skoro można otworzyć flaszkę) stanowi silną pokusę dla każdego wychowanego w rodzinie patologicznej. Podobnie, jeśli ktoś był ileś tam lat w organizacji, która na każdym zebraniu "udowadnia", jak bardzo fałszywe są religie "nominalnego" chrześcijaństwa, może odczuwać pokusę do ciągłego atakowania religii fałszywej, zdefiniowanej teraz nie jako katolicyzm, ale jako WTS... Takie niebezpieczeństwo istnieje... Istnieje niebezpieczeństwo, że zal do współwyznawców może zdominować postrzeganie całego świata... i co do tego, P.K.Dick ma rację.

Oczywiście rozumny człowiek może analizować swoje myśli, pobudki, czyny, motywacje i prosić Stwórcę:
"od nienawiści strzeż mnie, Boże"

Ważne jest, aby ex-ŚJ nie tworzył sobie czegoś co ja nazywam "negatywnym credo"...
Aby jego wyznanie wiary nie było w istocie wyznaniem niewiary i nie rozpoczynało się od słów "nie wierzę w WTS" albo "wiem że nic nie wiem, oprócz tego że wiem iż WTS jest zły"

NIE jestem "byłym świadkiem Jehowy" w tym sensie, że mój światopogląd nie opiera się na patrzeniu wstecz i nie ogranicza się do negacji WTS-u.

Jestem chrześcijaninem, człowiekiem wiary a nie tylko samego zaprzeczania.

#26 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-05, godz. 19:00

PM to jest private message, opcja na forum slużąca do wysłania prywatnych listów, w panelu sterowania.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 20:17

P.K.Dick
A może to co Paweł i Inga piszą jest ostrzeżeniem które wypływa z miłości i szacunku do osób z którymi jakiś czas było się w jednej "organizacji", które to ostrzeżenie warto wziąć sobie do serca?

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-01-05, godz. 20:18

Czesiek

#28 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 20:26

może komuś się zechce wnikliwie "opracować" owe świadectwo pod kątem zgodności z Pismami. powstaje tylko pytanie co wtedy, kiedy okaże się, że jego autorzy również mieli inne "zrozumienie" ? czy to coś zmieni ? nie sądzę. jak pomysleli tak zrobili i odwrotu nie będzie. przynajmniej w najbliższym czasie. czy to powinno dziwić ? z pewnością nie. w końcu w I wieku Żydzi (w zdecydowanej większości) odrzucili Mesjasza. co zatem można powiedzieć o dzisiejszych "czasach końca" w których Szatan krąży "niczym lew ryczący (...) wiedząc, że mało ma czasu."


A ty Macieju przyjmujesz to co Pan Jezus dla ciebie z miłości wyjednał, czy odrzucasz łaskę Boga i chcesz sobie na nią zapracować? Wszak szatanowi na tym najbardziej zależy aby odciągnąć jak najwięcej ludzi od łaski Boga i utrzymać ich w stanie śmierci z powodu grzechu.
Czesiek

#29 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-05, godz. 20:39

P.K.Dick
A może to co Paweł i Inga piszą jest ostrzeżeniem które wypływa z miłości i szacunku do osób z którymi jakiś czas było się w jednej "organizacji", które to ostrzeżenie warto wziąć sobie do serca?

Czesławie, ja znam obie strony medalu, w świecie nie jest lepiej..

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2007-01-05, godz. 20:39


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#30 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-05, godz. 20:49

w świecie nie jest lepiej..
[/quote]

To zależy od tego, jak rozumiemy pojęcie "świat". Jak można wyrzec się wolności, którą otrzymujemy od Stwórcy? Dla mnie to jest chore. I napiszę, gdyby ktoś jeszcze nie wiedział: ja również ZNAKOMICIE znam obie strony medalu. A świadkowie Jehowy wcale nie są (jak kiedyś określili się na kongresie, bodaj w 1991 r.) "ludem miłującym wolność". Życie to sztuka wyborów, umiejętność posługiwania się sercem i sumieniem... Jeśli ktoś potrzebuje TAKIEGO przewodnika jak Brooklyn, to wypada mi życzyć mu dużo powodzenia...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#31 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-05, godz. 21:00

Masz Jaraczu spolaryzowane poglądy co do WTS raczej na "nie", więc co nie powiem będzie źle.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#32 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-05, godz. 21:07

Masz Jaraczu spolaryzowane poglądy co do WTS raczej na "nie", więc co nie powiem będzie źle.


A niekoniecznie. Skoro czytasz już od czasu do czasu moje posty, zapewne wiesz, że w wielu sprawach przyznawałem rację świadkom. Ale unikam stwierdzeń kategorycznych, że "w świecie nie jest lepiej". A cóż to takiego "świat"? A może punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Ja się czuję w tak zwanym świecie doskonale, czego również życzę Indze i Pawłowi.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#33 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-05, godz. 21:16

:) Kochany Pawle i Kochana Ingo :)



To początek dla Was bardzo ciężkiej drogi. Ulga i poczucie zwycięstwa szybko miną. Musicie dbac teraz aby nie dopadło Was przygnębienie i samotność. Codzienna modlitwa i czytanie słowa Bożego musi wypełnić powstałą pustke i lukę. Życzę Wam szczerze zwycięstwa w tym boju abyscie nie odpadli z tej drogi wiary jaką jest nasz Pan i Zbawca Jezus Chrystus. Kochamy Was :)

Użytkownik Kloo edytował ten post 2007-01-05, godz. 21:17

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#34 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 21:24

Joachimie. Mam zamiar jutro zapoznać się z Waszym listem, bo prawie znajdę na to czas. Ale mam wcześniej pytanie. Czy do argumentów i spostrzeżeń przeciwnych naukom Strażnicy doszliście sami, na piechotę analizując Biblię i inną literatutę, a w tym pozaświdkową. Czy też wcześniej korzystaliście z gotowych już materiałów i opracowań przeciwnych Świadkom Jehowy? A jeśli tak to z jakich? I czy zapoznaliście się też z jakimiś konstruktywnie krytycznymi komentarzami i analizą argumentów typowo stosowanymi przeciw Świadkom Jehowy?

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-01-05, godz. 21:26

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#35 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 21:26

bracie Kloo. znajdziesz jeszcze kawalątek miejsca dla Tego, który jest władcą całego Wszechświata ?

#36 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-01-06, godz. 06:14

Nie widzę na to szans Macieju. Kloo głoszący tylko Chrystusa, bedzie miał mnóstwo zwoleników, no ale jakby zaczął mowić częsciej o Jehowie...

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#37 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-06, godz. 08:10

bracie Kloo. znajdziesz jeszcze kawalątek miejsca dla Tego, który jest władcą całego Wszechświata ?

Macieju
Tak już jesteś zaślepiony miłością do WTS-u, że nie widzisz tego, że poza organizacją są ludzie którzy kochają Boga i wierzą w to co głosi Biblia?
A to, że nie uznają samozwańczego "niewolnika" wynika z ich umiłowania Boga i Jego Słowa. Poza tym zapominasz o słowach Pana Jezusa:

Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.
(Jan. 5:23 BW)

Jeśli więc Kloo uczcił w tej wypowiedzi Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, uczcił i Tego, o którego cześć tak zabiegasz. Tylko dla ciebieto nie do pojęcia Bo wolisz wierzyć ludziom niż Bogu i Jego Słowu
Czesiek

#38 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-06, godz. 08:21

Joachimie. Mam zamiar jutro zapoznać się z Waszym listem, bo prawie znajdę na to czas. Ale mam wcześniej pytanie. Czy do argumentów i spostrzeżeń przeciwnych naukom Strażnicy doszliście sami, na piechotę analizując Biblię i inną literatutę, a w tym pozaświdkową. Czy też wcześniej korzystaliście z gotowych już materiałów i opracowań przeciwnych Świadkom Jehowy? A jeśli tak to z jakich? I czy zapoznaliście się też z jakimiś konstruktywnie krytycznymi komentarzami i analizą argumentów typowo stosowanymi przeciw Świadkom Jehowy?

Olo
poczytaj, chociaż trudnym językiem napisane. Jak na razie przebrnełem prze krew i drugie owce, ale tak zawiłego sposobu argumentacji jeszcze na forum nie spotkałem. Jak będę miał chwilę czasu to siadam do dalszej lektury
Czesiek

#39 Joachim

Joachim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 29 Postów
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano 2007-01-06, godz. 10:39

P.K.Dick. W naszym liście w tym konkretnym miejscu na które się powołujesz zastanawiamy się nad istotą „wielkich znaków” z Mt 24:24 i tożsamością fałszywego proroka. Wniosku tam zawartego nie wycofujemy - jako chrześcijanie mamy strzec się błędu, bez względu jaką formę by przybrał. Ktoś większy nas osądzi za te przypuszczenia i ktoś większy osądzi Świadków Jehowy za oskarżenia kierowane w imieniu w Boga pod adresem innych religii i ludzi. W tym miejscu przypisujesz nam braku szacunku do, jak to piszesz, braci. Określ co masz na myśli mówiąc „bracia”. Trudno w ogóle odnieść się do tak postawionej przez ciebie sprawy. Wydaje ci się, że jesteś pewny, bardziej niż my sami, naszych intencji i naszego stosunku do braci – to źle ci się wydaje i nic nie wiesz o naszym stosunku do braci. Sądzimy że pytanie należy odwrócić – czy to „niewolnik” szanuje braci?

Sebastianie zgadzamy się z tym o czym piszesz. Takie niebezpieczeństwo jest realne. Nie zamierzamy budować naszej nowej duchowej tożsamości jak antytezy do wykładni WTS’u. W liście daliśmy wyraz wielu nagromadzonym uczuciom i uważamy, iż naszym zdaniem zrobiliśmy słusznie. Wiemy, że niektóre jego słowa mogły kogoś zaboleć, nie zamierzamy jednak za to przepraszać. Co do przyszłości zachowujemy pozytywne nastawienie i pragniemy ją oprzeć na wierze w Boga nie zaś na niewierze w WTS.

Olo. List jest z jednej strony owocem okresu moich poszukiwań i wątpliwości gdy byłem ŚJ, świadomości która przez ten czas się rodziła oraz spojrzenia i doznań mojej żony - przez ten okres (za wyjątkiem książki Gunter’a von Pape którą czytałem kilkukrotnie przed chrztem) nie mięliśmy sposobności spotkać się z jakimikolwiek opracowaniami na temat nauk WTS’u. Z drugiej strony list powstał, jak wskazaliśmy w e-mail’u przewodnim do „Brooklyn sp.b.o.” dzięki ostatnio napotkanym: opracowaniu Marka Boczkowskiego i książce Raymonad’a Franz’a „Kryzys sumienia” a także dzięki rozdz. na temat krwi z jego drugiej książki „W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności”, następnie dzięki pomocy książek „O jakim Królestwie nauczał Jezus?” (Tadeusz Półgensek), „Kwestia czasów pogan” (Carl O. Jonsson), „Trzydzieści lat w niewoli Strażnicy” (William Schnell) oraz „Jak mówić aby Świadkowie Jehowy słuchali” (Dawid A. Reed), oraz oczywiście dzięki nieścisłościom w literaturze Strażnicy.

#40 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-06, godz. 12:37

:) Kochani Bracia :)

Pragnę Wam serdecznie przypomnieć, iż od przesło 70 lat trwam w jedynozbawczej organizacji ŚJ. I nigdy mniej w swoim życiu nie kochałem naszego ukochanego Stwórcę Jehowę (Jahwe) jak Jego Syna. Ale od czterech lat, kiedy pojąłem różnicę pomiędzy stworzeniem Archaniołem Michałem a Synem jednorodzonym Słowem,Jezusem Chrystusem rozłożyłem równiej akcenty na Ich Obu. Myślę Macieju i reszta kochanych braci, ktorzy tylko czytają a nie udzielają sie tutaj na piśmie wkrótce to pojmiecie i zrozumiecie równie dobrze jak ja. I to i tylko to zawierały moje zyczenia dla Pawła i Ingi. Jeszcze raz Was wszystkich serdecznie pozdrawiam. :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych