Skocz do zawartości


Zdjęcie

List Pawła i Ingi do zboru Sandomierz Wschód


 • Please log in to reply
83 replies to this topic

#81 staho

staho

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 99 Postów
 • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano 2007-01-12, godz. 18:56

1. Od wieków Kościół nauczał: "nie ma zbawienia bez Chrystusa" i "nie ma zbawienia bez Kościoła" który jest Jego Ciałem. Z tym pierwszym nikt chyba na tym forum nie będzie polemizował, a przecież rozumiemy, że zbawiony może być i ten, kto nie zna Jezusa bez własnej winy. To pierwsze powinno pomóc nam zrozumieć drugie.

2. Bóg jest wolny :) i nie możemy mu zabronić zbawić kogokolwiek (poza nami samymi, oczywiście). Tym niemniej zwykłą drogą zbawienia jest Kościół, dlatego "nie może się zbawić ten, kto wiedząc o tej konieczności Kościół odrzuca" (Konst. Dogmatyczna o Kościele Vat.II, nr 14, cytat z pamięci).

3. W tejże Konstytucji ukazana jest wizja Kościoła powszechnego obejmująca wszystkich chrześcijan, ale także Żydów, wszystkich wierzących w Jedynego Boga, a nawet wszystkich ludzi dobrej woli, którzy szczerze szukają prawdy. Polecam!

#82 Czesiek

Czesiek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 5701 Postów
 • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-12, godz. 19:12

dobrze powiedz mi zatem Czesiu taką rzecz: czy zgodzisz się z faktem, że np. Kościół anglikański należy również do chrześcijan ? jeżeli tak, to jak pogodzić jego niektóre nauki stojące w sprzeczności z np. Kościołem katolickim ? jesteś przekonany tak jak inni, że najważniejsza jest wiara w Jezusa Chrystusa, bo reszta nie ma już takiego znaczenia ?


Macieju
O wierze w Pana Jezusa jako wystarczającej do tego, aby Bóg zbawił człowieka, zrodził go na nowo i wszczepił Swoim Duchem do Kościoła przeczytasz w Biblii.
Ale jeśli nie chcesz temu wierzyć i szukasz wymówek aby unieważnić Słowo Boga i wstąpić do "organizacji" WTS-u. To wreszcie postaraj się dostosować swoje życie do wymogów CK i wtąp do tej organizacji. Jeśli liczysz, że w ten sposób zasłużysz sobie na to, żeby Bóg uznał ciebie na podstawie twoich wysiłków za sprawiedliwego i godnego życia w Jego Królestwie, to uważaj jak postępujesz. Jeśli poprzez przestrzeganie Prawa nadanego przez Boga za pośrednictwem Mojżesza żaden człowiek nie jest w stanie być zbawionym, to jak tobie czy też innym śJ uda się to poprzez przestrzeganie zasad propagowanych przez WTS?

A co do tego o co pytasz, to zastanów się i odpowiedz sobie, czy człowiek poprzez nazwanie siebie Mercedesem stanie się automatycznie samochodem? A może w tym pomoże mu mieszkanie w garażu?

Jeśli ktoś uważa, że przynależność do jakiegoś kościoła zrobi z niego chrześcijanina, to nic na to nie poradzę.
Czesiek

#83 Profanka

Profanka

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 487 Postów
 • Lokalizacja:z południa

Napisano 2007-01-13, godz. 02:08

Witam wszystkich którzy nie śpia ! :D :D
Moi drodzy Ingo i Pawle . Wiem , że to co piszę na tym forum i to co myślę i mówię kłóci się z faktem pozostawania przeze mnie w zborze. Ale dlaczego niby mam z członkostwa w zborze zrezygnować? Paradoksalnie taką postawę zawdzięczam to temu właśnie forum . Znalazłam tu ludzi myślących, którzy mają podobne do moich doświadczenia. Mogłam się wypowiedzieć i dowiedzieć wielu rzeczy o których nie wiedziałam , a przeczuwałam ,że gdzieś są. Większość mojego otoczenia nie ma ochoty na żadne dyskusje doktrynalne a ja nie mam zamiaru uszczęśliwiać innych na siłę . :o
W momencie w którym dowiedziałam się , że " ...to takie stare światło... ( 4 lata) a mówi iż rozdzielanie owiec od kozłów odbędzie się po 1000 letnim panowaniu Chrystusa i ty o tym nie wiesz?..." poczułam się wpuszczona w maliny z wiadomym skutkiem. :o
Natomiast we wczesnej młodości jako historyk z zamiłowania i nie wiem z czego jeszcze oraz urodzony mol książkowy dotarłam do informacji dotyczącyhch daty zburzenia Jeruzalem przez Nabuchodonozora. Zaintrygował mnie fakt , że w Egipcie po zamordowaniu Gedaliasza i ucieczce Żydów do Egiptu , Jeremiasz wypowiedział proroctwo o Egipcie i jego faraonie którym miał być Hofra. Przestało mi się zgadzać. Jednak całkowicie pewna przebywania w "oblężonej twierdzy" postanowiłam usunąć tą informację z głowy. I tak przeszło nade mną 20 lat.. :huh: :huh: :lol:

Użytkownik Profanka edytował ten post 2007-01-13, godz. 02:12

... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#84 Anowi

Anowi

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 545 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 15:11

Przepraszam, że wchodzę w "stare" tematy, ale chciałam dodać ku pocieszeniu, że gdy tonie "statek" ludzie ratują się w szalupach. Oto jedna z nich.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych