Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kongresy to świetny interes!


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#181 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-05-04, godz. 09:07

W przypadku SK, używanej przez trzy zbory, czyli 4 dni w tygodniu, to się jeszcze może opłacać. Ale nie w przypadku sal zgromadzeń, używanych nawet w środku "sezonu" jedynie w weekendy a pomiędzy nimi stojących bezczynnie, bo przecież nie można podnająć nikomu sali na "świecką" okazję.

Na niedawnym zgromadzeniu obwodowym w podawanym tam sprawozdaniu finansowym powiedziano ze koszt organizacji tego zgromadzenia wyniosl ok 20 000 PLN. Wiec to nie sa male kwoty. Domyslam sie ze jest to jakos rozbite na utrzymanie caloroczne i ilosc zborow/obwodow, ale i tak jest to jak dla mnie wielka suma.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#182 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-05-04, godz. 09:35

Na niedawnym zgromadzeniu obwodowym w podawanym tam sprawozdaniu finansowym powiedziano ze koszt organizacji tego zgromadzenia wyniosl ok 20 000 PLN. Wiec to nie sa male kwoty. Domyslam sie ze jest to jakos rozbite na utrzymanie caloroczne i ilosc zborow/obwodow, ale i tak jest to jak dla mnie wielka suma.

To było zgromadzenie na stadionie czy w sali zgromadzeń?
[db]

#183 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-05-04, godz. 10:04

To było zgromadzenie na stadionie czy w sali zgromadzeń?

Na sali zgromadzen w Warszawie (Ursus)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#184 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-05-04, godz. 10:15

Na sali zgromadzen w Warszawie (Ursus)

Ale nie do końca rozumiem, co obejmował ten koszt. Samą organizację jednego zgromadzenia? Czy to po prostu koszt utrzymania sali ze wszystkimi wydatkami na utrzymanie, ogrzewanie, ochronę, prąd i tak dalej, podzielony przez ilość zgromadzeń?
[db]

#185 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-05-04, godz. 11:45

Ale nie do końca rozumiem, co obejmował ten koszt. Samą organizację jednego zgromadzenia? Czy to po prostu koszt utrzymania sali ze wszystkimi wydatkami na utrzymanie, ogrzewanie, ochronę, prąd i tak dalej, podzielony przez ilość zgromadzeń?

Tego nie powiedziano. Uslyszalem tylko prosty komunikat: "Wydatki poniesione z organizacja niniejszego zgromadzenia wynosza XX XXX PLN". ale wnioskuje ze ta kwota sklada sie na roczne utrzymanie, choc moge sie mylic. Ochrone mozesz sobie odliczyc od kosztow rocznych utrzymania sali bo sa wyznaczone dyzury zborow, ktore maja wyznaczyc chyba 3 jak dobrze pamietam braci do pilnowania sali przez noc.
Nie wiem ile dokladnie jest obwodow w Wawie i najblizszych oklocach korzystajacych z tej sali ale zakladajac ze jest ich 20 to mozna policzyc przykladowy koszt utrzymania sali w roku.

Ilosc obwodow: 20
Ilosc dni zgromadzen na obwod: 3 (2 dni obwodowe + 1 specjalne)
Koszt utrzymania 1 dnia: 10 000

20 x (10 000 PLN x 3) = 600 000 PLN
Przy zalozeniu ze jest to rozlozone na roczny koszt utrzymania.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#186 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-05-04, godz. 13:44

Adelfonsie, o ile mogę się z Tobą zgodzić pod względem moralnym

tzn. popieram tezę, że "Towarzystwo BIBLIJNE i Traktatowe" a wg statutu niedochodowe powinno rozpowszechniać Biblię gratis lub po kosztach produkcji i z tego pkt widzenia bardzo dziwne jest zaniedbanie rozpowszechniania PNŚ w internecie (gdzie koszty dystrybucji są bliskie zera),

to w kwestii prawa autorskiego jesteś niekompetentny i Ewa i [db] wykazali to ponad wszelką wątpliwość.

#187 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-05-04, godz. 14:05

Na marginesie mówiąc to w moich stronach zawsze zauważałem rosnącą tendencję niedoborów. Gdy było jakieś zgromadzenie to w przerwie było podawane sprawozdanie finansowe i zawsze wychodziło że jest niedobór 1000 zł albo 2000 zł z hakiem... Wynika z tego że zwykłe datki już nie wystarczają, potrzebne są wielkie dary bo Organizacja przecież kasy nie wyłoży. Ciekawe skąd te niedobory są uzupełniane jeśli uczestnicy zgromadzenia ich nie uzupełnią? Chyba niepotrzebnie mnie wykluczali. Przynajmniej mieliby na każdym zgromadzeniu 10 zł więcej :)

Użytkownik ble edytował ten post 2009-05-04, godz. 14:08


#188 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-05-04, godz. 15:16

zawsze wychodziło że jest niedobór1000 zł albo 2000 zł z hakiem... Wynika z tego że zwykłe datki już nie wystarczają, potrzebne są wielkie dary

Informacja równie wiarygodna jak płacz Ojca Inwestora, że kupujące ciągle nowe nadajniki i intensywnie rozwijające sie Radio Maryja wymaga coraz to nowych ofiar, bo inaczej zostanie zamknięte.

Dawaj, Dawaj, Dawaj, Dawaj
i w dawaniu nie ustawaj ...

#189 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-05-04, godz. 19:21

Adelfonsie, o ile mogę się z Tobą zgodzić pod względem moralnym

tzn. popieram tezę, że "Towarzystwo BIBLIJNE i Traktatowe" a wg statutu niedochodowe powinno rozpowszechniać Biblię gratis lub po kosztach produkcji i z tego pkt widzenia bardzo dziwne jest zaniedbanie rozpowszechniania PNŚ w internecie (gdzie koszty dystrybucji są bliskie zera),

to w kwestii prawa autorskiego jesteś niekompetentny i Ewa i [db] wykazali to ponad wszelką wątpliwość.


Eee ... Sebastian, z całym szacunkiem, ale stary kotlet wygrzebałeś ... ;)

Poza tym ja też jestem niekompetentna, bo przeczytanie kilku przepisów i zinterpretowanie ich to jeszcze nie kompetencja w jakiejś dziedzinie.

Tak naprawdę to ja znam się tylko na robieniu zakupów i robieniu bałaganu ... :)

I na niczym więcej ... :)

Pozdrówki :)

#190 Ida

Ida

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 715 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-05-04, godz. 21:41

Na marginesie mówiąc to w moich stronach zawsze zauważałem rosnącą tendencję niedoborów. Gdy było jakieś zgromadzenie to w przerwie było podawane sprawozdanie finansowe i zawsze wychodziło że jest niedobór 1000 zł albo 2000 zł z hakiem... Wynika z tego że zwykłe datki już nie wystarczają, potrzebne są wielkie dary bo Organizacja przecież kasy nie wyłoży. Ciekawe skąd te niedobory są uzupełniane jeśli uczestnicy zgromadzenia ich nie uzupełnią? Chyba niepotrzebnie mnie wykluczali. Przynajmniej mieliby na każdym zgromadzeniu 10 zł więcej :)

W moich stronach też zwykle były niedobory ( chyba, że to te same strony) i brakowało ileś tam zł. Ofiarności specyjalnej też nie zauważałam, jako, że z racji wykonywanych zadań na zgromadzeniu, często siedziałam w pobliżu skrzyneczki. Wg mnie największą ofiarnością było już samo przebywanie na stadionie przez bite 3 dni i wysiedzenie na skwarze albo na deszczu całego programu zgromadzenia, na niewygodnych ławkach bez oparcia.
"Ten, kto wyrusza na poszukiwanie Boga ... może przebiec wiele ścieżek. Zgłębić wiele religii, wstąpić do wielu sekt, ale w ten sposób nie spotka Boga. Ponieważ Bóg jest tutaj, teraz, obok nas." P.Coelho

#191 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-05-05, godz. 01:35

Na niedawnym zgromadzeniu obwodowym w podawanym tam sprawozdaniu finansowym powiedziano ze koszt organizacji tego zgromadzenia wyniosl ok 20 000 PLN.


Dla porównania: wczoraj na forum JWD jeden z użytkowników poinformował, że koszty jednodniowego zgromadzenia obwodowego, które odbyło się w Sali Zgromadzeń mieszczącej ok. 1200 osób, wyniosły ok. 6600 dolarów. Taką kwotę podano w odczytanym ogłoszeniu.
.jb

#192 teodora_67

teodora_67

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2009-05-05, godz. 06:32

Na marginesie mówiąc to w moich stronach zawsze zauważałem rosnącą tendencję niedoborów. Gdy było jakieś zgromadzenie to w przerwie było podawane sprawozdanie finansowe i zawsze wychodziło że jest niedobór 1000 zł albo 2000 zł z hakiem... Wynika z tego że zwykłe datki już nie wystarczają, potrzebne są wielkie dary bo Organizacja przecież kasy nie wyłoży. Ciekawe skąd te niedobory są uzupełniane jeśli uczestnicy zgromadzenia ich nie uzupełnią? Chyba niepotrzebnie mnie wykluczali. Przynajmniej mieliby na każdym zgromadzeniu 10 zł więcej :)

Specjalnie podają taki komunikat, że są niedobory. To wpędza braci w poczucie winy. Poza tym komunikat o stanie konta zawsze podają przed przerwą, kiedy jeszcze nie wpłynęły wszystkie datki - to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy. Jeśli jest nadwyżka po zakończeniu kongresu, to wpływa ona na konto depozytowe. A na następnym zgromadzeniu znowu podaje się przed przerwą, że jest niedobór i tym sposobem do biura oddziału za każdym razem wpływa coraz więcej kasy, bo poszczególne obwody tej forsy nigdy nie wyciągną. A ostatnio podano, że koszt jednego dnia kongresu wynosi 2400zł.

#193 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-05-05, godz. 07:05

Specjalnie podają taki komunikat, że są niedobory. To wpędza braci w poczucie winy. Poza tym komunikat o stanie konta zawsze podają przed przerwą, kiedy jeszcze nie wpłynęły wszystkie datki - to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy. Jeśli jest nadwyżka po zakończeniu kongresu, to wpływa ona na konto depozytowe. A na następnym zgromadzeniu znowu podaje się przed przerwą, że jest niedobór i tym sposobem do biura oddziału za każdym razem wpływa coraz więcej kasy, bo poszczególne obwody tej forsy nigdy nie wyciągną. A ostatnio podano, że koszt jednego dnia kongresu wynosi 2400zł.

Mam wlasnie podobne odczucia. Pora jak i forma podawania komunikatu to czysta manipulacja aby zachecic do wrzucania w skrzynke. Jakby podwali te dane na koniec dnia malo kto by sie zmobilizowal do wrzucenia kasy w bloto.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#194 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2009-05-05, godz. 15:29

(...)dano, że koszt jednego dnia kongresu wynosi 2400zł.



O kurcze, za moich czasów nie przypominam sobie żeby podawali stawke za dzień kongresu czy inne bardzij precyzyjne dane. Zawsze były to ogólniki ale widocznie potrzeba zbiorów finansowych z czasem rośnie
by Nico

#195 teodora_67

teodora_67

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2009-05-06, godz. 05:37

O kurcze, za moich czasów nie przypominam sobie żeby podawali stawke za dzień kongresu czy inne bardzij precyzyjne dane. Zawsze były to ogólniki ale widocznie potrzeba zbiorów finansowych z czasem rośnie

Pewnie że rośnie. Od znajomych starszych słyszała, że z tych pieniędzy nie tylko płaci się za użytkowanie sali, ale i potrzeby obwodowych, np. ubezpieczenie ich samochodów, rachunki telefoniczne i inne większe wydatki.

#196 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-05-06, godz. 06:29

Pewnie że rośnie. Od znajomych starszych słyszała, że z tych pieniędzy nie tylko płaci się za użytkowanie sali, ale i potrzeby obwodowych, np. ubezpieczenie ich samochodów, rachunki telefoniczne i inne większe wydatki.

Ubezpieczenie samochodow? O tym nigdy nie slyszalem. To ze w pelni pokrywaja koszty paliwa to tak ale ze i ubezpieczenie?!?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#197 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-05-06, godz. 18:25

Jeśli jest nadwyżka po zakończeniu kongresu, to wpływa ona na konto depozytowe.


A co jeśli jest dalej niedobór po zakończeniu kongresu? Nadarzyn przysyła kasę?

Bracia korzystają z Sal Zgromadzeń oraz pomieszczeń świeckich do celów kongresowych to niestety muszą płacić. Rzecz w tym że kasy wrzucają coraz mniej na cele teokratyczne. Kiedyś jeden starszy żalił mi się, że bracia za mało wrzucają i nie starcza nawet na opłaty za pobrany prąd do Sali.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-05-06, godz. 18:26


#198 dadi

dadi

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2009-05-06, godz. 22:41

Według mojej wiedzy w przypadku niedoboru po zgromadzieniu konkretnego obwodu, nadzorca tegoż obwodu rozsyła listy do 'swoich' zborów a raczej gron starszych informując o wielkości niedoboru podzielonej przez ilość zborów w obwodzie. Czyli wychodzi kwota przypadająca na zbór do ściągnięcia. Reszta w gestii starszych: czy ogłoszą zbiórkę, czy z kasy zboru zostanie to pokryte. Napewno nic Nadarzyn nie podsyła, a raczej oczekuje z otwartym kontem depozytowym :lol:

#199 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-05-07, godz. 06:55

Według mojej wiedzy w przypadku niedoboru po zgromadzieniu konkretnego obwodu, nadzorca tegoż obwodu rozsyła listy do 'swoich' zborów a raczej gron starszych informując o wielkości niedoboru podzielonej przez ilość zborów w obwodzie. Czyli wychodzi kwota przypadająca na zbór do ściągnięcia. Reszta w gestii starszych: czy ogłoszą zbiórkę, czy z kasy zboru zostanie to pokryte. Napewno nic Nadarzyn nie podsyła, a raczej oczekuje z otwartym kontem depozytowym :lol:

Potwierdzam.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#200 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-05-07, godz. 07:33

A ja pamietam kongresy "leśne", gdzie nikt nigdy nie ogłaszał gdzie stoją skrzynki na dobrowolne datki i że jest za mało.......
każdy dawał z serca......... i jeszcze pamietam, że te ogłoszenia jak już się zaczęły zawsze mi nie pasowały do miłosciwej organizacji.
Przecież to nie o kasę chodzi..... niby..... a przynajmniej nie powinno chodzić o kasę.
Przykre, że wciąż wołają o kasę i o zaangażowanie wzbudzając poczucie winy. Kiedyś nawet podawano ile kosztuje wydanie książki i publikacji aby każdy mógł sobie pododawać i wrzucić do skrzyneczki.... czyli jak brat jaracz gdzies wspomniał po prostu Firma wydawnicza - tak samo jak zbieranie od ludzi pieniędzy za publikacje..... przecież cięzko było wcisnąc to komuś za darmo a co dopiero za pieniądze..... Czy ktoś wam kiedyś dał kasę za czasopisma???? Mi nigdy, sama wkładałam do koperty z wielkiego szczęscia, że wogóle ktoś wziął za darmo i można było wykazać na koniec miesiąca jakiś wykon :) w planach :)
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych