Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kongresy to świetny interes!


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#41 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-10, godz. 15:34

nie wiem dlaczego słowo "biznes" traktowane jest jak zarzut.
Przecież nie pisaliśmy "wyzysk" tylko "biznes"...

Ja skłaniam się ku poglądowi, że produkcja literatury jest dochodowa w skali ogólnoświatowej, a sposób jej finansowania (dobrowolne datki) jest etyczny i pod względem moralnym zasługuje na pochwałę.

#42 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-10, godz. 16:30

Jest jedna różnica wyznawcy nauk ŚJ nie handlują religią.

Proszę zamówić sobie katalog i spróbować za darmo odwiedzić, któreś z miejsc...


Przecież nie pisaliśmy "wyzysk" tylko "biznes"

Ale ŚJ podkreślają, że w kontekscie wielbienia zarówno z jednym jak i drugim nie mają nic wspólnego.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-10, godz. 16:32

Dołączona grafika

#43 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 16:37

Proszę zamówić sobie katalog i spróbować za darmo odwiedzić, któreś z miejsc...
Ale ŚJ podkreślają, że w kontekscie wielbienia zarówno z jednym jak i drugim nie mają nic wspólnego.

tylko ze to jest prywatna inicjatywa braci... znam tojeszcze z Polski...kiedys dostalem poczta propozycje wycieczki i zdanie bylo w sodku listu... obecnosc prominentnych braci zapewnionazycos takiego...
i to mnie zrazilo bo sobie pomyslalem ze ci `prominentni bracia`nawet nie wiedza ze ktos chce na nich biznes zrobic i traktuje jak oferte reklamowa....
[font=Tahoma]

#44 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-10, godz. 16:42

tylko ze to jest prywatna inicjatywa braci...

Ogólnoświatowa firma przewozowa poza kontrolą CK, a małe grupki muszą się konspirować, jeśli chodzi o np. ośrodki pionierskie...

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-10, godz. 16:44

Dołączona grafika

#45 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 17:02

Adelfos, muszę przyznać że z każdym twoim kolejnym postem coraz mniej rozumiem o co ci chodzi. A w tym momencie moje zrozumienie jest bliskie zeru. Czy spadnie jeszcze niżej?

#46 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-10, godz. 17:21

W kontekście rozgraniczenia słów "biznes" oraz "wyzysk"

Ale ŚJ podkreślają, że w kontekscie wielbienia zarówno z jednym jak i drugim nie mają nic wspólnego.

Świadkowie Jehowy zaprzeczają "biznesowemu" charakterowi organizacji, twierdząc że istnieje ona dla celów innych niż finansowe (dla krzewienia pewnej idei). Nie zaprzeczają jednak temu, że datki przewyższają koszty.

#47 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-10, godz. 17:40

Adelfos, muszę przyznać że z każdym twoim kolejnym postem coraz mniej rozumiem o co ci chodzi.

Nie ma wśród ŚJ czegoś takiego jak prywatna inicjatywa braci (ani sióstr;) tymbardziej jeśli chodzi o kongresy, czy zwiedzanie Domów Betel. Np. kiedy nadal posługiwałem się Biblią warszawską na zebraniach, ktoś zawsze miał jakieś "ale" i podsuwał mi PNŚ. Pamiętam jak kilka lat temu z powodu rekomendowania filmu "Jezus" wywołałem popłoch wśród znajomych. To było podczas kongresu we Wrocławiu. A taki piękny dramat biblijny był na podstawie Dziejów Apostolskich...
Dołączona grafika

#48 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 17:48

Ogólnoświatowa firma przewozowa poza kontrolą CK, a małe grupki muszą się konspirować, jeśli chodzi o np. ośrodki pionierskie...

co rozumiesz ze male grupki musza sie konspirowac jesli chodzi o osrodki pionierskie??

Nie ma wśród ŚJ czegoś takiego jak prywatna inicjatywa braci (ani sióstr;) tymbardziej jeśli chodzi o kongresy, czy zwiedzanie Domów Betel. Np. kiedy nadal posługiwałem się Biblią warszawską na zebraniach, ktoś zawsze miał jakieś "ale" i podsuwał mi PNŚ. Pamiętam jak kilka lat temu z powodu rekomendowania filmu "Jezus" wywołałem popłoch wśród znajomych. To było podczas kongresu we Wrocławiu. A taki piękny dramat biblijny był na podstawie Dziejów Apostolskich...

no wlasnie jest i ja mam na to dowody... firma z krakowa , ktora zatrudniala wowczas naszych braci zostala poproszona o zorganizowanie pociagow dla delegatow n kongres do kijowa w 1993.. pieknie to zrobli , musze przynac.. kilka misiecy pozniej odtalismy od tej firmy list z podkresleniem ze jest to prywatna inicjatywa i nie nalezy jej np. wywieszac na tablicy w sali.. ale byc moze bylibysmy zainteresowani zwiedzeniem domo betel w europie .. mm te listyod tej firmy do dzis... WTS nie my z tym nic wspolnego.. jedynie co uznalem za cwany fakt to to ze ta firma ykorzysala liste kongresowiczow widocznie wychodzac z zalozenia zejeli kogs bylostac na kongres w kijowie to moze pokusi sie o wycieczke na zachod... tak czy owak byla to prywatn inicjatywa braci zatrodnionych w prywatnej firmi turystycznej.. dlaczego nie mialoby byc tak w przypadku omawianym tu ????
[font=Tahoma]

#49 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 18:07

Adelfosie jeśli nie ma czegos takiego jak prywatna inicjatywa braci to odnoś się tylko do sytuacji oficjalnie desygnowanych przez WTS z łaski swojej. Dyskusja wtedy będzie bardziej merytoryczna.

#50 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-10, godz. 18:55

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że zarzuty Adelfosa wobec organizacji należy przekierować i zaadresować wobec podmiotów innych niż WTS?

#51 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-11, godz. 08:07

no wlasnie jest i ja mam na to dowody...

Pisałem o kongresach, a nie o dojazdach na miejsce! Co CK ma do tego jak i którędy uczestnicy dojadą, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu?

co rozumiesz ze male grupki musza sie konspirowac jesli chodzi o osrodki pionierskie??

Z relacji przeczytanych pod innym tematem wyłania się taki właśnie obraz grupowych spotkań ŚJ.

dlaczego nie mialoby byc tak w przypadku omawianym tu ????

Już sobie wyobrażam nawet jak to przebiega. Otóż kierowca autokaru firmy BCT podjeżdza pod Dom Betel, a następnie puka do drzwi z informacją, że właśnie turyści chcą sobie pozwiedzać obiekty.

Adelfosie jeśli nie ma czegos takiego jak prywatna inicjatywa braci to odnoś się tylko do sytuacji oficjalnie desygnowanych przez WTS z łaski swojej.

Nasunęło mi się właśnie pytanie: dlaczego na oficjalnej stronie Towarzystwa Strażnica nie ma żadnych odnośników do lokalnych serwisów ŚJ?

Dyskusja wtedy będzie bardziej merytoryczna.

Przepraszam, ale nie wiem z kim rozmawiam...

No i pamiętam rady na zebraniach, żeby nic na takich stoiskach nie kupować, bo jedziemy na ucztę duchową a nie na jarmark.

Natomiast zarabiać na współwyznawcach można, oferując im przewozy do Bethel?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-11, godz. 08:02

Dołączona grafika

#52 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-11, godz. 10:55

Nasunęło mi się właśnie pytanie: dlaczego na oficjalnej stronie Towarzystwa Strażnica nie ma żadnych odnośników do lokalnych serwisów ŚJ?


Tzn. do czego?

Nie ma żadnych lokalnych serwisów WTS.
[db]

#53 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-11, godz. 11:03

niemasz racje adelfonsie
zawsze przewodnikiem takiej grupy lub jej opiekunem jest jakis brat lub siostra ( a tow sposob wymowny swiadczy o prywatnym kontekscie tej inicjatywy) i on lub ona kontktuje sie z Betel ze grupa przyjezdza. nie musi siespowiadac jak zostal zaplacony autokar i z jakiej firmy jest wynajety.. wazne jest ze jest to grupabraci...w przypadku prywatnej iniclatywa a wiem ze i w przypadkach kiedy zbor cos takiego organizuje uczestnikami moga tezbyc osoby zainteresowane a w znanym mi przypadku nawet calkiem niezainteresowane zborem.
czy taka wycieczka ma charakter jednodniowy czy kilku dniowy to Betel nie interesuje.. gdzie beda spali i gdzie ewentualne dalej pojada.. sprawa organizatorajest ustalenie terminu zwiedzania z danym biurem. a ze lub czy organizator reprezentuje braci prze betel a nie fodmiot to nie ma znaczenia.

jesli udowodnisz ze to Betel czyli WTS organizuje costakiego i czerpie z tego korzysci to oddam honor spowrotem a jesli nie to no wlasnie przemysl jesli niemasz racji lub dowodow
[font=Tahoma]

#54 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-11, godz. 11:49

Kogo jak kogo, ale mnie chyba trudno posądzać o sympatię dla WTS-u
Mimo to, w całości zgadzam się z przedmówcą...

#55 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-11, godz. 13:20

Nie ma żadnych lokalnych serwisów WTS.

Pytałem o lokalne strony ŚJ!

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-11, godz. 13:20

Dołączona grafika

#56 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-07-11, godz. 13:27

czy ktoś wie jak rozprowadzane były widokówki z salami zgromadzeń w Polsce?
sale zgromadzeń
pozdrawiam Andrzej

#57 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-11, godz. 13:31

Pytałem o lokalne strony ŚJ!

Oficjalnie SJ maja zakaz prowadzenia stron o tematyce religijnej. Powinienes wiedziec o tym doskonale.

czy ktoś wie jak rozprowadzane były widokówki z salami zgromadzeń w Polsce?
sale zgromadzeń

Zazwyczaj na otwarciu sali zgromadzen albo w Nadarzynie mozna dostac taka widokowke. Czasami spotykalem je normalnie na danej sali choc nie zawsze.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#58 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-11, godz. 13:31

sale zgromadzeń

O, w samą porę! A to też jest prywatna inicjatywa braci?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-11, godz. 13:32

Dołączona grafika

#59 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-11, godz. 13:36

O, w samą porę! A to też jest prywatna inicjatywa braci?

Tylko z tych widokowek nie ma zysku jesli sie nie myle
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#60 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-11, godz. 13:37

Pytałem o lokalne strony ŚJ!


Co to są "lokalne strony ŚJ" i gdzie to występuje w naturze?
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych