Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kongresy to świetny interes!


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#81 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-18, godz. 23:13

Znów rżniesz głupa.

Oświecony, odpuść sobie, jeśli inaczej nie potrafisz dyskutować.

Jakiego prawa?

Prawa do używania "swojej" Biblii!

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-18, godz. 23:56

Dołączona grafika

#82 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-07-18, godz. 23:31

Słowo Boże jest za darmo.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#83 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-19, godz. 04:57

Słowo Boże jest za darmo.

Zgadza się :)
Dołączona grafika

#84 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-19, godz. 07:38

Prawa do używania "swojej" Biblii!


Który ŚJ nie ma prawa do używania swojej Biblii? Co Ty bredzisz?
[db]

#85 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-19, godz. 15:37

Który ŚJ nie ma prawa do używania swojej Biblii?

Gdzie są legalne wersje online tego przekładu w językach innych niż angielski? Ten temat był już poruszany na tym forum, ale nie mogę tego wątku znaleść. Z tego, co pamietam w NSK była reprymenda odnośnie rzekomego "piractwa"

Co Ty bredzisz?

Dokładnie to co czytasz! Organizacja ŚJ jest tak zjednoczona jak Morlokowie i Eloje w Wehikule czasu Wells'a ;)
Dołączona grafika

#86 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 07:16

Gdzie są legalne wersje online tego przekładu w językach innych niż angielski?


Pisz na temat, chłopcze.

Powtórzę pytanie:

Który ŚJ nie ma prawa do używania swojej Biblii?

Z tego, co pamietam w NSK była reprymenda odnośnie rzekomego "piractwa"


Zgodnie z polskim i międzynarodowym prawem - nierzekomego. Doucz się, chłopcze.
[db]

#87 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 12:26

Pisz na temat, chłopcze.

Ty próbujesz zmienić temat, bo rozmowa dotyczy poniższego wątku:

A ta strona ma aprobatę WTS? Co z copyrightem na publikowanie PNŚ?


Zgodnie z polskim i międzynarodowym prawem - nierzekomego.

Tak się składa, że upowszechniam Emphatic Diaglott i dopóki nie podam, że autorem nie jest Benjamin F. Wilson tylko Krzysztof L. Cebula, to wszysko jest w porządku. Na podobnej zasadzie Gedeonici udostępniają w ponad 80 językach tekst Biblii z Towarzystw w danym kraju. Dlaczego zatem "Strażnica" nie daje takiej możliwości współwyznawcom? Proszę o douczenie mnie w tym zakresie.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-20, godz. 12:42

Dołączona grafika

#88 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 13:35

Dlaczego zatem "Strażnica" nie daje takiej możliwości współwyznawcom? Proszę o douczenie mnie w tym zakresie.


Nie jestem rzecznikiem WTS. To nie do mnie pytanie.

Na podobnej zasadzie Gedeonici udostępniają w ponad 80 językach tekst Biblii z Towarzystw w danym kraju.


Dalej rżniesz głupa... ale będę prostował te sekciarskie brednie do skutku, żebyś nie wprowadzał innych w błąd.

Gedeonici rozdają ludziom legalnie kupione i wydrukowane egzemplarze Biblii. Nie dokonują własnego, pirackiego dodruku łamiąc prawa autorskie tłumacza, a tym właśnie jest nieautoryzowana publikacja czegokolwiek w internecie.

Jeśli chcesz kupić w eMPiKu 200 tys. egzemplarzy Pasji Mela Gibsona i rozdać je ludziom - możesz to zrobić. Ale jeśli udostępnisz ten film na swoim serwerze ftp, to odpowiesz przed prawem. To samo, jeśli udostępnisz nie cały film, ale dzieło zależne, jakim jest tłumaczenie listy dialogowej (nawet, jeśli zrobiłeś je sam). Jeśli w to nie wierzysz, to wejdź sobie na stronę www.napisy.org.


Na podobnej zasadzie Gedeonici udostępniają w ponad 80 językach tekst Biblii z Towarzystw w danym kraju. Dlaczego zatem "Strażnica" nie daje takiej możliwości współwyznawcom?


P.S. Jeszcze jedno muszę zdementować. Strażnica daje swoim współwyznawcom taką możliwość. Dokładnie taką samą. Każdy ŚJ może zamówić jako "zamówienie specjalne" dowolną ilość Biblii (oczywiście płacąc za nie) i dać je potrzebującym.

Ty nawet w pytaniu potrafisz zawrzeć kłamstwo albo wierutną bzdurę. Sekciarstwo na medal.
[db]

#89 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 13:43

Ty próbujesz zmienić temat, bo rozmowa dotyczy poniższego wątku:
Tak się składa, że upowszechniam Emphatic Diaglott i dopóki nie podam, że autorem nie jest Benjamin F. Wilson tylko Krzysztof L. Cebula, to wszysko jest w porządku. Na podobnej zasadzie Gedeonici udostępniają w ponad 80 językach tekst Biblii z Towarzystw w danym kraju. Dlaczego zatem "Strażnica" nie daje takiej możliwości współwyznawcom? Proszę o douczenie mnie w tym zakresie.

Nie wiem w czym widzisz problem Adelfosie. Byłem 13 lat sj i każdemu kto chciał rozpowszechniałem PNS. Mógłbyś wskazać gdzie tkwi róznica?

#90 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 13:45

Byłem 13 lat sj i każdemu kto chciał rozpowszechniałem PNS. Mógłbyś wskazać gdzie tkwi róznica?


Adelfos nie widzi różnicy pomiędzy rozpowszechnianiem legalnych egzemplarzy a zrobieniem pirackiego dodruku lub publikacji sieciowej. Tzn. ja osobiście obstawiam, że widzi, tylko celowo po sekciarsku rżnie głupa.
[db]

#91 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 13:46

' date='2007-07-20 15:35' post='70467']
Nie jestem rzecznikiem WTS. To nie do mnie pytanie.



Dalej rżniesz głupa... ale będę prostował te sekciarskie brednie do skutku, żebyś nie wprowadzał innych w błąd.

Gedeonici rozdają ludziom legalnie kupione i wydrukowane egzemplarze Biblii. Nie dokonują własnego, pirackiego dodruku łamiąc prawa autorskie tłumacza, a tym właśnie jest nieautoryzowana publikacja czegokolwiek w internecie.

Jeśli chcesz kupić w eMPiKu 200 tys. egzemplarzy Pasji Mela Gibsona i rozdać je ludziom - możesz to zrobić. Ale jeśli udostępnisz ten film na swoim serwerze ftp, to odpowiesz przed prawem. To samo, jeśli udostępnisz nie cały film, ale dzieło zależne, jakim jest tłumaczenie listy dialogowej (nawet, jeśli zrobiłeś je sam). Jeśli w to nie wierzysz, to wejdź sobie na stronę www.napisy.org.
P.S. Jeszcze jedno muszę zdementować. Strażnica daje swoim współwyznawcom taką możliwość. Dokładnie taką samą. Każdy ŚJ może zamówić jako "zamówienie specjalne" dowolną ilość Biblii (oczywiście płacąc za nie) i dać je potrzebującym.

Ty nawet w pytaniu potrafisz zawrzeć kłamstwo albo wierutną bzdurę. Sekciarstwo na medal.

db :) Napij sie lyk kawy lub troche miety i nie rob podstawowych bledow :) ..Nie nazywaj czyis pogladow sekciarstwem bo jak pisze Steven Hassan ,nie pomozesz czlowiekowi a tylko jeszcze bardziej upewnisz w tym co robi :) :huh:

#92 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 13:54

db :) Napij sie lyk kawy lub troche miety i nie rob podstawowych bledow :) ..Nie nazywaj czyis pogladow sekciarstwem bo jak pisze Steven Hassan ,nie pomozesz czlowiekowi a tylko jeszcze bardziej upewnisz w tym co robi :) :huh:


Nie nazywam sekciarstwem poglądów, tylko metodę. Np. zadawanie pytania, w którym kryje się kłamstwo, półprawda lub świadoma manipulacja. Przykład:

Liza, dlaczego od tygodnia przestałaś kraść?

:P

Użytkownik [db] edytował ten post 2007-07-20, godz. 13:55

[db]

#93 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 13:55

' date='2007-07-20 15:54' post='70474']
Nie nazywam sekciarstwem poglądów, tylko metodę. Np. zadawanie pytania, w którym kryje się kłamstwo, półprawda lub świadoma manipulacja. Przykład:

Liza, dlaczego od tygodnia przestałaś kraść?

:P

Dobre :)

#94 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 14:17

..Nie nazywaj czyis pogladow sekciarstwem bo jak pisze Steven Hassan ,nie pomozesz czlowiekowi a tylko jeszcze bardziej upewnisz w tym co robi :)

Proszę o uświadomienie w czym potrzebuję pomocy!

Np. zadawanie pytania, w którym kryje się kłamstwo, półprawda lub świadoma manipulacja. Przykład:

Podaj przykład dotyczący bierzącego tematu!

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-20, godz. 14:18

Dołączona grafika

#95 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 14:45

Proszę o uświadomienie w czym potrzebuję pomocy!


W logicznym myśleniu, rozumieniu podstawowych pojęć (np. czym różni się rozdawanie jakichś wydawnictw od publikowania w rozumieniu ustawy o prawie autorskim, czym różni się pielgrzymka od turystyki religijnej), czytaniu ze zrozumieniem...

Podaj przykład dotyczący bierzącego tematu!


Proszę:

Na podobnej zasadzie Gedeonici udostępniają w ponad 80 językach tekst Biblii z Towarzystw w danym kraju. Dlaczego zatem "Strażnica" nie daje takiej możliwości współwyznawcom?


Użytkownik [db] edytował ten post 2007-07-20, godz. 14:48

[db]

#96 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 15:58

W logicznym myśleniu, rozumieniu podstawowych pojęć (...), czytaniu ze zrozumieniem...

Jak pytam bezpośrednio to wymigujesz się, że to nie ten adres. Dlaczego odpisujesz skoro nie Ciebie pytałem?

(np. czym różni się rozdawanie jakichś wydawnictw od publikowania w rozumieniu ustawy o prawie autorskim, czym różni się pielgrzymka od turystyki religijnej)

Przecież ja cały czas próbuję uzyskać wyjaśnienia dlaczego np. ŚJ z Elbląga nie ma brooklińskiego przyzwolenia na sporządzenie elektonicznej wersji PNŚ, skoro to jest ich Biblia? Natomiast odnośnie turystyki religijnej: zarówno indywidualne pątnictwo jak i grupowe pielgrzymki są to jej formy. Nie ma znaczenia, czy udaję/emy się do obiektów zlaicyzowanego związku wyznaniowego, czy do sanktuarium w celu mistycznych przeżyć!

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-07-20, godz. 16:10

Dołączona grafika

#97 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 16:04

A tak z ciekawości czy katolik ma prawo robienia elektronicznej wersji BT? Pytam bo naprawdę nie wiem.

#98 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-20, godz. 16:09

oczywiście [db] ma słuszność w kwestiach nielegalności kopii intermetowej.

zarzuty wobec WTS-u mogą jednak mieć inną formę: nie tyle "dlaczego zabraniacie rozpowszechniać text metodą piracką?" ale

skoro twierdzicie, że wasza działalność jest nie-komercyjna i nie nastawiona na zysk, to dlaczego nie udostępnicie PNŚ w internecie? Przecież "powinniście się cieszyć, że słowo Boże będzie rozpowszechniane"?

a co do tysiąclatki. Katolickie klechy nie rżną głupa i nie mówią nic o cołasce ale podają konkretną cenę. Nie udają więc filantropów. A mimo tego, potrafią się wykazać zdrowym rozsądkiem i nie ścigają rozpowszechniania Biblii przez Internet.

#99 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-20, godz. 16:21

Gedeonici rozdają ludziom legalnie kupione i wydrukowane egzemplarze Biblii. Nie dokonują własnego, pirackiego dodruku łamiąc prawa autorskie tłumacza, a tym właśnie jest nieautoryzowana publikacja czegokolwiek w internecie.

Niczego nie kupuję/my! Żadne prawa autorskie nie są łamane, pomimo osobnego dodruku na potrzeby darmowej dystrybucji, ponieważ w ponad 180 kajach na potrzeby stowarzyszenia otrzymano od Towarzystw Biblijnych zezwolenie na drukowanie we własnym zakresie i rozpowszechnianie.
Dołączona grafika

#100 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-20, godz. 16:26

WTS póki co też nikogo nie ściga. Myslę, że WTS ma prawo do decydowania o formie rozpowszechniania swojej Biblii. Produkowanie "grubych" wydawnictw jest dla WTS deficytowe, zalicza się też do tego Biblia, więc węszenie biznesu w tej kwestii nie ma podstaw.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych