Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kongresy to świetny interes!


  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#161 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-08-12, godz. 13:46

Rozumiem, że np. Firma Halzbi działa tylko wysyłkowo?


Myślałem, że potrafisz rozwinąć skrót WTS. No chyba, że uważasz, że WTS ma udziały w firmie Halzbi?

#162 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-16, godz. 00:41

Myślałem, że potrafisz rozwinąć skrót WTS. No chyba, że uważasz, że WTS ma udziały w firmie Halzbi?

A ja mam nadzieję, że zwrócisz uwagę, do jakiego zdania nawiązałem pisząc o Firmie Halzbi w temacie: Kongresy to świetny interes!
Dołączona grafika

#163 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 00:58

Lokalni włodarze oraz przedsiębiorcy z Pensylwanii już teraz cieszą się z powodu możliwości goszczenia świadków Jehowy podczas letnich zgromadzeń. Powody do radości mają spore, bo ocenia się, że przyjezdni pozostawią u nich mnóstwo pieniędzy.

Dotychczasowe wyliczenia pozwalają sądzić, że na weekendowe zgromadzenie przybędzie 10 tysięcy osób. Można się też spodziewać, że każdy uczestnik tylko jednego dnia wyda średnio 100 dolarów. Zatem tylko jeden dzień trzydniowego kongresu może przynieść zysk dla lokalnej gospodarki w postaci miliona dolarów wydanych w restauracjach, hotelach, sklepach, stacjach benzynowych i innych miejscowych punktach usługowych.

--
Artykuł na ten temat: timesleader.com, link

link nie dziala

#164 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-08-16, godz. 01:15

Nowy odnośnik: link
.jb

#165 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 01:23

Mysle ze ten artykul nie oddaje prawdy dlatego ze nawet w kraju gdzie saldo zborowe jest w przewazajacej wiekszosci dodatnie jakim jest Wlk Brytania bracia zachowuja sie zachowawczo tz. kazdy zabiera swoja zywnosc( bardzo dziwne szczegolnie tutaj gdzie bardzo popularny jest take away) organizuje sie autobusy po 6 funtow za dzien za osobe (choc wiekszosc ma samochody) jedyne na czym mozna bylo zarobic to gorace plyny i lody sprzedawane tylko w przerwie na terenie wynajetego obiektu. Z przykroscia musze stwierdzic ze bracia angielscy i francuscy to sknerusy ;) i odbiegaja od tezy przedstawionej w/w artykule.

#166 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-16, godz. 08:23

Mysle ze ten artykul nie oddaje prawdy ...

Hs jak widzę większośc postów jakie piszesz i zapewne będziesz pisał będą tej nuty. Ale mnie to nie dziwi :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#167 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 08:33

Hs jak widzę większośc postów jakie piszesz i zapewne będziesz pisał będą tej nuty. Ale mnie to nie dziwi :P

zarzuc mi klamstwo w tym co tutaj napisalem ja nie oceniam twoich postow na ta nute czy na tamta, moge powiedziec smialo ze nie musze sie zgadzac z tym co jest w tym topicu napisane aczkolwiek szanuje jb.

Hs jak widzę większośc postów jakie piszesz i zapewne będziesz pisał będą tej nuty. Ale mnie to nie dziwi :P

szanowna jb prosze mnie zgromic z "jasnego nieba" jesli gdzies przekroczylem prawo tego forum :rolleyes:

#168 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-16, godz. 08:39

zarzuc mi klamstwo w tym co tutaj napisalem ja nie oceniam twoich postow na ta nute czy na tamta, moge powiedziec smialo ze nie musze sie zgadzac z tym co jest w tym topicu

Jak mogę zarzucić kłamstwo czyjejś opini? Mogę tylko stwierdzić że jest próbą upiększania. Tak nie musisz się zgadzać, a ja nie muszę przytakiwać insynuacjom typu "sprawy się mają znacznie inaczej"... kiedy z moich obserwacji wynika coś z goła odmiennego.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#169 Homo_sum

Homo_sum

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 182 Postów

Napisano 2007-08-16, godz. 08:58

Jak mogę zarzucić kłamstwo czyjejś opini? Mogę tylko stwierdzić że jest próbą upiększania. Tak nie musisz się zgadzać, a ja nie muszę przytakiwać insynuacjom typu "sprawy się mają znacznie inaczej"... kiedy z moich obserwacji wynika coś z goła odmiennego.

A co tak naprawde wynika z twoich obserwacji i jakich metod obserwacyjnych uzywasz nie bedac Świadkiem Jehowy i nie nalezac do zadnego zboru . Ja bym co najmniej powatpiewal w źródlo twoich obserwacji nie mowiac o tym ze czasem niektorzy by ci zarzucili szerzenie tendencyjnych oszczerstw.

Nie ma o co kruszyc kopie, mamy inne zdanie przy okazji niektorych topicow, ja bardzo dobrze ci zycze. :) :) :)

#170 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-16, godz. 13:14

A co tak naprawde wynika z twoich obserwacji i jakich metod obserwacyjnych uzywasz nie bedac Świadkiem Jehowy i nie nalezac do zadnego zboru . Ja bym co najmniej powatpiewal w źródlo twoich obserwacji nie mowiac o tym ze czasem niektorzy by ci zarzucili szerzenie tendencyjnych oszczerstw.

Nie ma o co kruszyc kopie, mamy inne zdanie przy okazji niektorych topicow, ja bardzo dobrze ci zycze. :) :) :)

Zripostuje tym samym poziomem dyskusji:

Głeboko powątpiewam w umiejętność Twoich obserwacji jak i umiejętność stanięcia z boku Hs nie mówiąc juz o tym że słuchając takie słowa jak "oszczerstwa, oszczerstwa" jako argument dowodowy nigdy chyba nie doczekałbym się na to dowodów...

Również dobrze Ci życzę. Z poważaniem Pawel :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#171 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-28, godz. 19:55


"Kongresy to świetny interes!"
– tego samego zdania są przedstawiciele Evansville w Indianie. Czerwcowe kongresy świadków Jehowy mają, jak się oczekuje, przynieść miastu aż 6 milionów dolarów.

Świadkowie Jehowy będą tam organizować swoje zgromadzenia już piąty raz z rzędu. Artykuł wspomina, że sukces dotychczasowych kongresów sprawił, że tym razem organizatorzy postanowili dołożyć jeszcze jeden weekend, więc w sumie na tegorocznie zgromadzenia świadków Jehowy przeznaczono w Evansville trzy weekendy. (link)
.jb

#172 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-04-29, godz. 19:20

"Kongresy to świetny interes!" – tego samego zdania są przedstawiciele Evansville w Indianie. Czerwcowe kongresy świadków Jehowy mają, jak się oczekuje, przynieść miastu aż 6 milionów dolarów.


No tak, ale jeśli już to świetny interes dla właścicieli restauracji, hoteli czy sklepów, jak już było wspomniane w tym wątku, bo raczej nie dla samych organizatorów zgromadzeń, czyli dla Świadków ... ;)

#173 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-04-30, godz. 07:30

No tak, ale jeśli już to świetny interes dla właścicieli restauracji, hoteli czy sklepów, jak już było wspomniane w tym wątku, bo raczej nie dla samych organizatorów zgromadzeń, czyli dla Świadków ... ;)

dla śJ to może nie, ale od ich ofiarności zależy czy opłaca się to dla WTS-u. Ale największą korzyść ma WTS z umacniania "wiary" i poczucia przynależności do "jedynozbawczej organizacji"
Czesiek

#174 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-04-30, godz. 10:55

No tak, ale jeśli już to świetny interes dla właścicieli restauracji, hoteli czy sklepów, jak już było wspomniane w tym wątku, bo raczej nie dla samych organizatorów zgromadzeń, czyli dla Świadków ... ;)

Ale dla WTS moze tak byc. Na przyklad w Argentynie niektore kongresy w tym roku beda sie znowu odbywac na stadionach, mimo ze sa sale zgromadzen. Co zroba z salami? Pewnie sprzedadza, a to juz interes.
Dołączona grafika

#175 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-04-30, godz. 12:36

Ale dla WTS moze tak byc. Na przyklad w Argentynie niektore kongresy w tym roku beda sie znowu odbywac na stadionach, mimo ze sa sale zgromadzen. Co zroba z salami? Pewnie sprzedadza, a to juz interes.

Tansze jest wynajecie stadionu raz na rok niz caloroczne utrzymywanie sali zgromadzen. Niedlugo bedzie pewnie i tak w Polsce ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#176 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-30, godz. 12:50

Masz rację, edd. Ale oficjalnie raczej nie zostanie to przedstawione w ten sposób. Tamtejsze wydanie NSK z kwietnia br. tłumaczyło, że wcześniej odbywało się więcej mniejszych zgromadzeń, jednakże z danych z ostatnich trzech lat wynika, że mimo to liczba uczestniczących w kongresach wielokrotnie zmalała. Stąd w chwili obecnej nowe podejście: zaplanowano mniej (konkretnie 68) zgromadzeń, ale są one obliczone na większą liczbę osób.

W ubiegłym roku w kongresach w Argentynie wzięło udział 205 725 osób, a 2 485 zostało ochrzczonych.
.jb

#177 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2009-04-30, godz. 13:42

No istnieje duże prawdopodobieństwo, że "świńska grypa" może ŚJ pokrzyżować troszkę plany..... z dużymi imprezami.

#178 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2009-04-30, godz. 13:52

:angry: Czy naprawdę już zapomnieliście :) :) jak je wznosiliśmy to z serca bo mogą być nam schronieniem w dniach armagedonu, ateraz mamy je oddać???!!!! NIGDY NA BARYKADY BRACIA!!!

BĘDZIE TAK : w imię oszczędności, skromności chrześcijańskiej i polegania na Jehowie, wróćmy pokornie do naszych spotkań w domach a to co zostanie ze sprzedaży obiektów zainwestujemy w nowsze drukarnie i papier na pokarm na czas słuszny abyśmy mogli odżywiać się w tych czasach pożogi :) :)

Myślicie że i tego bracia z pokorą nie przyjmą?
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#179 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-04-30, godz. 16:15

BĘDZIE TAK : w imię oszczędności, skromności chrześcijańskiej i polegania na Jehowie, wróćmy pokornie do naszych spotkań w domach a to co zostanie ze sprzedaży obiektów zainwestujemy w nowsze drukarnie i papier na pokarm na czas słuszny abyśmy mogli odżywiać się w tych czasach pożogi :) :)


Hm, pamiętam, jak uzasadnieniem dla budowania nowych Sal, ale w tym przypadku Królestwa, była właśnie oszczędność. Ponoć bardziej opłacało się budować nowe niż wynajmować od kogoś ... ;)

#180 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-04-30, godz. 17:34

Hm, pamiętam, jak uzasadnieniem dla budowania nowych Sal, ale w tym przypadku Królestwa, była właśnie oszczędność. Ponoć bardziej opłacało się budować nowe niż wynajmować od kogoś ... ;)

W przypadku SK, używanej przez trzy zbory, czyli 4 dni w tygodniu, to się jeszcze może opłacać. Ale nie w przypadku sal zgromadzeń, używanych nawet w środku "sezonu" jedynie w weekendy a pomiędzy nimi stojących bezczynnie, bo przecież nie można podnająć nikomu sali na "świecką" okazję.

Użytkownik [db] edytował ten post 2009-04-30, godz. 17:34

[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych