Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ewangelia, którą głoszę


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#101 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-22, godz. 19:53

(z przeniesienia)
Ja tez Ci przedstawie moje wierzenia. Wierze w Boga. Jego syn ma na imie Jezus. Jego matka Maria. Jezus oddal zycie za nas zebysmy dostapili zbawienia. Jezus byl nasladowca swojego Ojca i kazal milowac ludzi. Tak w skroconej formie przedstawie Ci moje wierzenia.

Podyskutyjmy merytorycznie o mojej religii wedlug tego co napisalem powyzej i prosze nie wskazywac czlonkow mojego kosciola jako głownych wytykaczy złych ludzi. To forum glownie wytyka wady ŚJ i musisz to przyznac bezapelacyjnie.


Homo_sum
To co podałeś daje już podstawy do tego, żeby zadać konkretne pytania. Ponieważ jednak już zdeklarowałeś swoją sympatię do określonych poglądów, nie będę rozwijał tego tematu w co wierzysz.
Bezapelacyjnie mogę przyznać to, że śJ są kiepskimi apologetami i bardzo łatwo jest wykazać na podstawie Biblii, że to co głosi WTS jako prawdę pochodzącą od Boga, niewiele z tą prawdą ma wspólnego. A do tego śJ chełpią się do jakiej to wspaniałej „organizacji” należą i dlatego dostają odpowiednią dawkę wiedzy jaka ta „organizacja” jest naprawdę.


Przykro mi ale tyle wiem o twojej religii teraz co o judaizmie a jak sie dowiedzialem niektore sprawy sa rozstrzygane indywidualnie przez rabinow (niektorzy z nich wierza w reinkarnacje inni nie) wiec moze u Ciebie jest to samo.

Potraktuj mnie jako szczerze zainteresowanego tym w co wierzysz, jak zauwazyles nie nazywalem katolikow gejami, pedofilami ani mordercami wiec twoj argument o obrzucaniu blotem raczej do mnie nie pasuje.


Jak do tej pory niewiele napisałeś, ale i tak w swoich postach pokazałeś, że ten kto ci zaufa popełni duży błąd. Stąd nie licz na to, że podam tobie nazwę społeczności do której uczęszczam, nawet na PM.

A moze bys mi wyjasnil tak laskawie

(1) Czy Jezus wedlug twojej religii jest bogiem z trojcy?
(2) Czy glosisz swoja ewangelie od domu do domu jak to czynili uczniowie Jezusa?
(3) Czy w twoim kosciele wystepuje zjawisko sakramentów takich jak : komunia, bierzmowanie?
(4) Czy spowiadasz sie ksiedzu czy tez publicznie?
(5) Czy dusza istnieje po smierci?
(6) Gdzie ida zbawieni do nieba czy do raju na ziemi?


Takich kilka pytan dla niezorientowanego, mysle ze nie wyczerpales tematu swoich wierzen i pewnie o nie jedno Cie jeszczce zapytam a moze powiesz ze to tajemnica albo ze chce sie nasmiewac z twojego kosciola?

Przykro mi ale tyle wiem o twojej religii teraz co o judaizmie a jak sie dowiedzialem niektore sprawy sa rozstrzygane indywidualnie przez rabinow (niektorzy z nich wierza w reinkarnacje inni nie) wiec moze u Ciebie jest to samo.

Potraktuj mnie jako szczerze zainteresowanego tym w co wierzysz, jak zauwazyles nie nazywalem katolikow gejami, pedofilami ani mordercami wiec twoj argument o obrzucaniu blotem raczej do mnie nie pasuje.


Pozwoliłem sobie ponumerować twoje pytania, aby łatwiej było na nie odpowiedzieć.
Ad 1.
Na początek wyjaśnienie. Jeśli rozmawiam o Bogu Trójjedynym, to nie mam na myśli tej kłamliwej koncepcji jaką przedstawił WTS w wiadomej broszurze.
Poza tym tak naprawdę dyskusja o Trójjedynym Bogu opiera się na założeniach filozofii neoplatońskiej, na której to opierają się jej zwolennicy jak i przeciwnicy.
I ponadto, zwolennicy nauczania o Trójjedynym Bogu starają się zachować to co mówi Biblia bez naruszania znaczenia Słowa Bożego, natomiast przeciwnicy często stosują argument, że jakiś tekst nie może być rozumiany dosłownie, ale należy go odpowiednio zinterpretować, aby pasował do ich koncepcji.
Jeśli ktoś znajdzie takie rozwiązanie tego co Biblia naucza na temat tego, że jest jeden Bóg i jednocześnie takie same cechy jakie Posiada tylko Bóg Ojciec jednocześnie nadaje Synowi i Duchowi Świętemu, bez naruszania sensu wypowiedzi Biblijnych fragmentów jak to starają się robić zwolennicy tej nauki, to wtedy zastanowię się nad tą koncepcją, czy nie jest lepiej wyjaśnione to co naucza Biblia. Jak na razie nie spotkałem takiej alternatywy dla nauczania o Trójjedynym Bogu.
Dosyć dobre opracowanie na temat Trójjedynego Boga dał J. Zabiełło pod tymi adresami:
http://watchtower.or...jz-trojca.phtml
http://watchtower.or.../jz-jezus.phtml
http://watchtower.org.pl/jz-duch.phtml

Więc wybacz, ale nie będę tego przerabiał lub przepisywał.

Ad. 2.
Żaden tekst z NT nie daje podstaw na twierdzenie, że apostołowie chodzili od domu do domu i w ten sposób głosili Ewangelię. To co WTS zrobił w swoim tłumaczeniu wstawiając w Dz. Ap 5,42 i 20,20 zwrot „od domu do domu” jest po prostu nadużyciem.
Możesz to sobie przeanalizować chociażby tu:
http://watchtower.or...s...ost&p=11415
Ewangelię głoszę i możesz sobie sprawdzić, czy jest ona zgodna z tym co głosili apostołowie. Tekst tego co głoszę znajdziesz na początku tego tematu.

Ad. 3
Pamiątkę wieczerzy Pańskiej obchodzimy pod dwoma postaciami i tyle razy w roku, ile uznamy za stosowne w myśl wersetu:


. Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.
(1 Kor. 11:26 BW)

Bierzmowanie jako osobny sakrament nie występuje w mojej społeczności. Po chrzcie starsi nakładają ręce i proszą Boga o dar Ducha Świętego dla nowo ochrzczonej osoby.

Ad. 4
Nie ma u nas księży.

Ad 5. I 6. Cdn. Muszę na dziś kończyć.
Czesiek

#102 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-08-23, godz. 07:02

Po pierwsze podziele opinie osoby, ktora trafnie ujela to co mysle w tym temacie:

Roznica pomiedzy (...) Jesli twierdzi pan ze klamie ........ to nie jest dla nas pierwszyzna.



Szkoda, że na moje pytanie, gdzie szczycę się wiedż biblijną, skoro mi to zarzucasz, zamiast przytoczyć moją wypowiedź, cytujesz osobę, której jasno wyjaśniłem dlaczego zasłużyła sobie na takie określenia, a do tego robisz to bez podania odnośnika skąd wźiąłeś tą wypowiedź. Czyżbyś się bał podać to, żeby czytelnicy tego forum nie zauważyli, że po prostu manipulujesz informacją aby mnie oczernić?

Do tej pory nie zauważyłem żebyś błyszczał wiedzą biblijna za to świetnie błyszczysz w inny sposób:

Po dokladnej relacji z biblii twój blysk wyglada tak
jak powyzej

Nastepne olsnienie z biblii w twoim wykonaniu
Mysle ze wystarczy ludzie na tym forum moga jeszcze poczytac inne twoje "wywody" biblijne. Ja jestem leniem ale czasem sie wysile i poszukam za to twój rodzaj komentarzy pozostawia wiele do zyczenia.

Prosze bys odpowiedzial na moje wczesniejsze pytania bo ta polemika nie ma sensu i wyjdziemy na najgorszych wrogów, przejdzmy do meritum sprawy

Homo_sum
Na początku tego tematu zamieściłem mały traktacik oparty na Biblii. Aby mi udowodnić, że coś głoszę niezgodnie z Biblią wystarczyło przeczytać, przeanalizować i wypunktować to, co twoim zdaniem jest w tym co napisałem niezgodne z Biblią. Zamieszczałem też kilka innych wypowiedzi w których porównując naukę śJ z tym co głosi Biblia też wypowiadałem się na tematy biblijne. To też mogłeś poddać krytyce.
Ale albo się nie zapoznałeś z tym co piszę, albo nie znajdując potwierdzenia dla swoich zarzutów względem mojej osoby, po prostu świadomie dopuszczasz się manipulacji i przedstawiasz moje wypowiedzi i do tego wyrwane z kontekstu tematów w których były publikowane. Mało tego, nie podałeś odnośników skąd je wziąłeś, aby czytelnicy przypadkiem nie sprawdzili, że miałem wszelkie podstawy aby w ten sposób napisać o Homme Curieux.
W tym co zrobiłeś w tych dwuch postach pokazałeś, że takie twoje zapewnienia:

Potraktuj mnie jako szczerze zainteresowanego tym w co wierzysz, jak zauwazyles nie nazywalem katolikow gejami, pedofilami ani mordercami wiec twoj argument o obrzucaniu blotem raczej do mnie nie pasuje.


są po prostu niewiarygodne, żeby nie nazwać tego dosadniej i po imieniu.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych