Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmy o ŚJ


  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#61 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-22, godz. 21:43

Jak zwykle za tym filmem stoją ludzie uważający Jezusa za Boga. Bardzo ich boli to, że ŚJ mają czelność uważać inaczej. Więc zwalczają konkurencję.
Bo w tym jest istota sprawy: kto jest jedynym prawdziwym Bogiem, i komu należy się ta wyjątkowa cześć i chwała.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#62 Młody Wilk

Młody Wilk

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 118 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-22, godz. 21:48

Jak zwykle za tym filmem stoją ludzie uważający Jezusa za Boga. Bardzo ich boli to, że ŚJ mają czelność uważać inaczej. Więc zwalczają konkurencję.
Bo w tym jest istota sprawy: kto jest jedynym prawdziwym Bogiem, i komu należy się ta wyjątkowa cześć i chwała.

Istota sprawy sprowadza się do czego innego: ŚJ wolno krytykować cały świat, ale nikomu świętej krowy WTS-u.

#63 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-23, godz. 06:01

Prawdziwa mądrość polega na wykorzystaniu umiejętności rozróżnienia tego, co istotne od tego, co mniej ważne. Jeżeli skupisz się na małostkowych waśniach, temu, kto kogo ma prawo krytykować, stracisz z oczu właściwy cel: zbawienie przez Chrystusa. Oczywiście, wiem, że jako agnostyk masz to gdzieś. Jednak przypominam: dla ludzi wierzących najważniejsze będzie to, co powiedziano w Pismach:

Wszelka złośliwa gorycz i gniew, i srogie zagniewanie, i krzyk, i obelżywa mowa niech będą spośród was usunięte wraz z wszelkim złem.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#64 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-08-23, godz. 07:02

(...) stracisz z oczu właściwy cel: zbawienie przez Chrystusa. (...)

O jakim zbawieniu piszesz P.K.Dicku?
Czesiek

#65 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2009-08-23, godz. 07:13

O soteriologii oczywiście. Zbawienie czyli ocalenie ludzkości przy pomocy ofiary Jezusa Chrystusa. Znasz takiego?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#66 paradise1874

paradise1874

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 236 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2009-08-23, godz. 09:05

Istota sprawy sprowadza się do czego innego: ŚJ wolno krytykować cały świat, ale nikomu świętej krowy WTS-u.

ŚJ oczekują tolerancji swojej grupy wyznaniowej i walczą o to nawet w sądach natomiast sami takiej tolerancji nie okazują w stosunku do żadnej religii (szczególnie tępią osoby, które z uwagi na sumienie wyszkolone na Biblii a nie na Strażnicy postanowili opuścić ich szeregi). Jakże dalece śJ odeszli od wzoru prawdziwego chrystianizmu....:(

#67 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-08-23, godz. 13:38

O soteriologii oczywiście. Zbawienie czyli ocalenie ludzkości przy pomocy ofiary Jezusa Chrystusa. Znasz takiego?

Ocalenie ludzkości? A od czego? i na czym polega to ocalenie?
Bo na przykład człowiek tonący potrzebuje zbawienia aby mógł żyć dalej na ziemi. został zbawiony od śmierci w wodzie do życia na ziemi.
Więc wybacz, ale wolę upewnić się o jaką soteriologię tobie chodzi.
Czesiek

#68 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-23, godz. 16:55

[font="Calibri"][size="3"]Prawdziwa mądrość polega na wykorzystaniu umiejętności rozróżnienia tego, co istotne od tego, co mniej ważne.



No tak, tak, święta racja. Tyle tylko, że wszyscy dobrze wiemy, iż to właśnie CK SJ poprzez swój talmudyzm i "połykanie wielbłąda" zraziło do siebie tysiące głosicieli, przesuwając nie raz i nie dwa na dalszy plan cel nadrzędny - wielbienie Pana. Co zresztą zostało również wykazane nie tylko w tym, ale w pozostałych "oszczerczych" filmach i publikacjach nt. SJ. OVER, wystarczy tych oszczerstw :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#69 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2009-08-26, godz. 09:47

W zborach braciom często ciężko jest sie przynać do niewiedzy. Przykro jest dowiadywać sie o różnych ciemnych lub nawet niejasnych sprawkach od osób z poza zboru.
To tak jakby ktoś postronny mówił mi, że moi rodzice nie byli tacy jak ja ich postrzegałam. A przeciez Organizacja ustawia się w pozycji matki karmicielki. Mimo, że o różnych sprawach wiem, to jednak zobaczenie konkretnych ludzi płaczących z powodu postępowania ludzi kierujących Orgaznizacją jest bardzo przejmujące. Znam sama takie osoby i na dodatek wiem, że nie były takimi grzesznikami jak przedstawia sie wszystkich, którzy opuścili zbór - niezaleznie od formy w jakiej to się stało.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#70 SCORP1ON

SCORP1ON

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 44 Postów

Napisano 2009-12-04, godz. 02:44

Niniejsze filmy oraz inne są do pobrania na moim chomiku

http://chomikuj.pl/SCORP1ON




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych