Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Akceptuję tylko to co jest w Biblii" - nic więcej


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2010-07-25, godz. 18:59

czy Bóg nad Tym czuwał :) Nie wiem , ale wiem, że na pewno czuwał Papież :) Wybrał księgi które mu pasowały akurat do doktryny i potwierdziłą na soborze, że Biblia składa się właśnie z 66 ksiąg, tych ksiąg..... No ale przecież nie jest wykluczone, że Jehowa posłużył się wrogami aby zatwierdzili Biblię w istniejącym kształcie :)

O to jakaś nowa historia. Bo ja wiem o innej, ale może z innego wymiaru. Wiem o wykorzystywaniu przez Kościół wielu Ksiąg i nic o tym by jakikolwiek papież ustalał a synody i poprzez tradycję: źródło 1, źródło 2, źródło 3, źródło 4.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#22 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-04, godz. 11:21

Akceptuję tylko to co jest w Biblii, ona sama się wykłada.

Tylko kwestia jak się ona sama wykłada. Jak się ona sama tłumaczy.


Jak zatem wg ciebie Biblia sama wykłada przypowieść Jezusa o niewolniku wiernym i roztropnym?

Jak to Bóg sprawił że mamy taką a nie inną Biblię, nie wiem ale jest to dla mnie coś w rodzaju cudu, prawie 2000 lat i wciąż jest taka jaka jest.


Dajesz jej tylko 2000 lat?

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2010-08-04, godz. 11:22

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#23 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-08-04, godz. 20:36

Padre, wszak spisywanie Biblii ukończono wraz ze spisaniem jej ostatniej księgi czyli około 2000 lat temu a że zaczęto ją spisywać ciut dawniej to juz co innego.

#24 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-08-04, godz. 21:20

Padre, wszak spisywanie Biblii ukończono wraz ze spisaniem jej ostatniej księgi czyli około 2000 lat temu a że zaczęto ją spisywać ciut dawniej to juz co innego.


W obecnym kształcie powstała ciut wcześniej.
Jak coś piszesz, to precyzuj o co ci chodzi. Odnośnie spisywania posługujesz się swoją świetną jej znajomością czy znajomością nurtu krytyków?

Aha i nie zapomnij o jej samo wykładni. Najlepiej o tym jak sama wykłada znaczenie przypowieści Jezusa.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych