Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gal 3:28


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-03-03, godz. 19:48

Ga 3:28 Bg „Nie masz Żyda, ani Greka; nie masz niewolnika ani wolnego; nie masz mężczyzny i niewiasty; albowiem wszyscy wy jednym jesteście w Chrystusie Jezusie.”

Ga 3:28 BT „Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.”

Ga 3:28 Bw „Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.”

Ga 3:28 Bp „Nie istnieje odtąd Żyd ani Grek, nie istnieje niewolnik ani wolny, nie istnieje mężczyzna i kobieta - wy wszyscy bowiem stanowicie jedność w Chrystusie Jezusie.”


Ga 3:28 NS „Nie ma Żyda ani Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety: wy wszyscy bowiem jesteście jedną osobą w jedności z Chrystusem Jezusem.”

Ga 3:28 WH „ουκ ενι ιουδαιος ουδε ελλην ουκ ενι δουλος ουδε ελευθερος ουκ ενι αρσεν και θηλυ παντες γαρ υμεις εις εστε εν χριστω ιησου”

Dlaczego do przetłumaczonego tekstu dodano słowo "osobą" chociaż brak go w tekście greckim?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#2 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2007-03-04, godz. 11:53

Brawo! :D :D :D Jesli SJ spytaja podczas sporu o Trojce, jak moze jeden byc w 3-ch osobach, to wystarczy zacytowac im ten werset i zapytac: Jak jedna osoba moze sie skladac z wielu osob? Czasami cytuja Gal 3,20 na poparcie tezy, ze Bog to jedna osoba. Zalecana podobna procedura postepowania. :P .
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#3 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-04, godz. 13:37

Brawo! :D :D :D Jesli SJ spytaja podczas sporu o Trojce, jak moze jeden byc w 3-ch osobach, to wystarczy zacytowac im ten werset i zapytac: Jak jedna osoba moze sie skladac z wielu osob?

Nie wiem dlaczego dodają, może dla większej jasności, bo jeżeli jesteśmy jednej myśli, jednej mowy i czynów to wtedy z takich jednakowych cegiełek można zbudować dom.
1Kor 1:10 BT „A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.”
2Kor 6:16 Bp „Co łączy świątynię Boga z bożkami? My bowiem jesteśmy świątynią Boga żywego, zgodnie z tym, co Bóg powiedział: 'Zamieszkam wśród nich i pomiędzy nimi będę się przechadzał, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.”

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-04, godz. 13:58

Nie wiem dlaczego dodają, może dla większej jasności, bo jeżeli jesteśmy jednej myśli, jednej mowy i czynów to wtedy z takich jednakowych cegiełek można zbudować dom.

Obj. 22:18
18. Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
(BW)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-04, godz. 13:58

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-04, godz. 14:42

Masz rację, że tak się stanie. Drażni mnie np, "niezasłużona życzliwość "jakby nie można było napisać miłosierdzie - to samo znaczy w jednym słowie.

#6 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-03-04, godz. 17:14

Masz rację, że tak się stanie. Drażni mnie np, "niezasłużona życzliwość "jakby nie można było napisać miłosierdzie - to samo znaczy w jednym słowie.


Zwrot 'niezasłużona życzliwość" - nie jest odpowiednikiem słowa 'miłosierdzie' a 'łaska'.

pozdrawiam

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#7 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-03-04, godz. 18:49

Brawo! :D :D :D Jesli SJ spytaja podczas sporu o Trojce, jak moze jeden byc w 3-ch osobach, to wystarczy zacytowac im ten werset i zapytac: Jak jedna osoba moze sie skladac z wielu osob? Czasami cytuja Gal 3,20 na poparcie tezy, ze Bog to jedna osoba. Zalecana podobna procedura postepowania. :P .

Ano rzeczywiście:

Ga 3:20 Bg „Lecz pośrednik nie jest jednego, ale Bóg jeden jest.”

Ga 3:20 BT „Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden.”

Ga 3:20 Bw „Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden.”

Ga 3:20 Bp „Tam, gdzie jest jeden, nie potrzeba pośrednika, a właśnie Bóg jest jeden.”


Ga 3:20 NS „Otóż nie ma pośrednika, gdzie chodzi tylko o jedną osobę, a Bóg jest tylko jeden.”

Ga 3:20 WH „ο δε μεσιτης ενος ουκ εστιν ο δε θεος εις εστιν”

Jak widzimy w tekście greckim brak jest słowa "osoba". Agencie, a może wiesz dlaczego Strażnicy tak bardzo zależało na umieszczeniu akurat w tym wersecie tego wyrazu? I czyżby w Biblii Tysiąclecia też był ten sam błąd?

Użytkownik mirek edytował ten post 2007-03-04, godz. 18:54

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#8 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2008-11-02, godz. 20:03

Nie wiem ale w wersecie 26 pisze, że my jesteśmy jedną osoba. W tym błędzie jednak świadkowie są bardziej konsekwentni. ;)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-11-02, godz. 20:29

Przekład Grecko Polski:

Ga 3:20 Zaś pośrednik jednego nie jest, zaś Bóg jeden jest
Ga 3:28 nie jest Judejczyk ani Hellen nie jest niewolnik ani wolny nie jest męskie i żeńskie wszyscy bowiem wy jednym jesteście w Pomazańcu Jezusie


Ga 3:26 Wszyscy bowiem synami Boga jesteście przez wiarę w Pomazańcu Jezusie
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2008-11-03, godz. 18:50

Czyli żeby coś obiecać, Bóg nie potrzebuje pośrednika, a żeby dać przymierze potrzebuje. Naszym pośrednikiem jest Chrystus. Więc mamy Boga, który coś obiecuje, i pośrednika, który też jest nazwany Bogiem. Więc ta jedną osobą, która daje obietnicę jest Bóg Ojciec, nie pośrednik. Więc nawet z trynitarnego punktu widzenia, werset Gal 3,20 jest oddany poprawnie. Przecież żaden nie powie, że Bóg Ojciec to więcej osób, niż jedna. :)
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych