Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielkie sprzątanie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
23 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-04, godz. 10:04

Ponieważ idzie wiosna, a na wiosnę się sprząta, mam taką prośbe. Czy obecni Swiadkowie Jehowy i ich obrońcy, tudzież sympatycy, mogli by zebrac i przedstawić wszystkie kłamstwa, nieścisłości i głupoty jakie rzekomo pisze się na tym forum? Dlaczego? Bo często słysze, jakie to nieprawdziwe okreslenia, jakie to bzdury i kłamstwa sie tu wypisuje. Zdaje sobie sprawę ,że część tych zarzutów może byc prawdziwa a zalezy mi (i innym pewnie też) aby odzielić ziarno od plew.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-04, godz. 20:38

Artur Schwacher napisał

Ponieważ idzie wiosna, a na wiosnę się sprząta, mam taką prośbe. Czy obecni Swiadkowie Jehowy i ich obrońcy, tudzież sympatycy, mogli by zebrac i przedstawić wszystkie kłamstwa, nieścisłości i głupoty jakie rzekomo pisze się na tym forum? Dlaczego? Bo często słysze, jakie to nieprawdziwe okreslenia, jakie to bzdury i kłamstwa sie tu wypisuje. Zdaje sobie sprawę ,że część tych zarzutów może byc prawdziwa a zalezy mi (i innym pewnie też) aby odzielić ziarno od plew.

Arturze w pełni popieram twoją inicjatywę pomysł godny do naśladowania na innych forach!!!
Tylko tak się zastanawiam...Czy tym to sposobem nie stawiamy Szanownych moderatorów w sytuacji bez wyjścia, że to zadanie tak naprawdę im się jakby z urzędu należy bez względu na to czy są ŚJ ich obrońcami lub choćby ich sympatykami albo nawet ateistami?..Bo są w końcu odpowiedzialni za jakiś poziom (zgodny z prawdą) dyskusji na tym forum i to im powinno zależeć na odsiewaniu ziarna od plew.
Tak myślę sobie, że w tych wątkach/tematach, które są wypowiedziami forumowiczów opartych na subiektywnej wierze (wszystko to, co dotyczy przekazu biblijnego i nauki na tym przekazie zbudowanej) to tam nic nie musza zmieniać, bo i po co. Zresztą jak można komuś postawić zarzut, że jego wiara w jakimś temacie jest kłamstwem lub bzdurą skoro samemu tę subiektywną prawdę lub dogmat przyjmuje się na podstawie tylko owej wiary!!!
Tak wiec niech tylko te tematy sobie przefiltrują moderatorzy, które są jaskrawym kłamstwem, bzdurą jak to zechciał ująć Artur Schwacher, a nie wynikają bezpośrednio z wiary autorów owych postów. Ich (treść owych postów) prawdziwość i rzetelność lub kłamliwość i bzdurność rozstrzygnie rzecz jasna konfrontacja w świetle namacalnych dowodów, bo takowe muszą istnieć, aby to rozstrzygnąć. Innej możliwości rozstrzygnięcia tego problemu nie wyobrażam sobie.
***
Szanowni moderatorzy do pracy. To jest Wasz czas prawdy.
Z szczególną uwagą będę przyglądał się efektom waszej pracy.
Życzę powodzenia. :)

BB

P.s. Jak miło będzie, choć przez chwile być cenzorem końcowych rezultatów pracy moderatorów tegoż forum... ;)

Użytkownik Bogdan Braun edytował ten post 2007-03-04, godz. 20:39

W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#3 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 20:39

Z najnowszych "zarzutów":


Link


Przy czym dostałam dzisiaj taki PM:


o proszę historyczka za dychę !czy z Twojego wstrętnego pyszczka moze cos jeszcze dobrego wyskoczyc ! jak by co to znam dobrego psychiatrę i kosmetyczkę !

bez odbioru



przy czym "najśmieszniejsze" jest to, że "histeryk" (określenie pochodzi od użytkownika wyżej) zamiast iść do biblioteki i sprawdzić w pierwszej lepszej książce swoje informacje, brnie dalej w zaparte.
No cóż, może umie składać wizyty tylko u psychiatry i kosmetyczki. Nie wnikam.


PS. Podobny post wysłałam w wątku założonym przez tego użytkownika. Nie został umieszczony w temacie. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego. PM jest obraźliwy, ale obraża tylko mnie, a obraźliwe slowo "histeryk" jest autorstwa tegoż użytkownika.


PS.1. Nie rozumiem, dlaczego temu użytkownikowi wolno używać obraźliwych określeń typu jehowiccy "histerycy" z Brooklynu (choc nie ma pojęcia, o czym mówi), natomiast odpowiedzi na jego posty są usuwane.

#4 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 20:46

Współczuję Ewo czytać takie wiadomości- może spróbuj delikatniej wypowiedzieć się w temacie tego użytkownika a post się ukaże, choć to faktycznie dziwne co piszesz.

#5 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 21:02

Współczuję Ewo czytać takie wiadomości- może spróbuj delikatniej wypowiedzieć się w temacie tego użytkownika a post się ukaże, choć to faktycznie dziwne co piszesz.


Ale mi nie chodzi o sam PM.

Chodzi mi raczej o to, że przed wysłaniem, a wcześniej przed napisaniem: jehowiccy "histerycy" z Brooklynu, upewniłabym się, czy rzeczywiście mam rację (a pójście do biblioteki to nie jest taka filozofia).


Ja bardzo chciałabym wypowiadać się delikatniej w temacie tego użytkownika, ale mam wrażenie, że jak do niego mówi się normalnie to on nic nie rozumie.

#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-07, godz. 21:19

Słuchaj udająca „mądrą osobę” ! Słyszałaś o czymś takim jak polemika !? słyszałaś o czymś takim jak czytanie ze zrozumieniem ?

W którym miejscu napisałem nieprawdę, gdy zacytowałem Strażnicę z ukutym przez jehowitów wyrażeniem „katolicko-faszystowski reżim” ?

Co Panna Ewa mści się za to, że byłem osobą która przyczyniła się do wywalenia Panny Ewci z PF ?

Jak czytam Twoje posty, to jeszcze nie przeczytałem nic innego jak kierowanie różnego rodzaju haseł mających poniżyć drugą stronę ! Jeżeli napisałem coś o jehowitach to daj w końcu jakiś dowód, że napisałem nieprawdę !

ps. a jeżeli chodzi o język użyty przeze mnie na PM, to napisałem takim abyś zrozumiała, czyli takim jaki stosujesz w swoich postach w stosunku do innych użytkowników tego forum !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-07, godz. 21:31

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 21:43

Słuchaj udająca „mądrą osobę” ! Słyszałaś o czymś takim jak polemika !? słyszałaś o czymś takim jak czytanie ze zrozumieniem ?

W którym miejscu napisałem nieprawdę, gdy zacytowałem Strażnicę z ukutym przez jehowitów wyrażeniem „katolicko-faszystowski reżim” ?


Użycie słowa "jehowici" to nie jest polemika. Zwrot "udająca mądrą osobę" na razie pominę choć ciśnie mi się adekwatne wyrażenie w stosunku do ciebie.

W którym miejscu napisałem nieprawdę, gdy zacytowałem Strażnicę z ukutym przez jehowitów wyrażeniem „katolicko-faszystowski reżim” ?



Nie chodzi o cytowanie o artkułu. Chodzi o używanie na dzień dobry obraźliwych wyrażeń przy jednoczesnej całkowitej ignorancji tematu (link masz wyżej. Przeczytaj, gdzie popisywałeś bzdury).

Co Panna Ewa mści się za to, że byłem osobą która przyczyniła się do wywalenia Panny Ewci z PF ?


Czy ty masz równo poukładane w głowie? Naprawdę uważasz, że usunięcie z jakiegoś pokoju, których tysiące funkcjonują w necie, gdzie w każdej chwili można sobie założyć swój pokój i sprosić takie towarzystwo, jakie komuś odpowiada, to jest jakieś nieszczęście? Obym miała tylko takie nieszczęścia w życiu.

Jak czytam Twoje posty, to jeszcze nie przeczytałem nic innego jak kierowanie różnego rodzaju haseł mających poniżyć drugą stronę ! Jeżeli napisałem coś o jehowitach to daj w końcu jakiś dowód, że napisałem nieprawdę !


Jak mi się zdarzy na dzień dobry ostro komuś odpisać to zazwyczaj wtedy przepraszam. Jednak najczęściej staram się zaczynać łagodnie. Dopiero jak widzę, że do rozmówcy nie dociera po jakimś milionie argumentów z mojej strony i trwa przy swoim, absolutnie nie mając racji, to przestaję być miła i nie mam wtedy wyrzutów sumienia. Sorry, ale na wysuwanie irracjonalnych zarzutów jestem uczulona. I uparte trwanie przy nich.

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-07, godz. 22:04

Proszę o :
1. "Jehowici", "jehowita" – dowód (najlepiej słownikowy z podaniem źródła) na to, że są to wulgaryzmy !? lub są błedami ortograficznymi !
2.

nie dociera po jakimś milionie argumentów z mojej strony i trwa przy swoim, absolutnie nie mając racji,

prosze o wskazanie miejsca na tym forum, gdzie zostały napisane "miliony argumentów"

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-07, godz. 22:05

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-03-07, godz. 22:05

Jak mi się zdarzy na dzień dobry ostro komuś odpisać to zazwyczaj wtedy przepraszam. Jednak najczęściej staram się zaczynać łagodnie.

Bez względu na to, jak bardzo starasz się traktować innych z szacunkiem, to jednak Ci to w ostatnim czasie (na forum) nie wychodzi. W pewnym momencie zaczyna się po prostu niemiła jazda po użytkownikach. A tak przecież nie można. Jeżeli ktoś jest ignorantem, to przedstawiając argumenty można najpewniej tego dowieść. I masz prawo, by tego właśnie w dyskusjach dowodzić. Jednak w pewnym momencie zaczynają się argumenty czysto personalne, przeróżne uwagi dotyczące już nie tyle treści, co samych użytkowników. Tego trzeba zaprzestać. Nie chcesz chyba, by to wszystko, co ważnego masz do powiedzenia, było przesłonięte przez ogólne wrażenie, że mamy do czynienia ze zwyczajnym czepialstwem czy złośliwością.

Dopiero jak widzę, że do rozmówcy nie dociera po jakimś milionie argumentów z mojej strony i trwa przy swoim, absolutnie nie mając racji, to przestaję być miła...

Nie chodzi o to, by być miłym, ale tylko o to, by dyskusja dotyczyła tematu i nie przerodziła się w personalne przepychanki. Jeżeli stanowi to jakiś problem, to możemy włączyć moderację, by dopomóc w uniknięciu wycieczek osobistych (które zawsze sprowadzają dyskusję na manowce).


Uwaga do wszystkich:
Proszę, by nie zamieszczać treści wiadomości PM na forum. I w żadnym razie nie wykorzystywać mechanizmu forumowego komunikatora do przesyłania treści obraźliwych.
.jb

#10 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 22:06

Cóż, może poprostu ma bardzo ugruntowane poglądy i nie liczy się z innymi, którzy mogą mieć inne.

#11 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 22:12

Jeżeli ktoś jest ignorantem, to przedstawiając argumenty można najpewniej tego dowieść.


Nie zawsze. Np. piszę: ślub w USC, praca w urzędzie nie jest przynależnością do świata, a kilka osób odpowiada: jest pomimo wcześniejszego przedstawienia argumentów to niby co mam robić? Przytaknąć?

To tak, jakbym przytaknęła, że kwadrat nie ma wszystkich boków równych, tylko każdy jest innej długości.

#12 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 22:21

Cóż, może poprostu ma bardzo ugruntowane poglądy i nie liczy się z innymi, którzy mogą mieć inne.


To nie ja pisałam: obłuda, paranoja, choć akurat w tym wypadku żadnej obłudy czy paranoi nie było (mam na myśli ślub w USC i pracę w różnych urzędach).


PS. Chyba zresztą za ostre potraktowanie Cię przeprosiłam.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-07, godz. 22:23


#13 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-03-07, godz. 22:22

to niby co mam robić? Przytaknąć?

Nie, ależ skąd. Nigdy nie udawajmy, że zgadzamy się na coś, co wydaje nam się bzdurą (na przykład). Chodzi o to, by forma nie obniżała wartości treści.
.jb

#14 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 22:28

Nie, ależ skąd. Nigdy nie udawajmy, że zgadzamy się na coś, co wydaje nam się bzdurą (na przykład). Chodzi o to, by forma nie obniżała wartości treści.


No tak, z tym się zgadzam. Ale jak ktoś nie rozumie po polsku? Ja swoje, ktoś swoje. Mam czasem wrażenie, że niektórym zależy, żeby nie rozumieć, bo nie mieliby wtedy fajnej zabawy przy dokuczaniu SJ. A może ciężko im się przyznać do błędu? Nie wiem.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-07, godz. 22:28


#15 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 22:36

To nie ja pisałam: obłuda, paranoja, choć akurat w tym wypadku żadnej obłudy czy paranoi nie było (mam na myśli ślub w USC i pracę w różnych urzędach).
PS. Chyba zresztą za ostre potraktowanie Cię przeprosiłam.



Chyba do końca życia będziesz mi wypominać te wypowiedzi.
Owszem przeprosiłaś, ja również zrobiłam to samo.
Ewo postaraj się zrozumieć, że zawsze są 2 strony medalu i nie każdy musi mieć takie zdanie jak Twoje.
To chyba proste i logiczne.
Jeśli nie zgadzam się z Tobą nie próbuję wmuszać moich przekonań- jeśli te są błędne to zawsze zwracam honor.

Użytkownik Nikita25 edytował ten post 2007-03-07, godz. 22:43


#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-03-07, godz. 22:44

No tak, z tym się zgadzam. Ale jak ktoś nie rozumie po polsku? Ja swoje, ktoś swoje.

Jeżeli ktoś nie rozumie, to jest to wyłącznie jego problem. Jeżeli przedstawiamy argumenty, wyrażamy swoje zdanie w oparciu o nie, a nadal nie przynosi to żadnego efektu, to trzeba sobie dać spokój i zwyczajnie zakończyć udział w dyskusji. To na pewno jest lepsze i zdrowsze niż poddawanie się narastającej w nas agresji.

Mam czasem wrażenie, że niektórym zależy, żeby nie rozumieć, bo nie mieliby wtedy fajnej zabawy przy dokuczaniu SJ. A może ciężko im się przyznać do błędu? Nie wiem.

Może i czasem tak bywa. Ale mnie się zdaje, że w wielu przypadkach po prostu nasza argumentacja może nie być rozumiana. Pewne kwestie dla nas mogą być oczywiste, a dla innych - wręcz przeciwnie. W dyskusji chodzi także o to, by uwzględniać tego rodzaju sytuacje. Nie do końca można wniknąć w tok rozumowania drugiego człowieka, więc i jego intencje niekoniecznie muszą być dla nas jasne (zatem niekoniecznie muszą być złe).

Dlatego właśnie w dyskusji cierpliwość i nasza wzajemna dobra wola nie są bez znaczenia.
.jb

#17 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 22:52

Chyba do końca życia będziesz mi wypominać te wypowiedzi.
Owszem przeprosiłaś, ja również zrobiłam to samo.
Ewo postaraj się zrozumieć, że zawsze są 2 strony medalu i nie każdy musi mieć takie zdanie jak Twoje.
To chyba proste i logiczne.


Nie, to nie chodzi o wypominanie. To była raczej odpowiedź na post.
Można mieć osobiste zdanie w różnych kwestiach, ale w tamtym wątku akurat nie.
Jak pisał Bogdan Braun: są pewne kwestie, które postrzegamy subiektywnie (np. wiara), są takie, które da się udowodnić. Tam próbowałam udowodnić, że adwersarze nie mają racji (bo faktycznie nie mieli). I starałam się to robić spokojnie. Później po napisaniu kilku, jeśli nie kilkunastu odpowiedzi, straciłam cierpliwość (bo po prostu ogarnęła mnie czarna rozpacz, kiedy zobaczylam, że pomimo tylu postów do niektórych nie dociera). Za co zresztą przeprosiłam. Niemniej ja byłam pewna tego, co piszę. W życiu nie pozwoliłabym sobie na tak ostre odpowiedzi, gdybym nie miała dostatecznej wiedzy w tym temacie.

Jeżeli ktoś nie rozumie, to jest to wyłącznie jego problem. Jeżeli przedstawiamy argumenty, wyrażamy swoje zdanie w oparciu o nie, a nadal nie przynosi to żadnego efektu, to trzeba sobie dać spokój i zwyczajnie zakończyć udział w dyskusji.


No tak, tyle że urastają kolejne mity (typu: chowa głowę w piasek, bo nie wie, co powiedzieć). Zresztą, czasem tak robię, że kończę dyskusję, a czasem ciągnę ją dalej, bo przestało mi się podobać wymyślanie baśni na temat SJ. Ale każdej bzdury faktycznie nie da się sprostować.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-07, godz. 22:56


#18 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-07, godz. 22:59

A moim zdaniem ostatnio zbyt poważnie podchodzisz do życia. Nie masz za grosz dystansu do siebie i chciałabyś, aby wszyscy mieli takie samo podejście, jak Ty. Nawet jeśli temu zaprzeczysz (bo co innego możesz zrobić) to widać to po prostu gołym okiem.

Poza tym nie można mówić o obiektywizmie w Twoim wypadku, bo bronisz jedynie śJ, a dogryzasz i piszesz złośliwości tylko tym osobom, które nie są świadkami Jehowy.

Tylko dlatego, że publicznie zaśmiałem się z HC, specjalnie zrobiłaś mi na złość i nagle zachciało się Tobie mieć swojego przyjaciela na forum, gdzie miałem spokój od tego typu ludzi. Jakich? Właśnie fanatyków, których ponoć tak strasznie nie cierpisz, ale ten okazał się na tyle fajny, że go jednak zaprosiłaś na forum.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#19 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 23:02

Tylko dlatego, że publicznie zaśmiałem się z HC, specjalnie zrobiłaś mi na złość i nagle zachciało się Tobie mieć swojego przyjaciela na forum, gdzie miałem spokój od tego typu ludzi. Jakich? Właśnie fanatyków, których ponoć tak strasznie nie cierpisz, ale ten okazał się na tyle fajny, że go jednak zaprosiłaś na forum.


Terebint, Ty żartujesz? Skąd możesz wiedzieć, dlaczego zaprosiłam HC? Nie miało to żadnego związku z Tobą.

Użytkownik ewa edytował ten post 2007-03-07, godz. 23:02


#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-03-07, godz. 23:18

Musimy wszyscy mieć nieco więcej dystansu, także do siebie samych. I musimy być trochę bardziej otwarci na argumenty i fakty podawane przez każdą ze stron.
Ważne jest, by wyjaśniać wątpliwości i wskazywać błędy. Ale trzeba dać innym szansę, by zrozumieli swój brak racji w temacie. Poirytowanie nam w tym nie pomoże. Zatem przystopujmy, kiedy trzeba. Wtedy wszystko będzie OK.

--
Widzę, że rozwijacie tutaj też inne wątki, które z naszym forum nie mają już niczego wspólnego. Bardzo więc proszę, aby to zakończyć.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych