Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kościół Katolicki, a Świadkowie Jehowy - czyli chłopiec do bicia


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-08, godz. 10:08

Odkąd czytam artykuły gazetek WTS, zawsze zastanawiało mnie: dlaczego w momencie omawiania problemów religii szeroko rozumianej, najczęściej przywołuje się przykład KK! Zastanawiające jest to, ze nie jest to ani religia dominująca na świecie, ani też dominująca w większości krajach w których głoszą SJ !! Podałem już przykład nieczystej gry WTS-u i anipulowania słowem w wątku nowomowa
a teraz kolejny ;-)
Przebudźcie się! luty 2007 nr 2 s. 4 art.: „Co się dzieje z religią?”

Kraje Ameryki Łacińskiej, od Meksyku na północy po Chile na południu, łączy wiele wspólnych elementów kulturowych. Starsi wiekiem Latynosi pamiętają czasy, gdy w tej części świata dominowała jedna religia – rzymskokatolicka. W XVI wieku siłą oręża wprowadzili ją hiszpańscy konkwistadorzy. Brazylia znalazła się pod panowaniem Portugalii. Przez stulecia Kościół popierał władze w zamian za pomoc finansową i status religii państwowej.
Jednakże w latach sześćdziesiątych XX wieku niektórzy księża katoliccy zorientowali się, że sprzyjanie elitom rządzącym prowadzi do utraty poparcia społecznego. Wszczęli kampanię na rzecz biednych, propagując tak zwana teologię wyzwolenia.(„dziennikarze” WTS „zapomnieli” napisać, ze Jan Paweł II w pierwszej swojej pielgrzymce do Meksyku, w 1979r. ostro potępił teologię wyzwolenia, słowami: ta koncepcja Chrystusa jako polityka, rewolucjonisty, jako wywrotowca z Nazaretu, nie zgadza się z nauczaniem Kościoła )



Dalej w cytowanym artykule napomknięto coś o jakiś grupach klaszczących w dłonie ...o odpływie wiernych i pustych kościołach – chciało by się powiedzieć ALE TO JUŻ BYŁO! ;-)
Oczywiście pod koniec wywodów odnieśli się do swojej społeczności siebie słowami: „prawdziwi chrześcijanie jaśniejący”, którzy cieszą się ogromnym wzrostem (phi 1,6% w skali świata – oczywiście tajemnicą poliszynela jest jakie mierniki statystyczne zastosowano)

Więc, pytam się dlaczego Kościół Katolicki tak ważne miejsce zajmuje w artykułach WTS?

Ps. chciałbym zaznaczyć, ze nie jestem nawiedzonym katolikiem, nie należę do żadnego zakonu ani nie jestem członkiem Rodziny Radia Maryja ;-) )

Do moderatorów: Proszę o umieszczenie tego postu w dziale moderowanym, bo nie chcę być znów zaatakowany przez niektóre indywidua !

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-08, godz. 10:09

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-03-08, godz. 10:16

Mój drogi Sebolu, nie da się ukryć iż od czasów Russela, niechęć do Kościoła Katolickiego jest wręcz programowo wpisana do zasad religijnych Świadków Jehowy. Nie ma praktycznie czasopisma, w któym nie było by wzmianki jak to zły kler i źli katolicy są wstrętni a ma tu jesteśmy tacy wspaniali. Powiiem więcej, wyraznie widac iż niektóe wierzenia i zasady są jawną wprost opozycją co do zasad Kościoła Katolickiego chociaz paradoksalnie wiele z niego pożyczono dla potrzeb organizacji.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 10:19

Chyba na tym forum już odpowiedziano, że Świadkowie kierują swoją "religijną ofertę" do byłych katolików. To jest ich grupa docelowa.

Poza tym, nic tak nie jednoczy, jak wspólny wróg. PiS ma swoich agentów, Bubel wszędzie widzi Żydów, Giertych walczy z liberalizmem, Lepper z Balcerowiczem... a Świadkowie z katolikami. Obojętnie, czy rozmówca danego Świadka jest katolikiem, czy nie. Dla Świadka każdy nie-Świadek to katolik.

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-08, godz. 10:27

a ja dorzucę jeszcze to: że gdyby w podobny sposób atakowali Islam co KK - to podejrzewam, że niejedna SK poszła by z dymem, a centrala SJ znalazłaby się kilka metrów pod ziemią! czyli nie ze mną te numery Bruner;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-08, godz. 10:28

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 10:45

I dlatego nie atakują :). Wszak Jehowa nie posyła swych sług tam, gdzie mogą zginąć.

#6 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 10:49

Masz rację Sebol, Islam nie pozwoliłby sobie na obelgi wobec swojej wiary.
Za to KK podchodzi do tego tematu z kulturą i nie rzuca obelg pod nogi ŚJ, co też oni sami robią bezustannie mając na celu szyderstwo z innowierców, dodajmy fałszywych.

Zastanawia mnie również fakt, dlaczego tak bardzo negatywnie ŚJ są nastawieni do KK?
Kościół nie wyrządził im krzywdy pomimo to krytykują go najbardziej ze wszystkich innych religii.
Obrażając przy tym w sposób jednolity katolików.


I dlatego nie atakują :). Wszak Jehowa nie posyła swych sług tam, gdzie mogą zginąć.



A to dziwne haael, ostatnimi czasy ŚJ pukają do moich drzwi nazbyt często.... :)

#7 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 10:52

Chyba na tym forum już odpowiedziano, że Świadkowie kierują swoją "religijną ofertę" do byłych katolików. To jest ich grupa docelowa.


Takie wytłumaczenie miałoby sens, gdyby Strażnica była redagowana w Polsce. Ale nie jest. W Japonii, Niemczech, Izraelu, Rosji, Ukrainie grupą docelową ŚJ też są byli katolicy? Nie sądzę. Katolicy w tych krajach to mniejszy lub większy margines a kler prawosławny jest często bardziej antykatolicki niż ŚJ, więc w krajach prawosławnych nic w ten sposób nie ugrają.

Może po prostu od KK najłatwiej się "odbić"? Różnice są największe, KK jest spektakularny, scentralizowany. Stanowi duży i łatwy cel, w który można bić. Przy okazji jest też często krytykowany, więc można się pod tą krytykę podpiąć i wykorzystać do nabijania punktów sobie.
[db]

#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-08, godz. 14:00

' date='2007-03-08 11:52' post='55123']

Może po prostu od KK najłatwiej się "odbić"? Różnice są największe, KK jest spektakularny, scentralizowany. Stanowi duży i łatwy cel, w który można bić. Przy okazji jest też często krytykowany, więc można się pod tą krytykę podpiąć i wykorzystać do nabijania punktów sobie.

Racja
Chociaż warto by sprawdzić, czy na Ukrainie lub w Rosji w tych fragmentach, gdzie w wydaniach polskich jest KK nie występuje Cerkiew Prawosławna.
Czesiek

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-03-08, godz. 14:22

Racja
Chociaż warto by sprawdzić, czy na Ukrainie lub w Rosji w tych fragmentach, gdzie w wydaniach polskich jest KK nie występuje Cerkiew Prawosławna.


jak by tak było to w USA istaniłyby setki klonów Straznicy ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-03-08, godz. 14:23

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 14:36

Racja
Chociaż warto by sprawdzić, czy na Ukrainie lub w Rosji w tych fragmentach, gdzie w wydaniach polskich jest KK nie występuje Cerkiew Prawosławna.


Nie występuje.
[db]

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-08, godz. 14:39

A ja się zastanawiam jakby tak KK zniknął kto by na celowniku WTS wylądował :D jakie macie typy?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 14:55

A ja się zastanawiam jakby tak KK zniknął kto by na celowniku WTS wylądował :D jakie macie typy?

No, wtedy to już by był raj na ziemi. :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#13 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 15:01

[quotename='Nikita25' date='2007-03-08 11:49' post='55122']
Zastanawia mnie również fakt, dlaczego tak bardzo negatywnie ŚJ są nastawieni do KK?
Kościół nie wyrządził im krzywdy pomimo to krytykują go najbardziej ze wszystkich innych religii.
quote
http://grzegorj.w.in...historiakk.html

#14 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-03-08, godz. 17:45

Hmmm....

Zna ktoś 1 "prawdziwego" katolika który uważa że wyprawy krzyżowe były słuszne ??
Czy TS choć raz przyznał się do popełnionego błędu, nie mówię nawet o przepraszaniu ??

"KAŻDY DOBRY KATOLIK MA OBOWIĄZEK ZNAĆ JĄ JAK 10 PRZYKAZAŃ" - No tego to sie nawet nie chce komentować :blink: :o :blink:
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#15 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-03-08, godz. 17:57

Hmmm....

Zna ktoś 1 "prawdziwego" katolika który uważa że wyprawy krzyżowe były słuszne ??
Czy TS choć raz przyznał się do popełnionego błędu, nie mówię nawet o przepraszaniu ??

"KAŻDY DOBRY KATOLIK MA OBOWIĄZEK ZNAĆ JĄ JAK 10 PRZYKAZAŃ" - No tego to sie nawet nie chce komentować :blink: :o :blink:


Wtedy takie były czasy i inaczej widziano rzeczywistość ich otaczającą, przecież nawet Jezus nie burzył ustalonego porządku społeczeństwa np w sprawie niewolnictwa, które było powszechne. Oczywiście faktem bezsprzecznym jest to, iż krucjaty, nie były po myśli Bożej, czego przykładem było nawrócenie Świętego Franciszka, który walczył w obronie Ziemi Świętej, a potem sam pojechał do Muzułmanów by ich Słowem Pana , lecz nie orężem nawracać.

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2007-03-08, godz. 18:00


#16 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 19:42

Do Anowi.

Na stronce są fakty historyczne.
To nie jest odpowiedź na pytanie zadane w poprzednim poście.

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-08, godz. 19:48

Podana stronka po części mnie bawi, a co do wojen krzyżowych to na ogół jest to temat przeprowadzany po łepkach.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-08, godz. 19:49

Podana stronka po części mnie bawi, a co do wojen krzyżowych to na ogół jest to temat przeprowadzany po łepkach.


Pawle to odpowiedź dlaczego ŚJ tak bardzo nienawidzi KK.

Prawda, że wyczerpująca? Jestem pod wrażeniem.

#19 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-08, godz. 20:54

Zna ktoś 1 "prawdziwego" katolika który uważa że wyprawy krzyżowe były słuszne ??

Jeżeli ktoś uzna mnie za "prawdziwego" katolika, to pasuje do mnie powyższe zdanie. Uważam, że mieliśmy prawo (chrześcijanie, europejczycy) przeprowadzić rekonkwistę Hiszpanii. To muzułmanie rozpętali tę wojnę! Gdybyśmy się nie bronili, to dzisiaj świadkowie Jehowy studiowaliby Koran, a nie Biblię.

#20 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-03-08, godz. 21:05

Jeżeli ktoś uzna mnie za "prawdziwego" katolika, to pasuje do mnie powyższe zdanie. Uważam, że mieliśmy prawo (chrześcijanie, europejczycy) przeprowadzić rekonkwistę Hiszpanii. To muzułmanie rozpętali tę wojnę! Gdybyśmy się nie bronili, to dzisiaj świadkowie Jehowy studiowaliby Koran, a nie Biblię.


Chodziło mi bardziej o Chrześcijański pogląd na masowe zabijanie[mordowanie], a nie o słuszność zastosowanej polityki wobec najeźdźcy.
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych