Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dinozaury – ciężki orzech do zgryzienia


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-27, godz. 15:11

ja proszę więcej szczegółów na temat tych potwórów morskich, które rzekomo nie przeżyły potopu

#22 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-28, godz. 11:13

ja proszę więcej szczegółów na temat tych potwórów morskich, które rzekomo nie przeżyły potopu


A co konkretnie? Przeczytałem wypowiedzi z pierwszej strony, ale nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#23 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-05-31, godz. 12:22

Poczytałam trochę temat i jestem zaskoczona wiedzą organizacji....Oni naprawde wszystko wiedza,począwszy od dat stworzenia dinozaurów do daty "końca" świata......

#24 MYSZ

MYSZ

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 229 Postów

Napisano 2007-05-31, godz. 12:32

A tak w ogóle myślę,że warto odnieść sie do Pisma św.,które mówi:"....i żebyś pewnym ludziom przykazał.aby nie nauczali inaczej niż my.I nie zajmowali się baśniami i niekonczącymi się rodowodami,które przewaznie wywołują spory,a nie słuzą dziełu zbawienia Bożego ,które jest z wiary." 1TYM.1,3-4

#25 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-31, godz. 13:17

A tak w ogóle myślę,że warto odnieść sie do Pisma św.,które mówi:"....i żebyś pewnym ludziom przykazał.aby nie nauczali inaczej niż my.I nie zajmowali się baśniami i niekonczącymi się rodowodami,które przewaznie wywołują spory,a nie słuzą dziełu zbawienia Bożego ,które jest z wiary." 1TYM.1,3-4


Bardzo trafna uwaga :) i wydaje się szczególnie trafiona w tym wypadku. Podobnie jak w przypadku węża z nogami itp. ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#26 Jacek S.

Jacek S.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2007-06-05, godz. 19:57

myśląc logicznie, dinozaury nie mogły żyć w tym samym czasie, kiedy żyli ludzie...

#27 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-06-05, godz. 20:01

myśląc logicznie, dinozaury nie mogły żyć w tym samym czasie, kiedy żyli ludzie...

też;-) a kiedy zyły ? ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#28 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-06, godz. 07:58

myśląc logicznie, dinozaury nie mogły żyć w tym samym czasie, kiedy żyli ludzie...


Przy nawet dosyć pobieżnej znajomości prehistorii dowiesz się, że to jest fakt. Od gadów do ssaków była druga droga, a od prostych ssaków do homo sapiens też sporo wody w prawiśle ;) upłynęło.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#29 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-06-06, godz. 15:22

myśląc logicznie, dinozaury nie mogły żyć w tym samym czasie, kiedy żyli ludzie...


A to wcale nie musi byc prawda, poniewaz we wszystkich kulturach zachowal sie slad w legendach o smokach i innych potworach, no a sprawa ewentualnego wielkiego stworzenia zyjacego w Loch Ness :P tez nie zostala do konca wyjasniona, czyz nie ?. :lol:

#30 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-11-18, godz. 18:06

, tylko napakowane ciut wyrośnięte jaszczurki ;-)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2008-11-18, godz. 18:08

Dołączona grafika

#31 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-19, godz. 07:24

To w moim zborze miałem lepszego naukowca. Jeszcze w czasie studium biblijnego, zapytałem o dinozaury. I dostałem odpowiedź, że były potrzebne w pewnym momencie do..... udeptania ziemii:)) Niestety nic nie wiem o dalszym losie tej śmiałej teorii naukowej, w każdym razie nagrody Nobla nie dostał.

Oficjalna wersja w moim zborze byla, ze dinozaury zajmowaly sie masowym pozeraniem nadmiaru zieleni proliferujacej w cieplarnianych przedpotopowych warunkach. Potem przestaly byc potrzebne, dlatego Noe nie zabral dinozaurow do arki (podobno Biblia rozroznia miedzy zwierzetami a potworami) gdyz mial polecenie zabrac tylko zwierzeta.
Dołączona grafika

#32 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-11-19, godz. 09:39

Oficjalna wersja w moim zborze byla, ze dinozaury zajmowaly sie masowym pozeraniem nadmiaru zieleni proliferujacej w cieplarnianych przedpotopowych warunkach. Potem przestaly byc potrzebne, dlatego Noe nie zabral dinozaurow do arki (podobno Biblia rozroznia miedzy zwierzetami a potworami) gdyz mial polecenie zabrac tylko zwierzeta.

Czyli potop tak czy inaczej by nastapil skoro bog mial w zamiarze wykonczyc dinozaury :)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#33 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-19, godz. 10:46

Oficjalna wersja w moim zborze byla, ze dinozaury zajmowaly sie masowym pozeraniem nadmiaru zieleni proliferujacej w cieplarnianych przedpotopowych warunkach.

;-) a to ciekawa wersja :) a co z tymi miesożernymi ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#34 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-19, godz. 11:51

;-) a to ciekawa wersja :) a co z tymi miesożernymi ;-)



mięsożerne pożerały nadmiar roślinożernych :D :P :rolleyes:
ciekawe na jakiej podstawie uważają że dinozaury wyginęły 4500 tys lat temu :blink:

#35 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-11-19, godz. 12:27

[...]
ciekawe na jakiej podstawie uważają że dinozaury wyginęły 4500 tys lat temu :blink:

Na podstawie pola powierzchni biurowca na Brooklynie. Ale jakiej logiki (i czy w ogole mozna to nazwac logika) uzywaja to ja juz nie wiem.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#36 vilgefortz

vilgefortz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów

Napisano 2008-11-19, godz. 12:50

W moim zborze tego tematu się raczej nie porusza ale na pewno nie znajdzie się odważny, broniący twierdzeń organizacji co do czasu w jakim żyły dinozaury. Kiedyś (gdy byłem baaardzooo malutki :) ), pamiętam jak nawet mój tata obstawał przy naukach towarzystwa w tej sprawie a teraz patrzy na to z wymownym uśmieszkiem B)
------------> TUTAJ SPÓJRZ i załóż konto na chomiku. Większość rzeczy możesz pobrać za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupełności :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em: trochę prywaty, czyli mój chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#37 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-11-19, godz. 22:04

;-) a to ciekawa wersja :) a co z tymi miesożernymi ;-)

Sebol, nie doceniasz ludzkiej wyobrazni, na kazda watpliwosc jest jakas odpowiedz. ;) Te miesozerne zaczely zabijac i jesc mieso oczywiscie dopiero jak im sie DNA zdegenerowalo :lol: po tym jak czlowiek zgrzeszyl :lol:

Czyli potop tak czy inaczej by nastapil skoro bog mial w zamiarze wykonczyc dinozaury :)

Nie, gdyby potopu nie bylo nadal bylby nadmiar zielonego i dinozaury do dzis bylyby potrzebne.
Dołączona grafika

#38 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-11-20, godz. 00:17

Te miesozerne zaczely zabijac i jesc mieso oczywiscie dopiero jak im sie DNA zdegenerowalo :lol: po tym jak czlowiek zgrzeszyl :lol:

Nie, gdyby potopu nie bylo nadal bylby nadmiar zielonego i dinozaury do dzis bylyby potrzebne.

Hi hi... i teraz wiemy dlaczego był potop ;-)… i dlaczego Noe skazał te zwierzaki na zatracenie ;-)… bo łone żarłoki były ;-) w większości żarły, co się ruszało ;-) … chyba wymyślimy nowe światło ;-) rozwiązujące problem dina ;-) trzeba to opatentować i sprzedać „dziennikarzom” made in Brooklyn ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#39 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-11-20, godz. 00:24

… chyba wymyślimy nowe światło ;-) rozwiązujące problem dina ;-) trzeba to opatentować i sprzedać „dziennikarzom” made in Brooklyn ;-)


materialista :rolleyes:
pozdrawiam

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-11-20, godz. 00:38

wg teorii pewnego braciszka ziemia była pełna zła przed potopem a dinozaury służyły przemocy nefilimów i za to im się oberwało i się potopiły
teoria do bani bo zwierzęta nie grzeszą, więc bez sensu je karać.


sensowniejsza wydaje mi się "odważna teoria naukowa" :P jakoby dinozaurów nigdy nie było i zostały wymyślone przez służących szatanowi naukowców do kwestionowania dzieła stwarzania




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych