Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Drastyczne] Sadystyczna przybrana matka uznana winną!


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-01, godz. 09:18

W tej historii jest wiele dziwnych i nieprawdopodobnych okoliczności, ale w swoim krótkim życiu wielokrotnie przekonałem się, że głupota gdyby miała skrzydła, to latałaby wysoko... I że nie ma czegoś tak głupiego i tak nieprawdopodobnego, co nie mogłoby się wydarzyć...

Jednak napewno nikt nie powinien na podstawie tej historii oceniać całej społeczności ŚJ.

Jeśli ktoś myśli, że wśród ŚJ panuje znieczulica, ma rację, bo znieczulica jest wszędzie, na całym świecie i nie omija równiez ŚJ.

Ale jeśli myśli że znieczulica u ŚJ jest tak wielka, że nikt nie zainteresowałby się takim poniżającym napisem na plecach dziecka, to jest w błędzie. To mogło się zdarzyć raz, ale w 99,99% zborów od razu zauważonoby sprawę.

#22 Aktyde

Aktyde

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 10 Postów

Napisano 2007-04-02, godz. 14:59

:unsure: nie mam słów...



http://images21.foto...c0d1b74cbdd.jpg (uwaga: zdjęcie jest drastyczne! | moderator)

#23 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-04-09, godz. 17:10

Ciekawe, że zrobili to jak znalazła się w sądzie.





Panie Czeslawie

Uwazam ze to zle ze nie zainteresowal sie tym ktos zanim doszlo do ostatecznosci . Przypuszczam jednak ze nnie tylko na tym Forum uznane to byloby za "mieszanie sie starszych do spraw rodzinnych" pewien sztandarowy katolik z tego Forum powiedzialby ze ze "niedouczeni starsi nie maja prawo do pouczania ...." Byc moze Pawel z tego Forum napisalby ze bicie dzieci to nic zlego i jego religia to popiera

Patrz :

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=Marek+Jurek+bicie+dzieci&meta=

oraz

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=katecheta+bije+dzieci&meta=



Nie pisze tego aby oddalic zarzuty sformulowaniem " A u was bija murzynow" ale aby ukazac ze " musicie szukac takich przypadkow az za oceanem " aby pokazac nam i innym ludziom jacy "jestesmy zli" .

Moze zamiast szukac za gorami i morzami zajelibyscie sie problemami wystepujacymi o wiele liczniej tuz obok ?

Napisal pan panie Czeslawie ze to ciekawe ze zostala wykluczona tak pozno .. to fakt i dziwi mnie ze taka informacja o jej postepowaniu nie dotarla do zboru wczesniej , dziwi mnie ze o ile dotarla to nie spowodowala reakcji ze strony zboru i starszych .

Ale ciesze sie ze zyje w otoczeniu ktore bycmoze za pozno ale jednak odlaczylo od siebie taka osobe .

A jak bylaby reakcja w waszych religiach ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#24 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-09, godz. 17:51

Ale jeśli myśli że znieczulica u ŚJ jest tak wielka, że nikt nie zainteresowałby się takim poniżającym napisem na plecach dziecka, to jest w błędzie. To mogło się zdarzyć raz, ale w 99,99% zborów od razu zauważonoby sprawę.

A od kiedy to w kilkudziesiecioosobowych zborach wszyscy ludzie znają się prywatnie? Nie wszyscy regularnie głoszą, nie wszyscy przychodzą na zebrania, nie wszyscy się odwiedzają, nie wszyscy są nawróceni itd.
Dołączona grafika

#25 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-09, godz. 17:59

Powyżej mamy klasyczny przykład "mówienia prawdy" w wydaniu strażnicowym...

Stefan Kolanus starannie przemilczał, że:

- Marek Jurek nie popiera i nigdy nie popierał maltretowania dzieci, a jedynie NORMALNE ich karcenie (np. zwykłe klapsy) co jest jak najbardziej zgodne z Biblią, a także z zaleceniami strażnicy w tym temacie...

- nigdy żadne z dzieci Marka Jurka nie miało robionej obdukcji lekarskiej, a on sam jest normalnym mężem i ojcem...

- wypowiedź posła, która tak oburzyła "jasnogrodzian", miała za cel sprzeciw przeciwko próbom policyjnego zabraniania rodzicom łagodnych form karcenia dzieci...

- sprawę rozdmuchały media które chciały go pognębić, jako przeciwnika politycznego

A więc, Marka Jurka nikt za jego wypowiedzi nie wyrzuci z Kościoła Kat., bo wypowiedzi te są zgodne z Biblią...

A jeśli ktokolwiek z katolików ma udział w maltretowaniu dzieci, to my, katolicy, po prostu dzwonimy na policję...

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-04-09, godz. 18:11


#26 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-19, godz. 20:06

Zapadła już decyzja w tej sprawie: Eunice Spry została skazana na 14 lat więzienia.
.jb

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-04-19, godz. 21:00

Zapadła już decyzja w tej sprawie: Eunice Spry została skazana na 14 lat więzienia.

A ile wynosiły widełki? Tzn. jaką karę przewidywał paragraf kodeksu karnego, który złamała? Od .... (np. roku?) do .... (np. 15 lat)?
I drugie pytanie: czy ona naprawdę pójdzie do więzienia czy wykpi się zawiasami?

Zanim mnie jakiś prawnik wyśmieje i "pouczy" że 14 lat w zawiasach jest niemożliwe, zastrzegam że wiem, że w Polsce wyrok 14 w zawiasach np. na 20 nie jest możliwy, ale nie znam prawa amerykańskiego i nie wiem czy u nich takie coś się praktykuje....

#28 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-19, godz. 21:41

Bieżące doniesienia nie wspominają o możliwości zawieszenia tej kary. Nie określają też innych szczegółów, o które pytasz.

nie znam prawa amerykańskiego

Ta sprawa toczyła się przed sądem angielskim.
.jb

#29 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-08, godz. 15:26

Wychowankowie Eunice Spry zdecydowali się podzielić swoimi przeżyciami. Wydano dwie książki opowiadające o przerażającym dzieciństwie, jakie zgotowała im przybrana matka:

"Deliver Me From Evil", autorką jest przybrana córka Eunice Spry, Alloma Gilbert

Dołączona grafika


"Child C: Surviving a Foster Mother's Reign of Terror", autorem jest przybrany syn Eunice Spry, Christopher Spry

Dołączona grafika


W wywiadach prasowych Alloma Gilbert (22 lata) wspomniała, że jej przybranej matce przeszkadzało nawet jej prawdziwe imię, którego w dzieciństwie nie mogła nosić. Imię Alloma było uważane przez Eunice za mające "magiczny" charakter i stąd uznawała je za demoniczne. I dawała to dziewczynce do zrozumienia, czyniąc różnego rodzaju złośliwości pod jej adresem i nazywając ją dzieckiem diabła. W końcu dziewczynka przyjęła imię Harriet. Teraz postanowiła powrócić do swego właściwego imienia.

Natomiast Christopher Spry (19 lat) pytany o napisaną przez siebie książkę wyznał, że chciałby zarobić na niej trochę pieniędzy, ale chodzi też o coś innego: o wymiar terapeutyczny i o przełamanie jego dotychczasowej anonimowości oraz opowiedzenie ludziom o tym, co go spotkało, by móc pozostawić przeszłość za sobą.
.jb

#30 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-03-20, godz. 15:28

Dołączona grafika

Pewnego dnia Eunice Spry oskarżyła dziesięcioletniego wtedy Chrisa o kradzież kromki chleba. Karę zastosowaną przez Spry pokazano na załączonym obrazku.
Dowiadujemy się tego z kolejnego artykułu, w którym wspomniano również, że podczas procesu u Chrisa zdiagnozowano symptomy syndromu sztokholmskiego.
--
szczegóły: link
.jb

#31 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-07-22, godz. 18:32

I drugie pytanie: czy ona naprawdę pójdzie do więzienia czy wykpi się zawiasami?

Spry odbywa karę, ale właśnie pojawiła się informacja, że złożyła odwołanie od wyroku, chciałaby jego skrócenia. Jednak w takich przypadkach wyrok może zostać zarówno skrócony, jak i wydłużony, więc nie ma tu żadnej pewności co do efektu, jaki przyniesie wniosek skazanej.
--
szczegóły: link
.jb

#32 odeszłam

odeszłam

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 117 Postów

Napisano 2008-09-13, godz. 07:08

Jakoś przeoczyłam ten wątek, ale teraz przeczytałam i jestem wstrząśnięta. Mnie nie bulwersuje fakt, że ta kobieta była świadkiem. Bardziej to, że nikt przez blisko 20 lat niczego nie zauważył. Jak czytam takie historie to jestem za przywróceniem kary śmierci, ale nie krzesło czy zastrzyk. Śmierć na skutek takich samych obrażeń jakie zadawano ofierze. Okrutne? Nie mam litości dla ludzi katujących dzieci, niezaleznie od wyznania rodziców.

#33 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-09-26, godz. 22:15

Spry odbywa karę, ale właśnie pojawiła się informacja, że złożyła odwołanie od wyroku, chciałaby jego skrócenia.

Wyrok Spry został skrócony. Uznano, że obrażenia ofiar nie były tak poważne jak w innych sprawach, w których wyroki były mniejsze. W związku z tym ta część kary, która odnosiła się do okrucieństwa oraz przemocy została zredukowana do 10 lat. Łącznie z karą za zastraszanie świadka oraz próbę utrudniania pracy wymiaru sprawiedliwości, wyrok Spry wynosi więc teraz 12 lat.
--
szczegóły: link
.jb

#34 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-09-27, godz. 02:01

Podobna historia, podobny film ...

http://www.filmweb.p... Crime, An,2007
http://zbrodnia.kill...amp;dane=likens
Forum z downloadem

czemu zwierzę zwane człowiekiem jest zdolne do czegoś takiego. Czy Bóg to widzi ? Ciekawe jaki miał plan dla tej dziewczyny :angry:
i ta nieskończona bezsilność...

Użytkownik Nilrem0 edytował ten post 2008-09-27, godz. 02:04

To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#35 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-10-02, godz. 09:49

Podobna historia, podobny film ...

http://www.filmweb.p... Crime, An,2007
http://zbrodnia.kill...amp;dane=likens
Forum z downloadem

czemu zwierzę zwane człowiekiem jest zdolne do czegoś takiego. Czy Bóg to widzi ? Ciekawe jaki miał plan dla tej dziewczyny :angry:
i ta nieskończona bezsilność...

Najlepiej obwiniać Boga za to co robi człowiek. Ale po co obwiniać za to człowieka który odrzucił Boga i woli postępować po swojemu? Przecież humanizm jest taki wspaniały i jest lekarstwm na wszelkie zło. A wszystkiemu jest winny... no właśnie kto? Bóg czy człowiek?
Czesiek

#36 Alu

Alu

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2008-10-05, godz. 11:28

Kto winien ?
Bywa ,że zwierzęta zabijają swoje potomstwo,ale raczej sa troskliwe i potrafia bronic .
Człowiek jest jakimś ciemnym przeciwienstwem , to do czego jest zdolny ,bez żadnych
wyrzutów sumienia jest poniżej zwierzęcia pomimo ze potrafi mówic .
Byc może nie sa to ludzie a jakieś stwory w ludzkiej postaci ,co z tego ze nazywa sie ich
socjopata - cóż z tego skoro sa tak trudni do wykrycia.
Słyszy sie ze sa inteligentni ,usmiech przylepiony ,uprzejmość na pokaz ,a wewnatrz bestia .
Ile takich ofiar jest poza naszym zasiegiem ?

#37 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2008-10-05, godz. 17:52

Najlepiej obwiniać Boga za to co robi człowiek. Ale po co obwiniać za to człowieka który odrzucił Boga i woli postępować po swojemu? Przecież humanizm jest taki wspaniały i jest lekarstwm na wszelkie zło. A wszystkiemu jest winny... no właśnie kto? Bóg czy człowiek?

Nie obwiniam Boga, bo i niby o Co ?
Tylko czy Bóg naprawdę to widzi ? I nawet słowa nie powie ?
Nie ma co obwiniać Boga. Bo to nie on gnębił, nie on rozkazał gnębić. Tylko pojawia się pytanie co za różnica czy Bóg istnieje czy nie ?


...cóż z tego skoro sa tak trudni do wykrycia.
Słyszy sie ze sa inteligentni ,usmiech przylepiony ,uprzejmość na pokaz ,a wewnatrz bestia .
Ile takich ofiar jest poza naszym zasiegiem ?

... to jest ta nieskończona bezsilność.
Czasami się zastanawiam czy to jest prawda że być człowiekiem to powód do Dumy <_<
Zastanawiam się do czego sam byłbym zdolny, gdybym wychował się w określonych warunkach. Jak np. w dzieci Afryce porywane rodzicom, bite, katowane, indoktrynowane. Które w efekcie końcowym stają się takimi samymi bestiami.
Czy tak potężne jak i zarazem delikatne narzędzie jakim jest umysł jest błogosławieństwem czy przekleństwem ?
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#38 [email protected]

[email protected]

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 30 Postów

Napisano 2009-04-12, godz. 21:48

Na szczęście życie w rodzinie poznałem od lepszej strony i ładniej pachnącej niż podszewka...

Ale w moim ex zborze znałem przypadek, gdzie "zaradna" matka gdy chciała iść w teren głosić, kładła dwuletnie czy trzyletnie dziecko do kojca nie przejmując się płaczem "mamusiu, ja nie chcę do worka"...

Nie uwierzyłbym, gdyby nie to, ze
1) matka sama mi to opowiedziała jako "przykład swojej zaradności"
2) potwierdził to jej syn (ma obecnie 35 lat), który jest właśnie tym dzieckiem, wkładanym "do worka".

Witaj Sebastian.Tez znam siostre z mojego bylego zboru,ktora bila swoja 4 letnia wowczas corke,wychodzac z nia,ba,szarpiac,wywlokla to dziecko na oczach braci i w korytarzu bila.Jak myslisz dlaczego dzieci swiadkow sa takie grzeczniutkie na zebrankach?One drza przed kara,jaka je czeka,a nie dlatego,ze Bog na nie oddzialuje.Pozdrawiam.

Jakoś przeoczyłam ten wątek, ale teraz przeczytałam i jestem wstrząśnięta. Mnie nie bulwersuje fakt, że ta kobieta była świadkiem. Bardziej to, że nikt przez blisko 20 lat niczego nie zauważył. Jak czytam takie historie to jestem za przywróceniem kary śmierci, ale nie krzesło czy zastrzyk. Śmierć na skutek takich samych obrażeń jakie zadawano ofierze. Okrutne? Nie mam litości dla ludzi katujących dzieci, niezaleznie od wyznania rodziców.

Ja jestem tego samego zdania.Ktos,kto morduje dzieci jest potworem i powinna byc stosowana wobec nich kara smierci.Ale nie taka szybka jak krzeslo czy zastrzyk,lecz katusze rodem ze sredniowiecza.Bardzo cierpie gdy slysze w mediach kolejny przypadek.Odczuwam wielki bol i nawet zaplacze,bo nawet nieraz jest i tak,ze i plakac za nimi nie ma kto.Ja uwazam,ze kto jak kto,ale malenkie dzieci to istotki swiete.Pozdrawiam.

#39 Mikimaus

Mikimaus

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2009-10-17, godz. 05:08

Przyklad podany na poczatku jest bardzo drastyczny...ale prawda jest, ze wiekszosc dzieci gorliwych SJ jest "zelazna reka" trzymana w ryzach,zmuszana do wypelniania obowiazkow zalecanych przez Straznice,jest im narzucane myslenie czyli przechodza typowe pranie mozgu juz od niemowlectwa...niewatpie, ze wielu rodzicow robi to z milosci do dzieci gdyz sami moze pouczani przez STraznice w ten sposob rozumieja okazywanie milosci..smutne to...potem taka latorosl dorasta i czesto sie otwieraja jej sie oczy i znika gdzie pieprz rosnie byle by najdalej od szanownej Organizacji... takie chowanie dziecka pod kloszem niestety nie daje dobrych rezultatow najczesciej ..wrecz przeciwnie przynosi skutek odwrotny do zamierzonego....

#40 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2009-10-17, godz. 10:07

Ktos,kto morduje dzieci jest potworem i powinna byc stosowana wobec nich kara smierci.Ale nie taka szybka jak krzeslo czy zastrzyk,lecz katusze rodem ze sredniowiecza.Bardzo cierpie gdy slysze w mediach kolejny przypadek.Odczuwam wielki bol i nawet zaplacze,bo nawet nieraz jest i tak,ze i plakac za nimi nie ma kto.Ja uwazam,ze kto jak kto,ale malenkie dzieci to istotki swiete.Pozdrawiam.

Wystarczy, że dostanie "ćwiarę" (czyli 25 lat) i trafi do zwykłego wiezienia.
Nawet nie wyobrażasz sobą, jakie pod celą jest silne poczucie sprawiedliwości.
Nie wytrzyma...
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych