Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wykazać istnienie duszy?


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#41 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-07-05, godz. 15:27

Ja do duchów-łakomczuchów nawiązuję.

(dok. mojego 1-go postu w tym tem.)
No to właśnie był łakomczuch (-szka), ale po kolei.
Po tym opowiadaniu pełnym zgrozy, w pewnej chwili zauważyłem w szczelinie między kredensem a ścianą strzępy papierów. Podeszłem aby sprawdzić moje przypuszczeni co do jakiegoś gryzonia, sprawdziło się, gdyż w narożniku ściany była dziura. W związku z tym że było to stare budownictwo wiejskie z murami glinianymi, więc nie miał trudności. Dodatkowo muszę nadmienić, że z przekazywanej ich relacji dowiedziałem się o apatii jaka panowała po stypie, która odbyła się w tym ich domu. W związku z tym w kuchni nie było posprzątane, ani naczynia pomyte przez dwa dni. Wniosek prosty; szczur po stypie miał dobrą wyżerkę. Oj, ale się nachapał! Po zablokowaniu dziury cisza, jak by ‘’makiem zasiał”. A teraz to nawet udają, że nic nie pamiętają po takiej kompromitacji.

Czyżby diabeł wykorzystywał to zwierze do podtrzymywania kłamstwa o nieśmiertelności duszy, tej niematerialnej? W Edenie też się podszył pod węża aby zwodzić.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#42 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2008-07-05, godz. 20:07

? W Edenie też się podszył pod węża aby zwodzić.

„Ale się boję, iż jako wąż zwiódł Ewę chytrością swoją, tak aby skażone umysły wasze nie odstąpiły od szczerości, która jest w Krystusie” (2 do Koryntian 11,3)
Dołączona grafika

#43 Izabela

Izabela

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów

Napisano 2008-11-26, godz. 18:07

Sadze ze wpierw trzebaby zadac sobie pytanie co rozumiemy pod tym pojeciem? Musimy zatem zdefiniowac slowo'dusza' i zobaczyc jak BIBLIA wyraza sie o 'duszy'BIBLIA nie jest ksiega latwa do interpretacji.Wszyscy wiemy ze faryzeusze nie rozumieli nauk CHRYSTUSA choc bardzo sie wysilali.Pozatym BIBLIA mowi ze ze przy koncu czasow wielu sie oczysci i zrozumie lecz zaden z niegodziwych nic nie pojmie.(zdaje sie ze w Daniela w ostatnich wesetach tej pieknej ksiegi)To bardzo wymowne,widac wyraznie ze to Bog daje zrozumienie w zaleznosci od stanu naszych najskrytszych motywacji dzialania.Podobnie jest z "dusza'.Bo w zasadzie coz za wynikow w roztrzygnieciu tej kwestii mozna sie spodziewac od zwyklego czowieka jakim jest kazdy z nas idacych do ziemi.Kazdy taki bohater konczy w jednym znanym i powszechnym miejscu w ktorym dysputy i kwestie wszelkie sie koncza.

#44 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-11-27, godz. 11:21

BIBLIA nie jest ksiega latwa do interpretacji.

Tak to prawda.

Wszyscy wiemy ze faryzeusze nie rozumieli nauk CHRYSTUSA choc bardzo sie wysilali. Poza tym BIBLIA mowi ze przy koncu czasow wielu sie oczysci i zrozumie

Z tej sugestii wynika, że Ty, (bez obrazy) jesteś oczyszczona, bo rozumiesz jak to jest. Nie lubię takich argumętów, bo widać naszą nieskromność.

lecz zaden z niegodziwych nic nie pojmie.

A wszyscy inni są niegodziwi i nic nie rozumieją.

To bardzo wymowne, widac wyraznie ze to Bog daje zrozumienie w zaleznosci od stanu naszych najskrytszych motywacji dzialania.

Tak to prawda, Bóg JHWH pociąga nas do Syna,
>>> Jan. 6:44 (BW)
"Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

a Syn daje zrozumienie komu chce.
>>> Mat. 11:27 (BW)
"Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."

Nie powiedziałabym tak śmiało jak Ty, że Jezus czy tam Bóg jak wolisz daje mi zrozumienie, bo byłoby to pychą z mojej strony chwaląc się tym.
Jeśli się o tym mówi innym, to znaczy, że człowiek nie ma tego tylko w duchu, ale i w ciele, a Boga trzeba chwalić w Duchu i w prawdzie.

Podobnie jest z "dusza'.Bo w zasadzie coz za wynikow w roztrzygnieciu tej kwestii mozna sie spodziewac od zwyklego czowieka jakim jest kazdy z nas idacych do ziemi.Kazdy taki bohater konczy w jednym znanym i powszechnym miejscu w ktorym dysputy i kwestie wszelkie sie koncza.

Ale Izabela, nie masz dowodu namacalnego, że dusza dalej może żyć bez ciała, wiem, wiem powiesz, że krew jest duszą, a może ta krew właśnie żyje w ziemi, tego nikt nie wie, namacalnie nie da się tego zbadać.
>>> 1 Moj. 4:10 (BW)
"I rzekł: Cóżeś to uczynił? Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi."

Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#45 Izabela

Izabela

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów

Napisano 2008-11-27, godz. 15:06

Tak to prawda.

Z tej sugestii wynika, że Ty, (bez obrazy) jesteś oczyszczona, bo rozumiesz jak to jest. Nie lubię takich argumętów, bo widać naszą nieskromność.

A wszyscy inni są niegodziwi i nic nie rozumieją.

Tak to prawda, Bóg JHWH pociąga nas do Syna,
>>> Jan. 6:44 (BW)
"Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

a Syn daje zrozumienie komu chce.
>>> Mat. 11:27 (BW)
"Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."

Nie powiedziałabym tak śmiało jak Ty, że Jezus czy tam Bóg jak wolisz daje mi zrozumienie, bo byłoby to pychą z mojej strony chwaląc się tym.
Jeśli się o tym mówi innym, to znaczy, że człowiek nie ma tego tylko w duchu, ale i w ciele, a Boga trzeba chwalić w Duchu i w prawdzie.

Ale Izabela, nie masz dowodu namacalnego, że dusza dalej może żyć bez ciała, wiem, wiem powiesz, że krew jest duszą, a może ta krew właśnie żyje w ziemi, tego nikt nie wie, namacalnie nie da się tego zbadać.
>>> 1 Moj. 4:10 (BW)
"I rzekł: Cóżeś to uczynił? Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi."

no coz z twich wypowiedzi wynika ze przypisujesz mi to czego nie napisalam.NIE powiedzialam jakobym byla jednym z tych kt zgodnie z Daniela oczyszczeni zostaja i uszlachetnieni i rozumieja ,wskazalam jedynie na istnienie takiej klasy ludzi kt dostaja to od BOGA.widac ze nie pojmujesz tego co pisze i zle interpretujesz nie tylko BIBLIE ale takze slowa ludzkie wypowiadane tu na forum. zdradza to twje sktyte kompleksy intelektualne i nie tylko.ponadto nigdy w swjej wypowiedzi nie szukalam potwierdzenia ze gusza dalej moze zyc bez ciala ani tez ze nie moze.zal mi ciebie i namawiam do zweryfikowania swojego myslenia i usuniecia nienawisci do grup religijnych.wiem ze to jest przyczyna twoich kompleksow ktore zabieraja ci calkowite poczucie wartosci. Powodzenia

#46 Izabela

Izabela

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 35 Postów

Napisano 2008-11-27, godz. 15:25

Tak to prawda.

Z tej sugestii wynika, że Ty, (bez obrazy) jesteś oczyszczona, bo rozumiesz jak to jest. Nie lubię takich argumętów, bo widać naszą nieskromność.

A wszyscy inni są niegodziwi i nic nie rozumieją.

Tak to prawda, Bóg JHWH pociąga nas do Syna,
>>> Jan. 6:44 (BW)
"Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który mnie posłał, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."

a Syn daje zrozumienie komu chce.
>>> Mat. 11:27 (BW)
"Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić."

Nie powiedziałabym tak śmiało jak Ty, że Jezus czy tam Bóg jak wolisz daje mi zrozumienie, bo byłoby to pychą z mojej strony chwaląc się tym.
Jeśli się o tym mówi innym, to znaczy, że człowiek nie ma tego tylko w duchu, ale i w ciele, a Boga trzeba chwalić w Duchu i w prawdzie.

Ale Izabela, nie masz dowodu namacalnego, że dusza dalej może żyć bez ciała, wiem, wiem powiesz, że krew jest duszą, a może ta krew właśnie żyje w ziemi, tego nikt nie wie, namacalnie nie da się tego zbadać.
>>> 1 Moj. 4:10 (BW)
"I rzekł: Cóżeś to uczynił? Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi."

przykre ze nie potrafisz dobrze mnie odczytac.zdradza to twoje komp;leksy intelektualne i inne.pokazuje to jednoczesnie do jakiego obozu nalezysz,jak nienawidzisz mocno religii i ludzi a przeciez kazdy ma prawo myslec jak uwaza.pozatym skoro tak bardzo oczekujesz dowodow na istnienie duszy zachecam cie do przeczytania Kaznodziei,kt mowi ze z chwila smierci czlowieka wszystko ginie,mysli ,uczucia itd,cale jestestwo.Apoza tym pocoz byloby zmartwychwstanie ,skoro dusza posiadalaby swoj normalny bieg zycia

#47 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2008-11-27, godz. 18:31

Izabela, napisałam: "(bez obrazy)", a jednak się obrażasz.
Usunę moje spostrzeżenie, które komentuje Twoją wypowiedź, jeśli wyjaśnisz co miałaś na myśli pisząc te słowa:
Cytuję: >>> "Pozatym BIBLIA mowi ze ze przy koncu czasow wielu sie oczysci i zrozumie lecz zaden z niegodziwych nic nie pojmie."<<<
Bo tu do tej naszej rozmowy wogóle one nie pasują, a jedynie wskazują na przesłanie, jakie opisałam wcześniej.


Izabela obruszasz się moją wypowiedzią, ale nie widzisz, jak sama się do mnie odzywasz.
Twoje wypowiedzi do mnie i moje odpowiedzi na Twoje słowa:
Iza do mnie : >>> no coz z twich wypowiedzi wynika ze przypisujesz mi to czego nie napisalam.<<<
ja: - - - Ok, nie napisałaś, jednak w tekstach jakie się pisze są również podteksty, jeżeli jasno i klarownie nie piszemy, ludzie się domyślają.
Iza do mnie : >>> NIE powiedzialam jakobym byla jednym z tych kt zgodnie z Daniela oczyszczeni zostaja i uszlachetnieni i rozumieja ,wskazalam jedynie na istnienie takiej klasy ludzi kt dostaja to od BOGA.<<<
ja: - - - Tak, wskazanie na klasę ludzi, że taka jest konkretna i jest Ci znana, jeżeli jest to jaka?, czy raczej taka, która będzie i jest narazie nieznana?
Iza do mnie : >>> widac ze nie pojmujesz tego co pisze i zle interpretujesz nie tylko BIBLIE <<<
ja: - - - Tu jest Twoje świadectwo, że Ty dobrze interpretujesz BIBLIĘ, skoro ja źle to Ty dobrze, anologia: skoro Ty dobrze, to jesteś oczyszczona, skoro ja źle, to jestem niegodziwcem. Iza są tylko dwie możliwości, chyba, że w świetle Bibli wskażesz trzecią, to przemyślę.
Iza do mnie : >>> zdradza to twje sktyte kompleksy intelektualne i nie tylko. <<<
ja: - - - Izuuuu, poooo cooooo toooo, czyżby to miało zaprowadzić pokój?
Iza do mnie : >>> ponadto nigdy w swjej wypowiedzi nie szukalam potwierdzenia ze gusza dalej moze zyc bez ciala ani tez ze nie moze. <<<
ja: - - - Może i nie szukałaś, jednak następny Twój post mówi jednoznacznie:
Iza do mnie : >>> pozatym skoro tak bardzo oczekujesz dowodow na istnienie duszy zachecam cie do przeczytania Kaznodziei,kt mowi ze z chwila smierci czlowieka wszystko ginie,mysli ,uczucia itd,cale jestestwo.Apoza tym pocoz byloby zmartwychwstanie ,skoro dusza posiadalaby swoj normalny bieg zycia <<<
ja: - - - Iza nie wiem, kto tu źle interpretuje nasze wypowiedzi?
Iza do mnie : >>> zal mi ciebie i namawiam do zweryfikowania swojego myslenia i usuniecia nienawisci do grup religijnych. <<<
ja: - - - W którym momencie Izo okazałam nienawiść do grup religijnych? To, że mówię swoje zdanie inne niż Twoje jest nienawiścią? W którym momencie był u mnie duch nienawiści? Poczytaj sobie moje i swoje wypowiedzi i porównaj je.
Iza do mnie : >>> wiem ze to jest przyczyna twoich kompleksow ktore zabieraja ci calkowite poczucie wartosci. <<<
ja: - - - Oj Iza, Iza........
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#48 robertcb

robertcb

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2011-03-06, godz. 16:11

Dusza i duchy istnieją.

Świadomość to nie mózg.

Mózg jest kwantowym odbiornikiem duchowej świadomości.
Teoria dualizmu interakcyjnego John Carew Eccles'a,
oraz kwantowa teoria świadomości Orch-OR
Rogera Penrose i Stuarta Hameroffa - są prawdziwe.
Neuronalna transmisja synaptyczna w mózgu
- nie tworzy świadomości ani naszych myśli.

Przeczytajcie ten artykuł i poznajcie prawdę:

http://radioamator.e...swiadomosc.html

lub wpiszcie w wyszukiwarkę: świadomość to nie mózg

#49 rouled47

rouled47

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4 Postów

Napisano 2011-09-24, godz. 23:27

asymptomatic, you asked for it for a moment a notary saying that the soul of this appeared in a notary's power and the wylegitymowa?a bluish permission, issued by the role of the Regional entity.materially it is firm to "grow" something that is assets and is the refer of institution ...










Peterbuilt Power Steering Gear Box

#50 radareya01

radareya01

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2011-10-29, godz. 15:05

I went to examine my guesses as to a eutherian, worked, because in the crossroad of the palisade was a difficulty. Hence, it was the old hobnailed structure with walls of general, so he had no difficulties. Additionally, I possess to advert that their relationship with the passed I scholarly nearly passivity that prevailed after the funeral host, which took expanse in this their lodging. Thence, in the kitchen was not clean, nor Pompey dishes for two days. Proposal naive; rat after the funeral dinner had a bully gormandize. Oh, but the nachapa?! After the hole is closed silence, as if''poppy planted.



cheap holidays
cheap holiday deals
cheap hotels
cheap holiday offers




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych