Skocz do zawartości


Zdjęcie

zarzuty świadka Jehowy


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 barol

barol

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 10:39

co, wy uważacie ze wasza religia jest prawdziwa? szczerze w to watpie . jestem swiadkiem Jehowy i naprawde wierze ze moja religia jest prawdziwa. Jakbyscie przeczytali uwaznie cala biblie to byscie wyczytali ze popelniacie mase bledow np. w waszej biblii nie ma imienia bozego - jest ono zastapione jako "PAN" , przepraszam czy pan to imie? otwozcie na psalmach i zobaczcie...chyba ze macie biblie tysiac lecia ale i w niej takze mozemy znalesc slowa PAN.........nastepnie czy wy obchodzicie takie swieto jakim jest smierc Jezusa Chrystusa? przecierz w biblii jest wyraznie napisane zeby to swieto obchodzic jako tylko to jedyne...skad wy wzieliscie jakies boze narodzenie czy jakies wielkanoce? znajdzcie mi to w bibbli no prosze.......nie znacie przykazan? jedno mowi w przyblizeniu zeby nie czcic rzeczy sztucznych ani nie sporzadzac malowidel jezusa itp....a co wy robicie? modlicie sie przed krzyzem, calujecie je, nad dzwiami macie obrazy maryji i Jezusa - ma to sens? ........ czy w biblii jest napisane cos o ksiedzach ktorzy i tak wcale nie tacy wcale swieci - teraz to wlasnie wychodzi ze sluzyli w jakichs tajnych sluzbach , buduja sobie smieszne parafie 10 razy wieksze od kosciolow..........dlaczego uwazacie ze My przekrecamy rozne zwroty w bibli ? jest wyraznie napisane ze biblia nie podlega dowolnej interpretacji....najpierw zastanowcie sie jak wy ja interpretujecie bo jak widac chyba jej wogole nie czytacie.......dlaczego uwazacie ze jestesmy sekta? bo glosimy slowo Boze? w bibli jest napisane ze gdy bedzie nadchodzil koniec bedzie gloszone slowo boze by kazdy mogl sie dowiedziec prawdy i z wyboru jaki dokona bedzie sadzony....w internecie mozna znalezc tematy jak: jak sie pozbyc pukajacego w drzwi swiadka jehowy?...przecierz my chcemy dobrze dla ludzi wiec nie macie podstaw by tak nas traktowac i zastanowcie sie nad swoim postepowaniem

Użytkownik barol edytował ten post 2007-05-09, godz. 10:49


#2 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:21

co, wy uważacie ze wasza religia jest prawdziwa?

Do kogo piszesz?

szczerze w to watpie . jestem swiadkiem Jehowy

Więc nie powinno Cię tu być.

i naprawde wierze ze moja religia jest prawdziwa. Jakbyscie przeczytali uwaznie cala biblie to byscie wyczytali ze popelniacie mase bledow np. w waszej biblii nie ma imienia bozego - jest ono zastapione jako "PAN" , przepraszam czy pan to imie? otwozcie na psalmach i zobaczcie...chyba ze macie biblie tysiac lecia ale i w niej takze mozemy znalesc slowa PAN

Niewiele wiesz o imieniu boga i tego dlaczego nalezy go używać. Dlaczego Świadkowie Jehowy dodali imie Jehowa w miejscach w których w oryginalnym tekscie ono nie występuje?

.........nastepnie czy wy obchodzicie takie swieto jakim jest smierc Jezusa Chrystusa? przecierz w biblii jest wyraznie napisane zeby to swieto obchodzic jako tylko to jedyne...


Świadkowie Jehowy nie obchodzą święta pamiątki jak to nakazał Jezus.
Jesz chleb i wino? Jak nie, to siedź cicho.

skad wy wzieliscie jakies boze narodzenie czy jakies wielkanoce? znajdzcie mi to w bibbli no prosze.......nie znacie przykazan?


Znajdź w biblii podział na tych którzy mogą i tych którzy nie mogą spożywać emblematów, to podyskutujemy o bożym narodzieniu, itp.

jedno mowi w przyblizeniu zeby nie czcic rzeczy sztucznych ani nie sporzadzac malowidel jezusa itp....a co wy robicie? modlicie sie przed krzyzem, calujecie je, nad dzwiami macie obrazy maryji i Jezusa - ma to sens? ........


Jeśli to pomaga komuś czczcić Boga to co to za przeszkoda?

czy w biblii jest napisane cos o ksiedzach ktorzy i tak wcale nie tacy wcale swieci - teraz to wlasnie wychodzi ze sluzyli w jakichs tajnych sluzbach , buduja sobie smieszne parafie 10 razy wieksze od kosciolow..........


A gdzie jest coś napisane o Ciele Kierowniczym w XX i XXI w.? Gdzie jest napisane o nadętych starszych, któzy nie są tacy święci? Są pedofilami, złodziejami, w takiej samej mierze jak inni ludzie.

dlaczego uwazacie ze My przekrecamy rozne zwroty w bibli ?


Bo przekręcacie.

jest wyraznie napisane ze biblia nie podlega dowolnej interpretacji....

Gdzie jet tak napisane? Chyba nie czytałeś bibilii.
Jeśli chodzi Ci o księge Objawienia, ostatni rozdział to po pierwsze nie wiesz co to oznacza, a po drugie i tak to olewacie.

najpierw zastanowcie sie jak wy ja interpretujecie bo jak widac chyba jej wogole nie czytacie.......

Czytamy, czytamy, ale Ty chyba rzadko.

dlaczego uwazacie ze jestesmy sekta?

Bo jesteście.

bo glosimy slowo Boze?

Nie głosicie slowa Bożego tylko słowo ludzkie, a konkretnie brednie waszego ciała kierowniczego.

w bibli jest napisane ze gdy bedzie nadchodzil koniec bedzie gloszone slowo boze by kazdy mogl sie dowiedziec prawdy i z wyboru jaki dokona bedzie sadzony....

Nie jest tak napisane. Znowu źle przeczytałeś.
Kiedy dobra nowina bedzie ogloszona na całej ziemi, wtedy nadejdzie koniec.

w internecie mozna znalezc tematy jak: jak sie pozbyc pukajacego w drzwi swiadka jehowy?...

W internecie można znaleść wiele więcej mniej lub bardziej mądrych porad. I co z tego? Czytasz wszystko jak leci?

przecierz my chcemy dobrze dla ludzi wiec nie macie podstaw by tak nas traktowac i zastanowcie sie nad swoim postepowaniem

Sami nie wiecie co jest dobre. Musisz się tego dowiedzeć ze Strażnicy.
Ja mam rozum i sam podejmuje decyzje.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#3 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:26

Do kogo piszesz?

Do katolików oczywiście. Każdy nie-Świadek jest z przydziału katolikiem. Prosta wizja świata :).

w waszej biblii nie ma imienia bozego - jest ono zastapione jako "PAN" , przepraszam czy pan to imie?

Tak, "Pan" to imię.

........nastepnie czy wy obchodzicie takie swieto jakim jest smierc Jezusa Chrystusa? przecierz w biblii jest wyraznie napisane zeby to swieto obchodzic jako tylko to jedyne...

Nie znasz własnej religii, barol. Pamiątka śmierci Jezusa według Świadków nie jest świętem.

dlaczego uwazacie ze My przekrecamy rozne zwroty w bibli

Z doświadczenia.

dlaczego uwazacie ze jestesmy sekta?

Bo WTS stosuje psychomanipulację i próbuje kontrolować wszystkie aspekty życia wyznawców.

#4 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:28

Barol, uporządkuj to, co masz do powiedzenia, najlepiej załóż nowy wątek, zrób sobie podpunkty (jak na zebraniu służby), a później pogadamy. Aha, i jeszcze nie używaj boldów (pogrubień), bo w oczy kłuje.

Powiadasz, że jesteś świadkiem. Brawo. Ja nim byłem, ale, chwała Bogu, już nie jestem. Dlaczego? Nie chce mi się rozpisywać, a świetnych odpowiedzi udzielił Ci powyżej Padre :rolleyes: , pod którymi również się podpisuję.

Ale żeby nie było, że nic nie napisałem: jesteście zakłamaną religią fałszywą, która ma na sobie piętno fałszywego prorokowania. Waszym założycielem był Russel, a nie Chrystus. Naciągacie Pismo do własnych interpretacji, stworzyliście sobie totalitarny system kontroli głosicieli, jesteście niewolnikami grastki dziadków na Brooklynie ("Ciało Kierownicze"), paracie się obłudą, fałszem i zakłamaniem. Wystarczy? :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#5 barol

barol

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 12:42

Do kogo piszesz?
Więc nie powinno Cię tu być.
Niewiele wiesz o imieniu boga i tego dlaczego nalezy go używać. Dlaczego Świadkowie Jehowy dodali imie Jehowa w miejscach w których w oryginalnym tekscie ono nie występuje?
Świadkowie Jehowy nie obchodzą święta pamiątki jak to nakazał Jezus.
Jesz chleb i wino? Jak nie, to siedź cicho.
Znajdź w biblii podział na tych którzy mogą i tych którzy nie mogą spożywać emblematów, to podyskutujemy o bożym narodzieniu, itp.
Jeśli to pomaga komuś czczcić Boga to co to za przeszkoda?
A gdzie jest coś napisane o Ciele Kierowniczym w XX i XXI w.? Gdzie jest napisane o nadętych starszych, któzy nie są tacy święci? Są pedofilami, złodziejami, w takiej samej mierze jak inni ludzie.
Bo przekręcacie.
Gdzie jet tak napisane? Chyba nie czytałeś bibilii.
Jeśli chodzi Ci o księge Objawienia, ostatni rozdział to po pierwsze nie wiesz co to oznacza, a po drugie i tak to olewacie.
Czytamy, czytamy, ale Ty chyba rzadko.
Bo jesteście.
Nie głosicie slowa Bożego tylko słowo ludzkie, a konkretnie brednie waszego ciała kierowniczego.
Nie jest tak napisane. Znowu źle przeczytałeś.
Kiedy dobra nowina bedzie ogloszona na całej ziemi, wtedy nadejdzie koniec.
W internecie można znaleść wiele więcej mniej lub bardziej mądrych porad. I co z tego? Czytasz wszystko jak leci?
Sami nie wiecie co jest dobre. Musisz się tego dowiedzeć ze Strażnicy.
Ja mam rozum i sam podejmuje decyzje.
No to pytam, po co organizacja?
Dlaczego uważasz, że oni swoją wiarę muszą jeszcze "dalej gruntować"? Za słabą mieli?
To jest poprostu dowód, że do wiary w Boga i chrześcijańskie postępowanie nie potrzeba żadnej konkretnej orgaznizacji, a szczególnie nie ogólnoświatowej i zjednoczonej w czytaniu Strażnicy.



1. dlatego ze jestem ŚJ nie mam prawa tu byc? to jest katolickie takie zachowanie?

2. w oryginale jest napisane JHWH ale hebrajczycy nie uzywali samoglosek...zostaly one dodaly i tak powstalo slowo Jahwe czy Jehowa...jak kazdy mozemy sie tylko domyslac ze tak brzmi imie Boga lecz gdy mowimy do Boga Jahwe czy Jehowa to kierujemy to do wlasnie do Niego ..... a jezeli uwazasz ze PAN to imie to zal.pl

3. obchodzimy pamiatke (nie wiesz to sie nie udzielaj ) lecz chleb i wino spozywac maja jedynie wybrancy malej trzody

4. nie rozumiesz i szukasz wymowki : jezeli wyraznie jest napisane ze tylko smierc Jezuza trzeba obchodzi to co ty mi tu mowisz ze moga byc inne wymyslone swieta??

5. czcic Boga owszem mozna ale obraz czy krzyz nie jest Bogiem

6. starsi nie czerpia zadnych zyskow z tego ze przewodnicza zebraniom a ksiadz zyskuje: kupuja sobie samochody itp itd i nie ma zadnych pedofili

7. nie przekrecamy Nasza biblia jest napisana slowo w slowo z oryginalnymi rekopisami (nie tlumaczylismy biblii na podstawie innych przetlumaczonych bibli)

8. łohoho chyba ty nie czytasz skoro sadzisz ze nie ma wzmianki o sprawie dowolnej interpretacji

9. patrz gora

10. jezeli uwazasz ze glosimy slowo ludzkie czyli ze Bilblie wymyslil czlowiek? hehehe

pozdrowienia...marnuje czas

#6 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:48

Ha! Aż fajnie czasem poczytać coś takiego.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-09, godz. 12:52

najciekasze są punkty 4 i 6

punkt szósty to jawne wypieranie się tego, co strażnica napisała
nie czytasz uważnie strażnic, a potem piszesz nieprawdę. Strażnica sama kiedyś przyznawała że NAWET "osobom szerzej znanym w społeczności" ŚJ "zdarzyło się" popaść w homoseksualizm, pedofilię, wymianę żon.

Podać Ci datę wydania i numer strony tej strażnicy?

a punkt czwarty: pokaż mi jeden werset który mówi "obchodzić TYLKO śmierć Jezusa i ŻADNYCH INNYCH świąt". Owszem: napisano "to czyńcie na moją pamiatkę", ale nigdzie nie napisano "nie łamcie się opłatkiem ani nie strojcie choinki na moją pamiątkę".

Pokaż mi w Biblii werset o treści "nie łamcie się opłatkiem ani nie strojcie choinki na moją pamiątkę" a jeszcze dzisiaj na kolanach wrócę do zboru ŚJ

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 12:57

Ograniczę się tylko do ad. 1. To kolega nie wie, że za kontakty z odstępcami grozi wykluczenie? I to nie wymysł katolików, tylko świadkowskiej centrali, której kolega jest wiernym poddanym :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-09, godz. 13:22

Koledzy, może tak ktoś powie barolowi że to nie jest forum katolickie? :P Po prostu chłopak jeszcze nie wie gdzie jest a jak widać sam dobrze nie poznał nauk Towarzystwa Strażnica...

Więc spokojnie Panowie ;) Przyjmijmy barola z przymrużeniem oka bo każdemu się gafa może zdażyć.

barolu ja Cię witam serdecznie tylko uważaj bo tu jest sporo odstępców, sporo światusów i wcale nie tak dużo katoli więc najpierw poczytaj a później jak ochłoniesz wyraź swę zdanię...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 13:51

1. dlatego ze jestem ŚJ nie mam prawa tu byc? to jest katolickie takie zachowanie?


Większość z nas nie jest katolikami, tylko odstepcami albo wykluczonymi. Ja jestem formalnie Świadkiem Jehowy z tym, że nie wierzę w boga więc jestem ateistą.

2. w oryginale jest napisane JHWH ale hebrajczycy nie uzywali samoglosek...zostaly one dodaly i tak powstalo slowo Jahwe czy Jehowa...jak kazdy mozemy sie tylko domyslac ze tak brzmi imie Boga lecz gdy mowimy do Boga Jahwe czy Jehowa to kierujemy to do wlasnie do Niego ..... a jezeli uwazasz ze PAN to imie to zal.pl


Skąd wiesz co napisano w oryginale? Przecież ludzie którzy tłumaczyli PNŚ korzystali z cudzych opracowań, a to co sami wymyślili nie wyszło im najlepiej, a to dlatego, że żaden z nich nie miał odpowiednich kwalifikacji.

3. obchodzimy pamiatke (nie wiesz to sie nie udzielaj ) lecz chleb i wino spozywac maja jedynie wybrancy malej trzody


Więc nie obchodzicie pamiątki, bo w biblii nie ma żandego podziału na tych którzy mogą, a tych którzy nie mogą spożywać "ciała" i "krwi" Jezusa.

4. nie rozumiesz i szukasz wymowki : jezeli wyraznie jest napisane ze tylko smierc Jezuza trzeba obchodzi to co ty mi tu mowisz ze moga byc inne wymyslone swieta??


Słabo uważasz na lekcjach TSKK. Nie wiesz co to jest argumentacja i stosowanie wersetów biblijnych?
Zacytuj odpowiedni werset na poparcie swojego twierdzenia (skopiowanego ze Strażniczki).

5. czcic Boga owszem mozna ale obraz czy krzyz nie jest Bogiem

A kto mówi, że jest? Pokaż mi kogoś kto czczi krzyż.
Ja mogę powiedzieć, że Ty się modlisz do jedzenia.

6. starsi nie czerpia zadnych zyskow z tego ze przewodnicza zebraniom a ksiadz zyskuje: kupuja sobie samochody itp itd i nie ma zadnych pedofili

Mnie nie obchodza księża, tylko nadęci starsi i zakłamane ciało kierownicze.
Pedofile i złodzieje, tyle Ci powiem.

7. nie przekrecamy Nasza biblia jest napisana slowo w slowo z oryginalnymi rekopisami (nie tlumaczylismy biblii na podstawie innych przetlumaczonych bibli)


Patrz pkt 2.

8. łohoho chyba ty nie czytasz skoro sadzisz ze nie ma wzmianki o sprawie dowolnej interpretacji


Patrz pkt 4. Pokaż werset.

9. patrz gora


Patrz pkt 4. Pokaż werset.

10. jezeli uwazasz ze glosimy slowo ludzkie czyli ze Bilblie wymyslil czlowiek? hehehe


Osobiście uważam, że biblie wymyślił i napisał człowiek. Ale w mojej odpowiedzi, chodziło mi o to, że jeśli założymy boskość pochodzenia biblii to Świadkowie Jehowy ją przeinaczają i głoszą słowo ludzkie. konkretnie ciała kierowniczego.

Jezus powiedział, że trzeba spożywać jego "ciało" i "krew". Wy uważacie inaczej. Bezpodstawnie.
Chcesz więcej przykładów?

Ps. Ty chyba jesteś trolem internetowym, a nie żadnym tam świadkiem.

2. w oryginale jest napisane JHWH ale hebrajczycy nie uzywali samoglosek...zostaly one dodaly i tak powstalo slowo Jahwe czy Jehowa...jak kazdy mozemy sie tylko domyslac ze tak brzmi imie Boga lecz gdy mowimy do Boga Jahwe czy Jehowa to kierujemy to do wlasnie do Niego ..... a jezeli uwazasz ze PAN to imie to zal.pl


Rozwijając ten punkt, jeśli nie wiesz jak dokładnie brzmi imię Boga, to co to za różnica czy powiesz JHWH, Jah, Jahwe, Ojcze, Panie?

Ile razy odezwałeś się do swojego ojca po imieniu? Załóżmy, że ma on na imię Adam.
Mówisz: Witaj Adam. Wiesz Adam chcę cię poprosić o radę, bo tylko ty Adam jesteś w stanie mi pomóc. Adam, twoje rady są dla mnie cenne, więc Adamie proszę Cie o radę.

Albo do swojego prezesa z pracy odzywasz się po imieniu?
Bóg to Twoj kolega, czy co?

Myślę, że Bóg tak jak mój ojciec czy prezes z firmy nie obrazi się jeśli nie będziesz się do niego zwracał po imieniu, tylko np. Ojcze lub Panie, Wszechmocny, etc.

Mój tata jest moim przyjacielem, bardzo go kocham, ale nie widzę powodu żeby wołać do niego po imieniu. Jest dla mnie tatą i to nam wystarcza.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-05-09, godz. 14:26

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#11 acmas

acmas

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 19 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 14:26

co, wy uważacie ze wasza religia jest prawdziwa? szczerze w to watpie . jestem swiadkiem Jehowy i naprawde wierze ze moja religia jest prawdziwa. Jakbyscie przeczytali uwaznie cala biblie to byscie wyczytali ze popelniacie mase bledow np. w waszej biblii nie ma imienia bozego - jest ono zastapione jako "PAN" , przepraszam czy pan to imie? otwozcie na psalmach i zobaczcie...chyba ze macie biblie tysiac lecia ale i w niej takze mozemy znalesc slowa PAN.........nastepnie czy wy obchodzicie takie swieto jakim jest smierc Jezusa Chrystusa? przecierz w biblii jest wyraznie napisane zeby to swieto obchodzic jako tylko to jedyne...skad wy wzieliscie jakies boze narodzenie czy jakies wielkanoce? znajdzcie mi to w bibbli no prosze.......nie znacie przykazan? jedno mowi w przyblizeniu zeby nie czcic rzeczy sztucznych ani nie sporzadzac malowidel jezusa itp....a co wy robicie? modlicie sie przed krzyzem, calujecie je, nad dzwiami macie obrazy maryji i Jezusa - ma to sens? ........ czy w biblii jest napisane cos o ksiedzach ktorzy i tak wcale nie tacy wcale swieci - teraz to wlasnie wychodzi ze sluzyli w jakichs tajnych sluzbach , buduja sobie smieszne parafie 10 razy wieksze od kosciolow..........dlaczego uwazacie ze My przekrecamy rozne zwroty w bibli ? jest wyraznie napisane ze biblia nie podlega dowolnej interpretacji....najpierw zastanowcie sie jak wy ja interpretujecie bo jak widac chyba jej wogole nie czytacie.......dlaczego uwazacie ze jestesmy sekta? bo glosimy slowo Boze? w bibli jest napisane ze gdy bedzie nadchodzil koniec bedzie gloszone slowo boze by kazdy mogl sie dowiedziec prawdy i z wyboru jaki dokona bedzie sadzony....w internecie mozna znalezc tematy jak: jak sie pozbyc pukajacego w drzwi swiadka jehowy?...przecierz my chcemy dobrze dla ludzi wiec nie macie podstaw by tak nas traktowac i zastanowcie sie nad swoim postepowaniem

Dlaczego odwołujesz się do KK, przecież ŚJ i KK nie są jedynimy religiami... a pozatym jest wiele odłamów tacy jak wy choć np Kosciół Boży.... Zainteresuj się tym to się sam przekonasz...
A to, ze obchodzimy narodziny Jezusa to nic złego ponieważ nie jest to zabronione w Biblii ani potępione przez Jezusa a jak jest to podaj przykład (ale i tak nie znajdziesz) :P

A jeśli chodzi o imię Boże to akurat to ma najmniej znaczenia, liczy się w co wierzymy.... a imie oczywiście jest wazne, ale bez przesady żeby podawać to jako główny powód...

a tak wogóle to kto Ci powiedział, że nie obchodzę ostatniej wiecierzy?? Nie musze być tym twoim ŚJ żeby to obchodzić.... w Biblii nie napisano , że trzeba być w jakiejś organizacji, żeby można mieć pozwolenie na obchodzenie...

Jeśli chodzi o obrazy to zgadzam się z Tobą... nie uważam to za pozytywne... ale ja nie jestem KK... ja poprostu jestem wolnym człowiekiem, który chce żyć blisko Boga... Ale to, że w waszej religii nie ma obrazów to nie znaczy odrazu, że jest prawdziwa...


Mówisz o księżach i ich winach... Ale tak samo jest u was... Nie wszyscy są tam dobrzy... też są przypadki bardzo mocnego zgorszenia... i nie zaprzeczysz temu... a wiadomo, ze św. Paweł powiedział, że wstąpią w was złe owce, które będą próbować zniszczyć wasze dobre imie.... a musze przyznać, że JP II moim zdaniem był wzorem do nasladowania i on był tą dobrą owcą... niestety nie da się wszystkich przeskanować i oddzielić dobrych od złych... zrobi to Bóg z Jezusem w dzień sądu....



A jeśli chodzi o negatywne nastawienie ludzi do ŚJ i porady jak sie was pozbyć, to uważam, że jest to chore...
Ale niestety tacy ludzie istnieją... cóz oni nie chcą Boga i dlatego tak robią...
Ja do was nic nie mam... i mam w rodzinie ŚJ i uważam, że jesteście jedną z tych lepszych religii, bo czytacie pismo święte, i głosicie prawde po domach... ale to nie znaczy że uważam ze jesteście idealną religią, bo sami macie różne skazy tak jak i KK, których się nie pozbędziecie bo się nie cofnie czas... i dlatego ja chce uświadomić, że jest tysiace takich odłamów jak wy np ten Kosciół Boży,(nieznam aż tak dokłądnie ale jak czytałem ich ulotke to dosłownie jak bym dostał ulotke o ŚJ) a jednak inne odłamy... a to samo głoszą... czy to nie dziwne?? wiec czemu wy macie być prawdziwy a oni nie skoro to samo mówią?? nie zastanawia Cię to??


A jeśli chodzi o nazwe sekta, to wszystkie wyznania są nazywane sektami, jeśli niemają określonej liczby, procentu udziału w kraju (niewiem dokłądnie jaki on musi być, ale trzeba osiągnąć próg żeby nie być nazywanym sektą) oczywiście sekta znaczy co innego też, ale raczej to pierwsze znaczenie się was tyczy....

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-09, godz. 15:32

Aby ktoś nie pomyślał, że pisząc

Podać Ci datę wydania i numer strony tej strażnicy?

powoływałem się na jakieś plotki przytoczam cytat:



Strażnica Rok CVII [1986] Nr 5 s.11 podaje: "Chociaż brzmi to szokująco, ale nawet niektórym szerzej znanym ["prominentom" ang. Strażnica (The Watchtower) Nr 1, 1986 s.13] w społeczności ludu Jehowy zdarzyło się popaść w czyny niemoralne, nie wyłączając homoseksualizmu, wymiany żon, napastowania dzieci".



jest to OFICJALNE STANOWISKO centrali w Brooklynie. Czy po przytoczeniu tego cytatu kolega barol dalej będzie twierdził, że u ŚJ "nie ma" pedofilów ani homoseksualistów?

#13 barol

barol

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 15:57

przepraszam ze pomylilem troche fora.....odwolujac sie do kolegi jezeli ty uwazasz ze biblia jest wymyslona i napisana przez czlowieka to jestes w bledzie.........biblie pisano ponad 1600 lat....tylu ludzi ja pisalo i nie zastanawia cie jedna rzecz? mianowicie zauwaz ze skaldnia calej bilblii jest idealna....czy jeden pisal: chodz do mnie drogi przyjacielu a drugi: ho se tu normalnie siadaj se ? biblia jest napisana przez czlowieka ale pod nadchnieniem Boga


dowidzenia

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-05-09, godz. 16:08

I wypłoszyliście biednego śJ, który chciał nam udowodnić, że religia śJ jest prawdziwa. :(
Czesiek

#15 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 16:35

mianowicie zauwaz ze skaldnia calej bilblii jest idealna....czy jeden pisal: chodz do mnie drogi przyjacielu a drugi: ho se tu normalnie siadaj se ?

To coś nowego. Jeszcze nie słyszałem takiego argumentu. Nie szkodzi, że nieprawdziwy, ale ciekawy.

#16 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-09, godz. 17:07

przepraszam ze pomylilem troche fora.....odwolujac sie do kolegi jezeli ty uwazasz ze biblia jest wymyslona i napisana przez czlowieka to jestes w bledzie.........biblie pisano ponad 1600 lat....tylu ludzi ja pisalo i nie zastanawia cie jedna rzecz? mianowicie zauwaz ze skaldnia calej bilblii jest idealna....czy jeden pisal: chodz do mnie drogi przyjacielu a drugi: ho se tu normalnie siadaj se ? biblia jest napisana przez czlowieka ale pod nadchnieniem Boga
dowidzenia


Ale to przecież nie Świadkowie Jehowy zdecydowali jakie księgi będą biblią - przynajmniej nie na początku ;)
Pa pa barol, ale pewnie tu jeszcze wpadniesz.

Ps. Tak wogóle to co Ty robisz w tym internecie? Wygląda mi na to, że lubisz przebywać wśród ludzi któzy ukrywają kims są, ale napewno to nie my :) Z tym, że tu sami odstępcy i jeszcze podkopią Twoją wiarę zbudowanąna piasku.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#17 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-05-09, godz. 19:30

Po przeczytaniu kilku postow barola naprawde zastanawiam sie czy tacy ludzie istnieja tak 'w zyciu'? Jak dla mnie to jest on bardzo mlodym SJ, bardzo zaslepionym SJ (to co tu robi i dlaczego nie stara sie polemizowac) albo zadnym SJ i sobie robi 'jaja'.

Jak czytam takie teksty to odczuwam smutek (W stosunku do tego czlowieka) i troche zlosci (w kierunku do organizacji). Widzialem wczoraj film United 93 o 11.09.01 a dokladniej o jednym z samolotow porwanych. To samo czulem jak widzialem tych Arabow, ktorzy prowali samolot i modlili sie do Boga, wierzac ze wykonuja to dla niego i maja do tego swiete prawo czy nawet obowiazek w walce z niewiernymi. Smutne...

#18 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-05-09, godz. 22:47

I uciekł chłopczyk, a szkoda.

#19 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-10, godz. 07:46

Do kogo piszesz?
Więc nie powinno Cię tu być.





Nie powinno ?????

Dlaczego ? Nie wolno mi dyskutowac z katolikiem panem Pawlem ?

Nie wolno mi dyskutowac z protestantem panem Czeskiem ?

Nie wolno mi sie wypowiedziec przed ogolem ze jakis byly SJ opowiada bzdury ?



Kto mi zabronil rozmawiac przez net z "innowiercami" :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#20 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-10, godz. 08:36

przepraszam ze pomylilem troche fora.....odwolujac sie do kolegi jezeli ty uwazasz ze biblia jest wymyslona i napisana przez czlowieka to jestes w bledzie.........biblie pisano ponad 1600 lat....tylu ludzi ja pisalo i nie zastanawia cie jedna rzecz? mianowicie zauwaz ze skaldnia calej bilblii jest idealna....czy jeden pisal: chodz do mnie drogi przyjacielu a drugi: ho se tu normalnie siadaj se ? biblia jest napisana przez czlowieka ale pod nadchnieniem Boga
dowidzenia


ciekawe, że jest 1000 religii chrzescijańskich , kazda z nich opiera sie na biblii, i każda twierdzi, że ma 100% prawdy :) No więc faktycznie jest idealna....... skoro WSZYSTKO można nią udowodnić :)

Druga sprawa, pokaż gdzie jest w bibli napisane że armagedon przyjdzie w 1975 roku? Nie znalazłeś? A to szkoda że Twoi przełożeni wypisywali takie daty w Strażn icach i Przebudzcie się............., A znalazłes może w bibli zapis że pokolenie które pamięta rok 1914 nie przeminie aż przyjdzie armagedon? No wiadomo, że nie :) Więc szkoda, że Ciało kierownicze, któremu tak bezgranicznie wierzysz i ufasz, utrzymywało przez dziesięciolecia, że taki zapis w bibli jednak istnieje :)

Ale ciężko jest przejść do porządku nad tym, że ktoś z Ciebie głupka robi, więc zrozumiem, jak się uniesiesz :)
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych