Skocz do zawartości


Zdjęcie

mikropaństewko świadków Jehowy


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-18, godz. 15:09

czy potraficie sobie wyobrazić nawet nie państwo ale jeden powiat albo jedną gminę zarządzaną i zamieszkiwaną wyłącznie przez świadków Jehowy?



prosze, zamknijcie oczy ruszcie wyobraznie i opiszcie co widzicie

#2 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-18, godz. 15:30

Stracili by sens życia i popełniali masowe samobójstwa lub wynosili się gdzie indziej jako ateiści.

PS. Kurde, chyba moja wyobraźnia nie jest najzdrowsza ...
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#3 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-05-18, godz. 15:42

w sumie, to by było ciekawe rozwiązanie, jestem pewna, że prędzej czy później nastąpiłyby wewnętrzne podziały na denominacje i koło wykluczonych które rozpoczęło by odrębną działalność.
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-18, godz. 17:34

Ciężko mi coś mówić jako światus. Ale kiedy zamknąłem oczy przemknął mi jakiś aspekt z prześladowaniem...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2007-05-18, godz. 17:41

a mi nasuneła sie jedna wielka NUDAAAA.

nudno wszedzie ,wszyscy zadowoleni ( na poczatku) i weseli, dobrzy i mili na pokaz...

#6 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2007-05-18, godz. 17:44

Państwo natychmiast zostałoby podbite lub objęte protektoratem przez sąsiednie państwo, posiadające siły zbrojne. :)

A z gminy by się wyprowadzili w poszukiwaniu pracy.

Użytkownik stamaim edytował ten post 2007-05-18, godz. 17:45

"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#7 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-18, godz. 17:44

Nie bierzecie pod uwagę ( jak zwykle ) błogosławieństwa Jehowy.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#8 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-18, godz. 18:51

Jako policjantów zatrudniliby światusów. Panowałaby tam formalnie demokracja, a faktycznie oligarchia, ponieważ nikt nie chodziłby na wybory. Wprowadzono by reformę kalendarza polegającą na tym, że dni w miesiącu są liczone od tyłu (np. od 30 w dół, ostatni dzień miałby numer 1), co miałoby przypominać o zbliżającym się końcu.

No i nikt nie chodziłby po domach i nie pukał w drzwi.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-18, godz. 19:09

Gdyby to była gmina, to wójt lub burmistrz członkowie rady gminy i policjanci musieliby być światusami. Premier musiałby wyznaczyć komisarza bo nie byłoby komu pójść na wybory i zagłosować na burmistrza. Jeśli mieszkańcy faktycznie żyliby zgodnie z doktryną i nie interesowaliby się polityką, komisarz fikcyjnie zameldowałby sobie jedną przyjazną sobie osobę (np. własną żonę) która nabrałaby praw wyborczych i w następnych wyborach zagłosowałaby na niego. Jeśli udałoby mu się uniknąć masowego i niekontrolowanego zameldowania kolejnych osób, odtąd rządziłby dożywotnio jako demokratycznie wybierany burmistrz. Mieszkańcy gminy nie byliby odwiedzani przez głosicieli, ale sami jeździliby głosić na okoliczne tereny. Wszelkie interwencje policji poczytywaliby sobie za prześladowanie bo to złe światusy chcą zepsuć im opinię. Brak zaangażowania politycznego a wskutek tego brak społecznej kontroli sprawiłby że burmistrz i rada miejska mówiąc potocznie kradliby na potęgę, defraudując znaczną część publicznych pieniędzy. W gminie zapanowałoby bezrobocie i nędza.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-05-18, godz. 19:16


#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-18, godz. 19:19

Nie bierzecie pod uwagę ( jak zwykle ) błogosławieństwa Jehowy.



Widzisz bracie oni wszyscy nie biora pod uwage Pisma Swietego ktore wyraznie mowi ze :

Koh 8:9 BT "To wszystko widziałem, zwracając uwagę na wszystkie sprawy, jakie się dzieją pod słońcem, w czasie gdy człowiek jeden panuje nad drugim, na jego nieszczęście." Niestety od kilkunastu stuleci rozni apostaci chrzescijanscy wciskaja ludowi kit ze tylko biskup, pastor albo pop moze zapewnic sprawiedliwosc i daza do zagarniecie zarowno wladzy nad duszami jak i nad polityka . Wiekszosc tzw religii chrzescijanskich byla lub jest nadal uwiklanych we wojny i polityke .Ktos kto byl (?) SJ powinien wiedziec ze nie dazymy do wladzy i nie mamy w zamierzeniu przejmowac wladzy. Czekamy na Krolestwo Boze ktorego krolem nie bedzie pastor Kowalski czy pop Malinowski ani nawet starszy zboru lub pomazaniec .Dlatego zakladanie tego typu tematu swiadczy o kompletnej ignorancji tego tematu jakim jest pozycja SJ w stosunku do polityki .Jezus powiedzial ze nadchodzi "wladca tego Swiata" i ci ktorzy studiowali Pismo Swiete wiedza ze nie chodzi o Jezusa ale o jego przeciwnika ktory szaleje wiedzac ze czasu ma juz malo . Co robil pan S..... na wykladach biblijnych i studium Straznicy ? Spal, podjadal, ogladal sie za pionierkami ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-18, godz. 19:38

Jak zwykle ataki personalne zamiast rzeczowej dyskusji.

Zauważcie, że wyżej opisany przypadek może się zdarzyć. Ludzie mają wolną wolę, każdy może

a ) po naszemu: wykazać się naiwnością i wstąpić do ŚJ
b ) po waszemu: "poznać prawdę" i wstąpić do ŚJ

Ponieważ na zebraniach "nie spałem" i dobrze pamiętam, że ŚJ jak podkreśla Stefan nie dążą do władzy świeckiej wyobraziłem sobie że nikt nie poszedłby na wybory. A ponieważ ktoś rządzić musi, premier musiałby kogoś wyznaczyć (tak "na wszelki wypadek" stanowią uchwalone przez polski sejm ustawy).

Dalej też nie napisałem nic, co byłoby "szkalowaniem" organizacji. Dążenie do zachowania stołka przez światusa jest chyba oczywiste. A jeśli miałby on jeszcze władzę meldowania kogoś w gminie z apolitycznymi mieszkańcami, łatwo kontrolowałby stan liczebny swojego elektoratu i rządziłby dożywotnio, defraudując publiczne pieniądze poza społeczną kontrolą.

W mojej wizji nie ma absolutnie nic co stałoby w sprzeczności z obiektywną wiedzą o świadkach Jehowy. Ale cóż... Zamiast odnieść się merytorycznie, Stefan woli ataki personalne.

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-18, godz. 20:44

A może niektórzy nie czytają tematu i pierwszego posta i od razu "mądrości" wylewają na innych głowy?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-18, godz. 21:17

po prostu Stefan nie czyta wszystkich strażnic od deski do seski i tyle.
Gdyby czytał znałby np. doniesienie sprzed kilkunastu lat o tym że "w pewnym kraju afrykańskim" na pamiątkę przyszli prawie wszyscy mieszkańcy "pewnej wioski" a potem znaczna ich część "przyjęła prawdę", a miejscowy kościół przerobili na salę królestwa. Gdyby czytał to doniesienie, nie mówiłby że sytuacja przedstawiona w moim poście jest niemożliwa.

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2007-05-19, godz. 23:11

po prostu Stefan nie czyta wszystkich strażnic od deski do seski i tyle.



I znowu te ataki personalne .............................. :lol: :) :P ( ironia) B)

po prostu Stefan nie czyta wszystkich strażnic od deski do seski i tyle.
Gdyby czytał znałby np. doniesienie sprzed kilkunastu lat o tym że "w pewnym kraju afrykańskim" na pamiątkę przyszli prawie wszyscy mieszkańcy "pewnej wioski" a potem znaczna ich część "przyjęła prawdę", a miejscowy kościół przerobili na salę królestwa. Gdyby czytał to doniesienie, nie mówiłby że sytuacja przedstawiona w moim poście jest niemożliwa.



Widze ze przedmowca wije sie jak piskorz aby usprawiedliwic swoje niezbyt przemyslane posty i tak teraz wygrzebal historie pewnej wioski ktorej "pewna czesc przyjela prawde"

Zapomnial jednak co napisal w pierwszym poscie :P i ze chodzilo mu o spolecznosc

zarządzaną i zamieszkiwaną wyłącznie przez świadków Jehowy

z podkresleniem slowa

zarządzaną

No coz ........................ :) zycze przemyslenia nastepnych postow zeby nie wyszlo .................. smutno .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-05-20, godz. 10:52

Stefanie, czyzbyś naprawdę nie znał doktryny WTS-u? Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

1) ŚJ mogą brać udział w zarządzaniu ale na stanowiskach "niepolitycznych", czyli nie mogą być np. burmistrzami, a kadrowcami u tegoż burmistrza mogą

2) Czy naprawdę mam w każdej swojej wypowiedzi dodawać uwagi dla pięcioletnich dzieci i łopatologicznie wszystko wykładać w stylu: "z uwagi na to, że ŚJ nie może być burmistrzem ani policjantem mogę wyobrazić sobie gminę zamieszkiwaną i w dużym stopniu zarządzaną przez ŚJ, z zastrzeżeniem że burmistrz, członkowie rady gminy oraz inne stanowiska polityczne objęliby ludzie ze świata"


Podkreślam, że w swojej wypowiedzi zadałem PYTANIE czy rozmówcy potrafią sobie WYOBRAZIĆ taką gminę, a w odpowiedzi WYRAŹNIE zaznaczyłem, że burmistrz MUSIAŁBY być nie-ŚJ


A zatem przed kolejnymi stwierdzeniami że Sebastian "wije się jak piskorz" albo "spał na zebraniach" itp. doradzałbym większą wnikliwość w czytaniu ew. zadawanie pytań.

No coz ........................ zycze przemyslenia nastepnych postow zeby nie wyszlo .................. smutno .

Wzajemnie.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-05-20, godz. 10:59


#16 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-05-22, godz. 10:07

Widzisz bracie oni wszyscy nie biora pod uwage Pisma Swietego ktore wyraznie mowi ze :

Koh 8:9 BT "To wszystko widziałem, zwracając uwagę na wszystkie sprawy, jakie się dzieją pod słońcem, w czasie gdy człowiek jeden panuje nad drugim, na jego nieszczęście." Niestety od kilkunastu stuleci rozni apostaci chrzescijanscy wciskaja ludowi kit ze tylko biskup, pastor albo pop moze zapewnic sprawiedliwosc i daza do zagarniecie zarowno wladzy nad duszami jak i nad polityka . Wiekszosc tzw religii chrzescijanskich byla lub jest nadal uwiklanych we wojny i polityke .Ktos kto byl (?) SJ powinien wiedziec ze nie dazymy do wladzy i nie mamy w zamierzeniu przejmowac wladzy.
(...)

Widac nie zauwazasz ze swoista wladza jest stanowisko starszego gdzie jak w naszym rzadzie panuje zasada kolesiostwa. Raz mianuja slugamia i starszymi swoich znajomych raz kryja starszych w ich grzechach a takze ich dzieci i rodziny i trzymaja sie stolkow jak tylko moga ;)
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#17 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-31, godz. 00:37

czy potraficie sobie wyobrazić nawet nie państwo ale jeden powiat albo jedną gminę zarządzaną i zamieszkiwaną wyłącznie przez świadków Jehowy?



prosze, zamknijcie oczy ruszcie wyobraznie i opiszcie co widzicie

PLAGA DONOSICIELSTWA . :( :( :(

#18 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2010-09-04, godz. 14:04

Nie wyobrażam sobie normalnego mikropaństewka rządzonego przez starszych - ŚJ - w tym czasie. Dopóki istnieje Szatan, wielu starszych będzie odzwierciedlało bydlacki sposób podejścia do wielu dobrych ludzi (przede wszystkim członków zboru) którzy nikomu nie robią krzywdy.

Użytkownik ble edytował ten post 2010-09-04, godz. 18:02


#19 Margoś

Margoś

    Forumowicz (51-500)

  • Validating
  • PipPip
  • 100 Postów
  • Lokalizacja:Gdańsk/Warszawa

Napisano 2010-09-05, godz. 22:02

A mi do głowy przyszedł film sprzed kilku lat, pt. "Osada", o mieszkańcach małej osady w środku lasu, którzy żyją odcięci od świata, przekonani, że w lesie żyją potwory, które zabiją każdego, kto spróbuje osadę opuścić i przedrzeć się przez las do zewnętrznego, oczywiście złego świata. Pewnego dnia okazuje się jednak, że w lesie nie ma i nigdy nie było żadnych potworów, a zewnętrzny świat jest całkiem spoko.

http://www.filmweb.pl/Osada

Film z ŚJ nie ma zupełnie nic wspólnego, ale w moich oczach mogłaby to być całkiem trafna metafora świadkowskich przekonań o bezpieczeństwie życia w Organizacji i Złu czającym się wszędzie poza nią :)

Użytkownik Margoś edytował ten post 2010-09-05, godz. 22:06


#20 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2010-09-06, godz. 07:34

czy potraficie sobie wyobrazić nawet nie państwo ale jeden powiat albo jedną gminę zarządzaną i zamieszkiwaną wyłącznie przez świadków Jehowy?

burmistrzem/merem/prezydentem jest mikro-jehowa
wladza wykonawcza i ustawodawcza nalezy do mikro-CK
wladza sadownicza nalezy do starszych, pelnia oni tez funkcje strozow prawa dawanego przez mikro-jehowe do mikro-CK.
nie ma "prawa cezara", odlaczeni lub wykluczeni szybko staja sie niewolnikami, poneiwaz wraca niewolnictwo oraz wiele doslownych zakazow i nakazow z biblii.
wybucha plaga złodziejstwa.
panstwo bankrutuje po paru miesiacach, poniewaz nie ma tam zbyt duzo sily inzynieryjnej i zajmuje je jakies inne panstwo, zamieniajac wszystkich niewolnikow, taki mini-egipt dla swiadkow.

i tak beda czekac i czekac i czekac na kolejnego mojzesza az 'religia prawdziwa' zaginie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych