Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film "Świadkowie Jehowy" w polskiej wersji - do pobrania


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 rezerwa

rezerwa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 13:24

Witajcie!

Zachęcam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia filmu "Świadkowie Jehowy" w polskiej wersji językowej.

Film można pobrać klikając na poniższy link:

* swiadkowie_jehowy.wmv


Dziękuję jb za udostępnienie miejsca na serwerze.





Pozdrawiam, Jacek


*dodano link | moderator

Użytkownik rezerwa edytował ten post 2007-05-29, godz. 17:00


#2 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-29, godz. 19:16

Bardzo się utwierdziłem w dalszym byciu Świadkiem Jehowy, po obejrzeniu tego filmu ponownie z polskiem lektorem ( księdzem ? ).
Co za manipulacja, co za ukryta nienawiść, zazdrość i złość na Organizację tam jest widoczna.
Jak znajde trochę czasu, podam dlaczego tak uważam.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#3 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 19:42

znam ten film... baaardzo stronniczy... ogladac go to jak czytac niektorych tu i liczyc na rzetelnosc w przedstawianych faktach....
jakie to szczescie ze znam prawde od srodka... i to co mi sie nie podoba ale tez i to co uznaje za najcenniejsze dziedzictwo
[font=Tahoma]

#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 19:55

A ja nie oglądałem jeszcze tego filmu i nie wiem co powiedzieć :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#5 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2007-05-29, godz. 20:10

Bardzo się utwierdziłem w dalszym byciu Świadkiem Jehowy, po obejrzeniu tego filmu ponownie z polskiem lektorem ( księdzem ? ).
Co za manipulacja, co za ukryta nienawiść, zazdrość i złość na Organizację tam jest widoczna.
Jak znajde trochę czasu, podam dlaczego tak uważam.

A mnie się wydawało, że po tak zdecydowanej i pryncypialnej deklaracji to Ty już i splunąć w kierunku forum nie zechcesz a ty jeszcze masz zamiar odpisać ? Chyba Cię nie rozumiem.
Zakochany czy co ?
Pozdrawiam

#6 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-29, godz. 20:15

Ciebie akurat lubię, no i wiesz.. trzeba potępiać grzech, nie grzesznika ;)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#7 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-05-29, godz. 20:21

Tak się zastanawiam.... bo widziałem ten film, w takiej samej rozdzielczości i z tym samym lektorem na pewnej stronce protestancko-antykatolickiej B) , daniel... coś tam - ciekawe czy to stąd :rolleyes:

Na temat samego filmu. Może i stronniczy i chyba rzeczywiście po jego obejrzeniu "większość" ŚJ tylko by się utwierdziło w swoich prześladowaniach. No bo przecież gdzieżby i po co sprawdzić czy informacje zawarte w tym filmie są prawdziwe. Chociażby to o czym mówił C.O. Jonnson, R. Franz, zamiana doktryn itp. itd
Ktoś już mówił że taka jest różnica między ŚJ a innymi. ŚJ utwiedzi się w prześladowaniach, a kto inny sprawdziłby czy te informacje są prawdziwe :)
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#8 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-29, godz. 20:29

Nie neguję pewnych kwestii tam zawartych.
Pytanie: jaki to ma cel ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#9 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 20:31

a czy ja powiedzialem ze tam sa same klamstwa????
ale to sao ile mi wiadomo raczej fakty znne i opisane w ks .SJ glosiciele XX wieku
[font=Tahoma]

#10 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-05-29, godz. 20:47

Nie neguję pewnych kwestii tam zawartych.
Pytanie: jaki to ma cel ?


Informacyjny.
Pomijając fakt że film jest już troche stary, to może niektórzy chcieliby się dowiedzieć niektórych faktów. Zważywszy na to co mówią ludzie którzy odeszli od org. itp. to wynika z tego że chcieliby oni znać te informacje trochę wcześniej, tzn. zanim zostali ŚJ. No i na www.watchtower.org tych informacji nie znalazłem :)

A książka, nie wiem nie czytałem B)
I poważnie w tej książce jest napisane że data 607 r.p.n.e jest nieprawdziwa ?
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#11 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-05-29, godz. 20:57

oglądałem, na pewno tendencyjny, przedstawiono jedną i to negatywną stronę organizacji. Jeśli ktoś chce to może drugą stronę organizacji poznać, rozmawiając z głosicielami. Film jest informacyjny, jest po to by wyrobić własne zdanie o organizacji. Teraz zainteresowany powinien poszukać materiałów na potwierdzenie lub negację tego co obejrzał.

pozdrawiam Andrzej
pozdrawiam Andrzej

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 21:07

Jeśli brać pod uwagę brak ujętych zalet organizacji i opisania życia zborowego to można powiedzieć że jest tendencyjny, ale przecież to nie jest film jacy to ŚJ są piękni tylko o tym co się ukrywa. Niby coś w tej grubej książce "Głosiciele Królestwa" jest ale napisane dość lakonicznie, a jak pytam ŚJ o te "znane" sprawy to wytrzeszczają gały... Skoro wiadome one są te zmiany to czemu napotykani ŚJ mają zawiasy i mówią że to niemożliwe?

Najbardziej przeszkadzały mi sprawy techniczne i nienadążanie lektora za zmianami w filmie albo wybieganie do przodu.

Ogólnie uważam że jest ok bo to nie jest film o pozytywnych stronach organizacji tylko o tym czego statystyczny ŚJ nie wie.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-29, godz. 21:11

Pytanie: jaki to ma cel ?

Taki sam jak seria artykułów o mormonach w "Przebudźcie się!" sprzed 12-tu lat...
Dołączona grafika

#14 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-05-29, godz. 21:16

Taki sam jak seria artykułów o mormonach w "Przebudźcie się!" sprzed 12-tu lat...

:D
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 21:23

Taki sam jak seria artykułów o mormonach w "Przebudźcie się!" sprzed 12-tu lat...

eee a co Ty tak wybiegasz w przeszłość :D Mi wystarczy ostatni trtaktacik :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 rezerwa

rezerwa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 21:32

Film jest niezły i wiele informacji można zweryfikować. Uważam, że może być swoistym zapalnikiem do dalszych samodzielnych badań a o to w tym wszystkim chodzi. Nikt nie twierdzi, że należy wierzyć autorom na słowo. Ostatecznie najlepszym źródłem informacji o organizacji Watchtower jest ich własna literatura, co ważne, z całego okresu działalności.


Pozdrawiam, Jacek

Użytkownik rezerwa edytował ten post 2007-05-29, godz. 21:34


#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 21:34

Film jest niezły i wiele informacji można zweryfikować. Uważam, że może być swoistym zapalnikiem do dalszych samodzielnych badań a o to w tym wszystkim chodzi. Nikt nie twierdzi, że należy wierzyć autorom tego materiału na słowo. Ostatecznie najlepszym źródłem informacji o organizacji Watchtower jest ich własna literatura, co ważne, z całego okresu działalności.

I to właściwie jest chyba sedno.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-05-29, godz. 21:35

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-29, godz. 21:39

Dicku: cel tego filmu określa jedna z wypowiadających się w nim osób: "GDYBY ŚWIADKOWIE O TYM WIEDZIELI...". Szkopuł w tym, że w większości przypadków jednak nie wiedzą. Ja osobiście nie dowiedziałem się niczego nowego, ale w końcu nie każdy jest tak wytrawnym filistynem :P . To samo można przeczytać u R. Franza.

Filmowi nie brakuje rzeczowości. Nie jest do końca tak, że pokazuje jedynie jedną stronę medalu - autorzy zadali sobie sporo trudu, by dotrzeć do źródeł, by porozmawiać ze świadkami... Fakt, nie ma tam praktycznie żadnych zalet organizacji... Ale czy ktoś obiecywał, że będą? Film o zaletach (i to wyłącznie o zaletach) nakręcili już przecież... sami świadkowie :D .

Natomiast autorzy filmu wybili z rąk oręż potencjalnym krytykom - nie można im zarzucić nieścisłości. Materiał dowodowy jest silny i dobrze dobrany (osobiście dorzuciłbym parę szczegółów; szkoda, że mnie nie pytali o zdanie ;) ).

Jak na mój gust trochę za dużo było tam emocji, ukazywania organizacji przez pryzmat poszczególnych przypadków... Nieco wyolbrzymiona była, jak sądzę, skala zaburzeń psychicznych wśród SJ (czy ktoś przeprowadził w tym kierunku wiarygodne badania?). Przegięciem było również stwierdzenie, że SJ nie mogą "nawet wchodzić do kościoła". To akurat jest nieprawda. Zdanie o homoseksualizmie i orgiach na Brooklynie... No coż, nawet ja chyba do końca w to nie wierzę; a może jestem człowiekiem małej wiary ;) B) .

Poza tym pozycja godna uwagi dla osób, które są raczkującymi odstępcami. Ci bardziej wytrawni będą ziewać z nudów.

Lektor również nieco przesada z ekspresją B) . Prawie jak u Hitchcoka :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-29, godz. 21:51

Co do zaburzeń psychicznych to dziwne bo niedawno usłyszałem podobną wypowiedź od jednej ex-ŚJ która korzystała z pomocy psychogów i właśnie od niej pierwszy raz usłyszałem iż sama się zdziwiła ile spotkała tam ex-ów. A tu jest drugi raz jak o tym słyszę. Nie wiem, może to zbieg okoliczności tylko.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 rezerwa

rezerwa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2007-05-29, godz. 22:10

Kiedyś znalazłem w sieci opracowanie na temat zdrowia psychicznego ŚJ, polskie tłumaczenie The Mental Health of Jehovah's Witnesses - dr Jerry R. Bergman, znajduje się pod poniższym adresem:

Zdrowie psychiczne Świadków Jehowy

Użytkownik rezerwa edytował ten post 2007-05-29, godz. 22:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych