Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Luther" film-polecam


  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-05-30, godz. 10:29

Gatunek: Dramat historyczny
Data premiery światowej: 2003-09-26
Data premiery w Polsce: nie było premiery w Polsce!

Reżyseria: Eric Till
Scenariusz: Camille Thomasson, Bart Gavigan
Zdjęcia: Robert Fraisse
Muzyka: Richard Harvey (I)
Od lat: 15
Czas trwania: 119 min

waga 400MB Xvid

http://rapidshare.co...uther.part1.rar
http://rapidshare.co...uther.part2.rar
http://rapidshare.co...uther.part3.rar
http://rapidshare.co...uther.part4.rar

jak pobrać?- wklejamy link -przyciskamy Free- wpisujemy kod i sciagamy, po kazdym linku trzeba odczekac jak masz neostrade(dynamiczne IP) zresetuj router,masz nowe IP i sciagasz odrazu drugi link.Potem winrarem scalasz automatycznie pliki i ogladasz:)


Taki piękny film, a nie ma go nawet w wypożyczalniach DVD, dlaczego jak myślicie?

Użytkownik george27 edytował ten post 2007-05-30, godz. 10:39

Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#2 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-30, godz. 10:33

W jezyku Polskim?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#3 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-05-30, godz. 10:38

Oczywiscie:)
jakosc bardzo dobra, serwer bardzo szybki wiec sciagasz z predkoscia max jaka masz
zapraszam również do mojej linkowni
http://rapidshare.com/users/9CYZML haslo:niebo

Użytkownik george27 edytował ten post 2007-05-30, godz. 10:41

Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#4 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-05-30, godz. 13:12

Cooo???, naprawde te debile z cenzury rodem z KRK i RM nie dopuscili tego filmu na polskie ekrany????!!!!!
Przeciez to nowoczesne sredniowiecze.
Metody komunistyczne majace na celu utrzymanie systemu poprzez cenzurowanie wlasnej histori. Zenada.

(...nerwy mnie puscily..)

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2007-05-30, godz. 13:42

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#5 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-30, godz. 15:29

Taki piękny film, a nie ma go nawet w wypożyczalniach DVD, dlaczego jak myślicie?

http://www.luter.pl/film/
Dołączona grafika

#6 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-30, godz. 15:54

Cooo???, naprawde te debile z cenzury rodem z KRK i RM nie dopuscili tego filmu na polskie ekrany????!!!!!

A polski lektor to skąd niby się wziął? 4 lata temu były dwie emisje na HBO :blink:
Dołączona grafika

#7 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-05-30, godz. 19:45

Film średni.. ot taki sobie. Nie wiem czego się bano przy weryfikacji.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#8 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2007-05-30, godz. 19:46

http://www.luter.pl/film/

Ładnie wyszukałeś link, ale z trescia sie juz chyba niezapoznales
"Jaka szkoda, że wyprodukowany zaledwie trzy lata temu film „Luter” nie trafił ani na polskie ekrany, ani do wypożyczalni, choć zebrał nie tylko dobre recenzje, ale i nagrody. Wygląda na to, że katolicka Polska nie życzy sobie filmu o pierwszym niemieckim protestancie
Projekcje(bylem na jednej) sa organizowane glownie przez spolecznosci ewangeliczne.
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#9 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-30, godz. 21:32

Ładnie wyszukałeś link, ale z trescia sie juz chyba niezapoznales

Fragment tego artykułu pochodzi z ubiegłorocznych Znaków Czasu, które dostarczam do wałbrzyskich bibliotek. Na życzenie mogę nieodpłatnie wysłać wersję drukowaną.


Projekcje(bylem na jednej) sa organizowane glownie przez spolecznosci ewangeliczne.

Zgadza się, właśnie planowana jest kolejna w moim mieście. Osobiście bedę zajmował sie plakatowaniem...
Dołączona grafika

#10 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-30, godz. 21:40

4 lata temu były dwie emisje na HBO

Krótka historia powstania DVD z polskim lektorem
Dołączona grafika

#11 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-05-31, godz. 00:04

moim zdaniem film dobry, a na pewno bardzo dobrze zagrany i do tego mozna sie w skrocie zapoznac z historia Lutra. Ja bym polecil.

Czy naprawde mozna mowic o niedopuszczeniu filmu dla szerszej publicznosci z powodu jego religijnego, powiedzmy, wydzwieku czy po prostu nie ma takim tematem zainteresowania i sie to po prostu nie kalkuluje? Bo ja nie za bardzo rozumiem czym taki film sie rozni od pierwszej lepszej ksiazki o Lutrze/reformacji, stronie na Wikipedii czy nawet lekcji historii w szkole podstawowej - tam o reformacji bylo. Generalnie chyba nie wyzwolilby ten film jakis nastrojow antykatolickich wsrod Polakow.

A film nie jest na tyle 'blyskotliwie' zrobiony, zeby do kina sie nadal na wieksza skale, wiec w sumie sie nie dziwie, ze trafil od razu do TV. Ale naprawde sa w naszym kraju problemy, zeby taki film 'dac ludziom' i sa to problemy na podlozu innym niz ekonomiczne?

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-31, godz. 07:26

Mi jakoś trudno uwierzyć w teorie o zakazie puszczenia tego filmu w Polsce. Gdyby taki zakaz rzeczywiście istniał to ten film miałby okazję zarobić bardzo spore pieniądze a i reklama byłaby darmowa.. Wkładam to między bajki.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 obrońca wiary

obrońca wiary

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 48 Postów

Napisano 2007-05-31, godz. 19:07

podejrzałem, hm... ciekawy, niestety pełen niedomówień i manipulacji. Nie oddano tego że Luter godził się na stosy za bluźnierstwa, nie ukazano wpływu Melachtona, co więcej Rzym to niemal antychryst a tak naprawdę w Augsburgu chodziło o powstanie Niemieckiego Kościoła Katolickiego!
Szkoda że zamiast fajnego, u bogacącego filmu o reformacji powstała laurka antykatolicka.... wielka szkoda. Film ten nie wytrzyma konfrontacji z prawdą historyczną.
"Dominus noster Christus veritatem se, non consuetudinem cognominavit"
- Tertulian

christianos.pl

#14 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-31, godz. 20:04

Szkoda że zamiast fajnego, u bogacącego filmu o reformacji powstała laurka antykatolicka...

Pomimo, że dostrzegam te braki rzetelności, jednak upowszechniam ten film. Podobnie podchodzę do beatyfikacji i kanonizacji Maksymiliana Kolbe. Nie mnie wyrywać chwasty, bo najpierw trzeba je zidentyfikować, a tego - mając na uwadze Jezusową przestrogę - nie podejmę się...
Dołączona grafika

#15 obrońca wiary

obrońca wiary

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 48 Postów

Napisano 2007-05-31, godz. 21:13

ja też wysłałem linki do niego! Ten film mimo że zrobiony jako swoisty mit hagiograficzny Marcina Lutra ukazuje kilka prawd, było by lepiej jakby je ukazywał w pełnym świetle ale cóż.

Użytkownik obrońca wiary edytował ten post 2007-05-31, godz. 21:14

"Dominus noster Christus veritatem se, non consuetudinem cognominavit"
- Tertulian

christianos.pl

#16 Teofil

Teofil

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2007-06-01, godz. 19:28

Nie oddano tego że Luter godził się na stosy za bluźnierstwa,

Było to po tym, jak anabaptyści wywołali w Niemczech krwawą wojnę domową, więc trudno się dziwić takiemu nastawieniu przeciwko temu. Wcześniej Luter sprzeciwiał się prześladowaniu za herezje.

nie ukazano wpływu Melachtona,

Filipa Melachtona rzeczywiście było zdecydowanie za mało, zwłaszcza, że praktycznie on jest twórcą teologii ewangelickiej. Ale w końcu film ma tytuł "Luter" a nie "Historia reformacji w Niemczech". Za to dobrze, że pokazał mało znaną postać Andreasa Bodensteina/Karlstadta, bo dobrze obrazuje, jak różne formy przybierała reformacja.

co więcej Rzym to niemal antychryst a tak naprawdę w Augsburgu chodziło o powstanie Niemieckiego Kościoła Katolickiego!

...w duchu Konfesji Augsburskiej, która do dziś pozostaje wyznaniem wiary luteran na całym świecie. Nie ma w niej ustępstw co do ówczesnej nauki reformacji, różnice z katolicyzmem poglębiły się z czasem.
Poza tym chyba jest oczywiste, że lepiej reformować w ramach czegoś, niż dokonywać niepotrzebnych rozłamów. Ale w tamtej epoce było to niemożliwe.

Poza tym cesarz Karol V też chciał reformy Kościoła katolickiego, przede wszystkim zwiększenia swoich wpływów... Był gotowy na ustępstwa wobec luteran (zniesienie celibatu, komunia pod dwoma postaciami) które zamierzał zrealizować po objęciu władzy nad Kościołem, ale dla ewangelików było to za mało (i dobrze się stało, że nie zawarli kompromisu). Nie był to obrońca papietwa, 4 lata przed sejmem w Augsburgu jego wojska splądrowały Rzym i nieomal zabiły papieża, ktory został oblężony w zamku i zmuszony do ustępstw.

#17 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2007-06-03, godz. 10:50

Pomimo, że dostrzegam te braki rzetelności, jednak upowszechniam ten film. Podobnie podchodzę do beatyfikacji i kanonizacji Maksymiliana Kolbe. Nie mnie wyrywać chwasty, bo najpierw trzeba je zidentyfikować, a tego - mając na uwadze Jezusową przestrogę - nie podejmę się...

A znasz moze taka wypowiedz Lutra:


Coz uczynia chrzescijanie z tym odrzuconym i potepionym narodem,Zydami?.....Dam wam moja szczera rade: Najpierw,podpalic ich synagogi.....na czesc naszego Pana i swiata chrzescijanskiego,tak , aby,Bog ujrzal ze jestesmy chrzescijanami.....Radze rowniez,aby zburzyc i zniszczyc ich domy.....Radze zeby odebrac i zniszczyc ich modlitewnikii pisma Talmudu.....Radze , aby zabronic ich rabinom nauczania pod grozba utraty zycia i konczyny.....Uwierzmy , ze nasz Pan jezus Chrystus mowi prawde , gdy wypowiada sie o Zydach ,ktorzy nie przyjeli Go , lecz ukrzyzowali:" Jestescie plemieniem zmijowym i dziecmi diabla". Czytalem i slyszalem wiele historii o Zydach, ktore zgadzaja sie z tym osadem Chrystusa, mianowicie jak zatruwali oni studnie, popelniali morderstwa, porywali dzieci......Slyszalem , ze jeden Zyd poslal drugiemu Zydowi, i to przez chrzescijanina, garnek krwi wraz z beczka wina; po jej oproznieniu , znaleziono w niej martwego Zyda...


Trudno doszukac sie w tym dzialania Ducha Jezusa Chrystusa. Wiele kart historycznych bylo rozgrywanych pod egida odnawiania chrystianizmu lub powrotu do korzeni....niestety czesto za tym staly partykularne interesy ziemskich wladcow mocno przywiazanych do swiata doczesnego.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#18 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-03, godz. 13:30

Trudno doszukac sie w tym dzialania Ducha Jezusa Chrystusa.

Nie przypominam sobie, żebym stwierdzał, że tak jest? Na temet osoby Lutra nie mam więcej nic do dodania, poza tym, co napisałem wcześniej.
Dołączona grafika

#19 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2007-06-03, godz. 14:47

Nie przypominam sobie, żebym stwierdzał, że tak jest? Na temet osoby Lutra nie mam więcej nic do dodania, poza tym, co napisałem wcześniej.



Luter uchodzi za "ojca" ruchu ewangelicznego i moze jego osoba nie jest szczegolna ale zrodlo pochodzenia jego nauki o zbawiajcej wierze raczej zasluguje na zbadanie. Moje pytanie do ciebie wyplynelo z przeswiadczenia ze pradwopodobnie obracasz sie w kregach ewangelickich.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-06-03, godz. 16:52

ihabot, dodaj uczciwie, że na tle współczesnych sobie hierarchów katolickich luter swoim antysemityzmem nie wyróżniał się ani dodatnio ani ujemnie. Był jednie dzieckiem swojej epoki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych