Skocz do zawartości


Zdjęcie

Służba zastępcza: od kiedy dopuszczalna?


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-01, godz. 08:44

Tylko że konsekwencją tych skrajności było nawet odmawianie przygotowywania opatrunków dla rannych, bądź nacisk psychiczny na każdego kto podpisał iż wyrzeka się związków z Towarzystwa Strażnica.

mowienie o nacisku przychicznym w kontekscie bycia w KZ jest nie tylko glupie ale i na dodatek swiadczy o zupelnej nieznajomosci rzeczy...
jakies wiarygodne przyklady takiego nacisku????
[font=Tahoma]

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-01, godz. 09:36

mowienie o nacisku przychicznym w kontekscie bycia w KZ jest nie tylko glupie ale i na dodatek swiadczy o zupelnej nieznajomosci rzeczy...
jakies wiarygodne przyklady takiego nacisku????

Wiarygodne przykłady? Ta sama książka która dowodzi męczeństwa za "wiarę" Świadków Jehowy i jest wykorzystywana w publikacjach na dowodzenie że umierali oni "w imię Jehowy" - "Biografia Rudolfa Hossa" wydawana przynajmniej dwukrotnie w Polsce. Mam tą książkę pod ręką włąsnie ze względów że ją WTS wykorzystało jako "dowód". Ja tam jednak czytam nie tylko to co WTS podaje ale i to czego nie podaje... B)

P.S. - z całym szacunkiem dla wszystkich ofiar. Nie mówię teraz o cierpieniu ludzi w KZ-tach ale do czego się te cierpienie wykorzystuje i pomijanie tego co faktycznie było.

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-06-01, godz. 09:42

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-01, godz. 09:38

Wiarygodne przykłady? Ta sama książka która dowodzi męczeństwa za "wiarę" Świadków Jehowy i jest wykorzystywana w publikacjach na dowodzenie że umierali oni "w imię Jehowy" - "Biografia Rudolfa Hossa" wydawana przynajmniej dwukrotnie w Polsce. Mam tą książkę pod ręką włąsnie ze względów że ją WTS wykorzystało jako "dowód". Ja tam jednak czytam nie tylko to co WTS podaje ale i to co nie podaje... B)

P.S. - z całym szacunkiem dla wszystkich ofiar. Nie mówię teraz o faktycznym cierpieniu ludzi w KZ-tach ale do czego się te cierpienie wykorzystuje i pomijanie tego co faktycznie było.

to poprosmy o cytaty, ktore pokazuja jakim naciskon byli poddawani ci SJ , ktorzy podpisali deklaracje wyrzeczenia sie zwiazkow ze zborem przez tych , ktorzy pozostawali wierni... bo o tym przeciez przed chwila pisales.
fajnie ze masz te ksiazke... nie potrwa wiec to dlugo
[font=Tahoma]

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-01, godz. 09:48

Mniej więcej jest coś takiego że Rudolf Höss zwracał uwagę, że osoby, które wyrzekły się Międzynarodowego Zrzeszenia Badaczy Pisma Świętego były naciskane, a byli współbracia dokuczali im za odstępstwo od Jehowy, dlatego też wielu z nich, a szczególnie kobiety, wycofywały swoje podpisy, gdyż presja moralna była zbyt silna. Rudolf Höss również zwracał uwagę iż osoby, które podpisały wyrzeczenie się Międzynarodowego Zrzeszenia Badaczy Pisma Świętego, chciały zachowywać bezwzględną wierność Jehowie nawet wówczas, gdy wyrzekli się wspólnoty religijnej.

Źródło: Autobiografia Rudolfa Hössa, Wydawnictwo Prawnicze, Warszawa 1990, s. 88

Jeśli chcesz bym Ci podał dokładny cytat to mi chwilę to zajmie bo zaraz zbieram się na miasto więc ewentualnie później. Natomiast to nie odbiega od tego co włąsnie napisałem.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#25 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-06-01, godz. 11:15

nie wiedzialem ze jak biore pensje od mojego pracodawcy to go oslabiam. zaze mialem inne wyobrazenie o dzialaniu gospodarki. myslalem ze on na tym swietnie zarabia jesli ja dla nie go pracuje.. on placi mi psie pieniadze a on kasuje kokosy...
dlaczego z MON mialoby byc inaczej???


wiem, wiem - glupi zart i nie wyszedl, przepraszam. Chodzilo mi o to, ze zabierasz im kase a tak mogliby to przeznaczyc na cos innego - moze jakies pociski czy cos :)

co do kasowania kokosow to nie wiem jaki jest stan wojska polskiego pod wzgledem pieniedzy ale jakos zawsze mialem wrazenie, ze nie jest najlepiej. szczegolnie jesli chodzi o wyplacania zoldu poborowym przy sluzbie zasadniczej czy innych zastepczych wlasnie (cywilna, szkolenia studentow itp.) Mi sie zdaje, ze lepiej by bylo jakby armia byla zawodowa i te kase na zold w tych przypadkach mozna przeznaczyc na wiekszy zold dla tych, ktorzy do wojska faktycznie chca isc.

#26 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-01, godz. 11:56

Jezu Mario i inni przenajswietsi ...:) za niedlgo Janek Pawelek II :)
Huberciku drogi twoja znajomosc gospodarki jest porazajaca :)

Otoz biorac pensje z MON oslabia sie MON .... proste jek drut ...
bo MON nie produkuje i wytwarza dobr ale jedynie je konsumuje bo jest obciazeniem dla skarbu panstwa czyli tzw "budzetowka":)
Im wiecej wiec MON musi wydawac pieniedzy na zold, tym mniej moze za to kupic innych butow pasty do zebow czolgow lub krawatow w kropki dla oficerow. wiec cytujac " wlasnie dlatego w MON mialoby byc inaczej" :)

Ciaqnac durny temat ... czyli jakby wszscy pracowli w MON to byloby to cudne dla gospodarki bo wszyscy mieliby sie dobrze .... Lepper z Giertychem powinni cie wziasc na doradcce gospodarczego. oni tez sie nie zastanawiaja skad taki MON ma miec ta kase jak wszystkie owieczki to zgolenia z podatkow pracowaliby dla owego MON :)

Odpowiednie dobrze wyszkolone sumienie SJ nie pozwala mu brac pieniedzy z MON ale pozwala zarabiac na produkcji silnikow do rakiet :)

Moze to by byla mysl ...sluzba zastepcza tudziez cywilna w fabryce produkujacej elementy bomby, ale nie nalezaca do MON za to zyski ida na rozwoj dziela krolestwa ... nawet mozna by to jakos uzasadnic biblijnie podejzewam :)

#27 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-06-06, godz. 09:10

Swego czasy WTS wystawial takie o to pisemka:

Dołączona grafika

Jednak bodajrze od poczatku zeszlego roku przestaly one byc respektowane przez WKU.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#28 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-06, godz. 10:47

Jezu Mario i inni przenajswietsi ...:) za niedlgo Janek Pawelek II :)
Huberciku drogi twoja znajomosc gospodarki jest porazajaca :)

Otoz biorac pensje z MON oslabia sie MON .... proste jek drut ...
bo MON nie produkuje i wytwarza dobr ale jedynie je konsumuje bo jest obciazeniem dla skarbu panstwa czyli tzw "budzetowka":)
Im wiecej wiec MON musi wydawac pieniedzy na zold, tym mniej moze za to kupic innych butow pasty do zebow czolgow lub krawatow w kropki dla oficerow. wiec cytujac " wlasnie dlatego w MON mialoby byc inaczej" :)

Ciaqnac durny temat ... czyli jakby wszscy pracowli w MON to byloby to cudne dla gospodarki bo wszyscy mieliby sie dobrze .... Lepper z Giertychem powinni cie wziasc na doradcce gospodarczego. oni tez sie nie zastanawiaja skad taki MON ma miec ta kase jak wszystkie owieczki to zgolenia z podatkow pracowaliby dla owego MON :)

Odpowiednie dobrze wyszkolone sumienie SJ nie pozwala mu brac pieniedzy z MON ale pozwala zarabiac na produkcji silnikow do rakiet :)

Moze to by byla mysl ...sluzba zastepcza tudziez cywilna w fabryce produkujacej elementy bomby, ale nie nalezaca do MON za to zyski ida na rozwoj dziela krolestwa ... nawet mozna by to jakos uzasadnic biblijnie podejzewam :)

ok MOn to budzetowka.... co nie zmienia ze mahina wojenna zawsze byla sila napedowa dla gospodarki.... i ten aspekt mialem na mysli....
Tak, dla SJ jest to zasadnicza roznica kto jest ich pracodawca. w wypadku wyplacania zoldu jest nim MON.
drugiej czesci twej wypowiedzi wogole nie rouumiem. najpierw piszesz ze sumienie im zabrania pracowac przy produkcji broni a potem piszesz cos na temat sluzby zastepczej wlasnie w fabryce broni... moge jedynie sie domyslac ze mial to byc jakis zart z podwojnym dnem.. tak czy inaczej nieczytelny
[font=Tahoma]

#29 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-07-14, godz. 10:24

dzieki wam za dobre slowo...
dla mnie to jest logiczne.... w komunistyczenj polsce i zdaje sie jeszcze jakis czas dluzej nie istniala zadna inna forma sluzby zastepczej jak tylko sluzba zastepcza wojskowa.. gdziekolwiek by sie ja odbywalo w szpitalu, hospicjium czy kotlowni... byla to sluzba wojskowa tyle ze zastepcza.. Dal sJ ogromna roznice robi i robilo kto nadzoruje te sluzbe i jak sie ona nazywa... gdyby nie byl to MON byc moze od lat sprawa wygladala by inaczej.
dlatego wlasnie wielu SJ odpracowywalo rownilegly okres na koplaniach.. bo ta forma pracy.. (zwalniajaca od sluzby wojskowej) byla jednyna nie majajca nic z MON-em wspolnego

Hubercie istaniała służba zastępcza i wielu protestantów korzystało z niej. Ja sam (będąc jeszcze oficjalnie katolikiem i to praktykującym) zamiast dwa lata w wojsku pilnowałem stoczni będąc w służbie zastępczej.
Czesiek

#30 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-02-25, godz. 17:35

Dal sJ ogromna roznice robi i robilo kto nadzoruje te sluzbe i jak sie ona nazywa... gdyby nie byl to MON byc moze od lat sprawa wygladala by inaczej.

W dzisiejszym tekście o decyzji prezydenta Putina w sprawie zwalniania osób duchownych z obowiązkowej służby wojskowej wspomniano o akceptowanej przez świadków Jehowy alternatywnej służbie obywatelskiej, którą jednak można odbywać wyłącznie w jednostkach wojskowych:

2008-02-24 22:03:00
Rosja: Klerycy wcielani do wojska
Radio Watykańskie/J

Prezydent Rosji Władimir Putin anulował swoje rozporządzenie sprzed sześciu lat o zwalnianiu osób duchownych z obowiązkowej służby wojskowej. Rok temu anulowane zostały odroczenia dla seminarzystów.
Decyzja prezydencka podjęta 6 lutego wywołała dość ostrą reakcję Patriarchatu Moskiewskiego. Wspólnoty żydowskie i muzułmańskie przyjęły ją spokojniej. Zgodnie z zasadami prawosławia, duchownym nie wolno ćwiczyć się w sztuce wojennej ani używać broni. Grozi za to wykluczenie ze stanu duchownego.

Ubiegłoroczne rozporządzenie o wysyłaniu kleryków do armii spowodowało wręcz opustoszenie niektórych seminariów. Np. w seminarium w Kazaniu pozostało 12 z 75 studentów. W listopadzie patriarcha Aleksy II prosił Władimira Putina o zmianę tego rozporządzenia, na co usłyszał odpowiedź: „Podumaju” (pomyślę). Z tego myślenia wynikło nowe rozporządzenie o wysyłaniu księży do armii. Rzecznik prasowy patriarchatu ks. Władimir Wigiliańskij powiedział: „Kościół doświadcza ogromnego niedoboru kadr, a pobór księży do armii zaostrzy i tak niełatwą sytuację”. Ks. Władimir wyraził nadzieję, że ostatnie rozporządzenie wynikło „po prostu ze zwykłego nieporozumienia”.

Bardziej surowo ocenia zaistniałą sytuację radca prawny Patriarchatu Ksenia Czerniega, która wprost nazwała ostatnie rozporządzenie prezydenckie „naruszeniem praw wierzących”. Jedynym rozwiązaniem zgodnym z sumieniem dla prawosławnych duchownych powołanych do armii pozostaje alternatywna służba obywatelska. Nie rozwiązuje to sytuacji kadrowej, ponieważ służbę tę można odbywać jedynie w jednostkach wojskowych. Dawniej z tego rozwiązania korzystali w większości Świadkowie Jehowy lub, jak tu się mówi, „inni nietradycjonaliści”. Obecnie przyszedł czas na wyznawców islamu, judaizmu i, jak najbardziej tradycyjnego w Rosji, prawosławia.
--
źródło: Rosja: Klerycy wcielani do wojska


.jb

#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-07-26, godz. 10:19

SŁUŻBA ZASTĘPCZA I INNE UPRAWNIENIA POBOROWYCH

Stan prawny na dzień 1 czerwca 2007 r.

Przeniesienie do rezerwy bez odbycia służby wojskowej


Istnieją sytuacje, kiedy dane osoby podlegają obowiązkowi służby wojskowej, jednakże są automatycznie przenoszone do rezerwy bez odbycia służby wojskowej, czy zastępczej.

Do rezerwy przenosi się poborowych, którzy zostali duchownymi lub członkami zakonów (po profesji wieczystej). Na tej podstawie na przykład nie służą w wojsku, ani nie odbywają służby zastępczej Świadkowie Jehowy, gdyż wszyscy mężczyźni należący do tego zgromadzenia uważani są za kapłanów. Możliwość ta nie dotyczy jednak tych duchownych (wszystkich wyznań), którzy wybierani są na określoną kadencję, oraz duchownych lub członków zakonów kościołów i innych związków wyznaniowych, niemających osobowości prawnej.

http://www.ngo.pl/fi...stepcza2007.pdf

Po pierwsze potwierdza ten dokument, że świadkowie są kapłanami a przynajmniej tak musieli się przedstawić III RP by takimi byli traktowani w odpowiednich dokumentach jakie WTS przedstawiła. Po drugie ja chyba czegoś tu nie rozumiem... :huh:

A gdzie indziej:

W sprawie o sygn. akt SAKa 766 (wyrok z dnia 15 października 1992 r.; OSP 1994 Nr 5, poz. 100) Zbigniew H. pismem z dnia 27 stycznia 1992 r. zwrócił się do Wojskowej Komendy Uzupełnień o przyznanie zastępczej służby wojskowej ze względu na wyznawane zasady moralne. Decyzją z dnia 4 marca 1992 r. orzeczono o niekierowaniu jego prośby do rozpatrzenia przez Rejonową Komisję Poborową ze względu na uchybienie terminu z art. 190 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony RP. Decyzją Zastępcy Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w K. utrzymano decyzję w mocy, powtarzając jako argument spóźnienie zgłoszenia wniosku o służbę zastępczą. Poborowy w skardze do sądu administracyjnego zarzucił, ze nie został pouczony o treści wspomnianego art. 190 ust. 1 oraz że pracownik WKU wprowadził go w błąd, twierdząc, iż tylko świadkowie Jehowy mogą ubiegać się o skierowanie do takiej służby.

http://www.ngo.pl/fi...wa_prawnego.pdf


Użytkownik pawel r edytował ten post 2008-07-26, godz. 10:24

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych